با ما همراه باشید

اقتصادی

چگونه نمایشگر تلفن همراه را بدون آسیب تمیز کنیم؟

منتشر شده

در

به نقل از سی نت؛ آیا صفحه نمایش تلفن شما با استفاده روزمره کثیف می‌شود یا نگران انتشار ویروس کرونا از طریق اشیا و فضا‌های مشترک هستید، وقت آن است که یک بار دیگر در مورد روش‌های درست و غلط تمیز کردن صفحه نمایش خود مطالبی را بخوانید. برخی از راهنمایی‌ها در سال گذشته به دلیل ترس از ابتلا به کرونا تغییر کرده است.

اگرچه سطح اصلی‌ترین روش انتقال ویروس کرونا نیست، اما به طور کلی، هر میکروبی که روی تلفن باشد، می‌تواند به بدن نیز منتقل شود. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها می‌گویند ویروس کرونا می‌تواند از ساعت‌ها تا چند روز بر روی سطوح و اشیا دوام بیاورد. CDC هم می‌گوید که کرونا بیش از هفت روز می‌تواند روی سطح زنده بماند.

در این گزارش نحوه تمیز کردن صحیح تلفن همراه بدون آسیب دیدن صفحه نمایش را می‌خوانید:

تلفن خود را با دستمال مرطوب تمیز کنید نه الکل خالص

اگر تلفن خود را پس از لمس دستگیره درب‌های عمومی یا سبد مواد غذایی لمس کردید، ممکن است بلافاصله فکر کنید که باید آن را با الکل تمیز کنید. الکل مستقیم می‌تواند پوشش‌های oleophobic و hydrophobic را که باعث می‌شود روغن و آب به صفحه نمایش شما و سایر درگاه‌ها آسیب نرساند، از بین ببرد.

چگونه بدون خراب کردن نمایشگر تلفن همراه، آن را به درستی تمیز کنیم؟

برخی از وب سایت‌ها پیشنهاد می‌کنند خودتان ترکیبی از الکل و آب ایجاد کنید، اما برای این ترکیب نیز غلظت مناسب بسیار مهم است. اگر این درصد‌ها اشتباه ترکیب شود، به تلفن آسیب می‌رسد. مطمئن‌ترین راه برای تمیز کردن صفحه نمایش استفاده از دستمال‌های ضدعفونی کننده حاوی ۷۰ درصد الکل ایزوپروپیل است.

نحوه پاک کردن لکه‌های اثر انگشت از صفحه نمایش

چگونه بدون خراب کردن نمایشگر تلفن همراه، آن را به درستی تمیز کنیم؟

جلوگیری از کثیف شدن صفحه نمایش با اثر انگشت کار سختی است، زیرا پوست دائما روغن تولید می‌کند. این بدان معناست که هر بار که تلفن خود را استفاده می‌کنید، اثر انگشت روی تمام نمایشگر پر می‌شود. ایمن‌ترین و موثرترین روش برای تمیز کردن صفحه نمایش، استفاده از پارچه میکروفایبر است. اگر صفحه نیاز مبرم به تمیز کردن دارد، از آب مقطر استفاده کنید تا پارچه میکروفایبر را خیس کند و سپس صفحه را تمیز کند، از ریختن آب به طور مستقیم روی صفحه جلوگیری کنید. از این روش می‌توان در پشت و کناره تلفن نیز استفاده کرد.

با این ترفند شن و ماسه را پاک کنید

پرز و ماسه می‌تواند در درگاه‌های کوچک تلفن و در شکاف‌هایی که روی صفحه یا بدنه قرار دارد گیر کند. بهترین راه حل برای از بین بردن ماسه و پرز، نوار اسکاچ است. می‌توانید آن را در امتداد چین‌ها و بلندگو قرار داده و بچرخانید تا در درگاه‌ها قرار بگیرد. چسبندگی نوار، هر پرز یا شن و ماسه‌ای را که ممکن است در تلفن شما گیر کند بیرون می‌کشد.

چگونه بدون خراب کردن نمایشگر تلفن همراه، آن را به درستی تمیز کنیم؟

برای سوراخ‌های بلندگوی کوچکتر که نوار به آن‌ها نمی‌رسد، از یک خلال دندان (به آرامی) استفاده کنید یا سعی کنید بقایای آن را با یک ابزار شکاف کوچک جاروبرقی کنید. این ابزار‌ها همچنین می‌توانند برای سایر وسایل کوچک یا مناطق دور از دسترس در اتومبیل شما مورد استفاده قرار گیرند.

آیا می‌توان تلفن‌های ضد آب را شست؟

اگر تلفن مقاوم در برابر آب دارید که دارای درجه IP67 و بالاتر است، می‌توانید آن را با آب بشویید. اگرچه این تلفن‌ها مانند آیفون ۷ و گوشی‌های جدیدتر و Galaxy S می‌توانند تا ۳ دقیقه در حداکثر ۳ فوت آب مقاومت کنند، اما استفاده از پارچه مرطوب برای تمیز کردن تلفن بسیار بهتر است. اگر تلفن را در آب انداختید، پس از خارج کردن از آب تلفن را با یک پارچه نرم خشک کنید تا آب آن خارج شود.

چگونه بدون خراب کردن نمایشگر تلفن همراه، آن را به درستی تمیز کنیم؟

اطمینان حاصل کنید که همه بلندگو‌ها و پورت‌ها را خشک کرده اید. قرار دادن تلفن در آب یا کارکردن با آن زیرشیر آب ممکن است باعث ورود آب به درگاه‌های تلفن شود و این بدان معناست که تا زمانی که این درگاه‌ها خشک نشود تلفن قادر به شارژ شدن نخواهد بود.

مواردی که هرگز نباید برای تمیز کردن تلفن خود استفاده کنید

ضدعفونی کننده دست

چگونه بدون خراب کردن نمایشگر تلفن همراه، آن را به درستی تمیز کنیم؟

از آنجا که برخی از مواد ضد عفونی کننده دارای مواد تشکیل دهنده مانند عطر‌ها و الکل اتیل هستند، بهتر است صفحه نمایش تلفن را با آن‌ها تمیز نکنید. اگر دست شما کثیف است بهتر این است که ابتدا دست‌های خود را تمیز بشویید تا از انتشار ویروس‌ها و باکتری‌ها جلوگیری کند.

محلول شیشه پاک کن

شما آینه‌ها و پنجره‌های خود را با تمیز کننده پنجره تمیز می‌کنید و آن‌ها تمیز می‌شوند، بنابراین استفاده از آن در تلفن درست است؟ خیر! صفحه نمایش برخی از تلفن‌های جدید مانند آیفون XR دارای پوشش محافظتی است که در برابر آب و روغن مقاومت می‌کند و با گذشت زمان می‌تواند فرسوده شود. استفاده از پاک کننده‌های خشن باعث از بین رفتن پوشش می‌شود و باعث می‌شود تلفن شما در برابر خراش آسیب پذیرتر شود. جیمز لبو، استادیار علوم و مهندسی مواد در MIT گفت که هر پاک کننده‌ای با ماده ساینده احتمالاً باعث خراش سطح می‌شود، بنابراین باید کاملاً از این موارد جلوگیری شود.

چگونه بدون خراب کردن نمایشگر تلفن همراه، آن را به درستی تمیز کنیم؟

تمیز کننده‌های آشپزخانه

خواص ضد خش صفحه نمایش توسط مواد تمیز کننده از بین نمی‌رود، اما از بین بردن آن پوشش محافظتی هنوز یک مشکل است. به همین دلیل اپل پیشنهاد می‌کند برای تمیز کردن آیفون از محصولات تمیز کننده خانگی استفاده نکنید. به عنوان مثال Bar Keepers Friend اظهار داشت که فرمول ساینده آن ممکن است به لایه محافظ آسیب برساند. Bon Ami بیان می‌کند که نباید روی شیشه‌های دارای پوشش استفاده شود.

دستمال کاغذی

چگونه بدون خراب کردن نمایشگر تلفن همراه، آن را به درستی تمیز کنیم؟

ممکن است این دستمال‌ها برای تمیز کردن میز کار شما باشند، اما باید آن‌ها را از تلفن خود دور نگه دارید. حوله‌های کاغذی حتی می‌توانند روی صفحه شما خراش ایجاد کنند.

استفاده از الکل

چگونه بدون خراب کردن نمایشگر تلفن همراه، آن را به درستی تمیز کنیم؟

از آنجا که بسیاری از تلفن‌های جدید دارای پوشش محافظ هستند، استفاده از الکل می‌تواند با گذشت زمان سریع‌تر صفحه نمایش را از بین ببرد و باعث می‌شود تلفن شما بیشتر در معرض خراش قرار بگیرد. اپل می‌گوید هنگام تمیز کردن دستگاه‌های خود از مصرف الکل خودداری کنید.

آرایش پاک کن

برخی از مواد پاک کننده آرایش ممکن است مواد شیمیایی داشته باشند که ممکن است برای صفحه نمایش الکترونیکی خطرناک باشد. LeBeau پیشنهاد می‌کند از پاک کننده آرایش برای تمیز کردن تلفن خودداری کنید و در عوض از یک پارچه نرم با کمی آب استفاده کنید.

هوای فشرده

تلفن شما ظریف است، بنابراین دمیدن مقدار زیادی هوا به پورتال‌های آن می‌تواند به میکروفن شما آسیب برساند. شرکت‌های فناوری مانند اپل به طور خاص هشدار می‌دهند که از هوای فشرده برای تمیز کردن تلفن استفاده نشود.

چگونه بدون خراب کردن نمایشگر تلفن همراه، آن را به درستی تمیز کنیم؟

صابون دست

گرچه ممکن است صابون‌های دست ملایم باشد، اما تنها راه استفاده از آن‌ها ترکیبشان با آب است. اکثر شرکت‌های تلفنی پیشنهاد می‌کنند آب را از تلفن خود دور نگه دارید، بنابراین باز هم توصیه به استفاده از پارچه مرطوب در اولویت است.

چگونه بدون خراب کردن نمایشگر تلفن همراه، آن را به درستی تمیز کنیم؟

سرکه

سرکه پوشش صفحه نمایش را از بین می‌برد. همانطور که لایف هاکر پیشنهاد می‌کند می‌توانید از سرکه بسیار رقیق شده برای تمیز کردن قسمت‌های دیگر تلفن استفاده کنید. Android Central مخلوط ۵۰/۵۰ سرکه با آب مقطر را برای تمیز کردن کناره‌ها و پشت پیشنهاد می‌کند.

گزارش از مائده زمان فشمی

منبع: باشگاه خبرنگاران

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اقتصادی

سرگذشت نرخ دلار در تیر ۱۴۰۰

منتشر شده

در

توسط

سرگذشت نرخ دلار در تیر ۱۴۰۰ 

بررسی نرخ دلار در چهارمین ماه سال بیانگر این است که میانگین نرخ فروش این نوع ارز در بازار آزاد تقریبا ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومان بوده و در اکثر روزهای این ماه در کانال ۲۴ هزار تومان نوسان داشته است.

 نرخ دلار که در پایان خرداد ماه ۲۴ هزار تومان بود، با شروع تیر ماه برای مدتی کوتاه در محدوده ۲۴ هزار و ۲۰۰ یا ۲۵۰ تومان باقی ماند، اما از این زمان به بعد قیمت دلار روند افزایشی به خود گرفت.

پس از ۳ تا ۴ روز، دلار از کانال ۲۴ هزار تومان عبور کرد و هشتمین روز چهارمین ماه سال را با نرخ ۲۵ هزار و ۲۰۰ تومان شروع کرد و تا ۲۰ تیر ماه در کانال ۲۵ هزار تومان باقی ماند.

البته، در دومین هفته از تیر ماه مجدد همانند روز و ماه‌های پیش اخبار مثبتی از توافقات بر سر برجام منتشر شد که فعالان اقتصادی را امیدوار کرده و نزدیک بود تا روند کاهشی در بازار ارز سرعت و شدت بگیرد اما این بار هم تاثیر اخبار مثبت برجامی بر بازار ارز عمر کوتاهی داشت.

در ادامه با ناامید شدن فعالان بازار ارز از برجام، نرخ دلار تا اواخر تیر ماه در کانال ۲۴ هزار تومان در حال نوسان بود و این ماه را با ۲۴ هزار و ۴۰۰ تومان به پایان رساند.

البته در این ماه، میانگین نرخ فروش دلار در بازار آزاد تقریبا ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومان است که نرخ فروش این ارز در صرافی‌ها نیز تقریبا ۳۰۰ تا ۴۰۰ تومان از قیمت‌ها در بازار آزاد کمتر است.

در آخر لازم به ذکر است که در روزهای پایانی تیر ماه بازار ارز طبق مصوبه ستاد ملی کرونا از روز سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ تا یکشنبه سوم مرداد ماه تعطیل شد و فعالیتی ندارد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اقتصادی

تورم تیرماه به ۴۴.۲ رسید

منتشر شده

در

توسط

تورم تیرماه به ۴۴.۲ رسید

نرخ تورم سالانه تیر ماه ١٤٠٠ برای خانوارهای کشور به ٤٤.٢ درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل، ١.٢ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد.

مرکز آمار ایران جزئیات تورم تیرماه را اعلام کرد  بر همین اساس نرخ تورم سالانه برای خانوارهای شهری و روستایی به ترتیب ٤٣.٧ درصد و ٤٧.٣ درصد است که برای خانوارهای شهری ١.٢ واحد درصد افزایش و برای خانوارهای روستایی ١.٧ واحد درصد افزایش داشته است.

کاهش نرخ تورم نقطه‌ای خانوارهای کشور

منظور از نرخ تورم نقطه‌ای، درصد تغییر عدد شاخص قیمت، نسبت به ماه مشابه سال قبل است. نرخ تورم نقطه‌ای در تیر ماه ١٤٠٠ به عدد ٤٣.٦ درصد رسیده است؛ یعنی خانوارهای کشور به طور میانگین ٤٣.٦ درصد بیشتر از تیر ١٣٩٩ برای خرید یک «مجموعه کالاها و خدمات یکسان» هزینه کرده­‌اند.

نرخ تورم نقطه‌ای تیر ماه ١٤٠٠ در مقایسه با ماه قبل ٤.٠ واحد درصد کاهش یافته است. نرخ تورم نقطه‌ای گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی­ها و دخانیات» با کاهش ٥.٤ واحد درصدی به ٥٦.٩ درصد و گروه «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» با کاهش ٣.٤ واحد درصدی به ٣٧.٤ درصد رسیده است.

این در حالی است که نرخ تورم نقطه‌ای برای خانوارهای شهری ٤٢.٩ درصد است که نسبت به ماه قبل ٤.٠ واحد درصد کاهش داشته است. هم‌چنین این نرخ برای خانوارهای روستایی ٤٧.٧ درصد بوده که نسبت به ماه قبل ٣.٨ واحد درصد کاهش داشته است.

افزایش نرخ تورم ماهانه

نرخ تورم ماهانه تیر ١٤٠٠ به ٣.٥ درصد رسیده که در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل، ١.٠ واحد درصد افزایش داشته است. تورم ماهانه برای گروه‌های عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» و «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» به ترتیب ٣.١ درصد و ٣.٨ درصد بوده است.

این در حالی است که نرخ تورم ماهانه برای خانوارهای شهری ٣.٦ درصد است که نسبت به ماه قبل ١.١ واحد درصد افزایش داشته است. هم‌چنین این نرخ برای خانوارهای روستایی ٣.٢ درصد بوده که نسبت به ماه قبل ٠.٦ واحد درصد افزایش داشته است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اقتصادی

آمریکا دومین بهشت مالیاتی جهان+ رتبه دیگر کشورها

منتشر شده

در

توسط

آمریکا دومین بهشت مالیاتی جهان+ رتبه دیگر کشورها

جزایر کایمن به عنوان نخستین بهشت مالیاتی جهان معرفی شد.

 سازمان مردم نهاد عدالت مالیاتی در انگلیس با انتشار گزارشی اعلام کرد ثروتمندان جهان هنوز به دنبال راه هایی برای دور زدن قوانین مالیاتی هستند و به همین منظور، ثروت خود را راهی کشورهایی می کنند که قوانین مالیاتی سهل گیرانه دارند. اگرچه دیدن نام جزایر کوچک در بین بهشت های مالیاتی سال ۲۰۲۱ کامل قابل انتظار است اما در این بین، نام کشورهایی دیده می شود که کمتر کسی انتظارش را دارد.

اگرچه در حال حاضر فرار مالیاتی در سطح بالایی باقی مانده اما تغییر چشم انداز فعلی محتمل است. کشورهای عضو گروه هفت در تلاش هستند تا با معرفی یک نظام مالیاتی جدید در سطح جهانی، جلوی فرار مالیاتی با استفاده از انتقال سرمایه به ویژه در بین شرکت های بزرگ را بگیرند. آمریکا، آلمان و فرانسه از جمله موافقان اصلی این طرح هستند و قرار است طی این توافق که تاکنون موافقت ۱۳۰ کشور را نیز جلب کرده است، حداقل نرخ مالیاتی شرکت های بزرگ در جهان به ۱۵ درصد افزایش پیدا کند.

لازم به ذکر است که این رتبه بندی براساس دو شاخصه اصلی صورت گرفته است: ۱- قابلیت پنهان کاری که به وجود قوانین نظارتی روی بخش نقل و انتقالات بانکی اشاره دارد و شامل قوانین ثبت شرکت، قوانین شفافیت بانکی، نظام گزارش دهی مالی و قوانین مالیاتی است و ۲- مقیاس جهانی که اشاره به سهم هر کشور از کل نقل و انتقالات مالی در سطح بین المللی دارد.

بهشت های مالیاتی در سال ۲۰۲۱

۱- جزایر کایمن

۲- ایالات متحده آمریکا

۳- سوییس

۴- هنگ کنگ

۵- سنگاپور

۶- لوکزامبورگ

۷- ژاپن

۸- هلند

۹- جزایر ویرجین

۱۰- امارات متحده عربی

رتبه دیگر کشورها

در این رتبه بندی همچنین نام کشورهای انگلیس در رده یازدهم، تایوان در رده دوازدهم، آلمان در رده چهاردهم، تایلند در رده هفدهم، کانادا در رده نوزدهم و قطر در رده بیستم به چشم می خورد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها