کد خبر : 5219
تاریخ انتشار : شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۹

پیگیری جدی برای حل مغایرت‌های قانونی اجرای «فوق العاده ویژه معلمان»

پیگیری جدی برای حل مغایرت‌های قانونی اجرای «فوق العاده ویژه معلمان»

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزیر آموزش و پرورش از پیگیری جدی برای حل مغایرت‌های قانونی اجرای «فوق العاده ویژه معلمان» خبر داد. به گزارش ایسنا، علی الهیار ترکمن در این باره اظهار کرد: با توجه به مغایرت های قانونی موجود در اجرای مجوز صادره ار سوی سازمان برنامه و بودجه، درخصوص اعمال «فوق العاده

پیگیری جدی برای حل مغایرت‌های قانونی اجرای «فوق العاده ویژه معلمان»

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزیر آموزش و پرورش از پیگیری جدی برای حل مغایرت‌های قانونی اجرای «فوق العاده ویژه معلمان» خبر داد.

به گزارش ایسنا، علی الهیار ترکمن در این باره اظهار کرد: با توجه به مغایرت های قانونی موجود در اجرای مجوز صادره ار سوی سازمان برنامه و بودجه، درخصوص اعمال «فوق العاده ویژه معلمان»، پیگیری های مجدانه ای برای رفع موانع اجرایی این مصوبه از سوی وزیر در حال انجام است.

الهیار ترکمن افزود: بر اساس مجوز صادره از سوی سازمان برنامه و بودجه، مقرر شده بود تا فوق العاده ویژه موضوع بند (۱۰) ماده (۶۸) قانون مدیریت خدمات کشوری، برای مشمولان طرح طبقه بندی مشاغل معلمان از ۲۱ تا ۲۷ درصد تعیین و  اعمال شود اما در مجوز مذکور به مصوبه دولت در سال ۱۳۹۳ اشاره شده بود که براساس آن، سقف فوق العاده ویژه ۲۱ درصدی تعیین شده بود ولی به دلیل آن که در سال ۹۳ مشمولان طرح طبقه بندی مشاغل معلمان، از  امتیاز مذکور برخوردار نشده بودند و این افزایش از سال ۱۳۹۹ برای معلمان برقرار شده بود، قابلیت اجرایی نداشت.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع ادامه داد: چون سازمان برنامه و بودجه نمی توانست رأساً سقف مصوبه دولت (٢١درصد) را در این خصوص افزایش دهد، عملاً مجوز مذکور قابلیت اجرا نداشت. لذا موضوع با رایزنی ها و پیگیری های مجدانه وزیر مجدداً مورد بررسی قرار گرفت و با حضور مراجع حقوقی (رئیس امور تلفیق و رئیس امور آموزش و پرورش سازمان برنامه و بودجه و کارشناسان حقوقی آن مرجع حقوقی) پیش نویس جدیدی جهت ارائه به سازمان برنامه و بودجه تنظیم شد.

الهیار تصریح کرد: با عنایت به ایجاد زیر ساخت های نرم افزاری و تهیه نگارش حقوق از سوی کارشناسان امور اداری، به محض اصلاح مصوبه از سوی سازمان برنامه و بودجه، این مصوبه به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ و در  کمتر از سه روز احکام مربوط صادر و افزایش حاصل با حقوق مرداد ماه پرداخت خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش وی گفت: فرهنگیان اطمینان داشته باشند وزارت آموزش و پرورش مجدّانه و تا حصول نتیجه، موضوع را پیگیری می‌کند و نتایج آن را به زودی به اطلاع همکاران خواهد رساند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها