با ما همراه باشید

اخبار 11

پریچهره: باشگاه‌ها باید برچسب ایمن دریافت کنند/ در حد توان از المپیکی‌های تهران تقدیر کردیم

منتشر شده

در

پریچهره: باشگاه‌ها باید برچسب ایمن دریافت کنند/ در حد توان از المپیکی‌های تهران تقدیر کردیم

مدیرکل ورزش جوانان استان تهران گفت: طبق طرحی باشگاه‌ها می‌توانند با دریافت برچسب ایمن در هر شرایط کرونایی فعالیت کنند.

به گزارش ایسنا و به نقل از اداره کل ورزش و جوانان استان تهران، نصرالله پریچهره درباره آخرین وضعیت فعالیت باشگاه‌های استان تهران در پیک پنجم کرونا اظهار کرد: باشگاه‌ها طبق پروتکل‌هایی که از قبل مشخص شده فعالیت دارند. بیش‌تر آن‌ها شیوه‌نامه‌ها را در اختیار داشته و مراعات می‌کنند. استخرهای سرپوشیده و باشگاه‌هایی که قابلیت انجام شدن ورزش را ندارند هم فعالیت نخواهند کرد. به همراه وزارت بهداشت و اداره کل بهداشت استان روی فعالیت باشگاه‌ها نظارت می‌کنیم. البته روزانه از خانواده‌ها تماس‌هایی داریم که نگران بچه‌های‌شان هستند، زیرا برخی باشگاه‌ها به شکل مخفیانه کار می‌کنند. بازرسی اداره کل ورزش جوانان این مسائل را هم رصد می‌کند تا ایرادی نباشد.

او افزود: حدود یک تا دو ماه است جلسات بسیار خوب و مهمی از طریق فدراسیون پزشکی ورزشی با وزارت بهداشت داشته‌ایم. مسوولان این وزارتخانه خیلی زحمت کشیدند و طرحی آماده به عنوان باشگاه‌های ایمن به ما و فدراسیون پزشکی داده شده است. پروتکل و شیوه‌نامه‌های این طرح تهیه شده و آخرین مراحل امضاء شدن را پشت سر می‌گذارد. طبق بررسی‌های رییسی (معاون وزارت بهداشت) و با استفاده از این طرح، در هر شرایط و با هر رنگی از کرونا، هر باشگاهی که ظرفیت بازگشایی طبق شیوه‌نامه‌ها را دارد، می‌تواند فعالیت کند.

مدیرکل ورزش جوانان استان تهران تصریح کرد: طبق این طرح باشگاه برچسب ایمن را دریافت می‌کند و فعالیت خود را انجام می‌دهد. به تازگی هم از طریق رییس و دبیر فدراسیون پزشکی ورزشی پیگیری‌های لازم را انجام داده‌ایم و اگر این پروتکل زودتر به ما ابلاغ شود، باشگاه‌ها هم می‌توانند در ایمن‌سازی بدن مردم فعالیت داشته باشند تا کسی از حضور در باشگاه نهراسد و وقتی وارد باشگاه می‌شود بداند در صحت و سلامت می‌تواند توانمندی بدن خود را بالا ببرد و مقابل خیلی از ویروس‌ها و میکروب‌ها مراقبت کند.

پریچهره درباره این که باشگاه‌های ورزشی در خط مقدم آسیب‌دیدن به دلیل شرایط کرونایی هستند، گفت:‌ طبق جلساتی که با استاندار تهران داشتیم به ما حق داد. باشگاه‌های ما به ویژه آن‌هایی که استیجاری هستند به شدت از این موضوع آسیب دیده‌اند. البته کمک‌های جنبی و وام‌هایی وجود دارد اما خیلی‌ها نمی‌توانند این وام‌ها را دریافت کنند. وقتی کسی نمی‌تواند اجاره بدهد چگونه می‌تواند وام بگیرد و قسط بدهد؟ این مسائل با هم ناهمخوانی دارد.

او اضافه کرد: هر چند کمک‌هایی می‌شود اما به آن شکل نیست که مستأجر ما توانایی پرداخت وام را داشته باشد. درِ خیلی از باشگاه‌ها بسته شده و امیدواریم به زودی این قضایا تمام شود و باشگاه‌ها تغییر کاربری ندهند.خیلی وقت‌ها باشگاه به چیزهای دیگر تغییر کاربری داده تا صاحب آن بتواند درآمد داشته و معیشت خود را ادامه بدهد. ان‌شاءالله به خیر بگذرد.

مدیرکل ورزش جوانان استان تهران درباره این که آیا شرایطی برای حمایت از باشگاه‌داران در نظر گرفته نشده است، گفت: مبلغ وام بیش‌تر شده اما آن هم به شرطی است که باشگاه بیمه بیش‌تری داشته باشد. باشگاه‌ها می‌توانند تا ۹۸۰ میلیون تومان وام بگیرند. برخی باشگاه‌ها بزرگ با ۲۰ تا ۲۵ نفر افرادی که تحت پوشش بیمه هستند کار می‌کنند. تعداد آن‌ها خیلی زیاد نیست اما چند باشگاه برای دریافت وام ثبت‌نام کرده و بررسی‌های لازم درباره آن‌ها انجام می‌شود. هر کاری مسائل مربوط به خودش را دارد.

پریچهره افزود:‌ در جلسه‌ای که در ستاد کرونا داشتیم گفتم کسی که کرونا گرفته باید به حالت ابتدایی سلامت خود بازگردد. خواهش می‌کنم پروتکل‌های مربوط به باشگاه‌های ایمن را زودتر تدارک دیده و مجوز دریافت کنند تا مردم بتوانند جایی رفته و سلامتی‌شان را افزایش بدهند. وقتی بوستان‌ها، باشگاه‌ها و خیلی از جاهایی که مردم می‌توانند ورزش کنند، بسته شده چگونه آن‌ها می‌توانند به سلامتی خود رسیدگی کنند؟

وی درباره دلخوری بعضی از المپین‌های تهرانی به دلیل این که تقدیر شایسته‌ای از آن‌ها در آستانه اعزام به المپیک توکیو انجام نشده، توضیح داد: برنامه‌هایی انجام شده اما نگرانی ورزشکاران را درک کرده و تا حد زیادی به آن‌ها حق می‌دهم. اواخر ۹۹ به اداره کل آمدم در این مدت نتوانستیم یک‌جا از ورزشکاران المپیکی تهران تقدیر کنیم اما رییسان اداره کل ورزش و جوانان شهرستان‌های تهران، شهرداری‌ها، شورای شهر و هیأت‌های ما در ۱۰ روز اخیر از بیش‌تر المپیکی‌ها تقدیر کردند. البته این موضوع در حد توان ما بوده نه آن قابلیتی که ورزشکاران انتظار داشتند اکنون فقط سه نفر مانده‌اند که اگر تا یکی دو روز دیگر تقدیر از آنها را انجام بدهیم، این امر درباره المپیکی‌های تهران به اتمام می‌رسد.

مدیرکل ورزش جوانان استان تهران درباره پاداش‌های در نظر گرفته شده برای المپیکی های این استان در المپیک ۲۰۲۰ گفت: جایزه وجود دارد اما می‌دانید تهران گسترده است. در نامه‌نگاری خود خواهش‌هایی در این مورد داشتیم. باید از حناچی شهردار تهران تشکر کنم که دعوت  ما را لبیک گفته و از المپیکی‌های شهر تهران تقدیر کرد. هدایای بسیار خوبی هم دادند. خودم هم در شهرری حضور داشتم و معاونت‌های ما هم به سایر شهرستان‌های استان رفتند.

پریچهره ادامه داد: برخی رؤسای فدراسیون‌ها خواستند به اردو تیم‌هایشان مراجعه نکنیم زیرا از ورزشکاران سایر استان‌ها هم در اردوها هستند و شاید برای آنها دل‌نگرانی و افسردگی پیش بیاید. فقط به اردوی یک تیم رفتیم اما در سالن آمفی‌تئاتر خود اداره کل ورزش جوانان نشستی برگزار کرده و به واسطه کرونا  با رعایت کردن برخی مسائل مختصر تقدیری انجام دادیم البته به این دلیل کلمه تقدیر را به عمد به کار می‌برم که تجلیل ابزارهای مختلفی را می‌طلبد اما درباره تقدیر اجازه ندادیم نگرانی ۱۰۰ درصد برای ورزشکاران به وجود بیاید. امیدواریم بعد از المپیک هم بتوانیم در خدمت ورزشکاران باشیم.

مدیرکل ورزش جوانان استان تهران در پایان افزود: در کمیسیون ۲۷ که مربوط به بخش خصوصی‌سازی و مشارکت است بحث قهرمانان المپیک را مطرح کردیم. همچنین درباره استخدام ورزشکاران هم یک مورد تمام شده و مورد دیگر در دست اقدام است و به حالت گزینش درآمدهاست. تعدادی از ورزشکاران در مرحله آخر استخدام هستند بحث دیگر درباره ماده ۸۸ یا ماده ۵ الحاق دو است که درباره واگذاری اماکن ورزشی است در آنجا هم قهرمانان را دیده‌اند و با ورود ما اگر بتوانیم از سلطانی‌فر در کمیسیون ماده پنج مجوز بگیریم راه را برای قهرمانان المپیک باز خواهیم کرد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 11

مرغ دو نرخی در بازار معنایی ندارد

منتشر شده

در

توسط

مرغ دو نرخی در بازار معنایی ندارد

ایسنا/اصفهان معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان با تاکید بر اینکه مرغ دو نرخی در بازار نشان از حضور افراد سودجو در بازار است، گفت: اینکه تمام مرغ موجود با قیمت مصوب کشتار می شود، اما مرغ دو نرخی در بازار برای مصرف کننده موجود است، هیچ معنایی ندارد.

حسین ایراندوست در گفت‌وگو با ایسنا درباره کمبود مرغ در اصفهان و قیمت آزاد آن در بازار، اظهار کرد: اصفهان از نظر تولید مرغ مشکل و کمبودی ندارد.

وی توضیح داد: به عنوان مثال برای روز جمعه ۵۸۷ تن مرغ زنده در سامانه رهتاب فروخته و کشتار شده است که معادل ۴۴۰ تن گوشت مرغ است، همچنین پنجشنبه ۵۲۰ تن مرغ معادل ۳۹۴ تن گوشت کشتار شد، در حالیکه کل نیاز مصرفی استان ۳۹۴ تن بوده است، بنابراین در این شرایط نباید کمبودی داشته باشیم.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان افزود: تمام مرغ زنده با قیمت مصوب ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان به کشتارگاه ها عرضه می شود که باید با قیمت ۲۵ هزار و ۹۰۰ تومان به دست مصرف کننده برسد.

وی با تاکید بر اینکه وظیفه جهاد کشاورزی تولید و تحویل مرغ با قیمت مصوب به کشتارگاه است، تصریح کرد: اینکه تمام مرغ موجود با قیمت مصوب کشتار می شود، اما مرغ دو نرخی در بازار برای مصرف کننده موجود است، هیچ معنایی ندارد.

ایراندوست با تاکید بر اینکه گوشت مرغ به غیر از کشتارگاه راهی برای ورود به بازار ندارد، گفت: زمانیکه مرغ با دو قیمت در بازار عرضه می شود، نشان از حضور برخی افراد سودجو در بازار حضور است.

وی با بیان اینکه به طور میانگین شبانه ۵۵۰ تن مرغ تحویل ۱۷ کشتارگاه استان می شود که تمام آن تبدیل به گوشت مرغ و در سامانه رهتاب به دست مرغ فروشی ها می رسد، توضیح داد: باید دید مرغی که با قیمت مصوب به دست مغازه دار می رسد، این محصول نیز با قیمت مصوب به دست مشتری داده می شود یا خیر و اگر امروز این چنین نیست ناشی از نبود نظارت در بازار است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان با بیان اینکه درحال حاضر سهمیه ۶ کیلوگرمی مرغ به ازای هر فرد در نظر گرفته شده، و اگر خریداری ۴ کیلو خریداری کرد، باید دید مغازه دار در رهتاب قیمت ۶ کیلو ثبت می کند یا ۴ کیلو، بنابراین به نظر می رسد امروز نظارت بر مرغ فروشی ها بسیار ضعیف است.

وی گفت: اگر مغازه داری مرغ را با قیمت بالاتر از نرخ مصوب عرضه کند، باید موضوع را فورا به ۱۲۴ اطلاع دهیم تا دوستان نظارتی بازار به این مسئله ورود پیدا کنند.

ایراندوست درباره اینکه چرا مرغ با نرخ ۳۹ هزار تومان و بالاتر در اصفهان فروخته می شود، تاکید کرد: امروز مرغی با عنوان آزاد در بازار نداریم و تمام مرغ موجود باید با نرخ مصوب ۲۵ هزار و ۹۰۰ تومان در بازار عرضه شود.

وی با تاکید بر اینکه طی چند روز گذشته اگر ۳۵۰ تا ۴۰۰ تن گوشت مرغ کشتار شده باشد، نباید کمبودی در اصفهان داشته باشیم، تصریح کرد: البته اصفهان حتی در برخی روزها و به خصوص طی سه روز گذشته تا سقف ۴۵۰ تن کشتار مرغ و بیش از نیاز بازار، تولید و کشتار مرغ داشته است، بنابراین نباید کمبود مرغ داشته باشیم و شرایط فعلی بازار به نبود نظارت برمی گردد.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان تصریح کرد: روز به روز بازار مرغ رو به بهبود خواهد رفت چراکه آمار جوجه ریزی رو به افزایش است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 11

قضاوت دو داور ایرانی در تورنمنت فوتسال تایلند

منتشر شده

در

توسط

قضاوت دو داور ایرانی در تورنمنت فوتسال تایلند

دو داور سرشناس ایرانی در تورنمنت فوتسال تایلند سوت خواهند زد.

به گزارش ایسنا، مسابقات فوتسال هشت جانبه تایلند از ۳ تا ۸ مرداد برگزار می‌شود و تیم ملی فوتسال ایران نیز یکی از تیم‌های حاضر در این تورنمنت است.

تیم ایران در گروه دوم این پیکارها با تیم‌های مصر، لیتوانی و تاجیکستان هم‌گروه است.

در گروه اول این پیکارها هم تیم‌های تایلند، موزامبیک، کوزوو و ازبکستان قرار دارند.

مسوولان برگزاری این مسابقات از دو داور ایرانی نیز برای قضاوت در این پیکارها دعوت به عمل آورده‌اند. ابراهیم محرابی افشار و گلاره ناظمی که قرار است در رقابت‌های جام جهانی فوتسال نیز سوت بزنند در تورنمنت تایلند نیز حاضر بوده و قضاوت چند بازی را بر عهده خواهند داشت.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 11

فعالیت‌های اقتصادی در مرز دوغارون از سر گرفته شد

منتشر شده

در

توسط

فعالیت‌های اقتصادی در مرز دوغارون از سر گرفته شد
عکس از آرشیو

ایسنا/خراسان رضوی مدیر منطقه ویژه اقتصادی دوغارون گفت: با توجه به درخواست‌های مکرر افغانستان جهت ارسال کالا به این کشور، از روز چهارشنبه ۲۳ تیرماه جاری فعالیت‌های اقتصادی در مرز دوغارون پس از یک هفته بدون هیچ مشکلی از سرگرفته شد.

 حسین آخوندزاده در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: از ۲۳ تیرماه تاکنون بیش از ۲۲۷ دستگاه کامیون ایرانی از منطقه ویژه اقتصادی دوغارون به سمت هرات خارج شده و روند تبادل تجاری در امنیت کامل انجام می‌شود.

وی به خروج ۴۵۴ دستگاه کامیون ایرانی از مرز دوغارون به سمت هرات اشاره کرد و افزود: این تعداد کامیون ایرانی از ۲۳ تیرماه تاکنون از پایانه مرزی، بازارچه و منطقه ویژه اقتصادی دوغارون به سمت هرات برای تخلیه بار خارج شدند.

آخوندزاده بیان کرد: در تحولات جدید افغانستان تشریفات گمرکی توسط طالبان از گمرک اسلام قلعه حذف شده و کامیون‌های ایرانی برای بارگیری مستقیم به سمت هرات حرکت می‌کنند.

وی تصریح کرد: منطقه ویژه اقتصادی دوغارون از امکانات و ظرفیت‌های بالقوه از جمله ۲۲ هزار متر انبار مسقف، هشت مخزن یک میلیون لیتری سوخت، ۳۰ هزار متر مربع بارانداز آسفالته، سایت جرثقیل، دوش‌های ترانشیمنت سوخت برخودار است و آمادگی کامل نسبت به تخلیه کالاهای تجار افغانستانی را دارد.

مرز دوغارون در ۱۸ کیلومتری شهر تایباد قرار گرفته و این گذرگاه مرزی محل صادرات سالانه یک و نیم میلیارد دلار است که نقش حیاتی برای دو کشور ایران و افغانستان دارد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها