با ما همراه باشید

استانها

کرونا در اسدآباد شعله ور شده است

منتشر شده

در

کرونا در اسدآباد شعله ور شده است

  رئیس دانشکده علوم پزشکی اسدآباد گفت:در شهرستان به نسبت هفته قبل بیماری کرونا شعله ور تر شده و در این امر تجمعات تأثیر بسزایی داشته است.

به گزارش ایسنا، ایرج صالحی یکشنبه ۱۰مرداد در ستاد مدیریت پیشگیری از کرونا شهرستان با اشاره به خطر ویروس دلتا  اظهار کرد: متأسفانه در شهرستان اسدآباد نیز مواردی از ویروس دلتا داشته ایم که در این موارد برخی از افراد اقدام به زدن  واکسن  کرونا کرده اند اما با وجود واکسن مبتلا به ویروس دلتا  شده اند که این امر موجب نگرانی و احساس خطر شده است.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون کرونا همراه با رعایت پروتکل های بهداشتی در مهار بیماری کارساز خواهد بود، تصریح کرد: متأسفانه در پیک پنجم کرونا مردم با عادی انگاری نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی بی تفاوت شده اند و رعایت نمی کنند.

صالحی افزود:سراسر کشور و به تبع آن شهرستان اسدآباد وارد پیک پنجم کرونا شده اند و در همین رابطه سه هفته سخت خواهیم داشت که هفته اول آن آغاز شده و برای کنترل پیک دوهفته باقی مانده است.

وی با اشاره به اینکه استان همدان در سطح کشور با کمتر از ۳۵ درصد دارای پایین ترین رتبه در بحث رعایت پروتکل های بهداشتی است بیان کرد:افزایش تخت در بخش های کرونایی چاره کار نبوده و با توجه به افزایش تخت بیماران کرونایی باید تعداد کادر درمان نیز به ازاء هر تخت افزایش یابد که در این رابطه کادر درمان  دیگر خسته و مستأصل شده اند.

صالحی با درخواست از شهروندان و مردم درتداوم  رعایت پروتکل های بهداشتی و پرهیز از هر گونه عادی انگاری کرونا خاطر نشان کرد:پیک پنجم کرونا با آمدن محرم همراه شده که در این رابطه لازم است مصوبات و موارد پروتکل های بهداشتی در هرگونه مراسمات عزاداری حسینی رعایت شود.

وی اضافه کرد:در آخرین آمارها تجمعات جشن و عروسی با ۲۹ درصد و تجمعات و دورهمی های خانوادگی با ۶۹ درصد از مهمترین دلایل طغیان و علت کرونا در استان همدان شناخته شده است.

صالحی همچنین با اشاره به اقدام برخی از کشورها در بحث واکسیناسیون تصریح کرد:برخی از کشورهای مستکبر اقدام به واکسیناسیون ۶۰ تا ۷۰ درصدی جمعیت هدف کشور خود کرده اند که منت این کار را بر سر نظام می گذارند در حالی که این اقدام آنان انسانی نبوده و باید در کل دنیا این برنامه همگام باهم پیش می رفت چرا که به تنهایی این اقدام کشورها در واکسیناسیون هیچ فایده ای ندارد.

فرماندار اسدآباد هم با تاکید بر اینکه هیچ برنامه ای بدون استعلام از ستاد کرونا در سطح شهرستان نباید برگزار شود افزود:مصوبه ستاد کرونا برابر با مصوبه ستاد شورای امنیت ملی است و باید برنامه ها ضابطه مند بوده و با مصوبات ستاد کرونا تناقض نداشته باشد.

سعید کتابی با اشاره به فرارسیدن ایام محرم ظرف کمتر از ده روز آینده گفت:در محرم و صفر امسال نیز  دستورالعمل و ضوابط سال گذشته اجرایی خواهد شد و در این رابطه هر چه سریعتر تبلیغات اسلامی شهرستان باید کارگروه خود را تشکیل دهد.
وی با تاکید بر هماهنگی، اقناع سازی و اطلاع رسانی تبلیغات اسلامی در رابطه با برنامه های ایام محرم خاطر نشان کرد:برگزاری مراسمات در فضای باز با تجمعات حداقلی و با فاصله دو متری از یکدیگر، زمان حداکثری برای هر مراسم و برنامه دو ساعت، ممنوعیت جابه جایی هیئات مذهبی و دسته جات عزاداری و سوگواری، ممنوعیت استفاده از طبل و سنج، ممنوعیت مراسمات خاص محرم، ممنوعیت تجمع هیئات و دسته جات سینه زنی و عزاداری در امامزاده ها، ممنوعیت هر گونه پذیرایی در جریان مراسمات، ممنوعیت نذورات و طبخ و توزیع غذای گرم از جمله دستورالعمل هایی است که باید در ایام محرم در مراسمات نسبت به این موارد توجه ویژه شود در غیر این صورت با موارد تخلف برخورد خواهد شد.
کتابی همچنین با بیان اینکه هر گونه ایستگاه صلواتی پذیرایی در سطح شهرستان دارای ممنوعیت خواهد بود، اضافه کرد:توزیع نذورات خام و طبخ نشده و  بسته های معیشتی دارای ممنوعیت نبوده و باید از هم اکنون نسبت به هر گونه توزیع نذورات و غذای گرم تذکر لازم داده شود.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اسدآباد با بیان اینکه هم اکنون ۲۹ بیمار در بخش کرونایی شهرستان بستری بوده که از این تعداد ۱۲ نفر کرونا مثبت هستند، افزود:مراجعات به بیمارستان شهرستان دو تا سه برابر شده و با داروی سرپایی فعلا شرایط تحت کنترل است.
الهام عظیمی با اشاره دو مورد فوتی کرونایی در طی هفته گذشته در اسدآباد، بیان کرد:شهرستان اسدآباد دارای ۸۳ هزار و ۹۱۹ نفر جمعیت هدف بالای ۱۸ سال واجد دریافت واکسیناسیون بوده که تاکنون ۱۳ درصد این میزان جمعیت واکسینه شده اند.
وی میزان دز تزریق شده در شهرستان را تاکنون ۱۲ هزار و ۵۹۳ دز برشمرد و اظهار کرد:از روز گذشته واکسیناسیون ۱۵۰۰ نفر از فرهنگیان شهرستان آغاز شده که در همین رابطه روز گذشته ۱۰۰ نفر از فرهنگیان اسدآبادی دز اول واکسن خود را دریافت کردند.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استانها

‍ توزیع ۳ هزار دستگاه تبلت در بین دانش‌آموزان نیازمند ایلامی

منتشر شده

در

توسط

‍ توزیع ۳ هزار دستگاه تبلت در بین دانش‌آموزان نیازمند ایلامی

 مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان ایلام گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و در پاسداشت سه هزار شهید گرانقدر این استان تعداد سه هزار دستگاه تبلت در بین دانش آموزان نیازمند این استان توزیع می‌شود.

 «قنبر موسی‌نژاد» در آیین توزیع هزار و ۵۰۰ دستگاه تبلت در بین دانش‌آموزان مددجوی ایلامی اظهار کرد: امروز هزار و ۵۰۰ دستگاه تبلت که با همکاری شرکت زرین معدن چاف تهیه شده‌اند بین نیازمندان توزیع می شود و تأمین مابقی آن نیز در روزهای آینده مدنظر ما خواهد بود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) با عنوان اینکه در آستانه سال تحصیلی و در شرایط کرونایی تبلت و لوازم کمک آموزشی هوشمند مهم ترین نیاز دانش آموزان و دانشجویان این استان خواهد بود گفت: انتظار ما از افراد خیر و نیکوکار و همچنین دستگاه‌های دیگر این است که در این امر مهم کمیته امداد را همراهی و در این زمینه مشارکت کنند.

وی با بیان اینکه دانش آموزان نیازمند به لوازم هوشمند کمک آموزشی از قبل شناسایی و نیاز آنها اثبات  شده است تصریح کرد: تلاش ما این است که با تهیه تبلت برای این دانش آموزان و دانشجویان خدمات ماندگاری به این قشر ارائه دهیم.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام با اشاره به اینکه شیوع کرونا موجب شد که  دانش آموزان برای ادامه تحصیل و بهره مندی از کلاس های مجازی نیاز به وسایل کمک آموزشی از جمله تبلت داشته باشند، افزود: در آستانه برگزاری کنگره ۳ هزار شهید استان ایلام به مناسبت  چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۴۳ خدمت به محروم و نیازمندان  ارایه می شو که ۱۰ نوع از این خدمات توسط کمیته امداد انجام می گیرد.

موسی نژاد با اشاره به اینکه یکی از این ۴۳ خدمت تهیه تبلت برای توزیع در بین دانش آموزان نیازمند سطح استان است تصریح کرد: خوشبختانه با مدد شهدا و تلاشی که صورت گرفت، به زودی رقم تبلت هایی که بین دانش اموزان استان توزیع می شود به رقم سه هزار دستگاه خواهد رسید.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

استانها

پوستر بیشترین اثرگذاری در فضای مجازی دارد/ خانه گرافیک ایلام تشکیل می‌شود

منتشر شده

در

توسط

پوستر بیشترین اثرگذاری در فضای مجازی دارد/ خانه گرافیک ایلام تشکیل می‌شود

 رئیس حوزه هنری استان ایلام در نخستین روز از کارگاه سه روز خلق پوستر از اهتمام حوزه هنری برای تشکیل خانه گرافیک ایلام خبر داد.

 محمدعلی قاسمی اظهار کرد: در مناطقی مانند استان ایلام فارغ‌التحصیلان زیادی در حوزه تجسمی و گرافیک داریم ولی در خلق اثر و حضور هنرمندان در بستر جامعه و مکان های فرهنگی و هنری تعدادشان اندک است که این موضوع نیاز به آسیب شناسی دارد.

وی گفت: امید است این سلسله جلسات و کارگاه های آموزشی با حضور هنرمندان رشته های مختلف در استان ادامه داشته باشد و در آینده بتوانیم خانه گرافیک حوزه هنری را با حضور هنرمندان استان افتتاح کنیم تا از هنر این عزیزان در عرصه میدانی  و اجتماعی بیش از پیش بهره مند شویم.

رئیس حوزه هنری استان ایلام یادآور شد:  امروز در بستر فضای مجازی هنر گرافیک است که مفاهیم و موضوعات را در کمترین زمان ممکن و ارزانترین قیمت به مخاطب منتقل می‌کند.

کارگاه سه روزه گرافیک (خلق پوستر) با حضور استاد مجتبی مجلسی، با موضوع ایلام مهد پایداری و پایتخت خادمین حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) از ۲۸ تا ۳۰شهریور در محل حوزه هنری استان ایلام به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و کنگره ملی سه هزار شهید استان ایلام برگزار می‌شود.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

استانها

کاهش ۸۱ درصدی آب در ایستگاه هیدرومتری ماربره دورود

منتشر شده

در

توسط

کاهش ۸۱ درصدی آب در ایستگاه هیدرومتری ماربره دورود

 سرپرست منابع آب دورود از کاهش ۸۱ درصدی آب در ایستگاه هیدرومتری ماربره شهرستان خبر داد.

شاددل در جلسه شورای حفاظت از منابع آب دورود که امروز ۲۷ شهریورماه برگزار شد، با ارائه گزارش کاملی از وضعیت نگران‌کننده منابع آبی، اظهار کرد: حجم رواناب در ایستگاه هیدرومتری ماربره دورود نسبت به مردادماه سال آبی گذشته ۶۳ درصد و نسبت به متوسط طول دوره آماری ۸۱ درصد کاهش داشته است.

وی تصریح کرد: با توجه به ‌پیش‌بینی سازمان هواشناسی مبنی بر ادامه وضعیت خشکسالی در سال آبی آتی و کاهش نزولات جوی در سال آبی ۱۴۰۰-۹۹ و افت شدید آب‌های زیرزمینی، سطحی و همچنین موجب کاهش حجم رواناب و به تبع آن کاهش حجم مخزن ذخیره در پشت سد مروک شد و به کمترین مقدار خود که در حال حاضر ۲۰ میلیون مترمکعب رسید درحالی‌که سال گذشته همین موقع ۳۴ میلیون مترمکعب و ۴۲ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

سرپرست منابع آب دورود خاطرنشان کرد: با توجه به این بحران رهاسازی آب از سد مروک در سال آبی پیش رو برای پایین‌دست غیرممکن و اگر کشاورزان محصولات بهاره به میزان زیاد و عدم رعایت الگوی کشت، به‌منظور حفاظت از منابع آب شهرستان دورود از هرگونه اضافه برداشت و حفر چاه غیرمجاز توسط متخلفین برابر قانون جلوگیری می‌شود.

شاددل اضافه کرد: از خردادماه ۱۴۰۰ در شهرستان دورود دو دستگاه حفاری غیرمجاز در حال حفر توقیف، ۴ حلقه چاه غیرمجاز پر و هفت حلقه به مراجع قضایی جهت اخذ حکم معرفی شده و تاکنون حکم مسدود کردن ۶۰ حلقه چاه اخذ که با این تعداد چاه غیرمجاز شرکت منابع آب شهرستان به حمایت و همدلی جمعی بیشتری نیاز داد.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

برترین ها