با ما همراه باشید

اخبار 8

کرونا اختلافات خانوادگی را به شدت افزایش داده است

منتشر شده

در

کرونا اختلافات خانوادگی را به شدت افزایش داده است

ایسنا/البرز مدیرکل بهزیستی البرز با اشاره به اینکه شیوع کرونا و فشارهای اقتصادی و … دامنه اختلافات خانوادگی را به شدت افزایش داده، اضافه کرد: طی این مدت تماس با اورژانس اجتماعی و خط ۱۴۸۰ بهزیستی رشد ۴۰۰ درصدی داشته است.

اسدالله حیدری در بازدید از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه البرز، با اشاره به در پیش بودن هفته بهزیستی اظهار کرد: هوشمند سازی، محله محوری، سلامت اجتماعی در خانواده شعار امسال هفته بهزیستی (۲۲ الی ۲۸) تیر ماه است.

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: بهزیستی استان در این هفته برنامه‌های مختلفی دارد که از میان آنها می‌توان به افتتاح مسکن معلولین دارای دو عضو، افتتاح دبیرخانه رصد آسیب‌های اجتماعی و معلولیت‌ها، رونمایی از ۶۷ دستگاه اکسیژن ساز، افتتاح دو خانه کوچک توانبخشی در کرج، افتتاح دو مرکز نگهداری دختران و پسران معلول ذهنی بالای ۱۴ سال و افتتاح کارگاه اشتغال معتادین بهبود یافته اشاره کرد.

حیدری از افتتاح کلینیک مددکاری اجتماعی در شهرستان کرج، افتتاح مرکز جامع خدمات مشاوره و روانشناسی در کرج، افتتاح خوابگاه مرکز شبانه روزی نگهداری از کودکان بی سرپرست و بدسرپرست در شهرستان نظرآباد و توزیع غذای گرم در مناطق حاشیه‌ای استان به عنوان دیگر برنامه‌های هفته بهزیستی نام برد.

این مسئول توضیح داد: بسیاری تصور می‌کنند  فعالیت‌های بهزیستی تنها به خدمات رسانی به معلولان محدود می‌شود ولی این نهاد بیش از ۱۸۴  ریز فعالیت دارد که بسیاری از آن بی خبرند.

وی با اشاره به اینکه معلولیت در جامعه ما موضوعی فردی نیست و رنگ و بوی اجتماعی دارد، توضیح داد: معلولین  کشور از حداقل امکانات و حقوق خود بی بهره هستند و علی رغم اینکه طی سال‌های اخیر اقداماتی برای بهبود شرایط آنها انجام شده ولی هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم.

مدیرکل بهزیستی البرز اضافه کرد: در حال حاضر حدود ۵۰ هزار مددجو با معلولیت‌های مختلف را تحت پوشش خدمات بهزیستی استان قرار دارند.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت تجهیزات توانبخشی بهزیستی استان توضیح داد: با افزایش قیمت دلار و اعمال برخی تحریم‌ها شاهد افزایش چند برابری تجهیزات توانبخشی بودیم به طوری که قیمت ویلچر ۷۰۰ هزار تومانی ناگهان به ۳ میلیون تومان رسید این در حالی بود که وضعیت اعتباری بهزیستی تغییر چندانی نداشت.

حیدری تاکید کرد: علی رغم این مشکلات وضعیت انبارهای بهزیستی استان در خصوص تجهیزات توانبخشی مناسب است و در حال حاضر هیچ مشکلی در این حوزه وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه شیوع کرونا و فشارهای اقتصادی و … دامنه اختلافات خانوادگی را به شدت افزایش داده، اضافه کرد: طی این مدت تماس با اورژانس اجتماعی و خط ۱۴۸۰ بهزیستی رشد ۴۰۰ درصدی داشته است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود در پاسخ به اینکه در حال حاضر چند زوج در نوبت فرزندخواندگی قرار دارند، گفت: تعداد متقاضیان فرزند سه برابر کودکانی بی سرپرستی است که در مراکز شبانه روزی بهزیستی نگهداری می‌شوند به همین دلیل مدت زمان انتظار آنها طولانی خواهد بود.

وی توضیح داد: در حال حاضر پرونده زوجینی که از سال ۹۶ و ۹۷ درخواست فرزندخواندگی داده اند در حال بررسی است.

این مسئول اضافه کرد: خوشبختانه طی سال‌های اخیر شرایط فرزندخواندگی تا حد زیادی آسان شده و متقاضیان می‌توانند با ثبت نام در سامانه فرزند خواندگی طبق اولویت در نوبت قرار بگیرند.

وی توضیح داد: در حال حاضر ۳۶۰ کودک در ۲۰ مرکز شبه خانواده بهزیستی که هر یک از آنها ۱۲ نفر ظرفیت دارد نگهداری می‌شوند و علاوه بر این، ۳۰۰ برای کودک که توسط یکی از اعضای خانواده یا فامیل نگه داری می‌شوند نیز یارانه تعلق گرفته است.

وی در پاسخ به چگونگی مواجه بهزیستی با کرونا توضیح داد: در حال حاضر بیش از ۴۰۰۰ نفر در آسایشگاه‌های معلولین، خانه‌های سالمندان و مراکز اعصاب و روان بهزیستی نگه داری می‌شوند که حساسیت بالایی در خصوص ابتلا به کرونا دارند.

حیدری گفت: خوشبختانه با تمهیدات صورت گرفته به ویژه در خانه‌های سالمندان که بیشترین امکان شیوع کرونا را دارند، میزان فوتی‌های جامعه هدف بسیار کم بوده است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 8

پیش‌بینی کاهش ۴۵ درصدی تولید گیلاس و آلبالو در خراسان رضوی

منتشر شده

در

توسط

پیش‌بینی کاهش ۴۵ درصدی تولید گیلاس و آلبالو در خراسان رضوی

ایسنا/خراسان رضوی مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: در سال جاری پیش‌بینی می‌شود ۳۸ هزار تن گیلاس و آلبالو در استان از سطح باغ‌های بارور استان برداشت شود که به دلیل پدیده‌های سرمازدگی اسفند ماه ۱۳۹۹، همچنین خشکسالی و عدم تامین آب مورد نیاز به دلیل کاهش آبدهی قنوات و رودخانه‌ها در باغات مناطق کوهپایه‌ای و تنش‌های دمایی سال جاری، شاهد کاهش ۴۵ درصدی تولید این محصولات نسبت به سال گذشته هستیم.

محمد میری دراین خصوص اظهار کرد: عمده شهرستان‌های تولیدکننده این محصولات در استان شامل چناران، مشهد، طرقبه شاندیز، نیشابور، تربت‌جام  و فریمان هستند که بخش عمده سطح زیرکشت و تولید این محصولات را به خود اختصاص داده‌اند. رقم عمده گیلاس در استان تک دانه و سیاه مشهد و در آلبالو ارقام مجاری و محلی است و در کنار آن سایر ارقام نیز به صورت محدود تولید می‌شود.

پیش‌بینی برداشت ۳۸ هزار تن گیلاس و آلبالو در خراسان رضوی

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود ۳۸ هزار تن گیلاس و آلبالو در استان امسال از سطح باغ‌های بارور استان برداشت شود که بدلیل پدیده‌های سرمازدگی اسفند ماه ۱۳۹۹، همچنین خشکسالی و عدم تامین آب مورد نیاز به دلیل کاهش آبدهی قنوات و رودخانه‌ها در باغات مناطق کوهپایه‌ای و تنش‌های دمایی سال جاری، شاهد کاهش ۴۵ درصدی تولید این محصولات نسبت به سال گذشته هستیم.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی بیان کرد: سیاست سازمان جهاد کشاورزی استان استفاده از ارقام پایه رویشی به جای باغ‌های سنتی و غیر اقتصادی بوده تا بتوان افزایش کیفی و کمی محصول را رقم زد.

میری عنوان کرد: آلبالو و گیلاس تولیدی در استان خراسان رضوی از مرغوبیت بالایی برخوردار بوده و عمده آن در این استان مصرف تازه‌خوری داشته و مازاد آن به استان‌های همجوار فرستاده می‌شود، ضمن اینکه بخشی از محصول تولیدی نیز به کشورهای روسیه، عراق، ترکیه، افغانستان و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس صادر می‌شود.

وی اضافه کرد: از مشکلات عمده گیلاس کاران باروری کم درختان گیلاس به خصوص رقم تکدانه مشهدی است که پیشنهاد می‌شود باغداران با اجرای طرح سرشاخه‌کاری درختان گیلاس نسبت به جایگزینی ارقام معرفی شده توسط مرکز تحقیقات کشاورزی اقدام کنند.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی تصریح نمود:  باغداران برای کاهش خسارت نسبت به بیمه کردن باغ‌ها نزد صندوق بیمه محصولات کشاورزی، تقویت درختان، استفاده از سامانه‌های ضد تگرگ، مه پاش، سیستم‌های گرمایشی و استفاده از ارقام دیرگل ومتحمل به سرما اقدام کنند.

میری گفت: در طول دوره برداشت به طور متوسط در هر هکتار ۳۰ نفرروز مشغول به کار می‌شوند که در مجموع حدود ۳۴۰ هزار نفر روز در محدوده زمانی برداشت این محصولات در سطح استان مشغول به کار می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی، وی عنوان کرد:  از جمله اقدامات انجام شده طی سال‌های اخیر در راستای بهبود کمی وکیفی عملکرد محصول می‌توان به (اجرای برنامه‌های اصلاحی از قبیل توصیه‌های فنی در زمینه کاشت ارقام سازگار و پرمحصول و کاشت ترکیبی ارقام در خصوص افزایش گردافشانی، استفاده از کندوی زنبور عسل همزمان باگرده افشانی در باغات گیلاس، اجرای طرح سرشاخه‌کاری در باغات قدیمی و کم‌بازده و استفاده از ارقام جدید وارداتی پرمحصول و با بازارپسندی مناسب، احداث باغات مدرن متراکم  و اصلاح و نوسازی و هرس باغات قدیمی)  اشاره کرد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 8

چگونه پایان نامه خود را کتاب کنیم؟

منتشر شده

در

توسط

چگونه پایان نامه خود را کتاب کنیم؟

سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، کارگاه آموزشی اصول استخراج کتاب از پایان نامه را برگزار می کند.

به گزارش ایسنا، کارگاه آموزشی اصول استخراج کتاب از پایان‌نامه با محوریت رشته‌های علوم انسانی ۲۸ تیرماه ۱۴۰۰ از ساعت ۱۰ تا ۱۲ برگزار خواهد شد. دکتر غزاله حجتی و دکتر علیرضا صالحی، مدرسان این دوره آموزشی برخط خواهند بود.

براساس اعلام روابط عمومی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، علاقه‌مندان به شرکت در این دوره می‌توانند تا ۲۵ تیرماه نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند. ثبت نام در این دوره از طریق پست الکترونیکی به نشانی Research@isba.ir یا پیام‌رسان به شماره 09108445943 میسر است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 8

ادامه اکران آنلاین «تکخال» همزمان با سینماها

منتشر شده

در

توسط

ادامه اکران آنلاین «تکخال» همزمان با سینماها

تهیه‌کننده فیلم «تکخال» با اعلام فروش یک میلیاردی این فیلم در سینماها از استقبال مخاطب در اکران آنلاین می‌گوید که تا یک ماه ادامه خواهد داشت.

فیلم «تکخال» که یکی از فیلم‌های اکران نوروزی سینماها بود، چند روزی است در پلتفرم‌های اینرنتی در حال اکران است و محمدحسین فرحبخش در این باره به ایسنا گفت: در روزهای گذشته اکران آنلاین «تکخال» همزمان با اکران پرده‌ای در سینماها آغاز شده و تا یک ماه ادامه دارد.

او با اشاره به استقبال مخاطبان اکران آنلاین افزود: نمایش فیلم در سینماها تاکنون یک میلیارد و 100 میلیون تومان فروش داشته و تا وقتی سینمادارها بخواهند همچنان روی پرده خواهد بود.

به گفته فرحبخش پیش از شروع ماه محرم که تقریبا یک ماه دیگر خواهد بود، نسخه نمایش خانگی «تکخال» در ‌VOD‌ها می‌شود.

«تکخال» به کارگردانی مجید مافی یک کمدی موزیکال است که پوریا پورسرخ، سحرقریشی، شبنم قلی‌خانی، امیر کربلایی‌زاده و یوسف تیموری در آن بازی کرده‌اند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها