با ما همراه باشید

اخبار 8

“گلف” نشاط اجتماعی را در جامعه گسترش می‌دهد

منتشر شده

در

"گلف" نشاط اجتماعی را در جامعه گسترش می‌دهد

ایسنا/کرمانشاه رئیس هیات گلف کرمانشاه گفت: رشته ورزشی گلف می تواند نشاط اجتماعی را در جامعه گسترش دهد.

الهام اکبری در مراسم تجلیل از مدال آوران و قهرمانان گلف کرمانشاه که با حضور مدیرکل ورزش و جوانان و دیگر مسئولین ورزش استان برگزار شد، بااشاره به فعالیت 15 ساله گلف در کرمانشاه، اظهارکرد: طی این سالها با تربیت و آموزش ورزشکاران توانمندی در این رشته توانسته ایم جزو استانهای برتر کشور قرار گیریم.

وی تصریح کرد: سال 1397 برای اولین بار در اولین دوره المپیاد استعدادهای برتر گلف کشور سه ورزشکار کرمانشاهی مقام آوردند و سال بعد نیز دو مدال گرفتیم که کسب این موفقیت ها درحالی بود که رقبای بسیار قدرتمندی داشتیم که سابقه سالها حضور در تیم ملی را داشتند و این اتفاقی خوشایند و بی سابقه در گلف استان بود.

رئیس هیات گلف کرمانشاه خاطرنشان کرد: کسب این موفقیت ها نشان داد گلف کرمانشاه استعداد زیادی دارد که باید برای آنها به فکر زیرساختی باشیم، چراکه حتی یک وجب زمین هم برای این رشته در استان نداشتیم و براین اساس پیگیری هایی را آغاز کردیم.

وی تاکید کرد: گلف ورزشی مفرح و بانشاط است که می تواند نشاط اجتماعی را در جامعه گسترش بدهد و جامعه نونهالان، نوجوانان و جوانان را به سمت خود جذب کند، بنابراین در تلاشیم تا آن را به درستی به مردم  معرفی کنیم و با طرح های استعدادیابی بازیکنان آینده دار استان شناسایی شوند که این امر مستلزم داشتن زیرساخت و تجهیزات و امکانات است.

اکبری ادامه داد: البته در بحث تجهیزات فدراسیون کمک هایی می کند، اما در بحث زیرساخت ها نیاز به حمایت و کمک استان است و جزو معدود استان هایی در کشور بوده ایم که هیچ زیرساختی نداریم.

وی با تاکید براینکه گلف کرمانشاه آینده درخشانی پیش رو دارد، اعلام کرد: طی سالهای اخیر پایه گذاری خوبی برای تربیت ورزشکاران مستعد انجام داده ایم که در آینده شاهد رشد و ظهور این استعدادها خواهیم بود، بنابراین به زیرساخت نیاز داریم.

رئیس هیات گلف کرمانشاه اضافه کرد: باتوجه به پیگیری هایی که طی یکی دوسال اخیر انجام دادیم، با حمایت و موافقت مدیرکل ورزش و جوانان استان زمینی در مجموعه ورزشی 15 خرداد برای احداث یک زمین استاندارد 18 میدانه مینی گلف اختصاص پیدا کرد که امیدواریم در تیر یا مرداد ماه شاهد افتتاح آن باشیم.

وی تاکید کرد: با داشتن زمین استاندارد مینی گلف، ضمن افزایش سرانه زمین گلف می توانیم از این پس روی بحث استعدادیابی و جذب مخاطبین از رده های سنی جوانان گرفته تا بزرگسالان اقدام کنیم.

اکبری در ادامه با بیان اینکه رشته های مختلفی همچون بهکاپ، مینی گلف، وودبال و کروکت در گلف کرمانشاه تاکنون راه اندازی شده، افزود: در صورتی که مدیران ورزش شهرستانها همکاری کنند، آمادگی داریم با اعزام مربی این رشته ها را در شهرستان های استان هم راه اندازی کنیم.

وی با بیان اینکه از زمان شیوع بیماری کرونا تعداد ورزشکاران رشته گلف در استان بیشتر شده، گفت: هرچند کرونا فعالیت تعداد زیادی از رشته های ورزشی را مختل کرد، اما برای رشته گلف این اتفاق نیفتاد، چراکه این رشته در فضای باز و با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام می شود و حتی شاهد افزایش تعداد ورزشکاران این رشته هم بودهایم و ما نیز از این فرصت استفاده کردیم تا علاقمندان به گلف را در استان افزایش دهیم.

رئیس هیات گلف استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: در استان جمعا حدود 650 ورزشکار فعال در رشته گلف داریم که از این تعداد حدود 200 نفر بیمه شده ورزشی هستند و امسال هم افزایش قابل توجهی از نظر تعداد بیمه شده ها داشتیم.

وی در ادامه به مزایای گلف هم اشاره کرد و گفت: باتوجه به اینکه این رشته در فضای باز و در زمین چمن انجام می شود، برای همین میزان استرس افراد را کم می کند و نشاط، پویایی، سلامت و آرامش را به آنها می دهد.

اکبری با تاکید براینکه گلف رشته ای خانوادگی است، افزود: مدیریت شهری و شهرداری می توانند این رشته را پارکی کنند و برای روی آوردن خانواده ها و افزایش پیوند اجتماعی و همبستگی بین آنها کمک کننده باشند.

در خاتمه این مراسم، مدیرکل ورزش و جوانان استان از خدمات ارزنده رئیس هیات گلف در جذب و آموزش علاقمندان این رشته تجلیل کرد.

همچنین از ورزشکاران، مدال آوران، مربیان و مجریان طرح استعدادیبای و اعضای هیات رئیسه هیات گلف استان نیز با  اهدای لوح تقدیر، تندیس و جوایزی تجلیل شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 8

پیش‌بینی کاهش ۴۵ درصدی تولید گیلاس و آلبالو در خراسان رضوی

منتشر شده

در

توسط

پیش‌بینی کاهش ۴۵ درصدی تولید گیلاس و آلبالو در خراسان رضوی

ایسنا/خراسان رضوی مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: در سال جاری پیش‌بینی می‌شود ۳۸ هزار تن گیلاس و آلبالو در استان از سطح باغ‌های بارور استان برداشت شود که به دلیل پدیده‌های سرمازدگی اسفند ماه ۱۳۹۹، همچنین خشکسالی و عدم تامین آب مورد نیاز به دلیل کاهش آبدهی قنوات و رودخانه‌ها در باغات مناطق کوهپایه‌ای و تنش‌های دمایی سال جاری، شاهد کاهش ۴۵ درصدی تولید این محصولات نسبت به سال گذشته هستیم.

محمد میری دراین خصوص اظهار کرد: عمده شهرستان‌های تولیدکننده این محصولات در استان شامل چناران، مشهد، طرقبه شاندیز، نیشابور، تربت‌جام  و فریمان هستند که بخش عمده سطح زیرکشت و تولید این محصولات را به خود اختصاص داده‌اند. رقم عمده گیلاس در استان تک دانه و سیاه مشهد و در آلبالو ارقام مجاری و محلی است و در کنار آن سایر ارقام نیز به صورت محدود تولید می‌شود.

پیش‌بینی برداشت ۳۸ هزار تن گیلاس و آلبالو در خراسان رضوی

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود ۳۸ هزار تن گیلاس و آلبالو در استان امسال از سطح باغ‌های بارور استان برداشت شود که بدلیل پدیده‌های سرمازدگی اسفند ماه ۱۳۹۹، همچنین خشکسالی و عدم تامین آب مورد نیاز به دلیل کاهش آبدهی قنوات و رودخانه‌ها در باغات مناطق کوهپایه‌ای و تنش‌های دمایی سال جاری، شاهد کاهش ۴۵ درصدی تولید این محصولات نسبت به سال گذشته هستیم.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی بیان کرد: سیاست سازمان جهاد کشاورزی استان استفاده از ارقام پایه رویشی به جای باغ‌های سنتی و غیر اقتصادی بوده تا بتوان افزایش کیفی و کمی محصول را رقم زد.

میری عنوان کرد: آلبالو و گیلاس تولیدی در استان خراسان رضوی از مرغوبیت بالایی برخوردار بوده و عمده آن در این استان مصرف تازه‌خوری داشته و مازاد آن به استان‌های همجوار فرستاده می‌شود، ضمن اینکه بخشی از محصول تولیدی نیز به کشورهای روسیه، عراق، ترکیه، افغانستان و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس صادر می‌شود.

وی اضافه کرد: از مشکلات عمده گیلاس کاران باروری کم درختان گیلاس به خصوص رقم تکدانه مشهدی است که پیشنهاد می‌شود باغداران با اجرای طرح سرشاخه‌کاری درختان گیلاس نسبت به جایگزینی ارقام معرفی شده توسط مرکز تحقیقات کشاورزی اقدام کنند.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی تصریح نمود:  باغداران برای کاهش خسارت نسبت به بیمه کردن باغ‌ها نزد صندوق بیمه محصولات کشاورزی، تقویت درختان، استفاده از سامانه‌های ضد تگرگ، مه پاش، سیستم‌های گرمایشی و استفاده از ارقام دیرگل ومتحمل به سرما اقدام کنند.

میری گفت: در طول دوره برداشت به طور متوسط در هر هکتار ۳۰ نفرروز مشغول به کار می‌شوند که در مجموع حدود ۳۴۰ هزار نفر روز در محدوده زمانی برداشت این محصولات در سطح استان مشغول به کار می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی، وی عنوان کرد:  از جمله اقدامات انجام شده طی سال‌های اخیر در راستای بهبود کمی وکیفی عملکرد محصول می‌توان به (اجرای برنامه‌های اصلاحی از قبیل توصیه‌های فنی در زمینه کاشت ارقام سازگار و پرمحصول و کاشت ترکیبی ارقام در خصوص افزایش گردافشانی، استفاده از کندوی زنبور عسل همزمان باگرده افشانی در باغات گیلاس، اجرای طرح سرشاخه‌کاری در باغات قدیمی و کم‌بازده و استفاده از ارقام جدید وارداتی پرمحصول و با بازارپسندی مناسب، احداث باغات مدرن متراکم  و اصلاح و نوسازی و هرس باغات قدیمی)  اشاره کرد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 8

چگونه پایان نامه خود را کتاب کنیم؟

منتشر شده

در

توسط

چگونه پایان نامه خود را کتاب کنیم؟

سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، کارگاه آموزشی اصول استخراج کتاب از پایان نامه را برگزار می کند.

به گزارش ایسنا، کارگاه آموزشی اصول استخراج کتاب از پایان‌نامه با محوریت رشته‌های علوم انسانی ۲۸ تیرماه ۱۴۰۰ از ساعت ۱۰ تا ۱۲ برگزار خواهد شد. دکتر غزاله حجتی و دکتر علیرضا صالحی، مدرسان این دوره آموزشی برخط خواهند بود.

براساس اعلام روابط عمومی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، علاقه‌مندان به شرکت در این دوره می‌توانند تا ۲۵ تیرماه نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند. ثبت نام در این دوره از طریق پست الکترونیکی به نشانی Research@isba.ir یا پیام‌رسان به شماره 09108445943 میسر است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 8

ادامه اکران آنلاین «تکخال» همزمان با سینماها

منتشر شده

در

توسط

ادامه اکران آنلاین «تکخال» همزمان با سینماها

تهیه‌کننده فیلم «تکخال» با اعلام فروش یک میلیاردی این فیلم در سینماها از استقبال مخاطب در اکران آنلاین می‌گوید که تا یک ماه ادامه خواهد داشت.

فیلم «تکخال» که یکی از فیلم‌های اکران نوروزی سینماها بود، چند روزی است در پلتفرم‌های اینرنتی در حال اکران است و محمدحسین فرحبخش در این باره به ایسنا گفت: در روزهای گذشته اکران آنلاین «تکخال» همزمان با اکران پرده‌ای در سینماها آغاز شده و تا یک ماه ادامه دارد.

او با اشاره به استقبال مخاطبان اکران آنلاین افزود: نمایش فیلم در سینماها تاکنون یک میلیارد و 100 میلیون تومان فروش داشته و تا وقتی سینمادارها بخواهند همچنان روی پرده خواهد بود.

به گفته فرحبخش پیش از شروع ماه محرم که تقریبا یک ماه دیگر خواهد بود، نسخه نمایش خانگی «تکخال» در ‌VOD‌ها می‌شود.

«تکخال» به کارگردانی مجید مافی یک کمدی موزیکال است که پوریا پورسرخ، سحرقریشی، شبنم قلی‌خانی، امیر کربلایی‌زاده و یوسف تیموری در آن بازی کرده‌اند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها