با ما همراه باشید

اخبار 12

کالاهای سریع‌الفساد در انبار تملیکی سریعتر تعیین تکلیف شود

منتشر شده

در

کالاهای سریع‌الفساد در انبار تملیکی سریعتر تعیین تکلیف شود

ایسنا/البرز رئیس کل دادگستری البرز با تاکید بر اینکه هدف دادگستری استان، طرح مشکل برای رفع آن است تصریح کرد: به دنبال مچ گیری نیستیم و معتقدیم در بسیاری از موارد باید موانع و مشکلات بررسی و رفع شود.

حسین فاضلی هریکندی با حضور در انبارهای اداره جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان البرز از بخش های مختلف آن بازدید و در جریان روند نگهداری و تعیین تکلیف اموال قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، رئیس کل دادگستری استان البرز در این بازدید با اشاره به تاکید رئیس قوه قضائیه در خصوص تعیین تکلیف اموال انبارهای سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی گفت: حجت الاسلام و المسلمین اژه‌ای با توجه به تجربیات ارزشمند قضایی، در بسیاری از موارد شخصا ورود کرده که بحث قاچاق کالا و شرایط نگهداری اموال در انبارهای سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی یکی از آن موارد است.

وی افزود: با توجه به دستور رییس قوه قضاییه امروز به همراه دادستان مرکز استان، مدیران کل تعزیرات حکومتی و سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز و پلیس اقتصادی استان، بازدیدی از انبارهایی که کالاهای قاچاق در آن نگهداری می شود داشتیم و در جریان پرونده هایی که در حال رسیدگی است یا در حال اجرای حکم بودند قرار گرفتیم.

تسریع در تعیین تکلیف کالای سریع الفساد

نماینده عالی قوه قضائیه در استان البرز با اعلام رضایت نسبی از شرایط نگهداری کالاها در انبارها، با اشاره به وجود برخی مشکلات جزئی، شرایط را «قابل قبول» ارزیابی کرد و متذکر شد: این مشکلات جزئی باید سریعا مورد پیگیری قرار گیرند؛ همچنین وضعیت کالاهای سریع الفساد، کالاهای نیازمند به استعلام از جهاد کشاورزی، استاندارد، گمرک و محیط زیست سریعا تعیین تکلیف شوند.

وی متذکر شد: در برخی موارد اعلام شده که محیط زیست و جهاد کشاورزی به برخی استعلامات پاسخ نداده اند که پیگیری از طرف دستگاه قضایی انجام شد تا سریعا پاسخ مقتضی داده شود.

دادگستری به دنبال مچ گیری نیست

فاضلی هریکندی با تاکید بر اینکه هدف دادگستری استان، طرح مشکل برای رفع آن است تصریح کرد: به دنبال مچ گیری نیستیم و معتقدیم در بسیاری از موارد باید موانع و مشکلات بررسی و رفع شود.

وی با اعلام تشکیل جلسه در این هفته برای رسیدگی به برخی موانع تسریع و تعیین تکلیف اموال گفت: متاسفانه ارتباط سامانه ای بین دستگاه های متولی قاچاق وجود ندارد که با توجه به ملی بودن این مشکل، امیدواریم سریعا برطرف شود.

حسن مددی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان نیز در حاشیه این بازدید با بیان اینکه اموال موجود در این انبارها، متعلق به عموم مردم است تصریح کرد: در شرایط اقتصادی موجود با فروش این اموال و تعیین تکلیف آنها و واریز وجوه حاصل به حساب خزانه دولت از تضییع اموال عمومی جلوگیری گردیده و برای مصارف عمومی کشور هزینه خواهد شد.

وی افزود: در طول مدت یکسال گذشته تاکنون بازدیدهایی از انبارهای سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان انجام و برای رفع مشکلات مربوط به محل انبارهای نگهداری کالاها در سازمان جمع آوری و تعیین تکلیف اموال موجود دستورات لازم صادر شده است.

 عدم همکاری برخی دستگاه ها در پاسخ به استعلامات

مددی با اشاره به اینکه با پیگیری های انجام شده برخی از کالاهای موجود از طریق مزایده به فروش رسیده و مقداری از کالاهای فاسد و تقلبی و غیر قابل فروش نیز با نظارت دادستانی مرکز استان امحاء شده متذکر شد: متاسفانه در بازدید انجام شده، عدم همکاری برخی از دستگاه های دولتی، در پاسخ به استعلامات سازمان جمع آوری برای تعیین تکلیف اموال موجود در انبارها گزارش شده است.

برگزاری جلسات کارگروه تخصصی هر دو هفته یکبار

وی از دستور  برگزاری جلسات کارگروه بند «چ» ماده ۱۱ قانون مبارزه با قاچاق کالا به صورت منظم و مستمر و برای دو هفته یک بار، جهت تسریع در اجرای احکام صادره و تعیین تکلیف اموال خبر داد و ابراز امیدواری کرد با پیگیری موضوع در کارگروه  مذکور در مدت زمان کوتاه و  معیّن کلیه کالاهای موجود در انبار ها تعیین تکلیف شوند.

مددی با بیان اینکه در رسیدگی به پرونده های قاچاق، در دستگاه قضایی و اداره تعزیرات  استان پرونده های بلاتکلیف مشاهده و گزارش نشده و کلیه پرونده ها ی ارجاعی در مدت زمان معین  قانونی رسیدگی و اتخاذ تصمیم  شده گفت: مشکلات مربوط به اجرای احکام صادره مربوط به عدم همکاری برخی از سازمانهای دولتی با سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی برای پاسخگویی به برخی از استعلامات و ارایه نتایج آزمایشات در مهلت های مقرر بوده که برای رفع آنها دستورات قانونی لازم به  دستگاه های متولی صادر خواهد شد.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 12

۷۱ هزار دز واکسن کرونا در اردبیل تزریق شده است

منتشر شده

در

توسط

۷۱ هزار دز واکسن کرونا در اردبیل تزریق شده است

ایسنا/اردبیل فرماندار اردبیل گفت: در شهرستان اردبیل تاکنون بیش از ۷۱ هزار و ۵۰۰ دز واکسن کرونا در بین گروه‌های سنی اعلام شده و بیماران خاص تزریق شده است.

مسعود امامی یگانه ۲۸ تیر در مراسم افتتاح چهارمین مرکز تجمیعی واکسیناسیون در اردبیل اظهار کرد: از همکاری سپاه، آموزش و پرورش و مرکز بهداشت در راه‌اندازی این مرکز تجمیعی قدردانی می‌کنیم چرا که در حال حاضر چهار مرکز تجمیعی تزریق واکسن را در شهرستان اردبیل عهده‌دار هستند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر علاوه بر این مراکز تجمیعی در ۱۱ مرکز جامع بهداشتی شهری و ۱۳ مرکز جامع بهداشت روستایی عملیات واکسیناسیون برای گروه‌های سنی مختلف در حال انجام است.

فرماندار اردبیل متوسط تزریق واکسن را در شهرستان اردبیل ۷۹ درصد و بالاتر از میانگین استانی اعلام کرد و گفت: تلاش بر این است تا تزریق واکسن در مراکز جامع بهداشتی و تجمیعی ادامه پیدا کند تا گروه‌های بیشتری به مرحله ایمن‌سازی برسند.

امامی یگانه افزود: نوبت‌دهی در مراکز تزریق برای جلوگیری از تجمع بیش از حد به صورت سامانه انجام می‌شود که گروه‌های سنی اعلام شده ۶۰ سال به بالا می‌توانند با مراجعه به سامانه سلامت ثبت‌نام کرده تا روزانه با ثبت‌نام یک‌هزار و ۷۰۰ نفر عملیات واکسیناسیون به خوبی انجام شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: ‌در شهرستان اردبیل با تزریق واکسن ایرانی و همچنین برای گروه‌های سنی ۶۰ تا ۷۰ سال کار اجرایی و عملیاتی در این حوزه شروع شده و تلاشمان بر این است تا با گسترش این اقدامات جلوی آسیب‌ها در پیک پنجم کرونا نیز گرفته شود.

در حال حاضر شهرستان اردبیل در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد به طوری که تعداد بیماران بستری که اغلب در شهرستان اردبیل، مشگین‌ و پارس‌آباد است به بیش از ۲۸۸ بیمار بستری کرونایی رسیده که حال عمومی ۶۰ بیمار کرونایی بدحال و در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 12

اعلام زمان انتشار نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی

منتشر شده

در

توسط

اعلام زمان انتشار نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی

طبق برنامه زمان‌بندی، سه‌شنبه دوم شهریور ماه نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور منتشر می‌شود.

به گزارش ایسنا، طبق برنامه زمانبندی اعلام شده پس از برگزاری جلسه با کارشناسان مسئول دانشگاه‌ها و معرفی فرآیند اجرایی ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی، دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تا نهم مرداد ماه فرصت دارند تا مستندات مورد درخواست در راهنمای ارزشیابی را به معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ارسال کنند. پس از آن تا ۱۵ مرداد ماه مستندات بررسی خواهد شد.

سامانه ارزشیابی تحقیقات و فناوری (RTES) ۱۶ مرداد ماه برای مشاهده نتایج ارزشیابی در دسترس خواهد بود. پس از بررسی اعتراضات احتمالی، در نهایت سه‌شنبه دوم شهریور ماه نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اعلام خواهد شد.

معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با راه اندازی سامانه (RTES) در ابتدای تیر ماه، دستورالعمل ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی را ابلاغ کرد و در یک نشست مشترک که با حضور مدیران ستادی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت برگزار شد، جزئیات و تغییرات اعمال شده نیز تشریح شد.

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، دستورالعمل ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی با رویکرد بازآرایی و بازسازماندهی، متناسب با فرآیندهای بهینه و کارا و در عین ایجاد دسترسی و شفافیت در بستر سامانه برخط توسط معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت بازبینی و تدوین شده است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 12

پترائوس: افغانستان در حال فروپاشی است

منتشر شده

در

توسط

پترائوس: افغانستان در حال فروپاشی است

ژنرال دیوید پترائوس، یکی از فرماندهای نظامی سابق آمریکا در افغانستان گفت، وضعیت در این کشور جنگ‌زده حتی پیش از تکمیل خروج نظامیان ایالات متحده از آن، در حال فروپاشی است.

به گزارش ایسنا، ژنرال پترائوس در مصاححبه با برنامه جی.پی.اس فرید زکریا در شبکه خبری سی.ان.ان گفت: وضعیت میدانی هر هفته وخیم‌تر میشود.

اوایل امسال، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا گفت نظامیان آمریکایی از افغانستان خارج می‌شوند و به تازگی هم تاریخ نهایی خروج را زودتر کرده است. تلاش های بایدن برای پایان دادن به طولانی ترین جنگ آمریکا در تاریخ، موافقان و مخالفانی داشته است.

ژنرال پترائوس که سالها در افغانستان خدمت کرد، گفت: میترسم به عقب نگاه کنیم و از تصمیم به خروجمان متاسف شویم. متاسفانه ممکن است ما زودتر از آنچه فکرش را میکردم و بعد از آنکه تصمیم خروج اعلام شد بیان کردم، متاسف شویم.

پترائوس که سال ۲۰۱۱ از ارتش بازنشسته شد تا مدیر سیا شود، افزود: علاوه بر این، فکر میکنم ما همچنین به عقب نگاه خواهیم کرد و بابت این خروج عجولانه پشیمان شویم.

فرید زکریا در بخشی از سوالاتش اینطور گفت که نیروهای افغان از اینکه بیشتر کار مبارزه با طالبان را بر عهده آمریکا بگذارند، خشنودند اما پترائوس این ایده را رد کرد. این ژنرال آمریکایی گفت: اگر نیروهای امنیت ملی افغانستان می جنگیدند نیروهایش را در حجم وسیعی از دست میداد. وضعیت هنوز هم همانطور است. مشکل اکنون این است که آنها اطمینان ندارند که آیا کسی برای نجات می آید یا خیر و همین موضوع، تردید زیادی را وارد میدان نبرد میکند.

مجری سی.ان.ان همچنین به دلایل ناامیدی آمریکا از جنگ در افغانستان از جمله ناتوانایی در ورود به پایگاه های طالبان در پاکستان اشاره کرد. این ژنرال بازنشسته با این مساله موافق بود اما گفت خروج نظامیان آمریکایی قرار نیست پایانی بر جنگ در آنجا باشد.

ژنرال پترائوس تاکید کرد: هیچکس بیش از کسانی که واقعا در افغانستان حضور داشته‌اند، دلشان نمی‌خواهد این جنگ‌های بی‌پایان به پایان برسند. اما ما در حال پایان دادن به این جنگ نیستیم. ما در حال خاتمه دادن به مداخله آمریکا در آن هستیم. متاسفانه آنچه اکنون میبینم، طلوع یک جنگ داخلی وحشیانه است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها