با ما همراه باشید

اخبار 12

کم کاری مدیران خیانت است/به جای رایزنی برای ماندن برای مشکلات مردم رایزنی کنید

منتشر شده

در

کم کاری مدیران خیانت است/به جای رایزنی برای ماندن برای مشکلات مردم رایزنی کنید

ایسنا/کرمانشاه استاندار کرمانشاه با تاکید بر لزوم کار کردن مدیران تا لحظه آخر مسئولیت، گفت: در شرایط فعلی کم کاری هر مدیری خیانت بارز است.

هوشنگ بازوند در جلسه امروز (24 آبان) شورای برنامه ریزی استان با اشاره به احتمال تغییر برخی مدیران در دولت جدید گفت:  این امکان وجود دارد و این تغییر به حق است، چرا که مردم رای به تغییر داده اند، اما اینکه مدیری بخواهد در این شرایط فقط فکر این موضوعات باشد و کار مردم را روی زمین گذاشته و منتظر باشد مسئولیت ها را گردن مدیر بعدی بیندازد، به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

بازوند تاکید کرد: در شرایط فعلی که مردم مشکلات معیشتی بسیاری دارند، هر گونه کم کاری از سوی هر مدیری خیانت است.

استاندار کرمانشاه با انتقاد از رایزنی برخی مدیران برای ابقا در این دولت گفت: مدیران به جای رایزنی برای این موارد، باید برای حل مشکلات مردم رایزنی کنند.

بازوند تاکید کرد: متاسفانه در این میان برخی مدیران سعی دارند با اتهام زنی به دیگران در دولت جدید به جایگاهی برسند، اما این را باید بدانند که چنین افرادی در این دولت جایگاهی ندارند و از تهمت زدن به دیگران به جایی نمی رسند.

استاندار کرمانشاه با اشاره به سهم استان از محل اعتبارات بند “الف” تبصره ماده 18 گفت: در این زمینه مدیران باید با وزارتخانه ها رایزنی کرده و سهم استان را از این محل دریافت کنند.

وی افزود: یک هفته مهلت می دهیم که مدیران در این زمینه نتیجه را اعلام کنند و کم کاری در این زمینه پذیرفتنی نیست.

ثبت نام طرح جهش تولید مسکن برای متقاضیان شهرهای جامانده اول آذر شروع می شود

بازوند در ادامه با اشاره به تصویب طرح جهش تولید مسکن در مجلس، گفت: این طرح به دولت ابلاغ شده و بر اساس آن دولت موظف است سالانه یک میلیون واحد مسکونی بسازد.

وی افزود: هرچند هنوز معتقدم نباید تعداد مسکن در این طرح قید می شد، اما به هرحال این طرح هم اکنون بصورت یک قانون درآمده و لازم الاجراست.

بازوند گفت: بر اساس سهم مشخص شده باید سالانه 30 هزار واحد مسکونی در استان کرمانشاه ساخته شود و این یعنی در طول چهارسال اجرای این طرح باید در مجموع 120 هزار واحد مسکونی در استان احداث شود.

استاندار کرمانشاه از تامین زمین برای دو سال اجرای این طرح در سطح استان خبر داد و افزود: در برخی شهرستان ها با مشکل و کمبود زمین مواجه هستیم که رفع آن در دستور کار قرار دارد.

بازوند با تاکید بر لزوم آغاز  هر چه سریعتر عملیات اجرایی این طرح در استان گفت: از شهریور 1400 تا شهریور 1401 باید 30 هزار واحد مسکونی در استان احداث شود و درهمین راستا اداره کل راه و شهرسازی استان مکلف است هرچه سریعتر عملیات اجرایی این پروژه ها را شروع کند.

وی با اشاره به شروع ثبت نام این طرح در برخی شهرستان های استان گفت: ثبت نام از متقاضیان در شهرهای جامانده این طرح در صورتی که مشکل خاصی ایجاد نشود، اول آذر شروع می شود.

تنها راه نجات اقتصاد کشور اجرای “اقتصاد مقاومتی” است

بازوند همچنین با اشاره به ابلاغ بندهای 24 گانه اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری گفت: تنها راهکار امروز نجات اقتصاد کشور اجرای همین سیاست های ابلاغی است و راهی جز این نداریم و همه باید با جدیت موضوع اقتصاد مقاومتی را پیگیری کنند.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: در اقتصاد مقاومتی تاکید بر درون زا شدن اقتصاد است، یعنی خود مردم باید اهمیت موضوع را درک کرده و خودشان دست به کار شوند و دنبال رونق اقتصاد بروند.

بازوند با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی در زمینه اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور گفت: اقتصاد مقاومتی باید به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود تا بتوانیم اثرات آن را مشاهده کنیم.

وی با بیان اینکه کشور در یک جنگ اقتصادی تمام عیار است، گفت: تنها کلید پیروزی ما در این نبرد ظالمانه اقتصاد مقاومتی است و همه باید نسبت به این مهم اهتمام داشته باشند.

استاندار کرمانشاه گفت: در همین راستا انتظار است که جلسات اقتصاد مقاومتی بصورت مستقل و به شکل منظم تری برگزار شده و مصوبات آن پیگیری شود.

وی افزود: برخلاف تصورات اقتصاد مقاومتی به معنی ریاضت نیست، بلکه با این اقتصاد کشور در برابر تلاطم های ناشی از تحریم مقاوم می شود.

بازوند در ادامه به پیگیری اجرای پروژه کریدور گردشگری تاقبستان-بیستون تاکید کرد و افزود: این پروژه با توجه به ثبت جهانی اورامانات اهمیت دوچندان می یابد، چرا که می تواند به نحوی رابط دو اثر جهانی استان یعنی بیستون و اورامانات باشد.

وی افزود: برای اجرای این پروژه همه مدیران باید اهمیت موضوع را درک کرده و همه پای کار بیایند.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 12

۷۱ هزار دز واکسن کرونا در اردبیل تزریق شده است

منتشر شده

در

توسط

۷۱ هزار دز واکسن کرونا در اردبیل تزریق شده است

ایسنا/اردبیل فرماندار اردبیل گفت: در شهرستان اردبیل تاکنون بیش از ۷۱ هزار و ۵۰۰ دز واکسن کرونا در بین گروه‌های سنی اعلام شده و بیماران خاص تزریق شده است.

مسعود امامی یگانه ۲۸ تیر در مراسم افتتاح چهارمین مرکز تجمیعی واکسیناسیون در اردبیل اظهار کرد: از همکاری سپاه، آموزش و پرورش و مرکز بهداشت در راه‌اندازی این مرکز تجمیعی قدردانی می‌کنیم چرا که در حال حاضر چهار مرکز تجمیعی تزریق واکسن را در شهرستان اردبیل عهده‌دار هستند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر علاوه بر این مراکز تجمیعی در ۱۱ مرکز جامع بهداشتی شهری و ۱۳ مرکز جامع بهداشت روستایی عملیات واکسیناسیون برای گروه‌های سنی مختلف در حال انجام است.

فرماندار اردبیل متوسط تزریق واکسن را در شهرستان اردبیل ۷۹ درصد و بالاتر از میانگین استانی اعلام کرد و گفت: تلاش بر این است تا تزریق واکسن در مراکز جامع بهداشتی و تجمیعی ادامه پیدا کند تا گروه‌های بیشتری به مرحله ایمن‌سازی برسند.

امامی یگانه افزود: نوبت‌دهی در مراکز تزریق برای جلوگیری از تجمع بیش از حد به صورت سامانه انجام می‌شود که گروه‌های سنی اعلام شده ۶۰ سال به بالا می‌توانند با مراجعه به سامانه سلامت ثبت‌نام کرده تا روزانه با ثبت‌نام یک‌هزار و ۷۰۰ نفر عملیات واکسیناسیون به خوبی انجام شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: ‌در شهرستان اردبیل با تزریق واکسن ایرانی و همچنین برای گروه‌های سنی ۶۰ تا ۷۰ سال کار اجرایی و عملیاتی در این حوزه شروع شده و تلاشمان بر این است تا با گسترش این اقدامات جلوی آسیب‌ها در پیک پنجم کرونا نیز گرفته شود.

در حال حاضر شهرستان اردبیل در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد به طوری که تعداد بیماران بستری که اغلب در شهرستان اردبیل، مشگین‌ و پارس‌آباد است به بیش از ۲۸۸ بیمار بستری کرونایی رسیده که حال عمومی ۶۰ بیمار کرونایی بدحال و در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 12

اعلام زمان انتشار نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی

منتشر شده

در

توسط

اعلام زمان انتشار نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی

طبق برنامه زمان‌بندی، سه‌شنبه دوم شهریور ماه نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور منتشر می‌شود.

به گزارش ایسنا، طبق برنامه زمانبندی اعلام شده پس از برگزاری جلسه با کارشناسان مسئول دانشگاه‌ها و معرفی فرآیند اجرایی ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی، دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تا نهم مرداد ماه فرصت دارند تا مستندات مورد درخواست در راهنمای ارزشیابی را به معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ارسال کنند. پس از آن تا ۱۵ مرداد ماه مستندات بررسی خواهد شد.

سامانه ارزشیابی تحقیقات و فناوری (RTES) ۱۶ مرداد ماه برای مشاهده نتایج ارزشیابی در دسترس خواهد بود. پس از بررسی اعتراضات احتمالی، در نهایت سه‌شنبه دوم شهریور ماه نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اعلام خواهد شد.

معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با راه اندازی سامانه (RTES) در ابتدای تیر ماه، دستورالعمل ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی را ابلاغ کرد و در یک نشست مشترک که با حضور مدیران ستادی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت برگزار شد، جزئیات و تغییرات اعمال شده نیز تشریح شد.

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، دستورالعمل ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی با رویکرد بازآرایی و بازسازماندهی، متناسب با فرآیندهای بهینه و کارا و در عین ایجاد دسترسی و شفافیت در بستر سامانه برخط توسط معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت بازبینی و تدوین شده است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 12

پترائوس: افغانستان در حال فروپاشی است

منتشر شده

در

توسط

پترائوس: افغانستان در حال فروپاشی است

ژنرال دیوید پترائوس، یکی از فرماندهای نظامی سابق آمریکا در افغانستان گفت، وضعیت در این کشور جنگ‌زده حتی پیش از تکمیل خروج نظامیان ایالات متحده از آن، در حال فروپاشی است.

به گزارش ایسنا، ژنرال پترائوس در مصاححبه با برنامه جی.پی.اس فرید زکریا در شبکه خبری سی.ان.ان گفت: وضعیت میدانی هر هفته وخیم‌تر میشود.

اوایل امسال، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا گفت نظامیان آمریکایی از افغانستان خارج می‌شوند و به تازگی هم تاریخ نهایی خروج را زودتر کرده است. تلاش های بایدن برای پایان دادن به طولانی ترین جنگ آمریکا در تاریخ، موافقان و مخالفانی داشته است.

ژنرال پترائوس که سالها در افغانستان خدمت کرد، گفت: میترسم به عقب نگاه کنیم و از تصمیم به خروجمان متاسف شویم. متاسفانه ممکن است ما زودتر از آنچه فکرش را میکردم و بعد از آنکه تصمیم خروج اعلام شد بیان کردم، متاسف شویم.

پترائوس که سال ۲۰۱۱ از ارتش بازنشسته شد تا مدیر سیا شود، افزود: علاوه بر این، فکر میکنم ما همچنین به عقب نگاه خواهیم کرد و بابت این خروج عجولانه پشیمان شویم.

فرید زکریا در بخشی از سوالاتش اینطور گفت که نیروهای افغان از اینکه بیشتر کار مبارزه با طالبان را بر عهده آمریکا بگذارند، خشنودند اما پترائوس این ایده را رد کرد. این ژنرال آمریکایی گفت: اگر نیروهای امنیت ملی افغانستان می جنگیدند نیروهایش را در حجم وسیعی از دست میداد. وضعیت هنوز هم همانطور است. مشکل اکنون این است که آنها اطمینان ندارند که آیا کسی برای نجات می آید یا خیر و همین موضوع، تردید زیادی را وارد میدان نبرد میکند.

مجری سی.ان.ان همچنین به دلایل ناامیدی آمریکا از جنگ در افغانستان از جمله ناتوانایی در ورود به پایگاه های طالبان در پاکستان اشاره کرد. این ژنرال بازنشسته با این مساله موافق بود اما گفت خروج نظامیان آمریکایی قرار نیست پایانی بر جنگ در آنجا باشد.

ژنرال پترائوس تاکید کرد: هیچکس بیش از کسانی که واقعا در افغانستان حضور داشته‌اند، دلشان نمی‌خواهد این جنگ‌های بی‌پایان به پایان برسند. اما ما در حال پایان دادن به این جنگ نیستیم. ما در حال خاتمه دادن به مداخله آمریکا در آن هستیم. متاسفانه آنچه اکنون میبینم، طلوع یک جنگ داخلی وحشیانه است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها