با ما همراه باشید

اخبار 46

کمک ۲۱۰ میلیارد ریالی خیران اصفهانی به بیماران کرونایی

منتشر شده

در

کمک ۲۱۰ میلیارد ریالی خیران اصفهانی به بیماران کرونایی

ایسنا/اصفهان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از کمک ۲۱۰ میلیارد ریالی خیران استان اصفهان به بیماران مبتلا به کرونا خبر داد و گفت: این مبلغ از ابتدای همه گیری کرونا در اسفندماه سال گذشته تا بهمن ماه سال ۹۹ در شهرهای مختلف استان جمع آوری شده است.

کمال حیدری اظهار کرد: به همت مجمع خیرین بهداشت و سلامت استان اصفهان که مزین به نام امام هادی(ع) است، از این پس، امکان کمک الکترونیکی مردم به بهبود بیماران مبتلا به کرونا از طریق راه اندازی سامانه قبوض آنلاین فراهم شده تا شهروندان خیر، صدقات و نذورات خود را به صورت آنلاین و بدون نیاز به مراجعه حضوری پرداخت کنند.

وی ارسال رسید دریافت وجه بلافاصله پس از واریز مبلغ، اتصال به درگاه بانکی امن و ارائه گزارش های دقیق ماهیانه از مجموع تراکنش های خیرین را از جمله مزایای این سیستم الکترونیکی برشمرد و افزود: شهروندانی که تمایل به انجام کارهای خیر و عام المنفعه دارند می توانند از طریق این سامانه هر ماه، مبلغی را برای کمک به بیماران مختلف تخصیص دهند که پس از ثبت نام در سامانه، در بازه های زمانی هفتگی یا ماهانه، پیام های یادآوری کننده جهت پرداخت نذورات به مشترکین ارسال می شود.

رییس هیئت مدیره مجمع خیرین بهداشت و سلامت استان اصفهان، با اشاره به اینکه طی یک سال اخیر در شهر اصفهان، حدود ۲۰ میلیارد ریال کمک خیرانه برای کمک به بیماران مبتلا به کرونا جمع آوری شده است، تصریح کرد: از محل این اعتبار تاکنون ۱۵ عدد تشک مواج، ۵۰ دستگاه کمک تنفسی(بای پپ)، ۳۲۰ دستگاه سنجش اکسیژن خون(پالس اکسیمتر)، ۲۷ عدد تخت آی سی یو، ۴۰ عدد دستگاه نوار قلب و ۳۰ هزار ماسک پارچه ای تهیه و به مراکز درمانی درگیر کرونا نظیر بیمارستان های امین، خورشید و الزهرا(س) اهدا شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و رئیس مرکز بهداشت استان به خرید دو دستگاه خودروی نگهداری و حمل واکسن برای توزیع واکسن کرونا در مناطق مختلف استان به مبلغ ۵ میلیارد ریال اشاره و خاطرنشان کرد: مداوا و بهبود بیماران مبتلا به کرونا به هزینه های فراوانی جهت تامین و ارتقای تجهیزات پزشکی نیاز دارد که کمک های خیرانه شهروندان در این زمینه می تواند بار بزرگی را از روی دوش فعالان حوزه بهداشت و درمان استان بردارد.

وی فرهنگ سازی و ترویج سنت نیکوی نذر سلامت را یکی از نیازهای مبرم جامعه در شرایط همه گیری کرونا ذکر کرد و گفت: مجمع خیرین بهداشت و سلامت استان، با طرح شعار خلاقانه «تو را به خیر، همه را به سلامت» از هم استانی های اصفهانی خواسته است، به شکرانه نعمت سلامتی خود و خانواده هایشان، نذورات خود را با هر مبلغی که مد نظر دارند، به تجهیز مراکز درمانی و بهبود بیماران مبتلا به کرونا اختصاص دهند.

رییس مرکز بهداشت استان با بیان اینکه براساس آمار موجود، طی یک سال گذشته ۷۰ درصد از خیرین حوزه بهداشت و سلامت استان (امام هادی علیه السلام)، کمک های خود را به خرید تجهیزات پزشکی، ۲۰ درصد برای درمان بیماران و ۱۰ درصد نیز به تجهیز آزمایشگاه های کرونا اختصاص داده اند، افزود: سامانه الکترونیکی دریافت کمک های خیرانه، با تفکیک اهداف خیرین، امکان دریافت بازخوردهای دقیق آماری را فراهم کرده است.

حیدری، الکترونیکی شدن فرآیند دریافت نذورات حوزه بهداشت و سلامت را گامی همسو با رعایت پروتکل های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا برای کاهش تعاملات حضوری برشمرد و افزود: سمن ها و خیریه های دیگر استان نیز می توانند ضمن تعامل با مجمع خیرین بهداشت و سلامت استان، از مزایا و امکانات این سامانه بهره مند شوند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و رییس مرکز بهداشت استان شماره تماس ۳۴۴۸۸۸۶۲ و سامانه الکترونیکی «ستاره ۷۸۰ ستاره ۳۲۲۳ مربع» را روشهای پیشنهادی برای اعطای کمک به بیماران مبتلا به کرونا ذکر کرد و یادآور شد: طی ۱۰ سال گذشته از محل کمک های خیرانه مردم به مجمع خیرین بهداشت و سلامت استان(امام هادی علیه السلام)، تعداد ۵۴۰ باب واحد بهداشتی در نقاط مختلف استان تاسیس و ۳۰ هزار تجهیزات مختلف بهداشتی خریداری و به مناطق مختلف استان اهدا شده است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 46

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

منتشر شده

در

توسط

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

ایسنا/ایلام دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام بر ضرورت اجرای هرچه زودتر همسان‌سازی و تناسب‌سازی حقوق مستمری بگیران بازنشسته تامین اجتماعی تاکید کرد.

«سعید انوری‌پور» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به شرایط معیشتی امروز نیاز است تا همسان سازی و یکسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی شود.
وی با بیان اینکه لازم است مسئولان و متولیان خود را به جای یک کارمند بازنشسته عائله مند و بعضا مستاجر بگذارند، تصریح کرد: هر روز بازنشستگان زیادی به ما مراجعه می‌کنند و خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی و دستمزدشان هستند اما این مهم نیازمند توجه و اهتمام جدی دولت و نظام است.
دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام ابراز امیداوری کرد تا پایان سال تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان و کارگران مشخص شده و به سال آینده موکول نشود.
انوری پور از  چند شغله بودن برخی مدیران انتقاد کرد و گفت: در حالی که خانواده‌های متعددی دارای یک یا چند فرزند فارغ‌الحصیل بیکار دارند این رویه اصلا قابل قبول نیست و باید برای این مهم چاره‌اندیشی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

منتشر شده

در

توسط

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا ، به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، “گراف‌دی” رویدادی در حوزه روابط‌عمومی است که در نظر دارد گروهی از کارشناسان و فعالان این حوزه را گرد هم جمع آورده و زمینه‌ای را برای ایجاد ارتباط پایدار و عمیق میان آنها فراهم کند.

سومین گردهمایی روابط‌عمومی‌های اکوسیستم فناوری و نوآوری (گراف‌دی) که با حضور جمعی از مدیران شرکت‌های بانکی، فناوری، ارتباطی و استارتاپی با هدف انتقال تجربه و تعامل برگزار می‌شود به موضوع “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان”  اختصاص داده شده است.

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ، به بررسی تجربیات “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان” می پردازد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

منتشر شده

در

توسط

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

چین به آمریکا از بابت اتهام زنی‌های کاخ سفید مبنی بر این که پکن جلوی رسیدن بخشی از اطلاعات درباره منشاء کروناویروس را به بازرسان سازمان بهداشت جهانی گرفته، حمله کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،  جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت، واشنگتن “نگرانی‌های عمیقی درباره نحوه اعلام یافته‌های اولیه تحقیقات مربوط به کووید-۱۹ و همچنین پرسشهایی درباره فرآیند مورد استفاده برای رسیدن به آنها دارد”.

او با اشاره به تحقیقات هیات سازمان بهداشت جهانی درباره منشا همه گیری بیماری در شهر ووهان چین که نخستین بار در آن کروناویروس در اواخر ۲۰۱۹ شناسایی شد، اظهار کرد: “ضروری است که این گزارش مستقل باشد و یافته‌های کارشناسی به دور از مداخله یا تغییر از سوی دولت چین باشد.”

چین در پاسخ به این اظهارات در بیانیه‌ای که از سوی سفارتخانه‌اش در واشنگتن طی امروز یکشنبه انتشار یافت، گفت، آمریکا تاکنون ” آسیب شدیدی به همکاری بین‌المللی برای مقابله با کووید ۱۹ وارده کرده” و حالا “انگشت اتهام را به سمت کشورهای دیگری که به طور متعهد از سازمان بهداشت جهانی حمایت کرده‌اند و حتی به سمت خود سازمان بهداشت جهانی، نشانه گرفته است”.

بر اساس این بیانیه، چین همچنین در ضمن استقبال از تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای لغو اقدام دولت دونالد ترامپ برای ترک سازمان بهداشت جهانی اظهار امیدواری کرد که آمریکا “به عالی‌ترین استانداردها پایبند باشد، یک نگرش جدی، مصمم، شفاف و مسئولانه اتخاذ کند، مسئولیت حقیقی خود را به عهده بگیرد، از فعالیت سازمان بهداشت جهانی با اقدامات واقعی حمایت کند و مشارکت مناسب را در همکاری بین‌المللی در مقابله با کووید-۱۹ به عمل بیاورد.”

در پی مطرح شدن اتهامات در نیویورک تایمز و دیگر رسانه‌ها درخصوص اینکه چین از دادن بخشی از داده‌ها خودداری کرده، پیتر داشاک، یک عضو تیم تحقیقات در واکنش به این گزارش در توئیتی نوشت: “من چنین تجربه‌ای در هیات سازمان بهداشت جهانی نداشتم.”

داشاک توئیت کرد: من به عنوان رهبر کارگروه جانوری/محیط زیستی اعتماد و باز بودن را نزد همتایان چینی خودم یافتم. ما قطعا به داده‌های جدید حساس در کل ماموریت دسترسی پیدا کردیم. ما قطعا درکمان را از راه‌های احتمالی سرایت افزایش دادیم.

تیا کولسن فیشر، یک عضو دیگر تیم از دانمارک هم گفت، چنین تجربه‌ای نداشته و به این اشاره کرد که برخی اظهار نظرها در رسانه به غلط منعکس شده‌اند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها