با ما همراه باشید

اخبار 26

گام اول خودکفایی در واگن سازی برداشته شد/۱۰۵ واگن مترو داخلی سازی می‌شود

منتشر شده

در

گام اول خودکفایی در واگن سازی برداشته شد/۱۰۵ واگن مترو داخلی سازی می‌شود

شهردار تهران با تأکید بر اینکه نیمی از سفرهای درون شهری باید با مترو باشد، ترافیک و آلودگی هوا را از چالش‌های کلانشهرها دانست و گفت: تنها راهکار کاهش آلودگی هوا با برقی کردن اتوبوس‌ها و خودروهاست که در این زمینه برنامه‌هایی در دستور کار داریم.

به گزارش ایسنا، پیروز حناچی در مراسم امضای تفاهم‌نامه بازسازی ۳۱ رام قطار متروی تهران، طرح نوسازی ۱۰ هزار تاکسی فرسوده شهر تهران و انعقاد قرارداد خرید ۱۰۵ دستگاه واگن قطار مترو با بیان این‌که تهران ۱۴۰۰ فرصتی است که به ۱۰۰ سال قبل و ۱۰۰ سال آینده بعد تهران نگاهی بیافکنیم و برای آن برنامه ریزی داشته باشیم، گفت: در حال حاضر با همکاری صورت گرفته قطار شهری طراحی و ساخته شده است و طراحی  و ساخت قطارهای بین شهری ملی نیز در حال انجام است. این پروژه پیچیده‌تر خواهد بود.
وی با اشاره به آلودگی هوا و ترافیک به عنوان دو مشکل اساسی کلانشهرها تاکید کرد: توسعه حمل و نقل عمومی به عنوان یک برنامه‌ای در دستور کار بسیاری از کشورها قرار گرفته است که این توسعه به ویژه در بخش مترو صورت گرفته است.

حناچی با تاکید بر این‌که ما درصدد هستیم تا ۵۰ درصد سفرهای درون شهری از طریق مترو انجام شود، خاطرنشان کرد: این امر زمانی محقق می‌شود که از حداکثر راندمان موجود استفاده شود و فاصله زمانی قطارها به دو و نیم دقیقه برسد.

شهردار تهران با تاکید بر این‌که در حال حاضر در توسعه ایستگاه‌ها و طول مسافت پیشرفت ۵۰ درصدی داریم، ادامه داد: براساس بودجه‌های پیش بینی شده سال ۱۴۰۰ شهرداری، ۴۰ درصد اعتبارات مربوط به حوزه حمل و نقل عمومی است و اصلی‌ترین راه تامین اعتبارات این بخش از طریق اوراق مشارکت صورت می‌گیرد که در این زمینه نگرانی‌هایی برای تامین مالی اوراق مشارکت ۱۴۰۰ وجود دارد.

وی با اشاره به وجود مشکلاتی در زمینه‌ی تامین مالی اوراق مشارکت ۹۸ شهرداری یادآور شد: در مراسم امروز شاهد افتتاح دو ایستگاه مترو هستیم و تا پایان سال دو ایستگاه دیگر و در مجوع تا آغاز سال آینده چهار ایستگاه مترو افتتاح خواهد شد.

حناچی با اشاره به چالش‌های شهرداری با شیوع کرونا با تاکید بر این‌که این چالش‌ها تنها مختص ایران نیست بلکه اکثر شهرداری‌های دنیا با این مشکلات مواجه بودند، تصریح کرد: شهرداری‌ها با مواجهه با شیوع کرونا کمک‌های مالی دریافت کردند ولی ما شاهد هستیم با شیوع کرونا ۱۱۰۰ مرکز ورزشی وابسته به شهرداری تعطیل شد و باید حقوق کارکنان آنها را نیز پرداخت می‌کردیم.

شهردار تهران با بیان این‌که با بهره‌برداری از هر ایستگاه جدید ۳۰ هزار مسافر به مسافران مترو اضافه می‌شود، ادامه داد: یکی از ایستگاه‌هایی که امروز افتتاح می‌شود ایستگاه تربیت مدرس است که با افتتاح آن خط تهران تکمیل خواهد شد.

وی مغفول ماندن پایانه‌های قطارهای مترو را از چالش‌های این حوزه نام برد و اضافه کرد: در حال حاضر اقداماتی در این زمینه در دستور کار قرار دارد.

شهردار تهران مشکل آلودگی تهران را از دیگر محورهای شهرداری ذکر کرد و گفت: کنترل سوخت‌های فسیلی در محدوده‌های شهری می‌تواند در این زمینه موثر باشد که در این راستا از سوی سازمان محیط زیست برای صنایع آلاینده اقداماتی در حال اجرا است.

حناچی تاکید کرد: ما برای کنترل آلاینده‌های متحرک راهی به جز برقی کردن خودروها نداریم که این امر در برقی کردن اتوبوس‌ها، تاکسی‌ها و موتورها در حال تعقیب هستند.

وی با بیان این‌که آلوده‌ترین شهرهای دنیا از طریق برقی‌ کردن خودرو به نتایج خوبی رسیده‌اند، از شهر پکن به عنوان یک تجربه موفق در این زمینه نام برد و تاکید کرد: در حال حاضر میزان آلاینده‌ها رو به کاهش است و نرخ شیب رشد آن در حال کاهش است.

گام اول خودکفایی در واگن سازی برداشته شد
۱۰۵ واگن مترو داخلی سازی می شود

شهردار تهران گفت: طرح عظیم قرارداد ساخت ۱۰۵ واگن مترو داخلی گام اول خودکفایی در واگن سازی است.

به گزارش ایسنا، حناچی شهردار همچنین در حاشیه آیین امضای تفاهم نامه بازسازی کامل ۳۱ رام قطارهای متروی تهران و افتتاح ایستگاه های یادگار امام (ره) و شهید ستاری در جمع خبرنگاران گفت: امروز مراسم امضای تفاهمنامه ساخت ۱۰۵ واگن متروی ملی را با شرکت واگن سازی تهران و شرکت متروی تهران داشتیم و همچنین تفاهمنامه بازسازی ۱۰ هزار دستگاه تاکسی و بازسازی ۳۱ قطار قدیمی مترو که با اعتبارات مورد حمایت سازمان برنامه و بودجه انجام می شود، هم به امضا رسید و همچنین دو ایستگاه یادگار امام و شهید ستاری با حضور معاون رییس جمهور را افتتاح کردیم.

او درباره تاثیر این برنامه ها بر شرایط حمل و نقل شهر گفت: افتتاح هر ایستگاه مترو حدود ۳۵ هزار مسافر به ظرفیت ناوگان حمل و نقل عمومی اضافه می کند. همچنین با افتتاح ایستگاه‌های تبادلی حدود ۵۰ هزار نفر به ظرفیت مترو اضافه می شود. بازسازی قطارهایی که قبلا نیاز به اورهال داشتند نیز تاثیر زیادی روی ایمنی حمل و نقل ریلی خواهد داشت. بازسازی ناوگان تاکسی و از همه مهمتر انعقاد قرارداد تولید ۱۰۵ واگن قدم اول برای خودکفایی این طرح عظیم خواهد بود.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 26

نظری: قاسمی‌نژاد به عنوان یک استقلالی شرایط مالی باشگاه را درک کند

منتشر شده

در

توسط

نظری: قاسمی‌نژاد به عنوان یک استقلالی شرایط مالی باشگاه را درک کند

سخنگوی باشگاه استقلال می‌گوید امین قاسمی‌نژاد برای پیوستن به این تیم باید شرایط مالی باشگاه را درک کند.

به گزارش ایسنا، حجت نظری درباره آخرین وضعیت محمد دانشگر و فرشید باقری اظهار کرد: درباره این دو بازیکن صحبتی در هیات‌مدیره نشد و تصمیم‌گیری نهایی نشده است.

او همچنین درباره امین قاسمی‌نژاد هم گفت: درباره مالیکت شهرخودرو صحبت وجود دارد و ما نمی‌دانیم باید با کدام مرجع صحبت کنیم. از طرفی با هیات‌فوتبال و از طرف دیگر با حمیداوی صحبت کردیم اما نمی‌دانیم باید کدام عزیر توافق کنیم. البته مذاکرات اولیه انجام شده اما بعد از اینکه موضوع مالکیت باشگاه  شهرخودرو به نتیجه رسید، باید با خود آقای قاسمی‌نژاد هم صحبت کنیم و به توافق برسیم چون اعداد و ارقامی که مطرح شده با شرایط مالی باشگاه امکان پذیر نیست. ما دوست داریم این بازیکن را جذب کنیم اما انتظار داریم آقای قاسمی‌نژاد به عنوان یک استقلالی ببشتر به این باشگاه توجه کنند.

او در پاسخ به این سوال که با این شرایط پرسپولیس چطور توانست با فرشاد فرجی که در تیم شهر خودرو بازی می‌کرد، قرارداد امضا کند، گفت: من اطلاعی ندارم.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 26

دستگیری ۱۶ نفر از عاملان تیراندازی مراسم ترحیم در خرمشهر

منتشر شده

در

توسط

دستگیری ۱۶ نفر از عاملان تیراندازی مراسم ترحیم در خرمشهر

ایسنا/خوزستان فرمانده انتظامی خرمشهر از دستگیری ۱۶ نفر از عاملان تیراندازی مراسم ترحیم در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ فرشاد کاظمی در بیان جزئیات این خبر گفت: در پی اعلام مرکز فوریت‎های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر تیراندازی افرادی در مراسم فاتحه خوانی در یک محله خرمشهر، بلافاصله دستگیری عاملان تیراندازی در دستور کار پلیس امنیت عمومی و ماموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، وی افزود: ماموران پلیس با انجام کارهای اطلاعاتی محل اختفای ۱۶ نفر از عاملان تیراندازی را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی در چند عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی خرمشهر با تاکید بر این ‌که تخطی از قوانین و مقررات مربوط به حمل، نگهداری و استفاده از سلاح‌های گرم جرم محسوب می‌شود، تصریح کرد: پلیس علاوه بر نگاه پیشگیرانه، تاکید ویژه‌ای بر فرهنگ‌سازی، آموزش و همکاری سایر نهادها و دستگاه‌های مسئول داشته و بر این باور است که می‌توان سایر رسوم پسندیده را جایگزین رسم غلط تیراندازی در مراسم عزا و عروسی کرد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 26

دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای ۲۰۰ میلیاردی در چهارمحال و بختیاری

منتشر شده

در

توسط

دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای ۲۰۰ میلیاردی در چهارمحال و بختیاری

ایسنا/چهارمحال و بختیاری فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری از دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای با ۲۰ فقره حکم جلب ویژه به اتهام کلاهبرداری و محکومیت مالی به ارزش ۲۰۰ میلیارد ریال خبر داد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری پلیس چهارمحال و بختیاری، سردار منوچهر امان اللهی اظهار کرد: در پی صدور ۲۰ فقره حکم جلب ویژه به اتهام کلاهبرداری و محکومیت مالی به مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال برای یک متهم متواری، دستگیری متهم در دستور کار پلیس استان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان تصریح کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی استان، با انجام اقدامات اطلاعاتی چند ماهه، مخفیگاه متهم را در استان مرکزی شناسایی و پس از اخذ نیابت قضایی متهم را در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: متهم دستگیر شده در بازجویی‌های پلیسی به جرایم خود اعتراف کرد و پس از تشکیل پرونده برای طی کردن مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها