با ما همراه باشید

اخبار 7

گل‌محمدی: از باشگاه خواستم رادوشووچ را برگرداند/ مربیان و مدیران درباره تیم‌های دیگر صحبت نکنند

منتشر شده

در

گل‌محمدی: از باشگاه خواستم رادوشووچ را برگرداند/ مربیان و مدیران درباره تیم‌های دیگر صحبت نکنند

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید مدیران و مربیان نباید درباره تیم‌های دیگر صحبت کنند.

به گزارش ایسنا، یحیی گل‌محمدی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر آلومینیوم اظهار کرد: به کادر پزشکی و درمان خسته نباشید می‌گویم که در این شرایط سخت کارشان حساس وخطرناک است. برایشان آروزی سلامتی دارم و امیدوارم هرچه زودتر ریشه این ویروس کنده بشود و امیدوارم مدیریت بهتری داشته باشیم و تنها راه نجات از این شرایط واکسیناسیون عمومی است که متاسفانه هنوز شروع نشده و مدیریت در این بخش ضعیف بود و امیدوارم مسئولین بیشتر به این موضوع فکر کنند.

وی افزود: مقابل تیمی بازی داریم که در هفته‌های اخیر نتایج خوبی گرفته و نشان داده با آمدن آقای منصوریان تیم منسجمی شده‌ است. فوتبال خوبی را از آلومینیوم دیدم و فردا روز راحتی برای ما نخواهد بود و باید بتوانیم از نظر دوندگی و ایجاد موقعیت در سطح بالایی باشیم تا بتوانیم بازی را ببریم. امیدوارم فردا روز خوبی برای ما باشد. بازیکنان ما آماده هستند. امیدوارم فردا شاهد بازی تماشاگر پسندی باشیم.

او درباره تقابلش با علیرضا منصوریان هم گفت: در بازی رفت برابر آلومینیوم باختیم، اشتباهات داوری تاثیر گذار بود. یک گل آفساید بود و روی گل بدی هم اصلا خطایی انجام نشد. اما هیچوقت در بوق و کرنا نکردیم و همیشه به تصمیم داور احترام گذاشتیم و شرایط سخت داوری را درک می‌کنیم و می‌دانیم چه شرایطی دارند. آنها با حداقل دستمزد و حداکثر سختی کار، تلاش می‌کنند. از همه داوران تشکر می کنم. علارغم اینکه می‌بینیم برخی تیم‌ها از صحنه‌ای که آفساید بود، به گل رسیدند، چقدر شلوغ کاری و هوچی‌گری کردند. در بازی رفت و برگشت برابر همین تیم آلومینیوم، سه پنالتی به سود آلومینیوم نگرفتند و بازی را هم بردند و مساوی کردند و 4 امتیاز گرفتند، علارغم اینکه تیم حریف می‌توانست امتیازات بیشتری بگیرد.

او تاکید کرد:  تمرکز ما روی کار خودمان است. مشکلاتی که ما داریم، هیچ تیمی ندارد. از اول فصل مشکلات ما شروع شد  خصوصا بعد از رسیدن به فینال مشکلات سخت ما شروع شد. کار را شروع کردیم وادامه دادیم و در نیم فصل اول قهرمان شدیم. هر تیمی جای ما بود، از هم می‌پاشید. این را صادقانه می‌گویم. انرژی مثبت هواداران این تیم را زنده نگه داشت. جا دارد از همه بازیکنان تشکر کنم که علارغم همه مشکلاتی که در بحث مالی دارند، با تمام وجود تاش کردند و زحمت کشیدند. مشکلات باشگاه در بحث مالی، بر دوش بازیکنان بوده است. بدهی‌ به برانکو، بودیمیر و دیگران نباید به بازیکنان ارتباط داشته باشد، اما بیشترین فشار روی دوش بازیکنان بود و هنوز هم این فشار وجود دارد. امیدوارم باشگاه هم نسبت به این قضیه کمی توجه بیشتری داشته باشد. می‌دانیم مشکلات وجود دارد و می‌دانیم صبح  تا شب کار می‌کنند اما ادامه مشکلات ممکن است به تیم ضربه بزند.

گل‌محمدی همچنین گفت: متاسفانه در لیگ ما  باب شده که هر تیمی بیشتر اعترض و هوچی گری می کند، آن تیم امتیاز می‌گیرد. این موضوع در یکی دو سال اخیر خیلی باب شده است. به جای اینکه تمرکزشان روی تیم خودشان باشد، درباره این و آن صحبت می کنند. از مدیرعامل تا سرمربی‌ها درباره تیم‌های حریف صحبت می‌کنند پس تمرکزشان روی تیم خودشان نیست. این درد بزرگی برای فوتبال ایران  است که رخ می‌دهد. همانطور که گفتم اگر مشکلات ما را تیم دیگری  داشت، منحل می‌شد اما به عشق هواداران تلاش می‌کنیم. می‌دانیم در این شرایط کرونایی چقدر مشکل دارند اما از ما حمایت می کنند. از همه آنها  تشکر می‌کنیم.

او درباره اینکه بازیکنان آلومینیوم 75 درصد مطالبات خود را دریافت کرده‌اند، گفت: من اطلاعی ندارم اما اگر گرفته باشند، حقشان است. اصلا 100 درصد بگیرند. خیلی از تیم‌ها مشکل مالی ندارند و وقتی مقابل ما بازی می‌کنند، هم انگیزه مضاعف دارند هم پاداش‌هایشان چند برابر می‌شود. تیمی مقابل بازی می‌کرد که تساوی برابر ما برایشان 50 میلیون پاداش به همراه داشت. یا برد 80 تا 90  میلیون پاداش به همراه داشت. این نشانه این است که پرسپولیس راه خودش را پیدا کرده و تیم‌ها ازما می‌ترسند و این مسائل برای برخی تیم‌ها طبیعی است. ما با تمام وجود فقط بلد هستیم بجنگیم و برای کسب افتخار تمام تلاشمان را می‌کنیم.

او درباره وضعیت رادوشوویچ هم گفت: از وقتی رادوشوویچ از تیم جدا شد، به باشگاه گفتم تحت هر شرایطی او باید برگردد، چون در این شرایط حساس و بازی‌های پیش رو اگر اتفاقی برای حامل لک رخ بدهد، ما بدون دروازه‌بان می‌مانیم. یک دروازه‌بان جوان داریم که تجربه کمی دارد. از باشگاه می‌خواهم این موضوع را حل کند واز رادوشوویچ می‌خواهم که کمی کوتاه بیاید. نمی‌دانم اتفاقاتی که رخ داده به اینجا کشیده شده است. نباید این مسائل در تیم ما ایجاد می‌شد اما رخ داده، از شروع  فصل این مشکلات وجود دارد. هنوز سوال بزرگی دارم و آن این است که چطور بشار رسن رفت؟ ما دو بازیکن خارجی داشیتم که هر دو رفتند. امیدوارم موضوع رادوشوویچ حل شود و از باشگاه می‌خواهم مشکل را حل کند. لازم باشد خودم هم با رادوشوویچ صحبت می‌کنم که این مشکل برطرف شود.

سرمربی پرسپولیس در ادامه درباره مصدومان تیمش هم گفت: کمال کامیابی‌نیا مصدوم است و عیسی آل‌کثیر قطعا در بازی فردا نیستند.

او همچنین گفت: در هفته‌های باقی مانده لیگ، تیم‌ها مربیان و مدیران دوست دارند نتیجه بگیرند. من می‌گویم از همه درخواست می‌کنم به جای مصاحبه درباره تیم‌های حریف تمرکزمان روی مسابقات و تمرینات خودمان باشد و به لیگ آرامش بدهیم. این چیزی است که فوتبال ما به آن نیاز دارد. این باب شده و اتفاق رخ داده مدیران و مربیان درباره تیم‌های دیگر صحبت می‌کنند و هرچه از دهانشان خارج می‌شود، می‌گویند و هیچ عکس‌العملی از سوی فدراسیون و کمیته اخلاق نسبت به آنها وارد نمی‌شود و انگار مصونیت دارند و خیلی راحت تهمت می‌زنند  وتوهین می‌کنند. این واقعا نگران کننده است، فدراسیون باید قوی ورود کند. صحبت‌های اخیر هم بار حقوقی دارد و فشار زیادی به باشگاه‌ها وارد می‌کند. این موضوع باید با ورود قوی فدراسیون برطرف شود و کسی نباید به خودش اجازه بدهد درباره تیم‌های دیگر صحبت کند. اگر ما هم بخواهیم صحبت کنیم حرف‌های زیادی برای گفتن داریم اما با هوچی‌گری درباره این موضوعات صحبت کردیم. امیدوارم مدیران و مربیان نسبت به تیم خود تمرکز داشته باشند و نسبت به تیم حریف صحبت نکنند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 7

بایدن: طالبان به بالاترین قدرت نظامی خود رسیده است/جنگ آمریکا در افغانستان اوت به پایان می‌رسد

منتشر شده

در

توسط

بایدن: طالبان به بالاترین قدرت نظامی خود رسیده است/جنگ آمریکا در افغانستان اوت به پایان می‌رسد

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا گفت که جنبش طالبان افغانستان از سال ۲۰۰۱ تاکنون به بالاترین سطح نظامی خود رسیده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، بایدن روز پنجشنبه اعلام کرد که مأموریت نظامی نیروهای آمریکایی در افغانستان در تاریخ ۳۱ اوت پایان می‌یابد.

وی در توجیه تصمیم خود برای پایان دادن به حضور نظامی آمریکا در افغانستان در شرایطی که طالبان در مناطق قابل توجهی از کشور به پیشروی‌های زیادی دست یافته است، گفت که او نسل دیگری از آمریکایی‌ها را به جنگ افغانستان نمی‌فرستد.

وی خطاب به کسانی که خواهان ادامه حضور آمریکا در افغانستان هستند، پرسید: «چند نفر دیگر، چند هزار دختر و پسر آمریکایی دیگر را می‌خواهید به خطر بیندازید؟ من نسل دیگری از آمریکایی‌ها را به جنگ افغانستان نمی‌فرستم، آن هم بدون انتظار منطقی برای دستیابی به نتیجه‌ای متفاوت.»

رئیس جمهور آمریکا تأکید کرد که در هیچ لحظه‌ای نمی‌توان گفت که مأموریت تمام شده است و افزود: “تنها از آن جهت که ما اسامه بن لادن را به چنگ آوردیم و دیگر تروریسم از آن نقطه از جهان نشأت نمی‌گیرد، مأموریت تمام شده است.”

بایدن تاکنون بارها تأکید کرده است که پیروزی در جنگ افغانستان ممکن نیست و مسئله این کشور «راه حل نظامی ندارد».

وی همچنین گفت: “ما در حال پایان دادن به طولانی‌ترین جنگ آمریکا هستیم. ما برای ساختن یک کشور وارد افغانستان نشدیم. این حق و مسئولیت مردم افغانستان است که به تنهایی در مورد سرنوشت خود تصمیم بگیرند و اینکه چگونه می‌خواهند کشور خود را اداره کنند. ”
در مورد آینده افغانستان نیز بایدن گفت که از نظر سازمان اطلاعات آمریکا سقوط دولت افغانستان بعید است و کنترل طالبان بر افغانستان حتمی نیست.

بایدن افزود که او به طالبان اعتمادی ندارد اما در مقابل به توانایی‌های نیروهای افغان اعتماد دارد.

وی تأکید کرد که ایالات متحده مسئولیت تلفات غیرنظامیان را در صورت کنترل طالبان بر افغانستان بر عهده ندارد و به کار خود برای آزادی آمریکایی‌های بازداشت شده در افغانستان ادامه خواهد داد.

بایدن همچنین به “متحدان افغان” که به نیروهای آمریکایی در افغانستان کمک می‌کردند اطمینان داد که در ایالات متحده “خانه‌ای برای آنها وجود دارد” و خواستار تسریع در روند صدور ویزای ویژه برای افغانانی شد که با نیروهای آمریکایی همکاری داشتند.

وی خطاب به مترجمان و سایر شهروندان افغان که در دوران جنگ به امریکا کمک کرده‌ و اکنون بیم انتقام‌گیری طالبان را دارند، گفت: «پیام ما به آن زنان و مردان روشن است. در صورت انتخاب، خانه‌ای برای شما در ایالات متحده وجود دارد. همانگونه که شما در کنار ما ایستادید، ما نیز در کنار شما خواهیم ایستاد.»

رئیس جمهور آمریکا از رهبران افغانستان خواست تا با هم به توفق برسند و به سوی آینده حرکت کنند. وی همچنین از کشورهای منطقه خواست که تلاش‌های خود را برای احیای راه حل سیاسی در افغانستان تشدید کنند.

رئیس جمهور ایالات متحده تأکید کرد که کشورش در حال تغییر موقعیت و توانایی‌های خود و نیروهای ضد تروریسم برای مقابله با تهدیدات در هر کجا که هستند است.

وی افزود که ایالات متحده باید بر روی جمع آوری قدرت تمرکز کند و تلاش‌های خود را بر روی رقابت استراتژیک خود با چین و سایر کشورها متمرکز کند.

نیروهای آمریکایی اوایل این هفته پایگاه هوایی بگرام را تخلیه کردند. این پایگاه مرکز اصلی هدایت عملیات آمریکا برای براندازی طالبان و شکار عوامل القاعده در حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر بود؛ عملیاتی که در واقع به نقطه آغاز ۲۰ سال جنگ تمام عیار در افغانستان بدل شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 7

افشاگری رسانه‌های عبری از دیدار پادشاه اردن با نخست وزیر رژیم صهیونیستی

منتشر شده

در

توسط

افشاگری رسانه‌های عبری از دیدار پادشاه اردن با نخست وزیر رژیم صهیونیستی

وب سایت عبری زبان “والا” فاش کرد که پادشاه اردن با نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کاخ خود در امان دیدار کرده است.

به گزارش ایسنا، این وب سایت به نقل از یک مقام سابق اسرائیلی گزارش داد این دیدار هفته گذشته برگزار شد و “بسیار مثبت بود”.

طبق گزارش “والا” دو طرف در این دیدار توافق کردند “صفحه جدیدی در روابط دوجانبه باز کنند”.

این مقام که نام وی فاش نشده است، افزود که نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل در این جلسه عبدالله دوم، پادشاه اردن را در جریان آمادگی رژیم صهیونیستی برای فروش مقادیر بیشتر آب به اردن قرار داد.

پیشتر دفتر پادشاهی اردن اعلام کرده بود که ایمن الصفدی، وزیر امور خارجه این کشور پنجشنبه با یائیر لاپید، همتای اسرائیلی خود دیدار می‌کند.

وزارت امور خارجه اسرائیل هم اعلام کرد که الصفدی و لاپید به توافق رسیده‌اند اسرائیل ۵۰ میلیون متر مکعب آب خریداری شده اضافی در اختیار اردن قرار دهد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 7

محسنی بندپی: تا پایان شهریور روند واکسیناسیون سرعت پیدا می‌کند

منتشر شده

در

توسط

محسنی بندپی: تا پایان شهریور روند واکسیناسیون سرعت پیدا می‌کند

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از مردم خواست که آرامش خود را حفظ کنند، چرا که تا پایان شهریور روند واکسیناسیون سرعت بخشیده می شود.

محمدعلی محسنی بندپی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: گلایه مردم از کند بودن روند واکسیناسیون قابل قبول است، سیاست ما در مقابل کرونا انفعالی بوده، یعنی بعد از آنکه با پیک اول کرونا مواجه شدیم فکر اساسی صورت نگرفت که وارد پیک های بعدی نشویم. متاسفانه حتی ورود به پیک ششم هم دور از ذهن نیست، پس باید فکر جدیدی باشد چون تا وقتی سیاست فعلی برقرار است نباید توقع داشت. بدان معنا که کرونا جلو آید و ما عقب نشینی کنیم و در همین شرایظ شاهد تجمعات و گردهمایی ها و عدم رعایت پروتکل ها باشیم.

وی در عین حال گفت: البته در کشورهایی که واکسیناسیون بطور اساسی صورت گرفته همچنان بر رعایت پروتکل تاکید دارند.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به رونمایی از چند واکسن کرونا، گفت: از مرحله رونمایی تا تولید انبوه فاصله زیادی وجود دارد، برای تولید انبوه به زیرساخت ها، مواد اولیه و کارکنان و اعتبارات ریالی و ارزی نیاز است. از بین مجموعه های تولید کننده واکسن کرونا، واکسن کوو برکت توانسته به دلیل پشتیبانی های مالی به اهدافش برسد و قرار است تا پایان تیر ماه رقم قابل توجهی از واکسن کرونا را تولید و عرضه کند.

وی افزود: از طرف دیگر از آنجا که واکسن محصول انحصاری در اختیار چند کشور است، ما با تحریم مواجه هستیم و لذا باید تمرکز بر تولید داخل باشد. اخیرا هیاتی از کمیسیون بهداشت از مراکز تجمیع واکسن بازدیدی به عمل آورد که نشان از سر و سامان یافتن اوضاع دارد.

محسنی بندپی با اشاره به روند واکسیناسیون در کشور اظهار کرد: تا زمان تزریق واکسن برای دو گروه سنی ۸۰ سال به بالا و ۷۵ تا ۸۰ سال مشکل چندانی وجود نداشت و مشکلات زمانی شروع شد که نوبت به واکسن گروه سنی ۷۰ تا ۷۵ سال رسید. به این دلیل که افراد زیادی را شامل می شد و از طرف دیگر عامه مردم تقاضای تسریع در روند واکسیناسیون داشتند چون هم از زدن ماسک و هم از خود حبسی خسته شده اند، این باعث شد با هجمه ای از تقاضای مردم برای دریافت واکسن مواجه شویم، آن هم در شرایطی که محدودیت عرضه وجود دارد.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: با توجه به قول دکتر مخبر انتظار می رود تا پایان تیر ماه حدود سه میلیون دُز واکسن کوو برکت عرضه شود تا بخشی از نگرانی مردم رفع شده، البته در این شرایط انتظار ما این است که هر فردی بر اساس نوبت خود تقاضای دریافت واکسن کند، همانطور که مقام معظم رهبری هم در نوبت خودشان واکسن دریافت کردند. من به عنوان عضو کمیسیون بهداشت و درمان هنوز واکسن نزدم، می توانستم از طرف نظام پزشکی واکسن بزنم اما ترجیح دادم که هر وقت نوبتم برسد واکسن دریافت کنم. اکنون پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده و از سفرها و تجمعات غیر ضروری پرهیز می کنم.

محسنی بندپی با بیان اینکه رسانه ها باید مردم را به داشتن چنین نگاهی ترغیب کنند، گفت: کمبود واکسن مطرح است اما مهمتر از آن وجود آرامش روانی در بین مردم است که به نظر می رسد بر هم خورده است. مردم فراموش نکنند که سویه دلتا قدرت انتقال بسیار بالایی دارد، پس اولویت را بر رعایت پروتکل های بهداشتی به خصوص استفاده از ماسک قرار دهند.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در پایان گفت: همچنان مردم را به داشتن آرامش دعوت و تشویق می کنم، ان شاءالله تا پایان شهریور با قول های داده شده سرعت واکسیناسیون تسریع پیدا می کند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها