با ما همراه باشید

ورزشی

پایان همکاری با مسعود و اشکان در استانبول

منتشر شده

در

روز چهارده مرداد 1397 یکی از به یاد ماندنی ترین تمرینات تیم تراکتور که آن زمان هنوز پسوند “سازی” را در کنار نامش می دید برگزار شد؛ آن روز زمین اختصاصی تراکتور دو چهره جدید داشت؛ چهره هایی که حضورشان باعث شده بود چند هزار هوادار در محل تمرین آن زمان که در نزدیکی های ساختمان باشگاه و کارخانه تراکتورسازی بود، حضور پیدا کنند. تعداد زیادی از خبرنگاران و عکاسان هم حضور داشتند تا این لحظات را ثبت کنند. سرانجام زمان موعود فرا رسید و حوالی ساعت 17:30 مسعود شجاعی و اشکان دژاگه، دو چهره مطرح تیم ملی در آن دوران با لباس تمرین تیم تراکتور وارد زمین تمرین شدند؛ جوی که روی سکوها شاهد بودیم یک جو بی نظیر بود و بیشتر به جو یک بازی رسمی شبیه بود تا تمرین!

 

مسعود شجاعی و اشکان دژاگه پیش از آغاز لیگ برتر 98-97 با حضور در ترکیه با محمدرضا زنوزی، مالک جدید باشگاه تراکتور دیدار کردند و پس از انجام مذاکره با او قراردادی 3 ساله را با سرخ پوشان فوتبال آذربایجان منعقد کردند؛ قراردادی که در پایان این فصل به پایان می رسد. با این وجود اما کار مسعود و اشکان با تراکتور چند ماه زودتر از موعد مقرر به پایان رسید و این دو بازیکن ماه گذشته به صورت رسمی اما به دور از فضای رسانه ای، به کار خود در تراکتور پایان دادند. در ادامه می خواهیم این یک ماه پر حرف و حدیث را با تمامی جزئیات مورد بررسی قرار دهیم:

 

استوری جنجالی؛ همه چیز از این جا شروع شد؟!

مسعود شجاعی پس از برکناری زودهنگام علیرضا منصوریان به عنوان بازیکن-مربی هدایت موقت تراکتور را به عهده گرفت اما کسب چند نتیجه خوب باعث شد تا این شرایط تا پایان نیم فصل اول ادامه پیدا کند. بعد از شکست تراکتور مقابل پرسپولیس در تبریز، انتقادات زیادی از اشکان دژاگه و مسعود شجاعی شاهد بودیم؛ هواداران تراکتور که از جا ماندن تیم شان از کورس قهرمانی به شدت عصبانی بودند، در شبکه های اجتماعی به دو ستاره تیم شان توپیدند و نتیجه آن استوری جنجالی بود که اشکان در اینستاگرام منتشر کرد؛ اقدامی که خیلی غیر منتظره بود و هیچ کس انتظار آن را نداشت. او در واکنش به اعتراضات نوشته بود: “نگران نباشین این چند ماهی که مونده به زودی تموم میشه شما هم از ما دیگه راحت میشید. انگار سخت بود این چند سالی که مارو تحمل کردید. ممنون به بقیه هوادارا که همیشه پشت بازیکنان و پشت تیم هستند و بودند تو موقع خوب یا سخت.” دژاگه البته چند ساعت بعد استوری یاد شده را پاک کرد ولی از همان مقطع می شد حدس زد که اتفاقاتی قرار است رخ بدهد.

 

 

بیعت با خطیبی پیش از آسیا

پس از به روی کار آمدن رسول خطیبی، مسعود شجاعی به عنوان بازیکن به همکاری خود با تراکتور ادامه داد؛ اتفاقی که البته برخی ها برعکس آن را پیش بینی می کردند ولی شروع کار خطیبی در تراکتور همراه بود با حضور اشکان و مسعود که حتی در واکنش به شایعات در پیامی مشترک اعلام کردند که “در کنار رسول خطیبی با قدرت در تراکتور ادامه می‌دهیم. از اول هم قرار نبود جایی برویم. این همه زحمت کشیدیم و حالا برای لیگ قهرمانان آسیا آماده می‌شویم.” این پیام روز 25 اسفند 1399 منتشر شد و اشکان و مسعود در سال اردیبهشت 1400 به همراه تراکتور در لیگ قهرمانان آسیا حضور یافتند. برخلاف دژاگه، شجاعی در این رقابت ها فرصت زیادی برای بازی پیدا نکرد. در بازگشت از لیگ قهرمانان آسیا بود که کلید جدایی دژاگه و شجاعی رسما زده شد.

 

 

از مرخصی تا پدل و فوتبال دورهمی

بعد از بازگشت تراکتور از آسیا، شاهد غیبت دژاگه و شجاعی در تمرینات بودیم. واکنش اولیه باشگاه تراکتور به این موضوع جو را نسبتا آرام کرد؛ این باشگاه اعلام کرد که مسعود و اشکان با هماهنگی خطیبی در مرخصی به سر می برند و به زودی به تمرینات باز خواهند گشت. این “به زودی” اما هیچ گاه فرا نرسید و پس از انتشار تصاویری از دو کاپیتان در حالی که مشغول انجام بازی های دورهمی در کوران بازی های لیگ بودند مشخص کرد که کار آنها در تراکتور به پایان رسیده است. در حالی که دژاگه و شجاعی در بازی تراکتور و صنعت نفت غایب بودند، تصاویری از آنها در حین انجام بازی پدل منتشر شد. در این تصاویر اشکان و مسعود در مجموعه تیم ملی به همراه سعید آوک بازیکن تیم ملی پدل در حال انجام تمرین این رشته ورزشی بودند. یک هفته بعد تصاویری از فوتبال دورهمی آنها در کنار دوستانشان منتشر شد و دیگر تکذیب باشگاه هم توان لاپوشانی قضیه را نداشت و بر همه آشکار شده بود که کار شجاعی و دژاگه در تراکتور به پایان رسیده است. این موضوع زمانی پر رنگ تر شد که یک فایل صوتی کوتاه از شجاعی منتشر شد. فایلی که شجاعی در آن گفته بود: “…رد شدند از آن و دیگر با این شرایط قابل تحمل نیست. ماندن من هم جایز نیست همین طور آقا اشکان که خصوصیات اخلاقی اش را می شناسم.”

 

 

تحویل اتاق های مسعود و اشکان در هتل

تراکتوری ها که دیگر به نبود اشکان و مسعود عادت کرده بودند بازی های خود را بدون حضور این بازیکنان انجام می دادند تا اینکه به دلیل برگزاری بازی های تیم ملی در مقدماتی جام جهانی، بازی های لیگ برتر تعطیل شد. پیش از تعطیلی مسابقات، باشگاه تراکتور نسبت به تحویل گرفتن اتاق های دو بازیکن در هتل محل اقامت شان در شهر تبریز اقدام نمود اما این کار بدون حضور اشکان و مسعود امکان پذیر نبود تا اینکه حدود 3 هفته پیش اشکان دژاگه شخصا در هتل کایای تبریز حضور یافته و اتاق خود را تحویل گرفته و با کارکنان هتل خداحافظی کرد؛ اتفاقی که حاکی از پایان کار او در تبریز بود. مسعود شجاعی هم این کار را به صورت غیر حضوری و مدتی قبل تر از اشکان دژاگه انجام داده بود.

 

 

ملاقات با زنوزی در ترکیه؛ پایان کار در مبدا!

شجاعی و دژاگه که در تصمیم شان برای پایان پیش از موعد کارشان در تراکتور به جمع بندی نهایی رسیده بودند پس از اینکه پرونده حضورشان در تبریز را بستند برای دیدار با محمدرضا زنوزی، مالک باشگاه تراکتور راهی ترکیه شدند. این دو در ترکیه موفق به دیدار با زنوزی شده و برای جدایی زودهنگام به توافقات لازم دست یافتند. در این دیدار خصوصی که جزئیات آن هیچ گاه به بیرون درز پیدا نکرد، طرفین بر سر مبلغی مشخص توافق کردند تا بدون شکایت و اقدام قانونی به همکاری خود پایان بدهند. با وجود چنین توافقی، خبر آن از سوی باشگاه  تراکتور اعلام نشد و جالب اینجاست که روز 11 خرداد نقل قولی از جانب گودرزی، معاون باشگاه تراکتور منتشر شد که به هیچ عنوان با اصل ماجرا تطابق نداشت: “دژاگه قرارداد خود را با تراکتور فسخ نکرده و وقتی با شجاعی به استانبول رفتند توافقاتی داشتند و تا پایان فصل قراردادشان با باشگاه برقرار است. آن‌ها تا پایان قراردادشان بازیکن تراکتور هستند. اکنون در مرخصی هستند و در تمرینات شرکت نمی‌کنند اما بازیکن تراکتور بوده و قراردادشان را هم فسخ نکرده‌اند.” اظهاراتی که یا از بی اطلاعی بوده یا به قصد تداوم ماجرا با تاکتیک “به زودی” انجام شد.

 

 

اشکان و مسعود در ینگه دنیا

مسعود شجاعی و اشکان دژاگه پس از دیدار و مذاکره با محمدرضا زنوزی و با توجه به اینکه پیش از این دیدار تمامی کارهای خود در شهر تبریز را انجام داده بودند دیگر به ایران برنگشتند. مسعود شجاعی راهی امریکا شد و هم اینک در این کشور حضور دارد. اشکان دژاگه هم به آلمان سفر کرد تا در کنار همسر و فرزندانش حضور پیدا کند؛ البته برخی از منابع خبر می دهند که اشکان هم به زودی به همراه خانواده اش به مسعود در امریکا ملحق خواهد شد.

 

 

ماجرای نامه شجاعی و دژاگه چه بود؟

بعد از تمامی این اتفاقات دیروز یک خبر عجیب در برخی از رسانه ها منتشر شد؛ خبری که با بررسی های صورت گرفته مشخص گردید که صحت ندارد. ارسال نامه فسخ به سازمان لیگ و باشگاه تراکتور از سوی شجاعی و دژاگه، موضوعی بود که در خبر یاد شده به آن اشاره شد اما بر اساس پیگیری های صورت گرفته مشخص شد که چنین نامه ای نه به باشگاه تراکتور ارسال شده و نه به سازمان لیگ! چند تن از مدیران باشگاه تراکتور هم طی تماس هایی که داشتیم این موضوع را تکذیب کردند و حسن آذرنیا، سرپرست تراکتور هم دیروز در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص وضعیت دژاگه و مسعود، ترجیح داد سکوت کند.

منبع:ورزش سه

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

تعجب سرمربی هند از کیفیت تیم ملی زنان ایران

منتشر شده

در

توسط

سرمربی تیم هند اعتراف کرد در ابتدا از کیفیت فنی تیم ایران شگفت زده شده است.

 به نقل از استار، تیم ملی فوتبال زنان ایران در اولین دیدار خود از جام ملت‌های فوتبال زنان آسیا از ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه پنجشنبه، ۳۰ دی در ورزشگاه دی وای پاتیل بمبئی مقابل هند میزبان به میدان رفت و در پایان به تساوی بدون گل دست پیدا کرد. در پایان این دیدار زهره کودایی، دروازه‌بان ایران به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.

توماس دنربی سرمربی هند پس از تساوی بدون گل تیمش مقابل ایران در بازی افتتاحیه جام ملت های آسیا ابراز ناامیدی کرد و گفت: بله، از این طریق، من از نتیجه ناامید هستم. ما موقعیت های کافی برای گلزنی داشتیم اما همین که هست. همه چیز به مهارت های فنی بستگی دارد.

ایران فوتبال بی باک بازی کرد و سرمربی هند اعتراف کرد که در ابتدا کمی شگفت زده شده بود.

او گفت: من در ابتدا کمی شگفت زده شدم . البته نمی‌توانید بدانید هر بازی یک بازی جدید است، اما آنها بالاتر از حد انتظار شروع کردند. ما همچنین بعد از اینکه آنها را محک زدیم شروع به کنترل بازی کردیم. سعی می کنیم از بازی مقابل چین تایپه امتیاز بگیریم. این بازی تمام شده است، ما نمی توانیم این نتیجه را تغییر دهیم.

مهاجمان هندی در حالی که موقعیت های زیادی ایجاد کردند، نتوانستند آنها را به گل تبدیل کنند و مربی معتقد است که باید برنامه ها را به خوبی اجرا کنند.

دنربی در پاسخ به این سوال که چرا کاملا دیوی از تیم کنار گذاشته شد، گفت: او کمی دیر وارد تیم شد. ما در تلاشیم تا بفهمیم چه کسی برای هر بازی بهترین است.

 

 

ادامه مطلب

ورزشی

۵ بازیکن کرونایی استقلال مشخص شدند

منتشر شده

در

توسط

اسامی ۵ بازیکن استقلال که مبتلا به ویروس کرونا شدند، مشخص شد.

 باشگاه استقلال دیروز (دوشنبه) اعلام کرد که نتیجه تست کرونای تعداد زیادی از بازیکنان و اعضای کادر تیم فوتبال استقلال مثبت شده است.

به همین علت، نشست خبری فرهاد مجیدی پیش از بازی با پیکان به دلیل شرایط ویژه رخ داده، برگزار نشد و در ادامه نیز با تایید سازمان لیگ، دیدار دو تیم استقلال و پیکان در چارچوب مرحله یک‌هشتم نهایی جام حذفی لغو شد.

شب گذشته (دوشنبه) سعید فتاحی، نماینده باشگاه استقلال در گفت‌وگویی تلویزیونی درباره تعداد افراد مبتلا به کرونا توضیحاتی ارائه داد و تاکید کرد که ۱۷ تن از بازیکنان تیم استقلال و یک نفر از اعضای کادر فنی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

با این حال طبق پیگیری خبرنگار ایسنا، اسامی ۵ بازیکن تیم فوتبال استقلال که مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند، مشخص شد. بر این اساس کوین یامگا، مهدی مهدی‌پور، امیرحسین حسین‌زاده، سیاوش یزدانی و روزبه چشمی از جمله افرادی هستند که میان بازیکنان استقلال به کرونا مبتلا شده‌اند.

نام افراد دیگری که در استقلال مبتلا به کرونا شده‌اند، مشخص نشده و مسئولان سازمان لیگ نیز بر این باور هستند که اسامی متبلایان محرمانه است و نباید منتشر شود! این در حالی است که در فوتبال دنیا و در میان بازیکنان مطرح و حرفه‌ای فوتبال، اسامی بازیکنان مبتلا به کرونا در تیم‌ها به طور کامل مشخص شده و در این رابطه شفاف‌سازی می‌شود.

 

ادامه مطلب

ورزشی

شناخت کامل حریفان فولاد و سپاهان ایران در لیگ قهرمانان آسیا

منتشر شده

در

توسط

قرعه‌کشی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا برگزار شد و تیم فوتبال سپاهان با صدرنشین فعلی لیگ ستارگان قطر و قهرمان فصل گذشته لیگ ازبکستان هم‌گروه شد.

 قرعه‌کشی فصل ۲۰۲۲ لیگ قهرمانان آسیا با حضور دو نماینده ایران یعنی سپاهان و فولاد برگزار شد تا این دو تیم حریفان خود را در مرحله گروهی بشناسند. سپاهان به عنوان نایب قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران با تیم‌های الدحیل قطر، پاختاکور ازبکستان، برنده پلی‌آف التعاون عربستان و الجیش سوریه هم‌گروه شده است و فولاد باید به مصاف تیم‌های شباب الاهلی امارات، آحال ترکمنستان و الغرافه قطر برود. هم‌چنین دو تیم استقلال و پرسپولیس به دلیل نگرفتن مجوز حرفه‌ای‌گری از این رقابت‌ها حذف شدند.

فولاد در حالی باید به مصاف شباب الاهلی برود که این تیم از دو بازیکن ایرانی یعنی احمد نوراللهی و مهدی قایدی بهره می‌برد و شناخت این دو بازیکن از سبک بازی تیم نکونام می‌تواند کار نماینده ایران را برای سقوط سخت کند. در گروه سپاهان نیز الدحیلی قرار داد که با وجود ۳ بازی بیش‌تر نسبت به السد در لیگ این ستارگان قطر، صدرنشین است و پاختاکور هم به عنوان قهرمان ازبکستان پا به این مسابقات می‌گذارد.

گروه C: فولاد ایران، شباب الاهلی امارات، آحال ترکمنستان، الغرافه قطر

شباب الاهلی

سرمربی: مهدی علی
بازیکنان کلیدی: عزیزجان گانیوف، مهدی قایدی، احمد نوراللهی، توماس اولسن
رتبه فعلی در لیگ: رده سوم با ۲۳ امتیاز
رتبه فصل قبل در لیگ: رده سوم با ۵۰ امتیاز(کمترین باخت در طول فصل)
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: حذف در مرحله گروهی فصل ۲۰۲۱
افتخارات: ۷ قهرمانی لیگ امارات، ۱۰ قهرمانی جام پادشاهی امارات، ۵ قهرمانی جام حذفی، ۵ قهرمانی سوپرکاپ امارات

آحال ترکمنستان

سرمربی: بگنچ گارایف
بازیکنان کلیدی: رسول هوجایف، سردار گلدیوف (تمام بازیکنان این تیم ترکمنستانی هستند)
رتبه فعلی در لیگ: آغاز نشده است
رتبه فصل قبل در لیگ: نایب قهرمان با ۲۹ امتیاز (لیگ ۸ تیمی)
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: نخستین حضور
افتخارات: ۶ نایب قهرمانی لیگ ترکمنستان، ۳ قهرمانی جام حذفی، یک سپورکاپ ترکمنستان

الغرافه قطر

سرمربی: آندره‌آ استراماچونی
بازیکنان کلیدی: گابریل پیرس، شیخ دیاباته، سوفیان هانی
رتبه فعلی در لیگ: رده سوم با ۲۳ امتیاز
رتبه فصل قبل در لیگ: رده چهارم با ۳۳ امتیاز
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: حذف در مرحله گروهی فصل ۲۰۱۸
افتخارات: ۷ قهرمانی در لیگ ستارگان قطر، ۷ قهرمانی در جام امیر قطر، ۳ قهرمانی جام حذفی، ۲ قهرمانی سوپرکاپ قطر

گروه D: سپاهان ایران، الدحیل قطر، پاختاکور ازبکستان، برنده پلی‌آف التعاون عربستان و الجیش سوریه

الدحیل قطر

سرمربی: لوییز کاسترو
بازیکنان کلیدی: توبی آلدروایرلد، ادمیلسون، نام تائه هی، اولونگا(آقای گل فصل پیش لیگ قهرمانان آسیا)
رتبه فعلی در لیگ: صدرنشین با ۳۲ امتیاز(۳ بازی بیشتر از السد ۳۱ امتیازی)
رتبه فصل قبل در لیگ: نایب قهرمان با ۴۷ امتیاز
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: حذف در مرحله گروهی
افتخارات: ۷ قهرمانی در لیگ قطر، ۳ قهرمانی در جام حذفی، ۲ قهرمانی در سوپرکاپ قطر

پاختاکور ازبکستان

سرمربی: پیتر هیوسترا
بازیکنان کلیدی: ارن دردیوک، دراگان چران، سردار رشیدوف، ایگور کریمتس
رتبه فعلی در لیگ: هنوز آغاز نشده است
رتبه فصل قبل در لیگ: قهرمان با ۶۰ امتیاز
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: حذف در مرحله گروهی فصل ۲۰۲۱
افتخارات: ۱۴ قهرمانی لیگ ازبکستان، ۱۳ قهرمانی جام حذفی

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها