با ما همراه باشید

اخبار 12

چرا سولدو ۷ سال از فوتبال دور بود؟

منتشر شده

در

چرا سولدو ۷ سال از فوتبال دور بود؟

پس از کش و قوس‌های فراوان سرمربی جدید تراکتور مشخص شد اما گپ ۷ ساله در رزومه این سرمربی نکته نگران‌کننده‌ای در کارنامه‌اش است که دلایل مختلفی راجع به آن مطرح شده است.

به گزارش ایسنا، زوونیمیر سولدو بامداد یک‌شنبه وارد تبریز شد و قراردادش را به عنوان سرمربی تراکتور با این باشگاه امضا کرد. با وجود این که سولدو بازیکن بزرگی در کشور کرواسی محسوب می‌شود اما رزومه او به عنوان مربی قابل دفاع نیست و همین موضوع انتقاداتی را نسبت به این انتخاب به همراه داشته است.

سولدوی کروات از ۱۳ سال پیش که هدایت تیم بزرگسالان دینامو زاگرب کرواسی را برعهده گرفت تاکنون حدودا تنها به مدت سه فصل و نیم تجربه مربی‌گری داشته و باقی این ۱۳ سال از میدان مربی‌گری دور بوده است. بزرگ‌ترین گپ موجود در رزومه این مربی مربوط به حد واصل سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۷ است.

سولدو در سال ۲۰۱۰ با انتقادات زیادی از سرمربی‌گری کلن اخراج شد و حتی رسانه‌های آلمانی او را آخرین مربی کلاسیک بوندسلیگا لقب دادند. سولدو دقیقا پس از این اخراج برای هفت سال از عرصه مربی‌گری دور بود تا این که از سال ۲۰۱۷ فلیکس ماگات، مربی سابق او در اشتوتگارت از سولدو دعوت به همکاری کرد.

ماگات ابتدا سولدو را به عنوان دستیار خودش به شاندونگ لوننگ چین برد و یک فصل در کنار هم در این تیم بودند. پس از جدایی از شاندونگ دوباره سولدو در تیمی حضور نداشت تا این که ماگات به عنوان مدیر ورزشی آدمیرا واکر، در اواخر فصل ۲۰-۲۰۱۹ او را به عنوان سومین سرمربی این تیم اتریشی انتخاب کرد که نتایج سولدو در این تیم تفاوت چندانی با مربی قبلی نداشت و در نهایت آدمیرا با یک امتیاز اختلاف از بوندسلیگای اتریش سقوط نکرد. سولدو پس از جدایی از آدمیرا واکر برای یک فصل از مربی‌گری دور بود تا این که تراکتوری‌ها به سراغش رفتند.

درباره گپ زمانی در رزومه مربی‌گری سولدو دلایل مختلفی مطرح شده است. ابتدا هوشنگ نصیرزاده، عضو هیات مدیره باشگاه تراکتور تاکید کرد که سولدو به دلیل این که مدیر فنی فدراسیون فوتبال کرواسی بوده در جایی مربی‌گری نکرده است. با این حال خود سولدو دلیل دیگری درباره دوری‌اش از مربی‌گری مطرح کرد.

سولدو در گفت‌وگویی که با رسانه باشگاه تراکتور داشت در پاسخ به این سوال بدون این که به سمتش در فدراسیون فوتبال کرواسی صحبتی کند، اعلام کرد که به دلایل شخصی از مربی‌گری فاصله گرفته بوده است. او گفت: برای دوری از فوتبال دلایل شخصی داشتم، چون که بیش از ۱۰ سال در فوتبال آلمان کار کرده و دور از خانواده بودم و باتوجه به پایین بودن سن و سال فرزندانم، می‌خواستم در آن مقطع همراه آنان باشم. اکنون آنان بزرگ شده‌اند و تصمیم گرفتم به فوتبال برگردم.

اشاره نکردن سولدو به حضور در فدراسیون فوتبال کرواسی این شائبه را ایجاد می‌کند که  ادعای مدیران تراکتور از پایه بی‌اساس بوده چرا که اگر این طور بود، سولدو به جای بهانه خانواده، این بهانه شکیل را برای دوری طولانی‌ مدتش از عرصه مربی‌گری اعلام می‌کرد. ضمن این که اگر ادعای تراکتوری‌ها صحت داشته باشد و فرض را هم بر توانمندی سولدو در سمت مدیریتی در نظر بگیریم، این مربی کروات قرار است در تراکتور مربی‌گری کند نه مدیریت. رزومه مربی‌گری سولدو هم روشن و واضح است.

در هر صورت سولدو با رزومه‌ای نه چندان خوب به عنوان سرمربی جدید تراکتور انتخاب شده و باید به او فرصت داد. شاید تراکتور به سکوی پرتابی برای سولدو تبدیل شد تا ناکامی‌اش در عرصه مربی‌گری را با موفقیت در تراکتور فراموش کند.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 12

۷۱ هزار دز واکسن کرونا در اردبیل تزریق شده است

منتشر شده

در

توسط

۷۱ هزار دز واکسن کرونا در اردبیل تزریق شده است

ایسنا/اردبیل فرماندار اردبیل گفت: در شهرستان اردبیل تاکنون بیش از ۷۱ هزار و ۵۰۰ دز واکسن کرونا در بین گروه‌های سنی اعلام شده و بیماران خاص تزریق شده است.

مسعود امامی یگانه ۲۸ تیر در مراسم افتتاح چهارمین مرکز تجمیعی واکسیناسیون در اردبیل اظهار کرد: از همکاری سپاه، آموزش و پرورش و مرکز بهداشت در راه‌اندازی این مرکز تجمیعی قدردانی می‌کنیم چرا که در حال حاضر چهار مرکز تجمیعی تزریق واکسن را در شهرستان اردبیل عهده‌دار هستند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر علاوه بر این مراکز تجمیعی در ۱۱ مرکز جامع بهداشتی شهری و ۱۳ مرکز جامع بهداشت روستایی عملیات واکسیناسیون برای گروه‌های سنی مختلف در حال انجام است.

فرماندار اردبیل متوسط تزریق واکسن را در شهرستان اردبیل ۷۹ درصد و بالاتر از میانگین استانی اعلام کرد و گفت: تلاش بر این است تا تزریق واکسن در مراکز جامع بهداشتی و تجمیعی ادامه پیدا کند تا گروه‌های بیشتری به مرحله ایمن‌سازی برسند.

امامی یگانه افزود: نوبت‌دهی در مراکز تزریق برای جلوگیری از تجمع بیش از حد به صورت سامانه انجام می‌شود که گروه‌های سنی اعلام شده ۶۰ سال به بالا می‌توانند با مراجعه به سامانه سلامت ثبت‌نام کرده تا روزانه با ثبت‌نام یک‌هزار و ۷۰۰ نفر عملیات واکسیناسیون به خوبی انجام شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: ‌در شهرستان اردبیل با تزریق واکسن ایرانی و همچنین برای گروه‌های سنی ۶۰ تا ۷۰ سال کار اجرایی و عملیاتی در این حوزه شروع شده و تلاشمان بر این است تا با گسترش این اقدامات جلوی آسیب‌ها در پیک پنجم کرونا نیز گرفته شود.

در حال حاضر شهرستان اردبیل در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد به طوری که تعداد بیماران بستری که اغلب در شهرستان اردبیل، مشگین‌ و پارس‌آباد است به بیش از ۲۸۸ بیمار بستری کرونایی رسیده که حال عمومی ۶۰ بیمار کرونایی بدحال و در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 12

اعلام زمان انتشار نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی

منتشر شده

در

توسط

اعلام زمان انتشار نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی

طبق برنامه زمان‌بندی، سه‌شنبه دوم شهریور ماه نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور منتشر می‌شود.

به گزارش ایسنا، طبق برنامه زمانبندی اعلام شده پس از برگزاری جلسه با کارشناسان مسئول دانشگاه‌ها و معرفی فرآیند اجرایی ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی، دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تا نهم مرداد ماه فرصت دارند تا مستندات مورد درخواست در راهنمای ارزشیابی را به معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ارسال کنند. پس از آن تا ۱۵ مرداد ماه مستندات بررسی خواهد شد.

سامانه ارزشیابی تحقیقات و فناوری (RTES) ۱۶ مرداد ماه برای مشاهده نتایج ارزشیابی در دسترس خواهد بود. پس از بررسی اعتراضات احتمالی، در نهایت سه‌شنبه دوم شهریور ماه نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اعلام خواهد شد.

معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با راه اندازی سامانه (RTES) در ابتدای تیر ماه، دستورالعمل ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی را ابلاغ کرد و در یک نشست مشترک که با حضور مدیران ستادی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت برگزار شد، جزئیات و تغییرات اعمال شده نیز تشریح شد.

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، دستورالعمل ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی با رویکرد بازآرایی و بازسازماندهی، متناسب با فرآیندهای بهینه و کارا و در عین ایجاد دسترسی و شفافیت در بستر سامانه برخط توسط معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت بازبینی و تدوین شده است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 12

پترائوس: افغانستان در حال فروپاشی است

منتشر شده

در

توسط

پترائوس: افغانستان در حال فروپاشی است

ژنرال دیوید پترائوس، یکی از فرماندهای نظامی سابق آمریکا در افغانستان گفت، وضعیت در این کشور جنگ‌زده حتی پیش از تکمیل خروج نظامیان ایالات متحده از آن، در حال فروپاشی است.

به گزارش ایسنا، ژنرال پترائوس در مصاححبه با برنامه جی.پی.اس فرید زکریا در شبکه خبری سی.ان.ان گفت: وضعیت میدانی هر هفته وخیم‌تر میشود.

اوایل امسال، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا گفت نظامیان آمریکایی از افغانستان خارج می‌شوند و به تازگی هم تاریخ نهایی خروج را زودتر کرده است. تلاش های بایدن برای پایان دادن به طولانی ترین جنگ آمریکا در تاریخ، موافقان و مخالفانی داشته است.

ژنرال پترائوس که سالها در افغانستان خدمت کرد، گفت: میترسم به عقب نگاه کنیم و از تصمیم به خروجمان متاسف شویم. متاسفانه ممکن است ما زودتر از آنچه فکرش را میکردم و بعد از آنکه تصمیم خروج اعلام شد بیان کردم، متاسف شویم.

پترائوس که سال ۲۰۱۱ از ارتش بازنشسته شد تا مدیر سیا شود، افزود: علاوه بر این، فکر میکنم ما همچنین به عقب نگاه خواهیم کرد و بابت این خروج عجولانه پشیمان شویم.

فرید زکریا در بخشی از سوالاتش اینطور گفت که نیروهای افغان از اینکه بیشتر کار مبارزه با طالبان را بر عهده آمریکا بگذارند، خشنودند اما پترائوس این ایده را رد کرد. این ژنرال آمریکایی گفت: اگر نیروهای امنیت ملی افغانستان می جنگیدند نیروهایش را در حجم وسیعی از دست میداد. وضعیت هنوز هم همانطور است. مشکل اکنون این است که آنها اطمینان ندارند که آیا کسی برای نجات می آید یا خیر و همین موضوع، تردید زیادی را وارد میدان نبرد میکند.

مجری سی.ان.ان همچنین به دلایل ناامیدی آمریکا از جنگ در افغانستان از جمله ناتوانایی در ورود به پایگاه های طالبان در پاکستان اشاره کرد. این ژنرال بازنشسته با این مساله موافق بود اما گفت خروج نظامیان آمریکایی قرار نیست پایانی بر جنگ در آنجا باشد.

ژنرال پترائوس تاکید کرد: هیچکس بیش از کسانی که واقعا در افغانستان حضور داشته‌اند، دلشان نمی‌خواهد این جنگ‌های بی‌پایان به پایان برسند. اما ما در حال پایان دادن به این جنگ نیستیم. ما در حال خاتمه دادن به مداخله آمریکا در آن هستیم. متاسفانه آنچه اکنون میبینم، طلوع یک جنگ داخلی وحشیانه است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها