با ما همراه باشید

ورزشی

کارشناسان داوری و دو صحنه فوق جنجالی! (عکس)

منتشر شده

در

بازی استقلال – آلومینیوم نیز مثل بیشتر مسابقات فوتبال در ایران، جنجال داوری زیادی را به همراه خود داشت. قضاوت سیدعلی حداقل در سه صحنه، مورد انتقاد اهالی فوتبال قرار گرفته و اعضای هر دو تیم نیز ادعای خود را درباره صحنه‌های این مسابقه مطرح کرده‌اند.

 

یکی صحنه‌ای بود که تیم استقلال موفق به گلزنی شد و کمک داور اول این مسابقه محمدجواد مداح، گل را به دلیل آفساید بودن مردود اعلام کرد تا استقلال از پیروزی ناکام بماند. اما تیم آلومینیوم نیز اعتقاد دارد که در یک صحنه، باید پنالتی به سود این تیم اعلام می‌شد اما به زعم آنها داور به اشتباه خطا را پشت محوطه جریمه گرفته است.

 

در این خصوص چند کارشناس داوری در گفتگو با “ورزش سه”، نظرات خود را ارائه کرده‌اند که در ادامه می‌خوانید. همچنین مانند شب گذشته، بسیاری از کارشناسان باسابقه داوری اعلام کردند که باتوجه به فضای موجود در فوتبال ایران و توهین‌های هفتگی پس از هر کارشناسی، نظری درباره صحنه‌های مشکوک ارائه نخواهند کرد.

دو صحنه مشکوک بازی:

*ضربه آزاد معین عباسیان روی سید حسین حسینی به زحمت دفع کرد که توپ در برگشت بین بازیکنان دو تیم افتاد که در دوئل بر سر تصاحب توپ ابتدا یکی از بازیکنان آلومینیوم اراک نقش بر زمین شد و در ادامه  فرشید اسماعیلی بود در محوطه جریمه توپ را با دست لمس کرد. البته او به زعم اینکه بازیکن تیم حریف روی او مرتکب خطا شده توپ را لمس کرد تا بازی را شروع کند. داور در این صحنه هند گرفت اما توپ را بیرون محوطه جریمه برد .

 

 

 

 

 

*پاس فرشید اسماعیلی به محمد نادری می رسد و محمد نادری هم در دو ئل با مدافع مستقیم خود زاویه مخالف دروازه تیم آلومینیوم اراک را نشانه می گیرد که توپ به تیر دروازه آلومینیوم اراک برخورد می کند و در ادامه توپ جلوی پای امیر ارسلان مطهری می افتد و بعد از برخورد به بدن او تبدیل به گل شد که کمک داور آفساید مهدی قایدی را اعلام کرد. به زعم کمک داور مهدی قایدی روی پاس فرشید اسماعیلی تاثیر گذاشت و در موقعیت آفساید توپ را به محمد نادری پاس داد. اما در تصویری که از پشت دروازه موجود است توپ به پای قایدی نخورده است.

 

 

 

 

 

* نوید مظفری:

صحنه مشکوک به پنالتی آلومینیوم: درباره خطا روی فرشید اسماعیلی نمی‌توانم نظر بدهم چون خیلی مشکوک بود و باید زاویه بهتری باشد اما خطای هند حتما در محوطه جریمه بوده و داور باید پنالتی می‌گرفت.

گل استقلال و آفساید:  این گل سالم بود. اگر توپ در لحظه آخر به پای قایدی می‌خورد آفساید می‌شد اما این اتفاق رخ نداد و گل مردود نیست.

 

 

 

* حسین عسگری: 

صحنه مشکوک به پنالتی آلومینیوم: پیش از این که صحنه مشکوک به پنالتی رخ دهد، روی فرشید اسماعیلی خطا شد. اما صحنه هند هم داخل محوطه جریمه بود.

گل استقلال و آفساید: زننده گل در آفساید نبود و نادری هم در ابتدا در آفساید قرار نداشت. اگر قایدی روی توپ اثر گذاشته باشد و بعد به نادری برسد که در این موقعیت، بازیکن استقلال در آفساید قرار داشت. با این حال صحنه واضح نیست.

صحنه مشکوک روی قایدی: این صحنه کاملا شبیه سازی بود و بازیکن استقلال خودش را روی زمین انداخت.

 

 

 

* حسین نجاتی:

صحنه مشکوک به پنالتی آلومینیوم: باید پنالتی برای آلومینیوم گرفته می‌شد چون توپ در محوطه جریمه به دست بازیکن استقلال خورد.

گل استقلال و آفساید:  گل سالم بود. نادری که اصلا در آفساید نبود و صحنه بعدی هم بازیکن خیلی دور است نسبت به خط دروازه.

صحنه مشکوک روی قایدی:  قایدی کاملا شبیه سازی بود و نباید از آن گذشت می‌کرد و باید به آن کارت می‌داد. بازیکن کاملا دایو کرد.

 

 

 

* نوذر رودنیل:

صحنه مشکوک به پنالتی آلومینیوم: دقیقه 51 پنالتی رخ داد و بازیکن استقلال در محوطه جریمه توپ را لمس کرد.

گل استقلال و آفساید: دقیقه 67 گل سالم و درست را کمک داور اول را کمک داور آفساید گرفت.

صحنه مشکوک روی قایدی:  دقیقه 80 مهدی قایدی شبیه سازی کرد و باید یک کارت زرد به او داده می‌شد.

 

 

 

* حیدر سلیمانی:

صحنه مشکوک به پنالتی آلومینیوم: دو صحنه خیلی سختی اتفاق افتاد. در دقیقه 51 به نظر من مدافع تیم استقلال درون محوطه جریمه سرنگون می‌شود و چیزی که من در درون تصاویر می‌بینم، لحظه لمس توپ بیرون محوطه جریمه است.

گل استقلال و آفساید: این را فقط وی ای آر می‌تواند تشخیص بدهد که پنالتی است یا نه. فاز اول که نادری به هیچ عنوان در آفساید قرار ندارد اما در بین راه که در فاز دوم قرار دارد، قایدی دخالت می‌کند در بازی نادری و فکر کنم توپ به نوک پایش برخورد می‌کند و باعث می‌شود که نادری آن لحظه در آفساید باشد. اما زننده گل اصلا در آفساید نیست.

صحنه مشکوک روی قایدی: این صحنه کاملا دایو بود و داور باید یک کارت زرد به بازیکن استقلال نشان می‌داد. اینجا خطایی اتفاق نیفتاد.

 

 

 

* بابک داوری: 

صحنه مشکوک به پنالتی آلومینیوم: قبل از صحنه مشکوک به پنالتی، خطا روی بازیکن استقلال رخ داد.

گل استقلال و آفساید: داور به درستی آفساید گرفت چرا که مهدی قایدی در این صحنه اثرگذار بود.

صحنه مشکوک روی قایدی: بازیکن آبی شبیه سازی کرد و صحنه کاملا سیمولیشن بود و حتی می‌توانست کارت زرد بدهد.

 

منبع: ورزش سه

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

درخشش بانوی قایقران و تلخ‌ترین روز تکواندو در ادوار المپیک

منتشر شده

در

توسط

درخشش بانوی قایقران و تلخ‌ترین روز تکواندو در ادوار المپیک

دومین روز از بازی‌های المپیک توکیو در حالی بدون کسب مدال برای کاروان کشورمان به پایان رسید که این روز را می‌توان تلخ ترین روز تاریخ تکواندوی ایران نامید.

دومین روز رسمی از سی و دومین دوره بازی‌های المپیک امروز یکشنبه سوم مردادماه با حضور نمایندگان ایران در رشته‌های تکواندو، تیراندازی، بسکتبال و روئینگ در توکیو ادامه یافت.

دراین روز رقابت نازنین ملایی در مسابقات روئینگ برگزار شد. ملایی با رسیدن به مرحله نیمه نهایی رکورد بی نظیری برای قایقرانی ایران ثبت کرد اما می‌توان گفت امروز یکی از تلخ‌ترین روزهای ورزش تکواندوی ایران در ادوار المپیک بود چرا که تنها بانوی مدال آور ایران در بازی‌های المپیک به عنوان عضو تیم پناهندگان در مقابل نماینده تکواندوی ایران، دوست و مربی خود ایستاد!

تیر تیراندازان به هدف نخورد

در دومین روز از مسابقات رشته تیراندازی هانیه رستمیان پرچمدار کشورمان که یکی از شانس‌های مدال در این رشته بود به همراه مهیار صداقت به رقابت با حریفانشان پرداختند. هانیه رستمیان تنها نماینده زن کشورمان تپانچه ۱۰ متر بود که با امتیاز ۵۷۶.۱۹ در رده دهم ایستاد و از رسیدن به فینال بازماند. مهیار صداقت تنها نماینده مایران در تفنگ بادی ۱۰ متر مردان با رکورد ۶۲۹.۱ در رده نهم ایستاد و از رسیدن به فینال بازماند. در این ماده ۴۷ ورزشکار حضور داشتند.

درخشش نازنین ملایی در آب‌های توکیو

مرحله یک چهارم نهایی قایقرانی روئینگ بازی‌های المپیک توکیو برگزار شد و نازنین ملایی به مرحله نیمه نهایی A و B صعود کرد. ملایی در یک چهارم نهایی با پنج قایقران دیگر به رقابت پرداخت و با زمان ۸ دقیقه و ۷ ثانیه سوم شد و صعود کرد. به این ترتیب ملایی حتی در بدترین حالت می‌تواند در جایگاه دوازدهم المپیک بایستد.

درخشش بانوی قایقران و تلخ‌ترین روز تکواندو در ادوار المپیک

یک بازی خوب از تیم ملی بسکتبال

تیم ملی بسکتبال ایران امروز به مصاف تیم جمهوری چک رفت که در پایان با نتیجه ۸۴ – ۷۸ شکست خورد. تیم چک در کوارتر اول ۲۵ – ۱۹، در کوارتر دوم ۲۱ – ۱۱ و در کوارتر سوم ۲۱ – ۱۶ برنده شد و در کوارتر جهارم ۱۷ – ۳۲ ایران به برد رسید. تلاش ایران برای جبران نتیجه حتی تمجید فدراسیون جهانی بسکتبال را در پی داشت.

درخشش بانوی قایقران و تلخ‌ترین روز تکواندو در ادوار المپیک

تلخ‌ترین روز تکواندو در المپیک

در نخستین دیدار دومین روز رقابت‌های تکواندو المپیک ناهید کیانی از ایران در وزن ۵۷- کیلوگرم به مصاف کیمیا علیزاده دیگر ایرانی از تیم پناهندگان المپیک رفت و در پایان این دیدار با نتیجه ۱۸ بر ۹ با پیروزی علیزاده به پایان رسید. پس از پایان مبارزه، کیمیا علیزاده به سراغ مهرو کمرانی مربی سابق خود و مربی ناهید کیانی رفت و او را در آغوش گرفت. می‌توان این رویارویی را برای تکواندوی ایران از تلخ‌ترین اتفاقات دانست.

درخشش بانوی قایقران و تلخ‌ترین روز تکواندو در ادوار المپیک

میرهاشم حسینی تکواندوکار وزن ۶۸- کیلوگرم دیگر نماینده ایران در این بازی‌ها بود. میرهاشم حسینی در مبارزه نخست خود با حساب ۱۵ – ۱۸ نماینده چین‌تایپه را شکست داده بود. وی در مرحله یک‌چهارم نهایی رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو مقابل ورزشکار ازبک ۳۴ – ۲۲ شکست خورد و از راهیابی به مرحله نیمه‌نهایی بازماند اما در نهایت با راهیابی نماینده ازبک به فینال وی دوباره به جدول بازی‌ها بازگشت.

حسینی برای کسب مدال برنز برابر ورزشکار کره جنوبی قرار گرفت اما با نتیجه ۳۰ بر ۲۱ نتیجه را واگذار کرد تا از راهیابی به دیدار رده بندی باز بماند و دستش از رسیدن به مدال برنز هم کوتاه بماند. به این ترتیب پرونده تیم تکواندوی ایران در بازی‌های المپیک بسته شد تا یکی از بدترین نتایج تاریخ این رشته در توکیو رقم بخورد. می‌توان دومین روز از سی و دومین دوره بازی‌های المپیک ژاپن را بدترین روز تاریخ تکواندوی ایران نامید!

ادامه حضور خوب داور المپیکی تنیس روی میز ایران

سیمین رضایی داور المپیکی تنیس روی میز ایران امروز، یکشنبه قضاوت بازی حساس مرحله یک چهارم نهایی میکس دوبل فرانزیسکا و سولیا از آلمان در مصاف با میزوتانی و میما ایتو از کشور میزبان را بر عهده داشت که این بازی حساس و نفس گیر به گیم سرنوشت ساز هفتم کشیده شد و در این گیم نتیجه با حساب ۱۶ بر ۱۴ به نفع نماینده ژاپن به اتمام رسید. با قضاوت‌های خوب رضایی در المپیک می‌توان شاهد حضور این داور بین المللی در مراحل نهایی رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو باشیم.

فروغی پاداش ۱۰ هزار یورویی پای سکو گرفت

پاداش ۱۰ هزار یورویی کمیته ملی المپیک به عنوان پاداش پای سکوی مدال آوران طلای المپیک ظهر امروز و در محل ایران در توکیو به جواد فروغی قهرمان المپیکی ایران در ماده تپانچه ۱۰ متر بادی اهدا شد. پیش ازاین روز گذشته هم فدراسیون تیراندازی به وی ۵ هزار یورو پاداش داده بود.

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

ورزشی

ناهید کیانی: کسی حواسش به من نبود/ دنبال مقصر نیستم

منتشر شده

در

توسط

ناهید کیانی: کسی حواسش به من نبود/ دنبال مقصر نیستم

بانوی ملی پوش تکواندو با تاکید بر جو نامناسبی که برای رقابت اولش در المپیک ایجاد شده بود، گفت: هیچکس حواسش به من نبود.

 ناهید کیانی که صبح امروز در بازی نخستش در رقابت‌های تکواندو المپیک شکست خورد، ساعتی بعد از اینکه مشخص شد دیگر شانسی برای برگشت به جدول مسابقات ندارد، در سالن حاضر شد تا مسابقه میرهاشم حسینی دیگر نماینده ایران را تماشا کند. این حضور فرصتی دست داد تا کیانی چند دقیقه درباره مسابقه اش صحبت کند.

تکواندوکار المپیکی ایران گفت: قرعه من از قبل مشخص بود و به لحاظ ذهنی آماده این مسابقه بودم اما اتفاقاتی که در یکی دو روز قبل از مسابقه افتاد، اذیتم کرد. من ارتباطم را با فضای مجازی قطع کرده بودم اما به گوشم می‌رسید که چه جوی برای این مسابقه راه افتاده است. در این شرایط انگار کسی حواسش به من نبود.

او ادامه داد: برای من فرقی نمی‌کرد مقابل چه حریفی بازی کنم اما به یکباره همه چیز طوری بهم ریخت که الان به این نتیجه رسیده‌ام که خواست خدا نبود من امروز پیروز باشم. از نظر بدنی خیلی خوب و تمرینات فوق العاده ای پشت سر گذاشته بودم اما امروز شرایطی رقم خورد که کارم سخت شد.

کیانی تصریح کرد: دنبال مقصر نمی‌گردم. هر اتفاقی هم افتاده باشد، در نهایت من باید مراقب خودم باشم و حواسم به برنامه‌هایم باشد.

تکواندوکار تیم ملی ایران در پایان گفت: زمان می‌برد تا دوباره به شرایط عادی برگردم اما سعی می‌کنم خیلی زود خودم را جمع و جور کنم و برای رویدادهای بعد آماده شوم.

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

ورزشی

ازبکستانی شگفتی ساز طلا گرفت/ نتایج روز دوم تکواندو

منتشر شده

در

توسط

ازبکستانی شگفتی ساز طلا گرفت/ نتایج روز دوم تکواندو

روز دوم از رقابت‌های تکواندو در بازیهای المپیک با قهرمانی تکواندوکاران ازبکستان و آمریکا به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به توکیو، امروز یکشنبه دوم خردادماه رقابتهای تکواندو المپیک در دو وزن ۵۷- کیلوگرم زنان و ۶۸- کیلوگرم مردان برگزار شد.

در وزن ۶۸- کیلوگرم مردان که ۱۷ تکواندوکار حضور داشتند، یک ازبکستانی ۱۹ ساله که در کارنامه خود فقط طلای المپیک نظامیان جهان را ثبت کرده بود، کاری کرد کارستان و با شکست بهترین‌های تکواندو جهان روی سکوی نخست ایستاد و طلا گرفت.

«اولوگ بیک رشیدوف» کار خود را پیروزی ۳۸ بر ۱۷ مقابل «فوفانا» از مالی آغاز کرد. وی در ادامه در مبارزه با «لی هون دائه» نفر یک رنکینگ جهانی از کره جنوبی که سه طلای جهان، نقره و برنز المپیک را در کارنامه داشت، به پیروزی دست یافت.

این ازبکستانی در سومین مبارزه میرهاشم حسینی از کشورمان را ۳۴ بر ۲۲ شکست داد و سپس با برتری ۲۸ بر ۵ مقابل «ندزاد ۳۴ هوسیک» از بوسنی به فینال رسید و در جدال برای کسب مدال طلا، «بردلی سیندن» قهرمان انگلیسی سال ۲۰۱۹ جهان را ۳۴ بر ۱۹ شکست داد تا روی سکوی نخست المپیک بایستد.

در این وزن انگلستان نقره گرفت. «شوای ژائو» دارنده طلای دوره قبل این وزن در المپیک به همراه «کاهان رسپر» از ترکیه به نشان برنز مشترک دست پیدا کردند.

در بخش زنان و در وزن ۵۷- کیلوگرم، «آناستاسیا زولتیک» از آمریکا به نشان طلا دست پیدا کرد. «تاتیانا کوداشوا» از روسیه نقره گرفت و «کبری ایلگون» از ترکیه به همراه «چیا لینگ لو» چین تایپه به نشان برنز دست پیدا کردند.

در جدول رده بندی توزیع مدال‌های تکواندو ایتالیا، تایلند، آمریکا و ازبکستان هر کدام با یک طلا، روسیه با یک نقره و یک برنز، اسپانیا، انگلستان، تونس و ترکیه با یک نقره، چین، کره، چین تایپه و کره جنوبی عرده های اول تا دهم را در اختیار دارند.

این مسابقات فردا دوشنبه با برگزاری مسابقات اوزان ۶۷- کیلوگرم زنان و ۸۰- کیلوگرم مردان پیگیری می‌شود.

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

برترین ها