با ما همراه باشید

اخبار 11

گفتگو با زبان ایموجی

منتشر شده

در

گفتگو با زبان ایموجی

ایسنا/اصفهان از واتس اپ گرفته تا اینستاگرام، از توییتر تا فیس بوک، این روزها ایموجی‌ها همه جا هستند.

۱۷ ژوئیه مصادف با روز جهانی ایموجی است، استفاده از ایموجی‌ها ساده‌ترین راه برای ابراز احساسات، بدون استفاده از کلمات است. به سختی می‌توان مکالمه ای داشت که بدون ایموجی کامل شود. محبوبیت این شکلک‌های جذاب به حدی افزایش یافته که همه ما هر روز از آن استفاده می‌کنیم، اما ایموجی‌ها چگونه ساخته شدند و کدام ایموجی‌ها محبوب تر هستند؟

استفاده از ایموجی از زمان پیدایش اینترنت شکل گرفته و در تعریف مدرن می‌توان گفت شکلک‌ها در سال ۱۹۸۲ برای اولین بار وارد زبان کامپیوتری شدند و پس از سال ۲۰۰۰ استفاده از آن‌ها رواج بیشتری پیدا کرد.

ایموجی ها توسط «شیگه تاکا کوریتا» طراح ژاپنی در سال ۱۹۹۹ اختراع و ژاپن خاستگاه ایموجی شد و آن زمان این شکلک‌های بامزه به منظور سهولت در برقراری ارتباط ساخته شدند. کوریتا فقط ۲۵ سال داشت که ایموجی را اختراع کرد.

محبوب ترین ایموجی ها

صورت خندان با اشک شادی، انگشت تایید، قلب قرمز، صورت خندان قلبی و صورت ناراحت پرکاربردترین ایموجی های مورد استفاده در سراسر دنیا هستند.

ایموجی کیک تولد و تکه پیتزا محبوب ترین شکلک های غذایی در ایموجی ها هستند.

تا به امروز ۳۳۰۴ ایموجی ایجاد شده است و هر سال شکلک های جدید ساخته و منتشر می شود.  ۹۵ درصد از کاربران اینترنت حداقل یک ایموجی ارسال کرده اند و روزانه بیش از ۱۰ میلیارد ایموجی در سراسر جهان ردوبدل می شود. کلمه ایموجی در سال ۲۰۱۳ به فرهنگ لغت آکسفورد اضافه شد.

در پژوهشی که از هفت هزار نفر در آمریکا، انگلیس، آلمان، فرانسه، ژاپن، استرالیا و کره جنوبی انجام شد، نتایج جالبی در مورد استفاده از ایموجی ها به دست آمد.

۸۸ درصد کاربران ایموجی در دنیا هنگام استفاده از ایموجی در مکالماتشان احساس همدردی بیشتری دارند.

۵۵ درصد کاربران با ایموجی ها احساس راحتی بیشتری دارند تا مکالمه تلفنی.

۸۹ درصد کاربران معتقدند کار با ایموجی محدودیت زبانی و تفاوت های زبانی را راحت تر می کنند.

۷۰ درصد کاربران معتقدند ایموجی مکالمات را مثبت تر می کند و تفاوت های فرهنگی و اجتماعی مهم را بهتر می توان مدیریت کرد.

۶۷ درصد کاربران فکر می کنند که استفاده از ایموجی مکالمه را دوستانه تر می کنند و این گروه معتقدند افرادی که از ایموجی بیشتر استفاده می کنند، دوستانه تر، شادتر و خوش اخلاق تر از کسانی هستند که اصلا ایموجی استفاده نمی کنند.

۹۰  درصد کاربران معتقدند ایموجی موجب می شود بهتر بتوانند خود را معرفی کنند.

۷۰ درصد کاربران نیز معتقدند ایموجی پاسخی سریع به جای حرف زدن است.

۷۳ درصد افراد می گویند با کمک ایموجی ها ایده های خود را بهتر انتقال می دهند.

۵۱ درصد کاربران هم معتقدند استفاده از ایموجی موجب کاهش مکالمه تلفنی و برگزاری جلسه می شود.

۷۶ درصد کاربران معتقدند ایموجی ابزار ارتباطی مهمی برای ایجاد اتحاد، احترام و درک یکدیگر است.

۶۳ درصد کاربران اما معتقدند که از ایموجی در معنای متفاوت آن استفاده می کنند.

۶۳ درصد معتقدند با کمک ایموجی تصمیم گیری آنها بهتر می شود.

به گزارش ایسنا،  امروز تقریباً همه‌ کیبوردهای موبایل، به شما اجازه استفاده از ایموجی می‌دهند؛  صورتک‌های رنگی که به جای ما لبخند می‌زنند، گریه می‌کنند و عصبانی می‌شوند؛ صورتک‌هایی که عواطف ما را به نمایش می گذارند. ایموجی ها نمادهایی برای انتقال لحن و تُن صدا، حالت چهره و زبان بدن هستند و می‌توانند به شکلی مختصر روایت‌گر داستان‌هایی باشند که به تمامی زبان‌ها قابل فهم هستند.

منابع: androidauthority

Twinkl

Indiatvnews

news۱۸

Adobe

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 11

مرغ دو نرخی در بازار معنایی ندارد

منتشر شده

در

توسط

مرغ دو نرخی در بازار معنایی ندارد

ایسنا/اصفهان معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان با تاکید بر اینکه مرغ دو نرخی در بازار نشان از حضور افراد سودجو در بازار است، گفت: اینکه تمام مرغ موجود با قیمت مصوب کشتار می شود، اما مرغ دو نرخی در بازار برای مصرف کننده موجود است، هیچ معنایی ندارد.

حسین ایراندوست در گفت‌وگو با ایسنا درباره کمبود مرغ در اصفهان و قیمت آزاد آن در بازار، اظهار کرد: اصفهان از نظر تولید مرغ مشکل و کمبودی ندارد.

وی توضیح داد: به عنوان مثال برای روز جمعه ۵۸۷ تن مرغ زنده در سامانه رهتاب فروخته و کشتار شده است که معادل ۴۴۰ تن گوشت مرغ است، همچنین پنجشنبه ۵۲۰ تن مرغ معادل ۳۹۴ تن گوشت کشتار شد، در حالیکه کل نیاز مصرفی استان ۳۹۴ تن بوده است، بنابراین در این شرایط نباید کمبودی داشته باشیم.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان افزود: تمام مرغ زنده با قیمت مصوب ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان به کشتارگاه ها عرضه می شود که باید با قیمت ۲۵ هزار و ۹۰۰ تومان به دست مصرف کننده برسد.

وی با تاکید بر اینکه وظیفه جهاد کشاورزی تولید و تحویل مرغ با قیمت مصوب به کشتارگاه است، تصریح کرد: اینکه تمام مرغ موجود با قیمت مصوب کشتار می شود، اما مرغ دو نرخی در بازار برای مصرف کننده موجود است، هیچ معنایی ندارد.

ایراندوست با تاکید بر اینکه گوشت مرغ به غیر از کشتارگاه راهی برای ورود به بازار ندارد، گفت: زمانیکه مرغ با دو قیمت در بازار عرضه می شود، نشان از حضور برخی افراد سودجو در بازار حضور است.

وی با بیان اینکه به طور میانگین شبانه ۵۵۰ تن مرغ تحویل ۱۷ کشتارگاه استان می شود که تمام آن تبدیل به گوشت مرغ و در سامانه رهتاب به دست مرغ فروشی ها می رسد، توضیح داد: باید دید مرغی که با قیمت مصوب به دست مغازه دار می رسد، این محصول نیز با قیمت مصوب به دست مشتری داده می شود یا خیر و اگر امروز این چنین نیست ناشی از نبود نظارت در بازار است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان با بیان اینکه درحال حاضر سهمیه ۶ کیلوگرمی مرغ به ازای هر فرد در نظر گرفته شده، و اگر خریداری ۴ کیلو خریداری کرد، باید دید مغازه دار در رهتاب قیمت ۶ کیلو ثبت می کند یا ۴ کیلو، بنابراین به نظر می رسد امروز نظارت بر مرغ فروشی ها بسیار ضعیف است.

وی گفت: اگر مغازه داری مرغ را با قیمت بالاتر از نرخ مصوب عرضه کند، باید موضوع را فورا به ۱۲۴ اطلاع دهیم تا دوستان نظارتی بازار به این مسئله ورود پیدا کنند.

ایراندوست درباره اینکه چرا مرغ با نرخ ۳۹ هزار تومان و بالاتر در اصفهان فروخته می شود، تاکید کرد: امروز مرغی با عنوان آزاد در بازار نداریم و تمام مرغ موجود باید با نرخ مصوب ۲۵ هزار و ۹۰۰ تومان در بازار عرضه شود.

وی با تاکید بر اینکه طی چند روز گذشته اگر ۳۵۰ تا ۴۰۰ تن گوشت مرغ کشتار شده باشد، نباید کمبودی در اصفهان داشته باشیم، تصریح کرد: البته اصفهان حتی در برخی روزها و به خصوص طی سه روز گذشته تا سقف ۴۵۰ تن کشتار مرغ و بیش از نیاز بازار، تولید و کشتار مرغ داشته است، بنابراین نباید کمبود مرغ داشته باشیم و شرایط فعلی بازار به نبود نظارت برمی گردد.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان تصریح کرد: روز به روز بازار مرغ رو به بهبود خواهد رفت چراکه آمار جوجه ریزی رو به افزایش است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 11

قضاوت دو داور ایرانی در تورنمنت فوتسال تایلند

منتشر شده

در

توسط

قضاوت دو داور ایرانی در تورنمنت فوتسال تایلند

دو داور سرشناس ایرانی در تورنمنت فوتسال تایلند سوت خواهند زد.

به گزارش ایسنا، مسابقات فوتسال هشت جانبه تایلند از ۳ تا ۸ مرداد برگزار می‌شود و تیم ملی فوتسال ایران نیز یکی از تیم‌های حاضر در این تورنمنت است.

تیم ایران در گروه دوم این پیکارها با تیم‌های مصر، لیتوانی و تاجیکستان هم‌گروه است.

در گروه اول این پیکارها هم تیم‌های تایلند، موزامبیک، کوزوو و ازبکستان قرار دارند.

مسوولان برگزاری این مسابقات از دو داور ایرانی نیز برای قضاوت در این پیکارها دعوت به عمل آورده‌اند. ابراهیم محرابی افشار و گلاره ناظمی که قرار است در رقابت‌های جام جهانی فوتسال نیز سوت بزنند در تورنمنت تایلند نیز حاضر بوده و قضاوت چند بازی را بر عهده خواهند داشت.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 11

فعالیت‌های اقتصادی در مرز دوغارون از سر گرفته شد

منتشر شده

در

توسط

فعالیت‌های اقتصادی در مرز دوغارون از سر گرفته شد
عکس از آرشیو

ایسنا/خراسان رضوی مدیر منطقه ویژه اقتصادی دوغارون گفت: با توجه به درخواست‌های مکرر افغانستان جهت ارسال کالا به این کشور، از روز چهارشنبه ۲۳ تیرماه جاری فعالیت‌های اقتصادی در مرز دوغارون پس از یک هفته بدون هیچ مشکلی از سرگرفته شد.

 حسین آخوندزاده در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: از ۲۳ تیرماه تاکنون بیش از ۲۲۷ دستگاه کامیون ایرانی از منطقه ویژه اقتصادی دوغارون به سمت هرات خارج شده و روند تبادل تجاری در امنیت کامل انجام می‌شود.

وی به خروج ۴۵۴ دستگاه کامیون ایرانی از مرز دوغارون به سمت هرات اشاره کرد و افزود: این تعداد کامیون ایرانی از ۲۳ تیرماه تاکنون از پایانه مرزی، بازارچه و منطقه ویژه اقتصادی دوغارون به سمت هرات برای تخلیه بار خارج شدند.

آخوندزاده بیان کرد: در تحولات جدید افغانستان تشریفات گمرکی توسط طالبان از گمرک اسلام قلعه حذف شده و کامیون‌های ایرانی برای بارگیری مستقیم به سمت هرات حرکت می‌کنند.

وی تصریح کرد: منطقه ویژه اقتصادی دوغارون از امکانات و ظرفیت‌های بالقوه از جمله ۲۲ هزار متر انبار مسقف، هشت مخزن یک میلیون لیتری سوخت، ۳۰ هزار متر مربع بارانداز آسفالته، سایت جرثقیل، دوش‌های ترانشیمنت سوخت برخودار است و آمادگی کامل نسبت به تخلیه کالاهای تجار افغانستانی را دارد.

مرز دوغارون در ۱۸ کیلومتری شهر تایباد قرار گرفته و این گذرگاه مرزی محل صادرات سالانه یک و نیم میلیارد دلار است که نقش حیاتی برای دو کشور ایران و افغانستان دارد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها