با ما همراه باشید

اخبار 46

پایگاه جدید داعش در سوریه؛ تروریست‌ها در حال احیای خود در کمپ‌های آوارگان

منتشر شده

در

پایگاه جدید داعش در سوریه؛ تروریست‌ها در حال احیای خود در کمپ‌های آوارگان

افزایش میانگین فعالیت‌های جنایت‌کارانه و کشتارها در اردوگاه‌های آوارگان در شمال شرق سوریه، توجه مسؤولان آمریکایی را برانگیخته است و آنها از این امر هراس دارند که نیروهای امنیتی در نبرد مهار کردن حامیان داعش شکست بخورند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه الحره، مسؤولان آمریکایی نسبت به این امر هشدار دادند که داعش در حال حاضر به سرعت اردوگاه‌های پر ازدحام از آوارگان و در رأس آنها اردوگاه الهول را به پایگاهی برای عملیات‌های تروریستی خود تبدیل می‌کند. آنها اعلام کردند که خشونت وحشیانه که دیرزمانی است داعش آن را در پیش گرفته است، تنها بخشی از مشکل است.

یک مسؤول آمریکایی گفت: دستگاه‌های امنیتی در الهول برای مقابله با عضوگیری داعش و جمع آوری پول و منابع مالی توسط این گروه مبارزه کردند. داعش تعدادی از خانواده‌های عناصر خود را از الهول با استفاده از شبکه‌های قاچاق در دو استان الحسکه و دیر الزور به بیرون انتقال داد، همچنین اقدام به قاچاق سلاح به این اردوگاه‌ها طی ماه‌های اخیر کرد.

مسؤولان دیگر نیز هشدار دادند که اردوگاه الهول که در آن بیش از ۶۰ هزار تن اکثرا زن و کودک حضور دارند عملاً نقش خود را به عنوان عاملی اصلی در شبکه مالی داعش تقویت کرده است که این امر به انتقال ذخایر نقدی آن در حدود ۱۰۰ میلیون دلار کمک می‌کند.

وزارت خزانه داری آمریکا در یادداشتی اعلام کرد، معمولاً میانجی‌گرانی در ترکیه اقدام به قاچاق اموال به سوریه از طریق باندهای انتقال پول موجود در اردوگاه‌ها می‌کنند.

اطلاعات به دست آمده از کشورهای عضو سازمان ملل حکایت از این دارد که صِرف ورود افرادی از اردوگاه‌های آوارگان می‌تواند اقدام تجاری گسترده‌ای باشد، چراکه قاچاقچیان مبلغی حدود ۲۵۰۰ دلار تا ۳۰۰۰ دلار را برای انتقال هر فرد تقاضا می‌کنند و ممکن است که این مبلغ به ۱۴ هزار دلار برسد.

یاسمین الجمل، مشاور سابق خاورمیانه در وزارت دفاع آمریکا در همایشی مجازی گفت، اقدامات بدی در الهول در حال رخ دادن است، میانگین فرار زنان از اردوگاه الهول و پول‌هایی که از طریق باندهای مختلف داخل و خارج می‌شود، حقیقتاً نشان می‌دهد که اراده واقعی از جانب داعش و حامیانش برای استفاده از الهول به عنوان مرکز و پایگاه جدیدی برای عملیات وجود دارد.

طبق اطلاعاتی که مرکز اطلاعاتی روژ آوا، حامی کردها جمع آوری کرده است، حدود ۲۰۰ فرد از الهول در سال ۲۰۲۰ خارج شده‌اند که ممکن است آمار به دلیل عدم ثبت شدن برخی موارد، خیلی بیشتر باشد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در این راستا تصریح کرد: هرچقدر که مدت ماندن ده‌ها هزار آواره طولانی شود و امکان بازگشت آنها به خانه و کاشانه‌شان نیز وجود نداشته باشد، دشواری تضمین سلامتی آنها در مقابل عناصر جنایت‌کار و تروریست بیشتر می‌شود، این تروریست‌ها درصدد بهره برداری از ساکنان اردوگاه‌ هستند. بسیار مهم است که کشورها شهروندان خود در اردوگاه‌ را مشخص کرده و آنها را هرچه سریع‌تر بازگردانند.

در حالی که تعدادی از کشورها طی ماه‌های اخیر، اعضای خانواده‌های داعشی را تحویل گرفته‌اند، اما گزارش بازرس کل وزارت دفاع آمریکا هشدار می‌دهد که بسیاری از کشورها همچنان نسبت به بازگرداندن این افراد به وطنشان تردید دارند.

برخی از تحلیلگران هشدار داده‌اند که چه بسا کار به جائی برسد که در آن هنگام، جامعه بین‌الملل نتواند در مقابل پیروزی‌های داعش در اردوگاه‌ها چشمان خود را ببندد.

توماس جاسلین، یک مسؤول برجسته موسسه دفاع از دموکراسی‌ها می‌گوید: شاهد همان پویایی و تحرکی هستیم که در اردوگاه‌های آوارگان در عراق بعد از سقوط نظام صدام و خروج تروریست‌ها از این اردوگاه‌ها رخ داد، به گونه‌ای که می‌توانید نسل بعدی داعش را در این اردوگاه‌ها در حال حاضر مشاهده کنید.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 46

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

منتشر شده

در

توسط

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

ایسنا/ایلام دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام بر ضرورت اجرای هرچه زودتر همسان‌سازی و تناسب‌سازی حقوق مستمری بگیران بازنشسته تامین اجتماعی تاکید کرد.

«سعید انوری‌پور» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به شرایط معیشتی امروز نیاز است تا همسان سازی و یکسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی شود.
وی با بیان اینکه لازم است مسئولان و متولیان خود را به جای یک کارمند بازنشسته عائله مند و بعضا مستاجر بگذارند، تصریح کرد: هر روز بازنشستگان زیادی به ما مراجعه می‌کنند و خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی و دستمزدشان هستند اما این مهم نیازمند توجه و اهتمام جدی دولت و نظام است.
دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام ابراز امیداوری کرد تا پایان سال تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان و کارگران مشخص شده و به سال آینده موکول نشود.
انوری پور از  چند شغله بودن برخی مدیران انتقاد کرد و گفت: در حالی که خانواده‌های متعددی دارای یک یا چند فرزند فارغ‌الحصیل بیکار دارند این رویه اصلا قابل قبول نیست و باید برای این مهم چاره‌اندیشی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

منتشر شده

در

توسط

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا ، به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، “گراف‌دی” رویدادی در حوزه روابط‌عمومی است که در نظر دارد گروهی از کارشناسان و فعالان این حوزه را گرد هم جمع آورده و زمینه‌ای را برای ایجاد ارتباط پایدار و عمیق میان آنها فراهم کند.

سومین گردهمایی روابط‌عمومی‌های اکوسیستم فناوری و نوآوری (گراف‌دی) که با حضور جمعی از مدیران شرکت‌های بانکی، فناوری، ارتباطی و استارتاپی با هدف انتقال تجربه و تعامل برگزار می‌شود به موضوع “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان”  اختصاص داده شده است.

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ، به بررسی تجربیات “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان” می پردازد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

منتشر شده

در

توسط

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

چین به آمریکا از بابت اتهام زنی‌های کاخ سفید مبنی بر این که پکن جلوی رسیدن بخشی از اطلاعات درباره منشاء کروناویروس را به بازرسان سازمان بهداشت جهانی گرفته، حمله کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،  جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت، واشنگتن “نگرانی‌های عمیقی درباره نحوه اعلام یافته‌های اولیه تحقیقات مربوط به کووید-۱۹ و همچنین پرسشهایی درباره فرآیند مورد استفاده برای رسیدن به آنها دارد”.

او با اشاره به تحقیقات هیات سازمان بهداشت جهانی درباره منشا همه گیری بیماری در شهر ووهان چین که نخستین بار در آن کروناویروس در اواخر ۲۰۱۹ شناسایی شد، اظهار کرد: “ضروری است که این گزارش مستقل باشد و یافته‌های کارشناسی به دور از مداخله یا تغییر از سوی دولت چین باشد.”

چین در پاسخ به این اظهارات در بیانیه‌ای که از سوی سفارتخانه‌اش در واشنگتن طی امروز یکشنبه انتشار یافت، گفت، آمریکا تاکنون ” آسیب شدیدی به همکاری بین‌المللی برای مقابله با کووید ۱۹ وارده کرده” و حالا “انگشت اتهام را به سمت کشورهای دیگری که به طور متعهد از سازمان بهداشت جهانی حمایت کرده‌اند و حتی به سمت خود سازمان بهداشت جهانی، نشانه گرفته است”.

بر اساس این بیانیه، چین همچنین در ضمن استقبال از تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای لغو اقدام دولت دونالد ترامپ برای ترک سازمان بهداشت جهانی اظهار امیدواری کرد که آمریکا “به عالی‌ترین استانداردها پایبند باشد، یک نگرش جدی، مصمم، شفاف و مسئولانه اتخاذ کند، مسئولیت حقیقی خود را به عهده بگیرد، از فعالیت سازمان بهداشت جهانی با اقدامات واقعی حمایت کند و مشارکت مناسب را در همکاری بین‌المللی در مقابله با کووید-۱۹ به عمل بیاورد.”

در پی مطرح شدن اتهامات در نیویورک تایمز و دیگر رسانه‌ها درخصوص اینکه چین از دادن بخشی از داده‌ها خودداری کرده، پیتر داشاک، یک عضو تیم تحقیقات در واکنش به این گزارش در توئیتی نوشت: “من چنین تجربه‌ای در هیات سازمان بهداشت جهانی نداشتم.”

داشاک توئیت کرد: من به عنوان رهبر کارگروه جانوری/محیط زیستی اعتماد و باز بودن را نزد همتایان چینی خودم یافتم. ما قطعا به داده‌های جدید حساس در کل ماموریت دسترسی پیدا کردیم. ما قطعا درکمان را از راه‌های احتمالی سرایت افزایش دادیم.

تیا کولسن فیشر، یک عضو دیگر تیم از دانمارک هم گفت، چنین تجربه‌ای نداشته و به این اشاره کرد که برخی اظهار نظرها در رسانه به غلط منعکس شده‌اند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها