با ما همراه باشید

اخبار 8

یک گروه فلسطینی خواستار برکناری دولت اشتیه و بازداشت برخی مسؤولان شد

منتشر شده

در

یک گروه فلسطینی خواستار برکناری دولت اشتیه و بازداشت برخی مسؤولان شد

جبهه خلق برای آزادسازی فلسطین امروز (یکشنبه) برکناری کابینه فلسطین به ریاست محمد اشتیه و مهار پیامدهای ترور نزار بنات، فعال فلسطینی را خواستار شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت العین الاخباریه امارات، دفتر سیاسی جبهه خلق برای آزادسازی فلسطین امروز در بیانیه‌ای علاوه بر برکناری کابینه فلسطین به ریاست محمد اشتیه و مهار پیامدهای ترور نزار بنات، فعال فلسطینی، تشکیل یک کمیته ملی بی‌طرف جهت تحقیق در این جرم و اعلام نتایج آن به مردم، در پیش گرفتن اقداماتی ضامن محاکمه عاملان و آمران آن مطابق قوانین و نیز تضمین حق این شهید به عنوان حق عمومی مردم و قرار دادن آن در زمره شهدای انقلاب را خواستار شد.

این جبهه در ادامه دولت فلسطین را به عنوان مسؤول دستگاه‌های امنیتی که به نزار بنات حمله کرده و در پایگاه‌هایشان جان او را گرفته و تظاهراتی را که پس از آن شکل گرفتند، سرکوب کردند، مسؤول ترور نزار بنات دانست.

همچنین این جبهه برای جایگزین کابینه اشتیه در صورتی که کناره‌گیری را قبول کند، تشکیل یک کابینه یکپارچه ملی که محدود به شروط چهارجانبه و دیگر موارد نبوده و مقاومت مردم را تقویت کرده و شرایط را برای برگزاری انتخابات فراهم کند، خواستار شد.

جبهه خلق برای آزادسازی فلسطین در ادامه بیانیه خود علاوه بر رسیدگی به پرونده ترور نزار بنات، کنترل پیامدهای این ترور را با بررسی ریشه‌ای عوامل و پیامدهای منفی آن خواستار شد.

این جبهه در ادامه در پیش گرفتن برخی اقدامات و بازداشت برخی مسؤولان را خواستار شد و تاکید کرد: در روند این بررسی نیروهای امنیتی از مراکز شهرها خارج شده، استاندار الخلیل و معاون مسؤول پیشگیری استان تا پایان تحقیقات، موقتا بازداشت ‌شوند.

همچنین دفتر سیاسی این جبهه نشست کمیته راه‌اندازی و توسعه سازمان آزادی‌بخش را به عنوان یک چارچوب رهبری موقت و مرجع سیاسی ملت-طبق آنچه در توافقنامه‌های ملی آمده است- تا زمان توافق درباره تشکیل یک شورای ملی جدید ضامن اجرای عدالت و فراگیری در نمایندگی، تعیین برنامه‌هایی برای برگزاری انتخابات جامع که ساختار سیاسی فلسطین را از نو بر اساس مشارکت ملی بنا کند و نیز ایجاد یک استراتژی ملی جامع که به توافقنامه‌های اسلو پایان داده و به رسمیت شناختن اشغالگران را لغو کند، خواستار شد.

همچنین این جبهه در ادامه بیانیه خود بر لزوم تشکیل یک رهبری ملی و یکپارچه برای مقاومت مردمی که نمونه‌های ارائه شده از سوی مردم ما در بیتا، شیخ جراح و سلوان را تقویت کرده و در تمامی نقاط برخورد و خطوط درگیری به راه افتاده و بر دستاوردهای مقاومت در غزه بیافزاید، تاکید کرده و در این راستا پیشنهاد داد با تشکیل یک کمیته ملی حرفه‌ای برای بازسازی‌ها به دور از هرگونه باج‌خواهی سیاسی و یا شروط کشورهای حامی مالی و یا طرف اشغالگر موافقت شده و به یک روند توسعه‌ای همه جانبه متصل شود که خدمات اساسی را به ساکنان نوار غزه ارائه داد، فرصت‌های شغلی برای آنها ایجاد کرده و از بیکاری در آنجا بکاهد.

از زمان ترور بنات به دست نیروهای امنیتی فلسطین آن هم کمی پس از بازداشتش در الخلیل، فلسطینی‌ها با راه‌اندازی تظاهرات‌های خشم‌آلودی در کرانه باختری برکناری محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان را خواستار شدند اما این اعتراضات توسط دستگاه‌های امنیتی سرکوب شدند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 8

پیش‌بینی کاهش ۴۵ درصدی تولید گیلاس و آلبالو در خراسان رضوی

منتشر شده

در

توسط

پیش‌بینی کاهش ۴۵ درصدی تولید گیلاس و آلبالو در خراسان رضوی

ایسنا/خراسان رضوی مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: در سال جاری پیش‌بینی می‌شود ۳۸ هزار تن گیلاس و آلبالو در استان از سطح باغ‌های بارور استان برداشت شود که به دلیل پدیده‌های سرمازدگی اسفند ماه ۱۳۹۹، همچنین خشکسالی و عدم تامین آب مورد نیاز به دلیل کاهش آبدهی قنوات و رودخانه‌ها در باغات مناطق کوهپایه‌ای و تنش‌های دمایی سال جاری، شاهد کاهش ۴۵ درصدی تولید این محصولات نسبت به سال گذشته هستیم.

محمد میری دراین خصوص اظهار کرد: عمده شهرستان‌های تولیدکننده این محصولات در استان شامل چناران، مشهد، طرقبه شاندیز، نیشابور، تربت‌جام  و فریمان هستند که بخش عمده سطح زیرکشت و تولید این محصولات را به خود اختصاص داده‌اند. رقم عمده گیلاس در استان تک دانه و سیاه مشهد و در آلبالو ارقام مجاری و محلی است و در کنار آن سایر ارقام نیز به صورت محدود تولید می‌شود.

پیش‌بینی برداشت ۳۸ هزار تن گیلاس و آلبالو در خراسان رضوی

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود ۳۸ هزار تن گیلاس و آلبالو در استان امسال از سطح باغ‌های بارور استان برداشت شود که بدلیل پدیده‌های سرمازدگی اسفند ماه ۱۳۹۹، همچنین خشکسالی و عدم تامین آب مورد نیاز به دلیل کاهش آبدهی قنوات و رودخانه‌ها در باغات مناطق کوهپایه‌ای و تنش‌های دمایی سال جاری، شاهد کاهش ۴۵ درصدی تولید این محصولات نسبت به سال گذشته هستیم.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی بیان کرد: سیاست سازمان جهاد کشاورزی استان استفاده از ارقام پایه رویشی به جای باغ‌های سنتی و غیر اقتصادی بوده تا بتوان افزایش کیفی و کمی محصول را رقم زد.

میری عنوان کرد: آلبالو و گیلاس تولیدی در استان خراسان رضوی از مرغوبیت بالایی برخوردار بوده و عمده آن در این استان مصرف تازه‌خوری داشته و مازاد آن به استان‌های همجوار فرستاده می‌شود، ضمن اینکه بخشی از محصول تولیدی نیز به کشورهای روسیه، عراق، ترکیه، افغانستان و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس صادر می‌شود.

وی اضافه کرد: از مشکلات عمده گیلاس کاران باروری کم درختان گیلاس به خصوص رقم تکدانه مشهدی است که پیشنهاد می‌شود باغداران با اجرای طرح سرشاخه‌کاری درختان گیلاس نسبت به جایگزینی ارقام معرفی شده توسط مرکز تحقیقات کشاورزی اقدام کنند.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی تصریح نمود:  باغداران برای کاهش خسارت نسبت به بیمه کردن باغ‌ها نزد صندوق بیمه محصولات کشاورزی، تقویت درختان، استفاده از سامانه‌های ضد تگرگ، مه پاش، سیستم‌های گرمایشی و استفاده از ارقام دیرگل ومتحمل به سرما اقدام کنند.

میری گفت: در طول دوره برداشت به طور متوسط در هر هکتار ۳۰ نفرروز مشغول به کار می‌شوند که در مجموع حدود ۳۴۰ هزار نفر روز در محدوده زمانی برداشت این محصولات در سطح استان مشغول به کار می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی، وی عنوان کرد:  از جمله اقدامات انجام شده طی سال‌های اخیر در راستای بهبود کمی وکیفی عملکرد محصول می‌توان به (اجرای برنامه‌های اصلاحی از قبیل توصیه‌های فنی در زمینه کاشت ارقام سازگار و پرمحصول و کاشت ترکیبی ارقام در خصوص افزایش گردافشانی، استفاده از کندوی زنبور عسل همزمان باگرده افشانی در باغات گیلاس، اجرای طرح سرشاخه‌کاری در باغات قدیمی و کم‌بازده و استفاده از ارقام جدید وارداتی پرمحصول و با بازارپسندی مناسب، احداث باغات مدرن متراکم  و اصلاح و نوسازی و هرس باغات قدیمی)  اشاره کرد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 8

چگونه پایان نامه خود را کتاب کنیم؟

منتشر شده

در

توسط

چگونه پایان نامه خود را کتاب کنیم؟

سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، کارگاه آموزشی اصول استخراج کتاب از پایان نامه را برگزار می کند.

به گزارش ایسنا، کارگاه آموزشی اصول استخراج کتاب از پایان‌نامه با محوریت رشته‌های علوم انسانی ۲۸ تیرماه ۱۴۰۰ از ساعت ۱۰ تا ۱۲ برگزار خواهد شد. دکتر غزاله حجتی و دکتر علیرضا صالحی، مدرسان این دوره آموزشی برخط خواهند بود.

براساس اعلام روابط عمومی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، علاقه‌مندان به شرکت در این دوره می‌توانند تا ۲۵ تیرماه نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند. ثبت نام در این دوره از طریق پست الکترونیکی به نشانی Research@isba.ir یا پیام‌رسان به شماره 09108445943 میسر است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 8

ادامه اکران آنلاین «تکخال» همزمان با سینماها

منتشر شده

در

توسط

ادامه اکران آنلاین «تکخال» همزمان با سینماها

تهیه‌کننده فیلم «تکخال» با اعلام فروش یک میلیاردی این فیلم در سینماها از استقبال مخاطب در اکران آنلاین می‌گوید که تا یک ماه ادامه خواهد داشت.

فیلم «تکخال» که یکی از فیلم‌های اکران نوروزی سینماها بود، چند روزی است در پلتفرم‌های اینرنتی در حال اکران است و محمدحسین فرحبخش در این باره به ایسنا گفت: در روزهای گذشته اکران آنلاین «تکخال» همزمان با اکران پرده‌ای در سینماها آغاز شده و تا یک ماه ادامه دارد.

او با اشاره به استقبال مخاطبان اکران آنلاین افزود: نمایش فیلم در سینماها تاکنون یک میلیارد و 100 میلیون تومان فروش داشته و تا وقتی سینمادارها بخواهند همچنان روی پرده خواهد بود.

به گفته فرحبخش پیش از شروع ماه محرم که تقریبا یک ماه دیگر خواهد بود، نسخه نمایش خانگی «تکخال» در ‌VOD‌ها می‌شود.

«تکخال» به کارگردانی مجید مافی یک کمدی موزیکال است که پوریا پورسرخ، سحرقریشی، شبنم قلی‌خانی، امیر کربلایی‌زاده و یوسف تیموری در آن بازی کرده‌اند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها