با ما همراه باشید

ورزشی

کیه‌لینی و تحقیر آلبا؛ او برای کاپیتانی کوچک بود(عکس)

منتشر شده

در

تیم ملی ایتالیا شب گذشته پس از تساوی یک بر یک مقابل اسپانیا در 120 دقیقه، موفق شد این تیم را در ضربات پنالتی با نتیجه 4 بر 2 شکست داده و راهی دیدار فینال شود. جورجو کیه لینی کاپیتان تیم ملی ایتالیا در کنار زوج خود بونوچی، شب کم اشتباهی را در خط دفاعی پشت سر گذاشت و یکی از بهترین های تیمش بود.

 

 

کیه لینی در بازی قبل مقابل بلژیک هم یک حرکت جالب و بانمک انجام داده بود؛ بعد از برخورد شوت سنگین دی بروین به سر کاپیتان ایتالیا، بلافاصله دوربین ها کیه لینی را نشان دادند که پس از این حرکت شجاعانه، در حالی که به سمت دی بروین لبخند می زد، خوش و بشی هم با او و بازیکنان اطرافش که در ابتدا با نگرانی به سمت کاپیتان خود دویده بودند انجام داد. لبخند گل و گشاد کیه‌لینی در این صحنه حتی خود دی بروین را هم به خنده انداخت.

 

 

 

 

او دیشب هم با یک رفتار جالب و خاص بار دیگر سوژه رسانه ها شد. آرامش، اعتماد به نفس و البته شوخ طبعی جورجو کیه لینی در لحظات پر التهاب پیش از پنالتی قابل توجه بود؛ او در حین مراسم سکه برای ضربات پنالتی، برخورد بسیار جالبی با جوردی آلبا، کاپیتان تیم ملی اسپانیا داشت.

حرکات کیه لینی با خشم اسپانیایی ها روبرو شده و البته برخی از کارشناسان اسپانیایی هم معتقدند که ایتالیا قبل از شروع پنالتی ها روی همین حرکات تحقیرآمیز کیه لینی بود که برنده بازی شد.

 

 

 

 

اما اصل ماجرای کل کل و شوخی کیه لینی با جوردی آلبا کاپیتان اسپانیا چه بود؟

قبل از شروع ضیافت پنالتی ها طبق قانون، داور بازی با شیر و خط دروازه ای که باید  پنالتی زده شود را بدون اینکه از کاپیتان ها بخواهد انتخاب می کند. فلیکس بریش داور مسابقه هم این کار را انجام داد ولی آلبای بی تجربه که سابقه کاپیتانی در چنین سطحی از فوتبال را ندارد، تصور می کرد که او برنده شیر و خط شده و دروازه نزدیک به هواداران اسپانیا را باید انتخاب کند اما کیه لینی متوجه این اشتباه شد و چندین بار با صدای بلند و به شوخی گفت:« دروغگو»

آلبا که متوجه اشتباه بچه گانه خود شده بود، سعی در حفظ روحیه خود داشت ولی حرکات کیه لینی ادامه داشت و به نظر می رسید آلبا تمرکز خود را از دست داده است. در شیر و خط برای تعیین اینکه چه تیمی ضربه اول را بزند، کیه لینی بود که برنده شد و به این ترتیب ایتالیا اولین ضربه را زد.

 

 

 

 

بعد از پایان مراسم سکه، کیه لینی ضمن دست دادن با آلبا، او را محکم در آغوش گرفت و چند بار نیز گونه های او را کشید اما کاپیتان اسپانیایی ها مشخص بود که تمرکز ندارد و عصبی است. او چندان تمایلی به چنین رفتارهایی نداشت!

 

در اسپانیا معتقدند که اگر سرخیو راموس و حتی سرخیو بوسکتس در مراسم سکه مقابل کیه لینی قرار می گرفتند، کاپیتان آتزوری شهامت چنان حرکات تحقیرآمیزی را نداشت. اینجا آغاز پایان لاروخا در یورو 2020 بود.

منبع:ورزش سه

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

پایان کار دونده افغانستانی با ثبت رکورد جدید کشورش

منتشر شده

در

توسط

پایان کار دونده افغانستانی با ثبت رکورد جدید کشورش

شاه محمود نورزهی توانست رکورد دو ۱۰۰ متر افغانستان را به نام خود ثبت کند ولی از صعود به مرحله بعد بازماند.

به گزارش ایسنا و به نقل از استار، شاه محمود نورزهی در دو ۱۰۰ متر المپیک مرحله مقدماتی با ثبت بهترین زمان ممکن برای افغانستان، رکورد شکنی کرد ولی نتوانست به مرحله بعد راه یابد.

او توانست با ثبت ۱۱ ثانیه و ۴ صدم ثانیه رکورد جدیدی برای کشورش در این ماده ثبت کند ولی این برای صعود او به مرحله بعد و رقابت با بزرگان کافی نبود تا کار او در این بخش به پایان برسد و او بین ۹ دونده در رده هفتم قرار گیرد.

دیروز نیز در صد متر زنان کامیا یوسفی دیگر دونده افغان در رده هفتم مقدماتی قرار گرفت و از صعود به مرحله بعد بازماند.

ادامه مطلب

ورزشی

سریع‌ترین مرد ایران از راه‌یابی به نیمه نهایی المپیک بازماند + فیلم

منتشر شده

در

توسط

سریع‌ترین مرد ایران از راه‌یابی به نیمه نهایی المپیک بازماند + فیلم

حسن تفتیان موفق نشد به نیمه نهایی مسابقات دوی ۱۰۰ متر المپیک ۲۰۲۰ توکیو راه پیدا کند.

به گزارش ایسنا، در ادامه رقابت‌های دوومیدانی المپیک توکیو امروز (شنبه) مسابقات دوی ۱۰۰ متر مردان برگزار شد و حسن تفتیان، سریع‌ترین مرد ایران هم در گروه ششم به رقابت با ۸ دونده دیگر پرداخت.

تفتیان در پایان رکورد ۱۰.۱۹ ثانیه را ثبت کرد و در گروه خود چهارم شد. اختلاف او با نفر سوم گروهش که به نیمه نهایی راه یافت تنها دو صدم ثانیه بود.

تفتیان بین ۵۹ نفر که مسابقه دادند و برایشان رکورد ثبت شد، در جایگاه بیست و هشتم قرار گرفت. ۶۲ نفر در این رقابت حضور داشتند که از این تعداد، یک نفر مسابقه‌اش را شروع نکرد و دو نفر دیگر هم با رای داوران حذف شدند.

از هر گروه سه نفر برتر و سه نفر از دونده‌های چهارمی که بهترین رکورد را ثبت کرده‌اند راهی نیمه نهایی می‌شوند. نفرات چهارم گروه‌های اول، دوم، سوم و پنجم با ثبت رکورد بهتر نسبت به تفتیان، از بخت صعود به نیمه‌نهایی برخوردارند و به این ترتیب نماینده ایران از راه‌یابی به مرحله بعد بازماند.

در جریان رقابت‌های دوی ۱۰۰ متر گروه‌های پنجم و ششم دو دونده به دلیل آنکه زودتر از فرمان شروع داور، حرکت خود را آغاز کرده بودند، با دریافت کارت قرمز از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

تفتیان دومین المپیک خود را تجربه می‌کند. او در بازی‌های ریو به نیمه نهایی رسید.

احسان حدادی و فرزانه فصیحی دیگر نمانیدگان دوومیدانی ایران در توکیو بودند که روز گذشته مسابقه خود را به پایان رساندند. حدادی با پرتابی به طول ۵۸.۹۸ متر بین ۳۲ پرتابگر در جایگاه بیست و ششم ایستاد. فصیحی نیز ابتدا از مرحله پیش مقدماتی صعود کرد اما در مرحله مقدماتی در گروه خود آخر شد که در نهایت بین ۵۴ شرکت کننده در رده ۵۰ قرار گرفت.

ادامه مطلب

ورزشی

جوکوویچ به مدال برنز هم نرسید

منتشر شده

در

توسط

جوکوویچ به مدال برنز هم نرسید

مرد شماره یک جهان در دیدار مقابل پابلو کارنیو بوستا شکست خورد و از رسیدن به مدال برنز بازماند.

به گزارش ایسنا، در دیدار رده‌بندی تنیس انفرادی مردان المپیک ۲۰۲۰ توکیو، نواک جوکوویچ با شکست مقابل پابلو کارنیو بوستا چهارم شد تا بخت نخست قهرمانی و نفر اول تنیس جهان با دو شکست پیاپی نتواند مدال المپیک کسب کند.

کارنیو در این دیدار ۲ بر یک مرد شماره یک تنیس جهان را برد به این ترتیب مدال برنز این بخش به اسپانیا رسید.

جوکوویچ گفت: من دیروز و امروز خودم نبودم. سطح تنیس من این نبود. همچنین به دلیل خستگی از نظر روحی و جسمی خودم نبودم.

سرخوردگی جوکوویچ در رفتار او در زمین بازی در حالی که مسابقه ادامه داشت مشهود بود. جوکوویچ یک بار راکت خود را  روی پنج ردیف صندلی پرتاب کرد.

همچنین در این بازی زمانی که کارنو بوستا سرویس خود را زد و امتیاز گرفت جوکوویچ دوباره خونسردی خود را از دست داد و راکت خود را محکم به زمین زد تا نشان دهد اصلا شرایط روحی مناسبی ندارد سپس راکت خراب شده را برداشت و به سمت دیگر پرتاب کرد.

ادامه مطلب

برترین ها