با ما همراه باشید

اخبار

کاری که کرونا با سینمای ایران کرد

منتشر شده

در

کاری که کرونا با سینمای ایران کرد

پس از شیوع کرونا، روز ملی سینما در سال‌های ۹۹ و ۱۴۰۰ حال و هوای متفاوتی پیدا کرده.

 روزنامه «خراسان» در ادامه نوشت: سینما با تعطیلی‌های متعدد، بی‌رونقی گیشه، اکران نشدن فیلم‌های مهم یا به تعویق افتادن تولید آثار سینمایی تا زمانی نامعلوم، از نظر مادی لطمه بزرگی خورده است. از آن مهم‌تر، درگذشت چهره‌های هنری، سینماگران و چهره‌های پیش کسوت نیز سینما را از جنبه معنوی متضرر کرده است که این لطمه در مقایسه با ضرر مادی سینما، جبران‌ناپذیر خواهد بود. امروز ۲۱ شهریورماه به مناسبت روز ملی سینما، از چهره‌هایی که بر اثر ابتلا به بیماری کرونا از دنیا رفتند و اهالی سینما را به سوگ نشاندند یاد کردیم و تعداد فیلم‌های اکران شده، آمار فروش فیلم‌ها و موارد مشابه در شش ماه اول سال ۹۸ را که خبری از کرونا نبود، با شش ماه اول سال ۱۴۰۰ که در اوج شرایط بحرانی هستیم، مقایسه کرده‌ایم.

وداع با پیشکسوت‌ها

در طول یک سال و نیم گذشته که ویروس کرونا شیوع پیدا کرده، تعدادی از هنرمندان بر اثر بیماری کووید – ۱۹ دار فانی را وداع گفته‌اند. چهره‌های پیش کسوتی که سرمایه‌ هنری سینما بودند و با درگذشت آن‌ها جای خالی‌شان هرگز پر نخواهد شد. اولین چهره پیش کسوت که ویروس کرونا او را از سینما گرفت، کریم اکبری مبارکه است. این بازیگر زمانی که مشغول بازی در سریال تاریخی «جشن سربرون» بود، به بیماری کووید – ۱۹ مبتلا شد و آبان ۹۹ درگذشت. نقش «ابن ملجم» در سریال ماندگار «امام علی(ع)» یکی از به یادماندنی‌ترین نقش‌ها و آثار او بود. پس از این بازیگر طولی نکشید که یکی دیگر از چهره‌های باسابقه سینما و تلویزیون بر اثر این بیماری درگذشت. چنگیز جلیلوند که بیشتر به عنوان صداپیشه شناخته می‌شد و تجربه‌هایی در زمینه بازیگری داشت، آذر ۹۹ بر اثر ابتلا به این بیماری درگذشت. مارلون براندو یکی از چهره‌های مهمی است که تصویرش با صدای زنده‌یاد جلیلوند در ذهن مردم حک شده بود. پرویز پورحسینی نیز دیگر بازیگری بود که قربانی کرونا شد و اوایل آذر ۹۹ در ۷۹ سالگی دار فانی را وداع گفت. «کمال‌الملک»، «باشو غریبه کوچک» و «مریم مقدس» از آثار مهم او در سینما و «هزاردستان» و «روزی روزگاری» از سریال‌های شاخص او در تلویزیون هستند.

درگذشت هنرمندان جوان

علاوه بر هنرمندان پیش کسوت، تعدادی از چهره‌های جوان‌تر نیز به دلیل ابتلا به بیماری کووید – ۱۹ درگذشتند. علی انصاریان یکی از چهره‌هایی بود که ابتلایش به این بیماری حسابی خبرساز شد و درگذشت او در دوران جشنواره فجر، در حالی که قرار بود در جشنواره به تماشای فیلمش بنشیند، بسیاری از مردم و طرفدارانش را در شوک فرو برد. علی برقی نیز دیگر بازیگری بود که بهمن سال ۹۹ درگذشت. به تازگی در ۲۱ مردادماه، علی سلیمانی بازیگری که با نقش‌ها و آثار کمدی خود نزد مردم محبوب بود، در اوج ناباوری بر اثر بیماری کووید – ۱۹ درگذشت.

از دست رفتن خالقان آثار خاطره‌انگیز

نه تنها بازیگران، بلکه تعدادی از کارگردانان، مستندسازان و تهیه‌کنندگان سینما و تلویزیون نیز به دلیل ابتلا به کووید – ۱۹ درگذشتند. کامبوزیا پرتوی کارگردان و فیلم نامه‌نویسی که نامش با آثاری مانند «گلنار»، «گربه آوازه خوان» و «من ترانه ۱۵ سال دارم» ماندگار شده است، اکبر عالمی مجری، مستندساز و چهره خاطره‌ساز متولدین دهه ۶۰، خسرو سینایی کارگردان و مستندساز پیش کسوت و محمد ابوالحسنی خالق مجموعه محبوب «دیرین دیرین» از دیگر هنرمندانی هستند که بر اثر بیماری کووید – ۱۹ از دنیا رفتند. فرشته طائرپور نیز یکی از آخرین هنرمندانی است که درگذشت او بر اثر این بیماری، داغی بر دل اهالی سینما گذاشت. او در دهه ۶۰ و ۷۰ در مقام تهیه‌کننده آثار خاطره‌انگیزی مانند «گلنار»، «پاتال و آرزوهای کوچک» و «مدرسه پیرمردها» را برای کودکان و نوجوانان ساخت و هنرمندان نیز او را با همراهی‌، همدلی‌ و تلاش‌های دلسوزانه‌اش‌ برای حل مشکلات و مسائل می‌شناسند.

اختلاف بالای پرفروش‌ترین‌ها

علاوه بر آن چه از درگذشتگان شاخص سینمای ایران در یک سال اخیر گفته شد، کرونا بر اقتصاد سینمای ایران نیز تاثیر منفی زیادی گذاشته است. بی‌شک میزان ضرر مالی سینما در دوران شیوع کرونا عدد کمی نیست و شاید نتوان میزان دقیق آن را تعیین کرد، اما با نگاهی به آمار فروش فیلم‌ها در این دوران نسبت به زمان عادی می‌توان متوجه بخش کوچکی از ضربه کرونا به سینما شد. کمدی «دینامیت» که توانسته با فروش تقریبا ۱۰ و نیم میلیاردی وضعیت خوبی در گیشه داشته باشد، پرفروش‌ترین فیلم شش ماه ابتدای سال ۱۴۰۰ به حساب می‌آید، اما این عدد در مقایسه با پرفروش‌ترین فیلم شش ماه ابتدای سال ۹۸ (که در آن خبری از کرونا نبود) یعنی «متری شیش و نیم» رقم زیادی نیست. این فیلم تقریبا ۲۷ میلیارد بلیت فروخت و مورد توجه قرار گرفت. قطعا «دینامیت» هم در شرایط عادی می‌توانست فروش بسیار بالایی داشته باشد. فیلم «تولدت مبارک» با فروش تقریبی ۵۰ میلیون تومانی، کمترین میزان فروش را در این بازه زمانی داشته و فیلم «لاله» که امسال حدود ۹۱ میلیون تومان فروخته است، به عنوان کم‌فروش‌ترین فیلم به حساب می‌آید. در ظاهر «لاله» فروش بیشتری داشته و اوضاع چندان بد نیست، اما با احتساب یک و نیم برابر شدن قیمت بلیت می‌توان متوجه شد فروش خوبی نداشته است.

گیشه بی‌رونق نوروز ۱۴۰۰ برخلاف نوروز ۹۸

معمولا تعطیلات نوروز یکی از پررونق‌ترین روزهای گیشه سینماست و بسیاری از فیلم‌ها تلاش می‌کنند در فهرست فیلم‌های اکران نوروز جایی داشته باشند. نوروز ۹۸ فیلم «متری شیش و نیم» اکران شد و با فروش تقریبا ۲۷ میلیارد تومانی، به عنوان پرفروش‌ترین فیلم اکران نوروزی در صدر جدول نشست. حالا این رقم را با میزان فروش فیلم «خورشید» به عنوان پرفروش‌ترین فیلم اکران نوروز ۱۴۰۰ مقایسه کنید. این فیلم در گیشه حدود یک میلیارد و ۶۲۰ میلیون تومان فروخت. علاوه بر وجود شرایط عادی، قطعا نام سعید روستایی و ستاره‌های فیلمش در فروش آن بی‌تاثیر نبوده، اما «خورشید» نیز ستاره‌هایی مانند جواد عزتی و علی نصیریان داشت و مجید مجیدی کارگردان آن بود. این فیلم در اکران آنلاین نیز تقریبا دو و نیم میلیارد فروخت، اما باز هم مجموع فروش آن رقم کمی برای این اثر محسوب می‌شود. فیلم «غلامرضا تختی» با فروش تقریبا یک میلیارد و ۹۰۶ میلیون تومانی، کمترین میزان فروش را در نوروز ۹۸ داشت و «لاله» نوروز امسال با حدود ۹۰ میلیون و ۹۸۸ هزار تومان فروش در قعر جدول است. این موضوع را هم در نظر بگیرید که دو برابر این ضرر و زیان‌ها را در شش ماه اول و دوم سال ۹۹ نیز داشته‌ایم و سینما خیلی بیش از این‌ها تحت تاثیر آسیب‌های پاندمی بوده است.

جای خالی آثار تحسین شده جشنواره فجر

معمولا فیلم‌های تحسین شده و موفق جشنواره فجر برای نمایش در دوران طلایی گیشه سینما مانند اکران نوروز، اکران تابستان و اکران عید فطر در نظر گرفته می‌شوند، اما از زمانی که ویروس کرونا سالن‌های سینما را خلوت کرده، صاحبان آثاری که شانس بالایی برای فروش دارند، راضی به اکران فیلم خود نمی‌شوند، بنابراین آثار منتخب و پرسروصدای جشنواره فجر بسیار دیر به اکران عمومی می‌رسند. در شش ماه ابتدایی سال ۹۸، ۱۰ فیلم از مهم‌ترین آثار حاضر در جشنواره اکران شده‌اند، اما امسال از میان آثار سی‌ونهمین جشنواره فجر، تنها دو فیلم «یدو» و «تک تیرانداز» به نمایش درآمده‌اند و فیلم‌های پرستاره و مهمی وجود دارد که تکلیف اکران‌شان مشخص نیست. این دو فیلم تعطیلات نوروز پیش از اکران عمومی از شبکه‌های مختلف تلویزیون روی آنتن رفتند و قرار است «تک تیرانداز» همزمان با هفته دفاع مقدس در سینماها اکران شود.

اکران تنها ۱۱ فیلم در ۶ ماه

گفتیم بسیاری از کارگردانان و تهیه‌کنندگان به امید بهبود شرایط، تقاضایی برای اکران فیلم‌شان ندارند. برای درک بهتر این موضوع، کافی است تعداد فیلم‌هایی که در بازه زمانی شش ماه اول سال ۹۸ اکران شده را با همین مدت زمان در سال ۱۴۰۰ مقایسه کنیم. دو سال قبل، ۳۸ فیلم از تولیدات سینمای ایران رنگ پرده را دیده‌اند، اما امسال در طول این شش ماه تنها ۱۱ فیلم به نمایش درآمده‌اند که عدد بسیار کمی است. همان طور که گفتیم بیشتر این فیلم‌ها آثاری هستند که به عنوان برگ برنده اکران محسوب نمی‌شوند و این مسئله نیز باعث می‌شود رونق به گیشه سینماها بازنگردد.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

آلودگی هوای شهرهای پرجمعیت طی امروز

منتشر شده

در

توسط

آلودگی هوای شهرهای پرجمعیت طی امروز

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از آلودگی هوای شهرهای پرجمعیت طی امروز(۲۴ آبان ماه) خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا افزود: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، امروز(۲۴ آبان ماه) در اکثر مناطق کشور جوی پایدار حاکم است و برای شهرهای صنعتی و پرجمعیت انباشت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: سه شنبه (۲۵ آبان ماه) شمالی شدن جریانات روی دریای خزر برای استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل بارش آغاز خواهد شد و با گذر امواج تراز مبانی، در بخش‌هایی از کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، همدان، مرکزی، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز به تدریج اصفهان، شمال بوشهر، شمال فارس، غرب، یزد، خراسان شمالی و خراسان رضوی بارش باران، وزش باد شدید موقت و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف پیش‌بینی می‌شود. بیشینه مقادیر بارش در این روز برای سواحل دریای خزر انتظار می رود و در نواحی جنوب غرب بارش همراه با رعد و برق خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: چهارشنبه (۲۶ آبان ماه) فعالیت سامانه بارشی با شدت کمتر در استان‌های ساحلی دریای خزر، لرستان، ارتفاعات خوزستان، مرکزی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، یزد و خراسان رضوی ادامه خواهد داشت. از اواخر وقت چهارشنبه سامانه از شمال شرق کشور خارج می‌شود و طی روزهای پنجشنبه و جمعه (۲۷و ۲۸ آبان ماه) مجدد جوی پایدار بر کشور حاکم خواهد شد و در شهر های پرتردد و صنعتی افزایش غلظت آلاینده‌ها انتظار می‌رود.

وی افزود: طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه (۲۵ و ۲۶ آبان ماه) در نواحی غرب، سواحل دریای خزر، اردبیل، خراسان شمالی و چهارشنبه در نواحی شرق، شمال شرق، مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز کاهش محسوس دما بین ۸ تا ۱۲ درجه سانتیگراد رخ خواهد داد. همچنین در این دو روز برای نواحی شمال شرق و شرق وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

به گفته ضیاییان اوایل وقت امروز (۲۴ آبان ماه) تنگه هرمز و شرق خلیج فارس مواج پیش بینی می‌شود همچنین سه شنبه و چهارشنبه (۲۵ و ۲۶ آبان ماه) دریای خزر مواج و توفانی خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا ( ۲۵ آبان ماه) نیمه‌ابری و به‌تدریج ابری با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد و طی ‌چهارشنبه ( ۲۶ آبان ماه) نیمه‌ابری تا ابری همراه با بارش باران و وزش باد و در اواخر وقت به‌تدریج کاهش ابر با حداقل دمای ۳  و حداکثر دمای ۸  درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۲۴  و ۲۵ آبان ماه) بندرعباس با دمای ۳۱ و۳۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اراک با  دمای ۱۰ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار

اهدای ۱۰۰ هزار جلد کتاب بین جامعه‌ی هدف تا پایان امسال در ایلام

منتشر شده

در

توسط

اهدای ۱۰۰ هزار جلد کتاب بین جامعه‌ی هدف تا پایان امسال در ایلام

ایسنا/ایلام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام گفت: سال گذشته بیش از ۶۰‌ هزار جلد کتاب در میان جوامع هدف توزیع شده و هدف‌گذاری ما تا پایان سال جاری، اهدای ۱۰۰هزار جلد کتاب به علاقه‌مندان در مناطق محروم و کم‌برخوردار استان براساس ذائقه مخاطبان و به یاد و نام ۳۰۰۰ شهید ارزشمند استان است.

«عمران خودآموز» در گفت‌وگو با ایسنا، به اهمیت هفته کتاب و کتابخوانی در کشور اشاره و اظهار کرد: خوشبختانه توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در استان ایلام با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در چند سال اخیر روندی رو به رشد داشته و اخیراً با افتتاح کتابخانه‌ی تخصصی فرهنگ، هنر و ارتباطات گامی مهم در این زمینه برداشته شده است.

وی گفت: استمرار فعالیت کتابسرا با رویکردی جدی، تخصصی و حرفه‌ای در حوزه‌ی توزیع هدفمند کتاب، خرید حداکثری کتاب از مؤلفان و ناشران بومی، برگزاری برنامه‌های مختلف در فضای مجازی با محوریت کتاب و کتابخوانی، برگزاری مستمر جایزه‌ی کتاب سال استان از سال ۱۳۹۵ تاکنون و… زیرساخت‌های توسعه‌ی کتابخوانی در استان‌ تقویت شده و تلاش داشته‌ایم با شناسایی نیازهای جوامع هدف یار مهربان به‌ صورت حداکثری و گسترده و با سهولت در دسترس مخاطبان قرار گیرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام افزود: دبدار با نماینده ولی‌فقیه در استان با حضور نمایندگان ناشران و نویسندگان با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه ایلام ،دیدار با ناشران استانی و اصحاب پیشکسوت قلم به‌صورت محدود و شرکت در مراسم غبارروبی مزار شهدای گمنام شهر ایلام با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

خودآموز بازدید از کتابفروشی‌های شهر ایلام و بررسی مسائل و مشکلات این قشر پرتلاش فرهنگی و  بازدید از کتابخانه‌های عمومی با همراهی مسئولان را از دیگر برنامه‌های هفته کتاب و کتاب‌خوانی عنوان کرد و گفت: ویژه‌ برنامه‌های کتاب و کتابخوانی در شهرهای مختلف استان و در مجتمع‌های فرهنگی، هنری ادارات تابعه نیز برگزار خواهد شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام  با بیان اینکه با هدف تجهیز کتابخانه‌های مدارس و مساجد در مناطق محروم و البته رعایت تناسب گروه سنی جوامع هدف بر اساس محتوا و موضوع، کتاب‌های مناسب بین آنها توزیع خواهد شد، گفت: کتاب‌های کمک ‌آموزشی در مناطق محروم در پایه‌های تحصیلی (ابتدایی تا دبیرستان) نیز در هفته‌ی کتاب امسال اهدا خواهد شد.

خودآموز با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۳۶۰۰ جلد کتاب کمک ‌آموزشی در میان دانش‌آموزان مستعد کم‌برخوردار در مناطق محروم استان توزیع و اهدا شده است، در خصوص اهدای هدفمند و برنامه‌ریزی ‌شده‌ی کتاب در میان جوامع هدف تصریح کرد: سال گذشته بیش از ۶۰‌ هزار جلد کتاب در میان جوامع هدف توزیع شده و هدف‌گذاری ما تا پایان سال جاری، اهدای ۱۰۰هزار جلد کتاب به علاقه‌مندان در مناطق محروم و کم‌برخوردار استان براساس ذائقه مخاطبان و به یاد و نام ۳۰۰۰ شهید ارزشمند استان است.

وی گفت: هر چند در طول سال کتاب‌هایی برای مخاطبان بزرگسال و کودک و نوجوان در مناطق محروم و کم‌برخوردار با موضوعات مختلف ادبی، مذهبی، دفاع مقدس، آیینی، هنری، ورزشی، تخصصی، علمی، سیاسی، اجتماعی، اعتقادی و… اهدا می‌شود.
وی فرهنگ اهدا کتاب را تقویت بنیادهای انگیزشی مخاطبان عنوان کرد و افزود: یکی از اهداف کلان و بلندمدت این اداره‌کل، توسعه و ترویج حداکثری فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه مخصوصاً در میان افراد محروم و نیازمند و به‌دور از امکانات فرهنگی بوده است.
خودآموز گفت: یکی از برنامه‌هایی که بسیار مورد استقبال جوامع هدف قرار گرفته، آیین تجلیل از فعالان، خادمان حوزه‌ی نشر، ناشران، نویسندگان، کتابفروشان، ویراستاران، طراحان و … است که هر سال از سوی این اداره کل برگزار شده و امیدواریم بتوانیم در هفته‌ی کتاب به‌ صورت حضوری و با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برنامه‌های شایسته و در خور و شان مخاطبان برگزار کنیم.
وی ادامه داد: بازدید از کتابفروشی‌های استان و خرید کتاب با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در راستای اجرای طرح کتابگردی، برگزاری برنامه نقد و بررسی کتاب با حضور استادان و اهالی قلم و منتقدان به‌صورت مجازی و رونمایی از تازه‌های نشر در سال ۱۴۰۰ از برنامه‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام در هفته‌ی کتاب است.
بیست ‌و نهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران همزمان با سراسر کشور و همراه با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری از امروز ۲۴ تا ۳۰ آبان‌ماه با شعار «جای خالی را با کتاب خوب پر کنیم» برگزار می‌شود.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار

تداوم آلودگی هوای تهران

منتشر شده

در

توسط

تداوم آلودگی هوای تهران

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز(۲۴ آبان ماه) هوای تهران در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد که ناشی از پایداری جو، انباشت آلاینده‌ها و ترافیک صبحگاهی است.

به گزارش ایسنا پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان می‌دهد که در صبح روز دوشنبه (۲۴ آبان ماه) همزمان با افزایش ترافیک صبحگاهی، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده‌ ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از حاکمیت پایداری و سکون جو و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است.

تداوم این شرایط جوی و عدم وزش باد مؤثر در طول روز از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد و کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند. پایداری جو تا اواخر وقت دوشنبه (۲۴ آبان ماه) ادامه خواهد داشت و با افزایش ترافیک شامگاهی بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد که برقراری وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق پایتخت پیش‌بینی می‌شود.

در صبح روز سه‌شنبه (۲۵ آبان ماه) با آغاز تردد خودروها بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و آسمان غبارآلود ناشی از برقراری وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس حاکم می‌شود.

رشد تدریجی ناپایداری جوی در طول روز همراه با افزایش تندی باد تاحدودی سبب پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد. به‌تدریج با افزایش تندی باد همراه با رشد ابرناکی و احتمال رگبار پراکنده تا اواخر وقت سه‌شنبه از میزان غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد و در نتیجه بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۴۶ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۲۰ و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها