با ما همراه باشید

اخبار 4

کنکوری‌ها استرس را کنترل کنید/نقش محوری والدین پس از کنکور

منتشر شده

در

کنکوری‌ها استرس را کنترل کنید/نقش محوری والدین پس از کنکور

ایسنا/گیلان یک مشاور تربیتی و تحصیلی با بیان اینکه کنکوری‌های عزیز در زمان آزمون فقط سوال به سوال پیش بروید، به درس یا سوال قبل یا سوالات پاسخ داده نشده فکر نکنید، گفت: والدین توجه کنند بعد از جلسه کنکور فشار سنگینی بر فرزندان وارد می‌شود.

محمدمهدی عموپور در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص کاهش استرس کنکور اظهار کرد: کنکور مانند یک مارتن است و افرادی که در این مارتن شرکت می‌کنند باید یک استراتژی و نقشه کلی برای مسیرشان داشته باشند، این استراتژی زمانی کامل است که ما حتی برای دقیقه به دقیقه روز کنکور هم برنامه داشته باشیم.

کارشناس مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل آموزش و پرورش گیلان افزود: یکی از عوامل ایجاد استرس در روز کنکور این است که دانش آموز از لحاظ ذهنی خود را آماده رویارویی با سوالات سخت نکرده است و می‌تواند عملکرد دانش‌آموز را مختل کند.

وی گفت: یکی از بهترین روشها برای کنترل استرس، تن‌آرامی (ریلکسیشن) است، می‌توانند یک موسیقی بی کلام ملایم گوش کنند و با رهاسازی عضلات و دم و بازدم منظم،  ذهن خود را از هرگونه اضطراب و هر چیزی که باعث آسیب‌شان می‌شود، آزاد کنند.

عموپور با بیان اینکه دانش‌آموزان باید از لحاظ ذهنی آماده رویایی با کنکور را داشته باشند، تصریح کرد: با تصویرسازی روز جلسه کنکور، استرس و اضطراب خود را کنترل کنند. بیشتر آسیب‌هایی که ما می‌بینیم به این دلیل است که جلوی افکار منفی و آسیب‌زا را نمی‌گیریم.

این مشاور تحصیلی و تربیتی ادامه داد: پژوهشگران اثبات کردند که استرس عملکرد فرد را به شدت کاهش و حافظه کوتاه مدت فرد را تحت تاثیر قرار می‌دهد، لذا اگر این استرس کنترل نشود نتیجه آن عملکرد ضعیف در روز کنکور است.

وی تاکید کرد: کنکوری‌ها در زمان آزمون فقط سوال به سوال پیش بروید، به درس یا سوال قبل یا سوالات پاسخ داده نشده فکر نکنید، به عبارتی در لحظه فقط به سوالی که می‌خوانید فکر کنید که به این تکنیک ذهن‌آگاهی می‌گویند.

کارشناس مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل آموزش و پرورش گیلان بیان کرد: گاهی دانش‌آموزان در پیش آزمون‌های آزمایشی که در فضایی آرام و بدون ماسک برگزار می‌شود، نتایج خیلی خوبی کسب می‌کنند اما چون تصوری از جلسه کنکور ندارند و به این خاطر دچار استرس می‌شوند ولی وقتی دانش‌آموز مکان آزمون را از قبل شبیه‌سازی می‌کند، از تنش آنها کاسته می‌شود.

عموپور خاطرنشان کرد: استرس تا زمانی که باعث کاهش عملکرمان نشود، طبیعی است. عدم وجود استرس نشانه اصلا نشانه خوبی نیست؛ استرس درست و کنترل شده نیروی محرکه محسوب می‌شود.

وی در خصوص نقش والدین بر فرزندان کنکوری، گفت: بطور کلی والدین نقش بسیار مهمی در کاهش استرس فرزندان دارند؛ در این روزها ساعاتی در روز را با فرزند کنکوری خود صحبت کنند تا به آنها آرامش دهند.

عموپور ادامه داد: «مقایسه» و «تاکید بر رشته یا دانشگاه خاص» دو سم کشنده موفقیت فرزندان کنکوری است، بر نقاط مثبت و استعدادهای فرزندتان تاکید کنید، به آنها یادآور شوید که منحصر به فرد هستند و تنها با خودشان باید مقایسه شوند.

این مشاور تربیتی و تحصیلی گفت: والدین توجه کنند بعد از جلسه کنکور فشار سنگینی بر فرزندان وارد می‌شود که حتی در مواردی منجربه اتفاقات جبران ناپذیری شده، لذا والدین انتظارات خود را در ذهن متعادل کنند و به دور از کمال گرایی، به فرزند کنکوری خود کمک کنند تا به جای رشته و دانشگاه خاص، رشته‌ها و دانشگاه‌های مختلف فکر کنند.

وی تاکید کرد: مراقب افکارتان باشید زیرا افکار ما عملکردمان را می‌سازد، هر چقدر بتوانیم روی افکارمان تسلط بیشتری داشته باشیم به همان میزان هم حتما می‌توانیم یک عملکرد مناسبی از خودمان نشان دهیم، برای کنترل استرس‌تان برنامه ریزی داشته باشید. با استرس به سوالات پاسخ ندهید.

وی ادامه داد: نشانه‌های استرس نظیر دل درد، حالت تهوع، نفس تنگی، عرق کردن دستان را در خود بشناسید و بدانید در بروز این موارد عملکرد ذهنی‌تان کاهش میابد لذا برای لحظاتی قلم را کنار بگذارید و چشمان خود را ببندید و به خاطره‌ای خوشایند فکر کنید. سوال به سوال پیش رفتن خیلی مهم است و به سوالات قبلی یا بعدی فکر نکنید. عدم کسب نتیجه در کنکور به معنی شکست خوردن در زندگی نیست بلکه فرد شکست خورده کسی است که دست از تلاش و کوشش بردارد و هر موقع که دست از تلاش بردارید یک آدم شکست خورده هستید.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 4

انتخاب یک لرستانی به‌عنوان مربی تیم ملی بوکس نوجوانان و جوانان

منتشر شده

در

توسط

انتخاب یک لرستانی به‌عنوان مربی تیم ملی بوکس نوجوانان و جوانان

ایسنا/لرستان یک لرستانی مربی تیم ملی بوکس نوجوانان و جوانان شد.

به پیشنهاد مرتضی سپهوند مربی تیم ملی جوانان و موافقت رضا مهدی‌پور سرمربی این تیم و با تایید رئیس فدراسیون بوکس، شهاب خاکی به‌عنوان مربی تیم ملی جوانان و نوجوانان این رشته انتخاب شد.

خاکی از مربیان جوان این رشته است و سال گذشته به همراه تیم پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد عنوان نخست لیگ برتر را به دست آورد.

وی سال‌ها دبیر هیئت بوکس لرستان بوده و در حال حاضر نیز سرپرست این هیئت است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 4

محرومیت یک‌ساله بهمن عسگری به علت دوپینگ/ یک سهمیه کاراته در المپیک از دست رفت

منتشر شده

در

توسط

محرومیت یک‌ساله بهمن عسگری به علت دوپینگ/ یک سهمیه کاراته در المپیک از دست رفت

ملی‌پوش المپیکی کاراته ایران به علت ارتکاب دوپینگ به مدت یک سال از حضور در میادین ورزشی محروم شد تا ایران یک سهمیه خود در المپیک توکیو را از دست بدهد.

به گزارش ایسنا، جلسه ویژه برای بررسی پرونده دوپینگ بهمن عسگری، ملی‌پوش کاراته ایران، و نفر نخست رنکینگ جهان در وزن منفی ۷۵ کیلوگرم، امروز (چهارشنبه) برگزار شد و پس از استماع صحبت‌های عسگری، داوران رای به محرومیت یک ساله ملی‌پوش کاراته ایران دادند.

این رای امشب (چهارشنبه) به ایران ابلاغ شده و با تایید وادا رسما به اجرا درخواهد آمد.

به این ترتیب عسگری تا ۱۰ ماه دیگر حق شرکت در هیچ مسابقه‌ای از جمله المپیک توکیو را ندارد.

محرومیت بهمن عسگری از مسابقات کاراته وان لیسبون آغاز شده است.

با توجه به قانون محرومیت ۴ ساله ورزشکاران دوپینگی از حضور در میادین، فدراسیون جهانی کاراته با صدور رای نهایی ۱۲ ماه محرومیت، سهوی‌بودن دوپینگ ملی‌پوش کاراته ایران را قبول کرده و تخفیف بسیار خوبی نیز در مدت زمان محرومیت وی ارائه داد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 4

تولید انیمیشن در قم قوت می‌گیرد

منتشر شده

در

توسط

تولید انیمیشن در قم قوت می‌گیرد

ایسنا/قم مسئول تیم ایده نامیرا از تیم ایده های مستقر در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق، از طراحی خط صنعتی تولید انیمیشن خبر داد.

امین لادن از طراحی خط صنعتی تولید انیمیشن خبر داد و عنوان کرد: از طریق آشنایی با مسأله خط صنعتی انیمیشن که به تولید انبوه انیمیشن منجر خواهد شد، و پس از بررسی های مختلف، به مزیت های این طرح دست پیدا کردیم که از جمله آنها «کاهش هزینه تولید» و «افزایش سرعت در تولید» است که تولید انیمیشن را توجیه پذیر می کند.

مسئول تیم ایده نامیرا ضمن انتقاد از دولتی بودن ساختار تولید انیمیشن در کشور گفت: در ایران مشکلی تحت عنوان دولتی بودن ساختار تولید انیمیشن وجود دارد، یعنی سفارش دهنده صرفاً دولت است، البته در دو سال اخیر این مشکل در حال رفع بوده و سفارشات به بخش خصوصی منتقل خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت محتوایی موجود در قم و پتانسیل های این شهر، در صدد راه اندازی خط تولید انیمیشن درآمدیم و وارد بحث تولید صنعتی انیمیشن شدیم که ان شاءالله بتوانیم در سال جاری به بالای ۱۰۰ یا ۲۰۰ دقیقه تولید انیمیشن در ماه برسیم و این طرح در رویکردهای بلند مدت، به ۶۰۰ دقیقه خواهد رسید که پویایی تیم در تولید انیمیشن بالا می رود.

وی در خصوص پذیرش این ایده در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق بیان کرد: تیم ایده نامیرا با پذیرش در مرکز مذکور، ایده خط صنعتی تولید انیمیشن را در دستور کار خود قرار داد که خروجی این طرح، تولید انبوه انیمیشن در بازه زمانی کوتاه خواهد بود.

لادن با بیان این که ایده مذکور منجر به کاهش هزینه های تولید انیمیشن می شود، اظهارکرد: اگر بتوانیم یک سال و نیم ابتدایی فعالیت خود را با مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق همراه باشیم و مرکز ما را یاری کند، کار به پویایی خواهد رسید و می تواند کاملاً مستقل عمل کند.

وی افزود: با توجه به سبک موجود در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق، شرایط رایزنی برای تیم ایده ها فراهم تر شده و باید از طریق ارتباط گیری، جذب نیرو داشته باشیم؛ دفتر تبلیغات اسلامی در حوزه معرفی تیم ایده نامیرا بسیار ما را یاری و راه بازاریابی و جذب نیروی این تیم را به شدت تسهیل کرد.

مسئول تیم ایده نامیرا در خصوص راه اندازی مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق تصریح کرد: برای اولین بار بود که در حوزه علمیه چنین مرکزی شکل گرفت و این مرکز برای تیم های حوزوی و طلبه هایی که در عرصه کارهای فرهنگی فعالیت می کنند، شتاب دهنده فرهنگی فوق العاده ای است و برکات زیادی خواهد داشت.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها