با ما همراه باشید

اخبار 46

کارآفرینان ما باید تبدیل به سلبریتی های جامعه شوند

منتشر شده

در

کارآفرینان ما باید تبدیل به سلبریتی های جامعه شوند

ایسنا/قم استاد دانشگاه بیان کرد: باید کارآفرینان جامعه تبدیل به سلبریتی شوند چرا که تلاش گسترده کرده و می‌کوشند تا اقتصاد پویا و فعال در کشور ایجاد شود.

اولین جلسه از سلسله نشست‌های علمی ،تخصصی اقتصاد مقاومتی با موضوع ” اقتصاد قوی؛ ابعاد و مؤلفه‌ها” به همت دانشگاه طلوع مهر قم و کانون هم اندیشی تعالی و توسعه استان قم  به‌صورت مجازی برگزار شد.

دکتر مهدی جعفری در این نشست به معرفی برخی از «ابعاد و مؤلفه های اقتصاد قوی» پرداخت و تصریح کرد : مقام معظم رهبری در کنار موضوع اقتصاد مقاومتی، موضوع اقتصاد قوی را نیز اشاره کردند که نخستین بار نیز در دیدار با مردم قم به این موضوع تأکید داشتند.
عضو هیأت علمی دانشگاه طلوع مهر گفت: وقتی مردم دچار مشکلات اقتصادی باشند، باید کاری کنیم که اقتصاد، قوی، مقاوم و پایدار باشد. در نظریه‌های تاب‌آوری اقتصادی، هر اقتصادی که آسیب‌پذیری آن کمتر باشد، مقاوم است. مثلا در بحران شیوع ویروس کرونا، تنها اقتصادی که زمین نخورد و با یک رشد منفی جزئی توانست بازگردد، اقتصاد چین بود که به‌خوبی توانست در مواجهه با مشکلات اقتصادی ناشی از کرونا تحمل داشته باشد.
جعفری با اشاره به موضوع تحریم‌ها گفت: خود دشمنان نظام که دست به تحریم می‌زنند می‌گویند وقتی‌که ما تحریم می‌کنیم، با سو مدیریت داخلی است که این تحریم‌ها نتیجه می‌دهد و اگر این‌سو مدیریت‌ها نباشد، تأثیر تحریم‌ها بسیار کم می‌شود.
عضو هیئت‌علمی دانشگاه طلوع مهر قم در تبیین رابطه مدیریت منابع طبیعی و اقتصاد قوی گفت: منابع طبیعی موضوع مهمی است که اگر ساختار مناسبی برای آن نداشته باشیم، دچار مشکل شده و باید منابع ما که زیرزمین است به منابع روی زمین تبدیل کنیم، البته منابعی که برای خرج جاری کشور نباشد و به عمران و آبادانی و توسعه بپردازد.
وی با اشاره به اقتصاد دانش‌بنیان و نسبت آن با اقتصاد قوی گفت: اقتصاد دانش‌بنیان مسیر میانبر تحقق اقتصاد مقاومتی است و می‌تواند ما را سریع‌تر به اقتصاد مقاومتی نزدیک کند و باید مورد توجه قرار گیرد.
عضو هیئت‌علمی دانشگاه طلوع مهر قم گفت: باید فرهنگ کارآفرینی در کشور ایجاد شود نه فرهنگ دلالی، اینکه گفته شود فردی که پول دارد، برود و زمین بخرد که چند سال دیگر رشد کرده و سود بیشتری کند این اشتباه است و فرهنگ دلالی است.
وی با اشاره به‌نظام مالی بعنوان یکی دیگر از مؤلفه های اقتصادی قوی در کشور گفت: فلسفه نظام مالی باید واسطه پس‌انداز کننده و سرمایه‌گذار باشد، اینکه چقدر نظام مالی ما کارا است نیز مهم است
عضو هیئت‌علمی دانشگاه طلوع مهر قم گفت:  از سوی دیگر دیپلماسی اقتصادی و اقتصاد مقاومتی راداریم که متأسفانه در گذشته جایگاه واقعی دیپلماسی اقتصادی نداشتیم. و وقتی‌که موضوع تحریم‌ها مطرح می‌شود، این نوع دیپلماسی در وزارت امور خارجه مجدد احیا شده و در راستای کمک به اقتصاد تلاش می کند.
دکتر جعفری در مورد توزیع یارانه‌های نقدی گفت: از همان اول که این سیاست ترسیم شد ما مخالف بودیم و اینکه پول مستقیم دست مردم بیایید مشکل‌آفرین می‌شود.و اگر سال 92 همین 45 هزار میلیارد تومانی که به مردم یارانه دادیم را اگر صرف ساخت مسکن برای طبقات محروم به‌عنوان مسکن دولتی می‌کردیم، حدود 800 هزار مسکن احداث می‌شد و اگر این موضوع روال داشت، تا به امروز مسکن‌های بسیاری داشتیم که در اختیار جوانان قرار می‌گرفت و زمینه ازدواج نیز ایجاد می‌شد.
عضو هیئت‌علمی دانشگاه طلوع مهر قم گفت: موضوع یارانه، نهادهای حمایتی هستند و باید از آن طریق داده شود و این پولی که داریم باید صرف زیرساخت‌ها و عمران کشور کنیم که مشکل و کمبود در مسائلی ازجمله برق و … نداشته باشیم.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 46

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

منتشر شده

در

توسط

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

ایسنا/ایلام دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام بر ضرورت اجرای هرچه زودتر همسان‌سازی و تناسب‌سازی حقوق مستمری بگیران بازنشسته تامین اجتماعی تاکید کرد.

«سعید انوری‌پور» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به شرایط معیشتی امروز نیاز است تا همسان سازی و یکسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی شود.
وی با بیان اینکه لازم است مسئولان و متولیان خود را به جای یک کارمند بازنشسته عائله مند و بعضا مستاجر بگذارند، تصریح کرد: هر روز بازنشستگان زیادی به ما مراجعه می‌کنند و خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی و دستمزدشان هستند اما این مهم نیازمند توجه و اهتمام جدی دولت و نظام است.
دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام ابراز امیداوری کرد تا پایان سال تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان و کارگران مشخص شده و به سال آینده موکول نشود.
انوری پور از  چند شغله بودن برخی مدیران انتقاد کرد و گفت: در حالی که خانواده‌های متعددی دارای یک یا چند فرزند فارغ‌الحصیل بیکار دارند این رویه اصلا قابل قبول نیست و باید برای این مهم چاره‌اندیشی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

منتشر شده

در

توسط

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا ، به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، “گراف‌دی” رویدادی در حوزه روابط‌عمومی است که در نظر دارد گروهی از کارشناسان و فعالان این حوزه را گرد هم جمع آورده و زمینه‌ای را برای ایجاد ارتباط پایدار و عمیق میان آنها فراهم کند.

سومین گردهمایی روابط‌عمومی‌های اکوسیستم فناوری و نوآوری (گراف‌دی) که با حضور جمعی از مدیران شرکت‌های بانکی، فناوری، ارتباطی و استارتاپی با هدف انتقال تجربه و تعامل برگزار می‌شود به موضوع “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان”  اختصاص داده شده است.

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ، به بررسی تجربیات “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان” می پردازد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

منتشر شده

در

توسط

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

چین به آمریکا از بابت اتهام زنی‌های کاخ سفید مبنی بر این که پکن جلوی رسیدن بخشی از اطلاعات درباره منشاء کروناویروس را به بازرسان سازمان بهداشت جهانی گرفته، حمله کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،  جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت، واشنگتن “نگرانی‌های عمیقی درباره نحوه اعلام یافته‌های اولیه تحقیقات مربوط به کووید-۱۹ و همچنین پرسشهایی درباره فرآیند مورد استفاده برای رسیدن به آنها دارد”.

او با اشاره به تحقیقات هیات سازمان بهداشت جهانی درباره منشا همه گیری بیماری در شهر ووهان چین که نخستین بار در آن کروناویروس در اواخر ۲۰۱۹ شناسایی شد، اظهار کرد: “ضروری است که این گزارش مستقل باشد و یافته‌های کارشناسی به دور از مداخله یا تغییر از سوی دولت چین باشد.”

چین در پاسخ به این اظهارات در بیانیه‌ای که از سوی سفارتخانه‌اش در واشنگتن طی امروز یکشنبه انتشار یافت، گفت، آمریکا تاکنون ” آسیب شدیدی به همکاری بین‌المللی برای مقابله با کووید ۱۹ وارده کرده” و حالا “انگشت اتهام را به سمت کشورهای دیگری که به طور متعهد از سازمان بهداشت جهانی حمایت کرده‌اند و حتی به سمت خود سازمان بهداشت جهانی، نشانه گرفته است”.

بر اساس این بیانیه، چین همچنین در ضمن استقبال از تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای لغو اقدام دولت دونالد ترامپ برای ترک سازمان بهداشت جهانی اظهار امیدواری کرد که آمریکا “به عالی‌ترین استانداردها پایبند باشد، یک نگرش جدی، مصمم، شفاف و مسئولانه اتخاذ کند، مسئولیت حقیقی خود را به عهده بگیرد، از فعالیت سازمان بهداشت جهانی با اقدامات واقعی حمایت کند و مشارکت مناسب را در همکاری بین‌المللی در مقابله با کووید-۱۹ به عمل بیاورد.”

در پی مطرح شدن اتهامات در نیویورک تایمز و دیگر رسانه‌ها درخصوص اینکه چین از دادن بخشی از داده‌ها خودداری کرده، پیتر داشاک، یک عضو تیم تحقیقات در واکنش به این گزارش در توئیتی نوشت: “من چنین تجربه‌ای در هیات سازمان بهداشت جهانی نداشتم.”

داشاک توئیت کرد: من به عنوان رهبر کارگروه جانوری/محیط زیستی اعتماد و باز بودن را نزد همتایان چینی خودم یافتم. ما قطعا به داده‌های جدید حساس در کل ماموریت دسترسی پیدا کردیم. ما قطعا درکمان را از راه‌های احتمالی سرایت افزایش دادیم.

تیا کولسن فیشر، یک عضو دیگر تیم از دانمارک هم گفت، چنین تجربه‌ای نداشته و به این اشاره کرد که برخی اظهار نظرها در رسانه به غلط منعکس شده‌اند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها