با ما همراه باشید

اخبار 14

کرونا به روایت آمار در کرمان؛ ۱۶۱ مورد قطعی، ۱۷ فوتی، ۶۶ مورد بهبودیافته

منتشر شده

در

کرونا به روایت آمار در کرمان؛ ۱۶۱ مورد قطعی، ۱۷ فوتی، ۶۶ مورد بهبودیافته

ایسنا/کرمان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان آخرین وضعیت مبتلایان به ویروس کرونا در استان کرمان را تشریح کرد.

دکتر “مهدی شفیعی” امروز شنبه دوم فروردین ماه در جمع خبرنگاران در تشریح آخرین وضعیت مبتلایان به ویروس کرونا در استان کرمان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته از ۲۱ مورد نمونه های آزمایش شده در سطح استان جواب ۸ مورد ابتلا به ویروس کووید ۱۹ مثبت اعلام شده است که با اضافه شدن این ۸ نفر، مجموع آمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان به ۱۶۱ مورد رسید که از این تعداد، ۶ مورد آقا و ۲ مورد خانم و همگی متعلق به حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان بوده اند.

وی با اشاره به یک مورد فوتی طی ۲۴ ساعت گذشته در استان گفت: از آغاز اپیدمی ویروس کرونا در استان کرمان تا به امروز (دوم اسفندماه) جمع متوفیان ناشی از ابتلا به ویروس کرونا به ۱۷ مورد رسیده که مورد جدید فوتی طی ۲۴ ساعت گذشته فردی میانسال بوده که بیماری زمینه ای نیز نداشته است.

مدیرگروه مبارزه با بیماری های واگیردار دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۶ مورد بیمار حاد تنفسی در سطح بیمارستان های استان کرمان بستری شده اند افزود: از این تعداد ۲۳ مورد مشکوک ابتلا به ویروس کرونا هستند که از این تعداد ۲۱ مورد نمونه دریافت و آزمایش شده است.

شفیعی با بیان اینکه از ابتدای اسفندماه سال ۹۸ تا امروز ۱۳۰۵ مورد بیمار حاد تنفسی در سطح بیمارستان های استان کرمان بستری شده اند افزود: از این تعداد بیماران، ۷۷۴ مورد شک ابتلا به ویروس کرونا مطرح شده که از نمونه‌های انجام شده تا به امروز جواب آزمایش تشخیص کرونای ۱۶۱ مورد مثبت اعلام شده است که از این تعداد افراد تشخیص قطعی، ۱۴۰ مورد تاکنون در بیمارستان های استان بستری که از این تعداد نیز تا این لحظه ۶۶ مورد با حال عمومی خوب ترخیص، ۱۷ نفر فوت و ۵۷ نفر نیز در بیمارستان ها بستری هستند که از این تعداد نیز سه نفر در ICU و مابقی در بخش ایزوله عفونی می باشند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در خصوص برخی اخبار منتشر شده درباره در خصوص داروهای تجویزی برای بیماران کرونایی اظهار کرد: تجویز دارو برای بیماران کرونایی توسط کمیته کشوری درمان کویود ۱۹ و براساس پروتکل های سازمان های بین المللی به ویژه سازمان بهداشت جهانی است و در این خصوص نیز موضوع تجویز کپسول تامی فلو (مهارکننده نورآمینیداز ویروس آنفلوآنزا) از پروتکل جدید درمانی برای مقابله با این ویروس خارج شده و این صحبت ها و اخبار صرفا برای فروش این کپسول در بازار سیاه بوده این درحالی است که این قرص از مرحله درمانی مقابله با ویروس کرونا حذف شده است.

وی در پاسخ به این پرسش که چه تعداد از مبتلایان به ویروس کرونا در استان کرمان مهمان هایی از سایر استان های کشور بوده اند اظهار کرد: از کل بیماران مبتلا به ویروس کرونا در استان کرمان، ۲ مورد متعلق به سایر استان های کشور بوده اند که یک مورد از ساکنین استان های شمالی بود که در ابتدای آغاز این اپیدمی در رفسنجان حالش بد شد و اکنون بهبود یافته است و یک مورد دیگر نیز در شهر کرمان، از ساکنین استان اصفهان بود که پس از بستری و گذراندن ادامه دوران بیماری خود در نقاهتگاه کرمان، به اصفهان هدایت شد.

شفیعی با اشاره به اینکه در ۸ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در استان کرمان یک مورد از پرسنل درمانی کرمان بوده که پس از اعلام جواب قطعی آزمایشگاهی در خانه تحت درمان است افزود: تا حدودی میزان استقبال مردم از سامانه سلامت وزارت بهداشت خوب بوده که نتیجه آن نیز سبب شده که خروجی‌های سامانه یک روند رو به رشد بستری و مبتلا را داشته باشد اما این روند حالت زیکزاکی پیدا کرده که نشان دهنده آن است که اقدامات ما در استان تا حدودی موثر بوده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان وضعیت اپیدمی ویروس در استان را به «ادامه روند ورود مسافران» و «رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از دید و بازدیدها در ایام عید»  بستگی دانست و گفت: طی دو هفته آینده مشخص می‌شود که چقدر در این دو موضوع موفق بوده ایم اما در مجموع امیدواریم همچنان که تاکنون در استان کرمان به صورت آرام از کنار این بیماری عبور کرده ایم، این روند ادامه داشته باشد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 14

تاکید بر اقناع مردم برای پوشش هشتاد درصدی جمعیت هدف

منتشر شده

در

توسط

تاکید بر اقناع مردم برای پوشش هشتاد درصدی جمعیت هدف

جلسه روسای کمیته های تخصصی ستاد ملی کرونا بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

به گزارش ایسنا، محمد مخبر در این جلسه با اشاره به آمار پوشش صد میلیونی تزریق واکسن کرونا در سراسر کشور، تاکید کرد: با تلاش و اهتمام دولت و همچنین کمک و همراهی مردم توانستیم به این آمار از تزریق واکسیناسیون در سطح کشور برسیم و امیدواریم با ادامه روند واکسیناسیون و همچنین رعایت دستورالعمل های بهداشتی به سمت ریشه کنی ویروس کرونا در کشور حرکت کنیم.

وی بر افزایش اقدامات و ضرورت اقناع مردم برای تکمیل پوشش هشتاد درصدی تزریق واکسن کرونا در مجموع دو دوز تاکید کرد.

در این جلسه که رییس دفتر رییس جمهور، وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نماینده برخی دستگاه ها حضور داشتند، گزارشی از میزان واکسیناسیون در سطح کشور، میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی، آمار بستری بیماران کرونایی و روند درمانی آنها، تعداد فوتی های ناشی از ویروس کرونا و همچنین جدیدترین رنگ بندی های کرونایی در سطح کشور ارائه شد.

گفتنی است در این جلسه مقرر شد تا با افزایش همکاری های بین دستگاهی فعالیت های غربالگری در مرزهای کشور تقویت شود.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

اخبار 14

رژیم صهیونیستی درصدد ساخت ۴۰۰ واحد مسکونی در قدس اشغالی

منتشر شده

در

توسط

رژیم صهیونیستی درصدد ساخت ۴۰۰ واحد مسکونی در قدس اشغالی

منابع عبری‌زبان از طرح جدید رژیم صهیونیستی برای ساخت ۴۰۰ واحد مسکونی جدید در قدس اشغالی خبر دادند.

به گزارش ایسنا، رژیم صهیونیستی در ادامه شهرک‌سازی‌های خود برای صهیونیست‌ها، قصد ساخت ۴۰۰ واحد مسکونی جدید را در قدس شرقی دارد.

در همین رابطه، کانال هفت تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که شرکت پیمانکاری «شیمنی پراپرتز»، بازاریابی برای این ۴۰۰ واحد مسکونی را آغاز کرده است.

این واحدها قرار است در شهرک «نوف تیسون» واقع در «جبل المکبر» در قدس شرقی ساخته شوند.

رژیم صهیونیستی سال گذشته ۹۰ واحد مسکونی برای شهرک‎نشینان در این منطقه احداث کرد.

این در حالی است که قوانین حقوق بین‌الملل، کرانه باختری و قدس را جزو «اراضی اشغالی» می‌داند و تمامی فعالیت‌های شهرک سازی در این مناطق «غیرقانونی» محسوب می‌شود.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

اخبار 14

تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت اولویت وزارت علوم در دولت سیزدهم

منتشر شده

در

توسط

 تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت اولویت وزارت علوم در دولت سیزدهم

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت به عنوان یک اولویت در دولت سیزدهم برای وزارتخانه است.

هاشم داداش پور روز چهارشنبه ۲۶ آبان ماه ۱۴۰۰ در مراسم تکریم و معارفه رئیس سابق و جدید دانشگاه یاسوج افزود: وقتی دانشگاه و صنعت کنار هم قرار بگیرند می‌توانند موجب شکل‌گیری تحول شگرفی در جامعه و توسعه چشم‌گیر باشد.

وی با اشاره به اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد دارای ظرفیت بالای کشاورزی است، اظهار کرد: قرار گرفتن دو عنصر صنعت و دولت در کنار دانشگاه در کشوری مثل هلند نشان داد که می‌توان شاهد تحول باشیم.

معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: مدیر دانشگاه باید بتواند مسائل داخلی را مدیریت کند و باید درصدد اتصال نهادهای مختلف جامعه به دانشگاه باشد تا دانشگاه محلی برای تحول در جامعه باشد.

داداش پور بیان کرد: هماهنگی و قدرت دادن به دانشگاه از طرف دولت می‌تواند به رشد و توسعه استان مطابق با ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب شکل بگیرد.

به گزارش ایسنا در پایان مراسم تکریم و معارفه رئیس دانشگاه یاسوج که روز چهارشنبه ۲۶ آبان ماه ۱۴۰۰ در سالن مرحوم دکتر عسکریان موسس این دانشگاه برگزار شد و از خدمات احمد عریان در سه سال و ۹ ماه گذشته تقدیر و بهادر کرمی به عنوان رئیس جدید دانشگاه یاسوج معرفی شد.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها