با ما همراه باشید

اخبار حواادث

کشف ۸۵۰ پمپ غیرمجاز آب در اصفهان

منتشر شده

در

کشف ۸۵۰ پمپ غیرمجاز آب در اصفهان

 با آغاز عملیات شناسایی دارندگان پمپ های غیر مجاز آب، در تیرماه امسال ۸۵۰ پمپ غیرمجاز در سطح شهر اصفهان کشف شد.

سخنگوی آبفای استان اصفهان با بیان این خبر گفت: بیشترین پمپ های غیرمجاز کشف شده به ترتیب در محدوده آبفای منطقه ۵ با ۴۱۰ و آبفای منطقه ۴ با ۳۲۴ مورد بوده است.

مهرداد خورسندی با بیان اینکه نصب مستقیم پمپ روی شبکه توزیع آب جرم محسوب شده و پیگرد قانونی دارد، افزود: گروه های مروج مصرف بهینه آب آبفای استان اصفهان با همراهی مأموران نیروی انتظامی اجازه دارند ضمن رعایت موازین شرعی، قانونی و حقوق شهروندی، نسبت به شناسایی و قطع انشعاب آب افراد متخلف اقدام کنند.

وی گفت: مروجین پس از کشف پمپ هایی که بلافاصله بعد از کنتور آب نصب شده اند، در مرحله اول به مشترک متخلف اخطار می دهند و در صورت عدم اصلاح و رفع تخلف در مدت زمان تعیین شده، انشعاب مشترک به صورت موقت تا رفع تخلف قطع می شود.

مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان، وجود مخزن استراتژیک و نصب پمپ بعد از مخزن ذخیره را در شرایط کم آبی و اوج مصرف ضروری دانست و گفت: آب باید با فشار شبکه وارد مخزن ذخیره شده و سپس به وسیله پمپ به داخل ساختمان پمپاژ شود.

وی با اشاره به اینکه فعال شدن پمپ غیر مجاز و مکش آب داخل شبکه، افت شدید فشار آب مشترکین مجاور را به دنبال دارد، از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه پمپ غیرمجاز که منجر به تضییع حقوق افراد می شود مراتب را به سامانه ارتباط با مشتریان آبفا به شماره ۱۲۲ اطلاع دهند.

به گزارش ایسنا، به گفته خورسندی، از ۸۵۰ پمپ غیرمجاز کشف شده به ترتیب هفت مورد در منطقه یک، ۱۰ مورد منطقه دو، ۵۶ مورد منطقه سه، ۳۲۴ مورد منطقه چهار، ۴۱۰ مورد منطقه پنج و ۴۰ مورد در محدوده تحت پوشش آبفای منطقه ۶ شهر اصفهان است، همچنین از این تعداد ۵ مورد انشعاب قطع و بقیه اصلاح شده و یا در حال اصلاح هستند.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار حواادث

دستور رئیس‌جمهور برای رسیدگی فوری به وضعیت زلزله‌زدگان کوهرنگ

منتشر شده

در

توسط

دستور رئیس‌جمهور برای رسیدگی فوری به وضعیت زلزله‌زدگان کوهرنگ

رئیس دفتر رئیس جمهور صبح امروز دوشنبه به نمایندگی از طرف حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی در تماس تلفنی با استانداران خوزستان و چهارمحال و بختیاری آخرین وضعیت زلزله در شهرستان کوهرنگ را پیگیری کرد.

 غلامحسین اسماعیلی در این تماس تلفنی ضمن بررسی روند اقدامات انجام شده برای امداد رسانی به زلزله زدگان، دستورات رئیس جمهور در مورد رسیدگی فوری به وضعیت زلزله زدگان و انجام اقدامات امدادی را به استانداران ابلاغ کرد.

براساس گزارش مرکز لرزه‌نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، زمین‌لرزه ۵.۷ ریشتری ساعت ۶ و ۹ دقیقه صبح دوشنبه مرز استان‌های چهارمحال و بختیاری و خوزستان حوالی چلگرد را لرزاند.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

اخبار حواادث

یکسان‌سازی بیمه آتش‌نشانان در نوبت رسیدگی مجلس/ پرونده شهدای پلاسکو چهار ساله شد

منتشر شده

در

توسط

یکسان‌سازی بیمه آتش‌نشانان در نوبت رسیدگی مجلس/ پرونده شهدای پلاسکو چهار ساله شد

با وقوع هر حادثه، یکبار دیگر آتش، ریزش ساختمان و … جان آتش نشانان را تهدید می کند. انسان هایی از خودگذشته که با آغاز هر شیفت کاری، شاید برای همیشه از خانواده خود خداحافظی می کنند. آن ها که زخم از دست دادن دوست و همکار را خوردند و با وجود تجربه چندین و چند باره خطر، بار دیگر فداکارانه دل به آتش می زنند؛ امروز روز آن هاست.

 هفتم مهرماه، روز آتش نشانی و ایمنی، بهانه ای برای صحبت درباره سختی کار فداکارانی است که با از خودگذشتگی تن به دل آتش می دهند تا از جان و مال مردم محافظت کنند. آتش نشانانی که هر روز با احتمال از دست دادن جانشان رو به رو هستند.

تا مرداد ماه سال گذشته ۴۳ آتش نشان تهرانی طی عملیات جان خود را از دست دادند. یکی از غم انگیز ترین حوادث رخ داده، حادثه پلاسکو بود. حدود چهار سال از حادثه پلاسکو می گذرد . این حادثه جان عزیز ۱۶ آتش نشان را گرفت؛ آتش نشانانی که با گذشت چهار سال هنوز از سوی بنیاد شهید، شهید محسوب نشده‌اند. مطالبه ای که از همان ابتدا یکی از خواسته های آتش نشانی تهران و خانواده آتش نشانان جانباخته پلاسکو بود.

در همین راستا مهدی داوری -مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران– درباره پیگیری های صورت گرفته سازمان آتش نشانی تهران در خصوص شهید محسوب شدن آتش نشانان از سوی بنیاد شهید اظهار کرد: مبنای اقدام سازمان آتش نشانی دستور العمل های ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: مصوبه ای در شورای شهر تهران مطرح است که اعطای تسهیلات به فداکاران و جانبازان عملیات است. طبق این مصوبه امتیازاتی به این افراد تعلق می گیرد اما این فقط در چارچوب مدیریت شهر است.

داوری گفت: همچنین پیگیری هایی از سوی شهرداران و سازمان آتش نشانی با بنیاد شهید انجام شده؛ اما هنوز بنیاد شهید نپذیرفته که آتش نشانانی که در راه خدمت جان خود را از دست می دهند شهید قلمداد کند و تحت پوشش خود درآورد. پیگیری های سازمان آتش نشانی ادامه دارد و رایزنی هایی صورت گرفته است. اخیرا نیز یکی از اعضای شورای شهر تذکری را در این خصوص مطرح کردند.

وی افزود: هنوز اتفاق خاصی رخ نداده است؛ اما امیدواریم که این هم افزایی موجب شود که بنیاد شهید این را بپذیرد. هنوز پاسخ روشنی در یافت نکردیم و با تغییرات مدیریتی که اتفاق افتاده است این را پیگیری خواهیم کرد که به نتیجه مطلوب برسیم.

واقعیت این است که موضوع شهید محسوب نشدن جان‌باختگان آتش نشان در حوادث فقط یکی از مواردیست که آتش نشانی تهران آن را پیگیری می کند. مشکلات معیشتی و سختی کار آتش نشانان نیز از دیگر مواردی است که باید از سوی مسئولان در اولویت پیگیری قرار داده شود. نیاز است که معیشت آتش نشانان بیشتر مورد توجه مدیران شهری قرار گیرد و به موضوعاتی مثل مسکن نیز توجه بیشتری شود.

در این بین موضوع همسان سازی سختی کار آتش نشانان تهران با آتش نشانانی که تحت پوشش تامین اجتماعی هستند نیز از مدتی قبل در مجلس در نوبت رسیدگی است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی تهران در خصوص سختی کار آتش نشانان نیز گفت: طرحی پس از پیگیری های سازمان آتش نشانی تهران از طریق شورای عالی استان ها به مجلس داده شده است که این طرح هنوز در نوبت رسیدگی کمیسیون ها است.

وی افزود: این طرح در خصوص یکسان سازی تفاوت بین بیمه تامین اجتماعی و بیمه های دیگر برای آتش نشانان است.

سید جلال ملکی -سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران نیز در گفت وگو با ایسنا، درباره میزان محقق شدن مطالبات خانواده شهدای پلاسکو اظهار کرد: مطالبات خانواده شهدای پلاسکو تا آن جایی که به سازمان آتش نشانی و شهرداری مرتبط بود محقق و انجام شده است.

وی ادامه داد: یکسری از مطالبات آن ها نیز پیگیری شده و می شود که از جمله آن شهید محسوب شدن این عزیزان است.

ملکی با بیان اینکه شهید محسوب شدن آتش نشانان از دست آتش نشانی خارج است، گفت: این مورد از سوی آتش نشانی پیگیری شده است و مستندات آن نیز موجود است. این عزیزان از سوی بنیاد شهید، شهید محسوب نمی شوند؛ اما شهید خدمت هستند که در واقع بین سازمانی است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران با بیان اینکه بنیاد شهید تا کنون با شهید محسوب شدن آتش نشانان پلاسکو موافقت نکرده است، اظهارکرد: آتش نشانی تقریبا همچنان هم پیگیر این مطالبه هست. می توان این را از بنیاد شهید پرسید که چرا تا کنون این امر محقق نشده و دلایل آنان چیست؟

وی گفت: مطالبات مالی و حقوقی که به عهده سازمان آتش نشانی بوده انجام شده است. از پلاسکو چهار سال گذشته است اما پیگیر مطالبات خانواده شهدای اتش نشان بودیم و هستیم.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

اخبار حواادث

تاخیر در پرواز ۵ هواپیمای ژاپنی به خاطر یک لاک پشت

منتشر شده

در

توسط

تاخیر در پرواز ۵ هواپیمای ژاپنی به خاطر یک لاک پشت

مشاهده یک لاک پشت در یکی از باندهای دومین فرودگاه پرتردد ژاپن، باعث تاخیر در پرواز پنج هواپیما شد.

 این لاک پشت که کمی بیش از دو کیلوگرم وزن داشت در یکی از باندهای فرودگاه بین المللی ناریتا در نزدیکی شهر توکیو واقع در ژاپن به آرامی در حال حرکت بوده است.

بر اساس گزارش ها، کارکنان فرودگاه این لاک پشت را با تور برداشته و باند ۴۰۰۰ متری این فرودگاه را نیز به منظور عدم وجود سایر اجسام مختل کننده پرواز بررسی کردند، که این امر باعث تاخیر ۱۵ دقیقه ای در پرواز پنج هواپیما شد.

در میان این هواپیماها، یک فروند ایرباس A380 بوده که بدنه آن با تصاویر لاک پشت های دریایی تزئین شده بود.

به گفته یکی از مقامات محلی، هرچند هرازگاهی از کارکنان فرودگاه خواسته می شود که گربه های ولگرد، سگ های راکون و خرگوش را از باند فرودگاه خارج کنند اما مشاهده لاک پشت در این محل بسیار نادر است.

مقامات فرودگاه ناریتا معتقدند که این لاکپ شت ممکن است از حوضچه نگهداری فرودگاه واقع در حدود ۱۰۰ متری باند به این مکان آمده باشد.

به نقل از روزنامه گاردین، شرکت هواپیمایی مسوولیت اختلال به وجود آمده در برنامه پرواز هواپیماها را به عهده نگرفته است.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

برترین ها