با ما همراه باشید

اخبار 24

کدام کشورها صاحب بزرگترین ظرفیت نیروی بادی هستند؟

منتشر شده

در

کدام کشورها صاحب بزرگترین ظرفیت نیروی بادی هستند؟

انرژی بادی یکی از منابع شناخته شده انرژی تجدیدپذیر است اما کدام کشورها بالاترین ظرفیت تولید نیروی بادی را در جهان دارند؟

به گزارش ایسنا، انرژی بادی به منبع مهم تولید نیرو در سراسر جهان تبدیل شده و ظرفیت جهانی آن در سال ۲۰۱۸ به بیش از ۶۰۰ گیگاوات رسید. ایجاد ظرفیت نیروی بادی جدید سال به سال و منطقه به منطقه متفاوت است به عنوان نمونه اروپا شاهد کاهش ۳۲ درصدی ظرفیت نیروی بادی در سال ۲۰۱۸ در مقایسه با سال ۲۰۱۷ بود.

با این حال پایگاه خبری پاور-تکنولوژی به بررسی ۱۰ کشوری پرداخته که بزرگترین ظرفیت نیروی بادی را در جهان دارند. این کشورها عبارتند از:

۱- چین با ۲۲۱ گیگاوات ظرفیت نصب شده

چین با داشتن بیش از یک سوم از ظرفیت نیروی بادی جهان، در زمینه انرژی بادی پیشرو به شمار می‌رود. این کشور بزرگترین نیروگاه بادی خشکی جهان را در استان گانسو دارد که در حال حاضر ۷۹۶۵ مگاوات ظرفیت تولید نیروی بادی دارد که پنج برابر بیشتر از نزدیک‌ترین رقیبش است. این نیروگاه در حال حاضر با ۴۰ درصد از ظرفیتش فعالیت می‌کند و با نصب ۱۳ هزار مگاوات دیگر، مجموعاً ۲۰ هزار مگاوات (۲۰ گیگاوات) ظرفیت تولید نیرو در سال ۲۰۲۰ خواهد داشت. هزینه این توسعه ۱۷.۵ میلیارد دلار خواهد بود.

با وجود بزرگی این نیروگاه، نیویورک تایمز توربین‌های گانسو را مانند مترسک‌هایی توصیف کرده که به دلیل تقاضای اندک، غیرفعال مانده‌اند.

۲- آمریکا با ۹۶.۴ گیگاوات ظرفیت نصب شده

آمریکا با ۹۶.۴ گیگاوات ظرفیت نصب شده و ظرفیت بالای نیروی بادی در خشکی، در رتبه دوم قرار گرفته است. شش نیروگاه از ۱۰ نیروگاه بادی بزرگ جهان، در آمریکا واقع شده‌اند که شامل مرکز انرژی بادی آلتا در کالیفرنیا است. این نیروگاه دومین نیروگاه بادی بزرگ جهان در خشکی با ظرفیت ۱۵۴۸ مگاوات است. از دیگر نیروگاه‌های بادی بزرگ می‌توان به نیروگاه بادی فلت شفرد در اورگون (۸۴۵ مگاوات) و نیروگاه بادی روسکو در تگزاس (۷۸۱.۵ مگاوات) نام برد.

ایالت تگزاس به تنهایی یک چهارم از نیروی بادی آمریکا به ظرفیت ۲۴.۹ گیگاوات را تولید می‌کند و در مقایسه با مجموع ۲۵ ایالت دیگر، نیروی بادی بیشتری تولید می‌کند.

۳- آلمان با ۵۹.۳ گیگاوات ظرفیت نصب شده

آلمان با ۵۹.۳ گیگاوات ظرفیت نصب شده، بالاترین ظرفیت بادی نصب شده در اروپا را دارد. بزرگترین نیروگاه بادی این کشور گوده ویندفارم (فاز ۱ و ۲) هستند که مجموعاً ۵۸۲ مگاوات ظرفیت دارند. همچنین نیروگاه بادی نوردسی وان با ظرفیت ۳۸۲ مگاوات که نیروی ۴۰۰ هزار خانه را تأمین می‌کند، در آلمان واقع شده است.

طبق اعلام ویند یوروپ، اروپا ۱۱.۷ گیگاوات نیروی بادی در سال ۲۰۱۸ نصب کرد که آلمان با نصب ۲۹ درصد از این ظرفیت، پیشتاز بود.

۴- هند با ۳۵ گیگاوات ظرفیت بادی نصب شده

هند با ۳۵ گیگاوات ظرفیت نصب شده، دومین ظرفیت بالای نیروی بادی را در آسیا دارد و تنها کشور آسیایی به همراه چین است که در فهرست کشورهای صاحب بزرگترین ظرفیت نیروی بادی جهان قرار گرفته است.

این کشور میزبان سومین و چهارمین نیروگاه بادی جهان شامل نیروگاه بادی موپاندال در تامیل نادو (۱۵۰۰ مگاوات) و پارک بادی جایسالمر در راجستان (۱۰۶۴ مگاوات) است.

دولت هند برای نصب ۶۰ گیگاوات نیروی بادی تا سال ۲۰۲۲ هدف‌گذاری کرده که ۲۵ گیگاوات آن قرار است ظرف سه سال آینده نصب شود.

۵- اسپانیا با ۲۳ گیگاوات ظرفیت نصب شده

اسپانیا در زمینه انرژی بادی عملکرد قوی از خود نشان داده و ۲۳ گیگاوات انرژی بادی نصب شده که ۱۸ درصد از برق این کشور را تولید می‌کنند. با وجود اینکه نیروگاه‌های اسپانیا در فهرست بزرگترین نیروگاه‌های جهان قرار ندارند اما در میان کشورهای دارنده ظرفیت بالای تولید نیروی بادی در جهان، در جایگاه پنجم قرار دارد.

صنعت انرژی بادی اسپانیا طی چند سال گذشته دچار زوال شده است و پس از اینکه در سال ۲۰۱۵ هیچ رشدی نداشت در سال ۲۰۱۷-۲۰۱۶ تنها ۱۰۴ مگاوات به ظرفیت آن افزوده شد. مشاغل این صنعت نیز از حدود ۴۱ هزار و ۵۰۰ نفر در سال ۲۰۰۸ به حدود ۲۲ هزار و ۵۰۰ نفر کاهش پیدا کرده است.

۶- انگلیس با ۲۰.۷ گیگاوات ظرفیت نصب شده

انگلیس با ۲۰.۷ گیگاوات ظرفیت نصب شده، سومین کشور اروپایی این فهرست است و به خصوص در زمینه نیروی بادی فراساحلی قابل توجه است به طوری که شش پروژه از ۱۰ پروژه نیروی بادی فراساحلی جهان را دارد.

یکی از این پروژه‌ها، پروژه والنی در سواحل کومبریا در نورت وست انگلیس است که بزرگترین پروژه بادی فراساحلی جهان است و شامل والنی ۱ و ۲ (۳۶۷ مگاوات) و والنی اکستنشن (۶۵۹ مگاوات) است که مجموع ظرفیتشان به ۱۰۲۶ مگاوات می‌رسد. با این حال پروژه هورن سی وان در دریای شمال زمانی که در سال ۲۰۲۰ تکمیل شود با ۱۲۱۸ مگاوات ظرفیت، از تأسیسات والنی سبقت خواهد گرفت.

۷- فرانسه با ۱۵.۳ گیگاوات ظرفیت نصب شده

فرانسه در میان ۱۰ کشور برتر در زمینه ظرفیت نیروی بادی، با ۱۵.۳ گیگاوات ظرفیت بادی نصب شده، در جایگاه هفتم قرار دارد. این کشور اخیراً تصمیم گرفته استفاده از انرژی هسته‌ای را که پیش از این ۷۵ درصد از نیازهای انرژی فرانسه را تأمین می‌کرده است کنار بگذارد و با افزایش بودجه انرژی‌های تجدیدپذیر به ۷۱ میلیارد یورو در فاصله سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۸، تلاش خواهد کرد این شکاف را پر کند. این امر کمک می‌کند ظرفیت تولید نیروی بادی فرانسه تا سال ۲۰۳۰ سه برابر شود.

با این حال ضدیت با نیروی بادی، ریشه‌های عمیقی در فرانسه دارد و اکثر فرانسوی‌ها توربین‌های بادی را زشت و پرسروصدا می‌دانند.

۸- برزیل با ۱۴.۵ گیگاوات ظرفیت نصب شده

برزیل با ۱۴.۵ گیگاوات، بزرگترین ظرفیت تولید نیروی بادی را در آمریکای جنوبی دارد و سرگرم توسعه این ظرفیت به میزان قابل توجه است. جدیدترین آمارها نشان می‌دهد که نیروی بادی برزیل در فوریه سال ۲۰۱۹ به میزان ۸.۹ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش پیدا کرده است.

نیروی بادی در سبد انرژی برزیل، در رتبه چهارم قرار دارد و حدود ۸ درصد از کل ظرفیت انرژی برزیل به میزان ۱۶۲.۵ گیگاوات را تشکیل می‌دهد.

نگرانی‌ها در خصوص آینده نیروی بادی در دولت ژائیر بولسونارو، رئیس جمهور پوپولیست برزیل وجود دارد. از یک سو وی از توسعه انرژی بادی حمایت کرده و از سوی دیگر یارانه‌های این بخش را کاهش داده است.

۹- کانادا با ۱۲.۸ گیگاوات ظرفیت نصب شده

کانادا با ۱۲.۸ گیگاوات ظرفیت نصب شده که ۵۶۶ مگاوات آن در سال ۲۰۱۸ افزوده شد، در جایگاه نهم قرار دارد. نیروی بادی این کشور توسط ۲۹۹ نیروگاه بادی دارای ۶۵۹۶ توربین تولید می‌شود. اونتاریو با ۵ گیگاوات نیروی بادی نصب شده، بزرگترین میزان نیروی بادی را دارد که شامل نیروگاه بادی منطقه نیاگارا به ظرفیت ۲۳۰ مگاوات و نیروگاه بادی آمارانت در شمال تورنتو با ظرفیت ۱۹۹.۵ مگاوات می‌شود.

بزرگترین نیروگاه بادی در کانادا، پروژه ریویر دو مولن در کِبِک است که مجموعاً ۳۰۰ مگاوات ظرفیت دارد. نیروی بادی حدود ۵ درصد از نیروی تجدیدپذیر کانادا را تشکیل می‌دهد در حالیکه سهم هیدروالکتریک ۶۷.۵ درصد است.

۱۰- ایتالیا با ۱۰.۱ گیگاوات ظرفیت نصب شده

ایتالیا با بیش از ۱۰ گیگاوات ظرفیت نیروی بادی نصب شده در سال ۲۰۱۸، در رتبه دهم جای گرفت. تا این اواخر، نیروی بادی ایتالیا تماماً در خشکی تولید می‌شد اما ماه جاری سازنده تولید بادی آلمانی سنویون قراردادی را با رنکسیا برای ساخت نخستین نیروگاه بادی فراساحلی در ساحل پوگلیا در جنوب ایتالیا امضا کرد.

صنعت بادی ایتالیا در جنوب و جزایر این کشور متمرکز شده‌اند. تمام ظرفیت نیروی بادی شرکت ERG ایتالیا در جنوب رم متمرکز شده است.

انتهای پیام

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 24

کشف بیش از 15 کیلوگرم تریاک در قم

منتشر شده

در

توسط

کشف بیش از 15 کیلوگرم تریاک در قم
جانشین فرماندهی انتظامی استان قم از کشف بیش از 15 کیلوگرم تریاک و دستگیری 3 نفر قاچاقچی خبر داد.
به گزارش ایسنا منطقه قم، سرهنگ صیاد درویشی، بیان کرد: با رصد اطلاعاتی پليس مبارزه با مواد مخدر استان قم بر عوامل اصلي تهيه و توزيع مواد مخدر، مشخص شد یک نفر قاچاقچی مواد مخدر قصد دارد مقاديري مواد مخدر را با استفاده از يک دستگاه خودروي کامیون “بنز” از مبداً یکی از استان های همجوار به مقصد قم منتقل کند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان عنوان کرد: باهوشیاری ماموران خودروی مذکور شناسایی و توقیف و 3 نفر در این رابطه بازداشت شدند.

سرهنگ درویشی ادامه داد: در بازرسی صورت گرفته از خودروی توقیف شده مقدار 9 کیلو و 950 گرم مواد مخدر از نوع تریاک در قالب تعداد 6 بطری پلاستیکی، کشف شد.

وی اضافه کرد: در بررسی های بعمل آمده، تحویل گیرنده مواد مخدر در استان نیز که با یک دستگاه خودروی سواری ” پراید” با راننده کامیون جهت تحویل گرفتن مواد مخدر همکاری داشت، در اقدام به موقع ماموران دستگیر و در بازرسی بدنی از وی مقدار 6 کیلو و 50 گرم مواد مخدر از نوع “شیره تریاک” کشف شد.

ادامه مطلب

اخبار 24

ساری به هواداران چلسی: حداقل تا دقیقه آخر منتظر بمانید بعد اعتراض کنید!

منتشر شده

در

توسط

ساری به هواداران چلسی: حداقل تا دقیقه آخر منتظر بمانید بعد اعتراض کنید!

سرمربی چلسی پاسخ اعتراض هواداران تیمش را داد. آن هم در شرایطی که اشتباهات داوری باعث برد آبی‌های لندن شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، چلسی در شرایطی توانست کاردیف را در لیگ برتر شکست دهد که اشتباهات داوری به داد تیم مائوریسیو ساری رسید. زمانی که چلسی با یک گل از حریف خود عقب بود، هواداران چلسی خواستار برکناری مربی‌شان شدند. با این حال یک گل آفساید از سزار آسپلیکوئتا و عدم اخراج رودیگر، مدافع آلمانی چلسی باعث شد سرمربی کاردیف اعتراض زیادی به داور داشته باشد و در نهایت گل دوم را نیز لوفتوس چیک به ثمر رساند.

مائوریسیو ساری سرمربی چلسی با انتقاد از رفتار هواداران چلسی گفت: هواداران چلسی حداقل تا پایان بازی زمان بدهند و صبر کنند و در ادامه اعتراض کنند. من سرمربی هستم و سال‌هاست که چنین شرایطی را می‌دانم و قطعاً می‌دانم احساس هواداران چلسی چگونه است. ما در این دیدار تمام تلاش خودمان را کردیم. می‌دانیم کسب سهمیه لیگ قهرمانان بسیار فشرده است ولی تمام تلاش خودمان را خواهیم کرد تا بتوانیم در پایان فصل به این هدف برسیم.

نیل وارناک، سرمربی کاردیف نیز با انتقاد شدید از داور مسابقه گفت: لیگ برتر انگلیس شاید بهترین لیگ جهان باشد ولی ضعیف‌ترین داورهای جهان را دارد.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 24

جشن‌های نوروزی در سایه امدادرسانی به سیل‌زدگان مازندرانی

منتشر شده

در

توسط

در حالی سیزده روز از سیل مخرب مازندران می‌گذرد و مسئولان در کنار مردم در حال امدادرسانی به مناطق آسیب‌دیده هستند که در کنار امدادرسانی به مردم سیل‌زده در مازندران، جشن‌های نوروزی و استقبال از مسافران نیز در دستور کار مسئولان و مردم این استان قرار دارد و در این میان، حرکاتی چون واریز درآمد حاصل از موسیقی زنده و جنگ شادی به نفع مردم سیل‌زده مازندرانی نیز خود یک خبر خوب محسوب می‌شود.

سیزده روز از سیل مخرب مازندران می‌گذرد و مسئولان در کنار مردم در حال امدادرسانی به مناطق آسیب‌دیده هستند، هرچند این سیل، آغاز سال جدید را به کام تمام مردم کشور به ویژه مازندرانی‌ها تلخ کرد اما حضور طلاب و گروه‌های مردم نهاد، پای کار بودن نهادهای انقلابی سپاه، بسیج، ارتش و نیروی انتظامی، ورزشکاران و رسانه‌ها در کنار مسئولان اجرایی، نمود یک وحدت واقعی در استان بوده است.

به گزارش ایسنا مازندران، از سویی دیگر، در کنار امدادرسانی به مردم سیل‌زده در مازندران، جشن‌های نوروزی و استقبال از مسافران نیز در دستور کار مسئولان و مردم این استان قرار دارد و در این میان، حرکاتی چون واریز درآمد حاصل از موسیقی زنده و جنگ شادی به نفع مردم سیل‌زده مازندرانی نیز خود یک خبر خوب محسوب می‌شود.

آماده‌باش تمامی نیروهای امدادی و هلال احمر در مازندران

مهدی رازجویان معاون امور عمرانی استانداری مازندران در گفت‌و‌گو با ایسنا با اشاره به آخرین وضعیت امداد رسانی به سیل‌زدگان مازندرانی و قطعی آب در شهرهای بابل و بابلسر، اظهار کرد: با اتصال خط دوم انتقال آب سد لفور میزان ورودی آب به بابلسر 150 لیتر بر ثانیه افزایش یافت و تا ظهر امروز مشکل در بابلسر تا حدود زیادی برطرف می‌شود هرچند ممکن است در ساعات ابتدایی با افت فشار مواجه باشد.

وی تصریح کرد: از ظهر امروز دوشنبه 12 فروردین، موج جدید بارش‌های باران آغاز می شود و در شهرهای غربی مانند رامسر و نور از شدت بیشتری برخوردار است.

معاون امور عمرانی استانداری مازندران با بیان اینکه از دیروز محور کندوان بسته شد و تا بعد از ظهر امروز محور هراز نیز مسدود است، خاطرنشان کرد: به تمامی تیم های هلال احمر و سایر تیم های اجرایی اعلام آماده باش شده است، همچنین تهیه غذا و اسکان موقت نیز در دستور کار قرار دارد و عوامل راهداری و ادوات مکانیکی در محورهای مواصلاتی مازندران مستقر هستند.

امدادرسانی با هلی‌کوپتر به یک روستا در نکا

رازجویان در ادامه تصریح کرد: در شرق مازندران و به ویژه نکا بارش باران از شدت کمتری برخودار بوده اما همچنان بازگشایی مسیر روستای لترگاز در بخش هزارجریب به دلیل رانش به وجود آمده و برفگیر بودن، امکان بازگشایی آن در حال حاضر وجود ندارد و با هلی کوپتر همچنان به آن منطقه امدادرسانی می شود.

وی همچنین در مورد وضعیت مدارس مناطق سیل زده و بازگشایی آن نیز خاطرنشان کرد: در روستاها و مناطق سیل زده از جمله سیمرغ و سایر مناطق دیگر بازید از مدارس انجام شد و با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش دستورات اکید برای تخلیه آب از مدارس و آماده سازی آن برای نخستین روز پس از تعطیلات و پذیرش دانش آموزان صورت گرفت.

معاون امور عمرانی استانداری مازندران همچنین در مورد آخرین وضعیت پل بالا رستم قائمشهر نیز گفت: در حال حاضر این پل موقت در حال احداث است اما به دلیل شدت جریان آب، کار ساخت پل موقت همچنان با کندی مواجه است.

تخریب 520 واحد مسوکنی بر اثر سیل در جویبار

سید علی اسد فرماندار جویبار نیز با حضور در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران با اعلام خسارت سیل به 6 هزار از اراضی باغی و زراعی این شهرستان، از برآورد 50 میلیارد تومانی مجموع خسارات وارد شده خبر داد.

فرماندار جویبار سرریز آب از رودخانه تلار، سیاهرود و  تجن را سه منطقه‌ای اعلام کرد که شهرستان جویبار را تحت تأثیر سیل قرار داد، گفت: 25 روستای شهرستان جویبار تحت تاثیر سیل قرار گرفته است، همچنین 520 واحد مسکونی دچار آسیب شده و قابل تعمیر هستند و بیش از 400 نفر برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها و دریافت تسهیلات معرفی شده‌اند.

فرماندار شهرستان جویبار با اشاره به اینکه 25 واحد مسکونی نیز نیازمند نوسازی است به وضعیت کم آبی و بی آبی در این شهرستان اشاره کرد و افزود: آب جویبار از قائمشهر و سیمرغ تأمین می‌شود و از آنجایی که تاسیسات آب این دو شهر تحت تاثیر سیل آسیب دیده است، انتقال آب به جویبار با مشکل مواجه شد.

همت شهرداری های مازندران در امدادرسانی و بازسازی سیمرغ`

 

با تاکید استاندار مازندران بر همکاری تمامی ارگان های استان برای بازسازی خسارات سیل، شهرداری‌های مازندران وارد میدان شدند.

بر اساس این گزارش، شهرداری های هچیرود، سلمانشهر و عباس آباد با اعزام تیم های عملیاتی در بازسازی فضای سبز شهر کیاکلا در شهرستان سیمرغ مشارکت می کنند. همچنین تیم های این شهرداری ها با کامیون های گل و گیاه راهی سیمرغ شده اند تا فضای این شهر را هر چه زودتر به حالت سابق بازگردانند.

شهرداری آمل نیز ضمن استقرار یک دستگاه ماشین آتش نشانی، مسولیت رنگ آمیزی جدول های شهر کیاکلا را برعهده گرفته است.

تیم های امدادی و فضای سبز شهرداری های کتالم و سادات شهر، شیرود و رامسر نیز جهت مشارکت در بازسازی سیمرغ بزودی عازم این شهر خواهند شد. تیم های امدادی و عملیاتی شهرداری قائم شهر‌ نیز با وجود همجواری با سیمرغ از نخستین روز سیل در منطقه حضور دارند.

اقامت بیش از 12 میلیون نفر شب گردشگر در مازندران

با وجود خسارت بیش از تصور سیل به مازندران و تمام امدادرسانی‌هایی که مسئولان در کنار گروه‌های جهادی در حال انجام آن هستند، در سویی دیگر از این استان، مازندرانی‌ها از مسافران نوروزی پذیرایی می‌کنند.

در این راستا، سیف الله فرزانه دبیراجرایی ستاد تسهیلات سفر مازندران در جمع خبرنگاران، از ثبت اقامت ۱۲ میلیون و ۷۹ هزار و ۶۱۹ نفر شب اقامت مسافران نوروزی در استان از ۲۷ اسفند ۹۷ تا دهم فروردین ۹۸ خبر داد.

وی با اعلام این خبر تصریح کرد: در همین مدت چهار هزار و 53 مسافر و گردشگر از اماکن تاریخی فرهنگی بازدید کرده که از این تعداد چهار هزار و 50 نفر بازدید کننده داخلی و 3 نفر بازدید کننده خارجی بوده‌اند.

دبیراجرایی ستاد تسهیلات سفر مازندران تعداد بازدید کنندگان از موزه‌های استان را 125 هزار و 784 نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد 125 هزار و 296 نفر گردشگر داخلی و 488 نفر مسافر و گردشگر خارجی بوده‌اند، همچنین در همین مدت 518 هزار و 887 گردشگر و مسافر از اماکن مذهبی و متبرکه استان زیارت کردند.

فرزانه گفت: از 27 اسفند تا روز گذشته یک میلیون و 691 هزار و 895 گردشگر و مسافر از روستاهای مازندران بازدید و دو میلیون و 563 هزار و 628 گردشگر در روستاهای مازندران اقامت شب داشته‌اند.

واریز درآمد حاصل از موسیقی زنده و جنگ شادی به مردم سیل‌زده مازندرانی

همچنین محمود شالویی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در جمع خبرنگاران  از  برگزاری 30 جشنواره فرهنگی هنری و اجرای 80 موسیقی زنده در غرب مازندران در این ایام خبر داد و افزود: با وجود مهمان ناخوانده سیل در مازندران شاهد حضور چشمگیر گردشگر در این استان هستیم.

وی با اشاره به اینکه گذرگاه های متعدد فرهنگی در مبادی استان شکل گرفته است، تصریح کرد: در اجرای برنامه ها به معرفی مازندران همراه با ارایه صنایع دستی و غیره پرداخته شد و علیرغم وضعیت جوی، برنامه‌ها از استقبال خوبی برخوردار بود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از برگزاری موسیقی زنده و جنگ شادی در شهرهای این استان خبر داد و افزود: عناصر هنری ضمن ابراز همدردی حمایت خود از مردم سیل زده، در قالب  درآمد حاصل از اجرا و در اختیارقراردادن آن به مناطق و مردم سیل زده به اجرای موسیقی زنده و جنگ شادی پرداختند.

شالویی در بخش سینما و نوروز نیز گفت: 65 هزار نفر از برنامه های سینمایی در مازندران بازدید کردند و ارایه بلیط نیم بها برای حضور مردم در سینما در مناطق سیل زده نیز در دستور کار قرار دارد.

گزارش از: راضیه عنایتی خبرنگار ایسنا مازندران منبع: ايسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها