با ما همراه باشید

اخبار 12

۴۴ درصد جمعیت همدان زیر پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند

منتشر شده

در

۴۴ درصد جمعیت همدان زیر پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند

ایسنا/همدان مدیرکل سازمان تأمین اجتماعی استان همدان با اعلام اینکه ۴۴ درصد جمعیت استان همدان زیر پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند، گفت: مجموع بیمه‌شدگان این سازمان در استان ۲۴۳ هزار و ۹۴۴ نفر است و ۱.۷ درصد از بیمه‌شدگان در استان همدان هستند.

به گزارش ایسنا، شهناز حمزه‌لوئی دوشنبه ۲۸ تیرماه در جمع خبرنگاران بیان کرد: در استان همدان ۱۳ شعبه اصلی، ۴ شعبه اقماری و ۵ کارگزاری در بخش خصوصی در حال خدمت‌گزاری به مردم هستند.

وی ادامه داد: ۶۰ هزار و ۳۵۹ خانوار بازنشسته، از کار افتاده و فوتی در استان داریم که بیمه بازنشستگی به آنها تعلق می‌گیرد، همچنین جمعیت طبعی که از سازمان تأمین اجتماعی استان خدمات می‌گیرند ۷۶۵ هزار و ۸۷۹ نفر هستند.

این مقام مسئول با بیان اینکه باید در مسیری گام برداریم که حدود ۱۰ درصد به بیمه‌شدگان استان اضافه شود، تصریح کرد: این اتفاق با تقویت بازرسی و نیروی انسانی محقق می‌شود.

حمزه‌لوئی با اشاره به اینکه در کشور ۵۵ درصد تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار دارند، اضافه کرد: این آمار در استان همدان ۴۴ درصد است که با اقداماتی که انجام می‌دهیم به میانگین کشوری خواهیم رسید.

وی با اعلام اینکه در استان ۲۴ هزار و ۴۵۴ کارگاه فعال در حوزه بیمه‌شدگان پیمانکاری وجود دارد، خاطرنشان کرد: خوشبختانه در این زمینه وضعیت خوبی در کشور داریم و بیمه‌شدگان کارگاه‌ها در حال فعالیت هستند.

حمزه‌لوئی در ادامه با بیان اینکه سال گذشته در تعهدات بلند مدت ۱۶۶۴ میلیارد تومان مستمری پرداخت شد، ‌ مطرح کرد: مجموع پرداختی تعهدات بلند مدت و کوتاه مدت در این سال ۱۷۶۲ میلیارد تومان بود که در این زمینه جزو بالاترین‌ها در کشور بودیم.

مدیر کل سازمان تأمین اجتماعی استان همدان با اشاره به الکترونیکی شدن دفترچه‌های خدمات درمانی تأمین اجتماعی بیان کرد: در سال ۹۹ طرح ۳۰۷۰ آغاز شد که بر اساس آن ۳۰ نوع از خدمات مانند پرداخت بیمه بیکاری غیرحضوری شد، علاوه بر این هزینه صدور دفترچه بیمه ۲۵۰۰ میلیارد تومان بود که حذف شد.

وی با بیان اینکه مردم استان از طرح غیر حضوری تأمین اجتماعی استقبال کرده‌اند، گفت: برای اینکه این طرح بیشتر جا بیفتد کارگزاری‌ها و شعبات موظفند این خدمات را به مراجعه‌کنندگان آموزش دهند.

حمزه‌لوئی با اعلام اینکه در راستای حمایت از کارفرمایان خوش حساب و بخشودگی آنها بخشنامه‌ای ابلاغ شده است، ادامه داد: کارفرمایان تا ۳۱ تیرماه فرصت دارند از بخشودگی جرائم، که شامل تقسیط بین ۱۲ تا ۳۶ ماهه است استفاده کنند، همچنین شرایط استفاده از این بخشنامه فعال بودن کارگاه، ارسال لیست‌های بیمه تا پایان سال ۹۸ و کاهش نیافتن کارگران است.

حمزه‌لوئی با بیان اینکه میزان بدهی معوق کارفرمایان به تأمین اجتماعی استان ۲۵۰ میلیارد تومان است، گفت: ۶۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان هم میزان پرداخت مقرری بیمه بیکاری در سال قبل است.

وی با اشاره به اینکه در استان به ۲۴۰۰ نفر بیمه بیکاری پرداخت می‌شود، خاطرنشان کرد: در دوران همه‌گیری بیماری کرونا ۸۰۰ نفر از بیمه کرونا استفاده کردند، علاوه بر این بیشترین استفاده کنندگان بیمه بیکاری افراد شاغل در حوزه گردشگری هستند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 12

۷۱ هزار دز واکسن کرونا در اردبیل تزریق شده است

منتشر شده

در

توسط

۷۱ هزار دز واکسن کرونا در اردبیل تزریق شده است

ایسنا/اردبیل فرماندار اردبیل گفت: در شهرستان اردبیل تاکنون بیش از ۷۱ هزار و ۵۰۰ دز واکسن کرونا در بین گروه‌های سنی اعلام شده و بیماران خاص تزریق شده است.

مسعود امامی یگانه ۲۸ تیر در مراسم افتتاح چهارمین مرکز تجمیعی واکسیناسیون در اردبیل اظهار کرد: از همکاری سپاه، آموزش و پرورش و مرکز بهداشت در راه‌اندازی این مرکز تجمیعی قدردانی می‌کنیم چرا که در حال حاضر چهار مرکز تجمیعی تزریق واکسن را در شهرستان اردبیل عهده‌دار هستند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر علاوه بر این مراکز تجمیعی در ۱۱ مرکز جامع بهداشتی شهری و ۱۳ مرکز جامع بهداشت روستایی عملیات واکسیناسیون برای گروه‌های سنی مختلف در حال انجام است.

فرماندار اردبیل متوسط تزریق واکسن را در شهرستان اردبیل ۷۹ درصد و بالاتر از میانگین استانی اعلام کرد و گفت: تلاش بر این است تا تزریق واکسن در مراکز جامع بهداشتی و تجمیعی ادامه پیدا کند تا گروه‌های بیشتری به مرحله ایمن‌سازی برسند.

امامی یگانه افزود: نوبت‌دهی در مراکز تزریق برای جلوگیری از تجمع بیش از حد به صورت سامانه انجام می‌شود که گروه‌های سنی اعلام شده ۶۰ سال به بالا می‌توانند با مراجعه به سامانه سلامت ثبت‌نام کرده تا روزانه با ثبت‌نام یک‌هزار و ۷۰۰ نفر عملیات واکسیناسیون به خوبی انجام شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: ‌در شهرستان اردبیل با تزریق واکسن ایرانی و همچنین برای گروه‌های سنی ۶۰ تا ۷۰ سال کار اجرایی و عملیاتی در این حوزه شروع شده و تلاشمان بر این است تا با گسترش این اقدامات جلوی آسیب‌ها در پیک پنجم کرونا نیز گرفته شود.

در حال حاضر شهرستان اردبیل در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد به طوری که تعداد بیماران بستری که اغلب در شهرستان اردبیل، مشگین‌ و پارس‌آباد است به بیش از ۲۸۸ بیمار بستری کرونایی رسیده که حال عمومی ۶۰ بیمار کرونایی بدحال و در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 12

اعلام زمان انتشار نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی

منتشر شده

در

توسط

اعلام زمان انتشار نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی

طبق برنامه زمان‌بندی، سه‌شنبه دوم شهریور ماه نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور منتشر می‌شود.

به گزارش ایسنا، طبق برنامه زمانبندی اعلام شده پس از برگزاری جلسه با کارشناسان مسئول دانشگاه‌ها و معرفی فرآیند اجرایی ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی، دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تا نهم مرداد ماه فرصت دارند تا مستندات مورد درخواست در راهنمای ارزشیابی را به معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ارسال کنند. پس از آن تا ۱۵ مرداد ماه مستندات بررسی خواهد شد.

سامانه ارزشیابی تحقیقات و فناوری (RTES) ۱۶ مرداد ماه برای مشاهده نتایج ارزشیابی در دسترس خواهد بود. پس از بررسی اعتراضات احتمالی، در نهایت سه‌شنبه دوم شهریور ماه نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اعلام خواهد شد.

معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با راه اندازی سامانه (RTES) در ابتدای تیر ماه، دستورالعمل ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی را ابلاغ کرد و در یک نشست مشترک که با حضور مدیران ستادی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت برگزار شد، جزئیات و تغییرات اعمال شده نیز تشریح شد.

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، دستورالعمل ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی با رویکرد بازآرایی و بازسازماندهی، متناسب با فرآیندهای بهینه و کارا و در عین ایجاد دسترسی و شفافیت در بستر سامانه برخط توسط معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت بازبینی و تدوین شده است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 12

پترائوس: افغانستان در حال فروپاشی است

منتشر شده

در

توسط

پترائوس: افغانستان در حال فروپاشی است

ژنرال دیوید پترائوس، یکی از فرماندهای نظامی سابق آمریکا در افغانستان گفت، وضعیت در این کشور جنگ‌زده حتی پیش از تکمیل خروج نظامیان ایالات متحده از آن، در حال فروپاشی است.

به گزارش ایسنا، ژنرال پترائوس در مصاححبه با برنامه جی.پی.اس فرید زکریا در شبکه خبری سی.ان.ان گفت: وضعیت میدانی هر هفته وخیم‌تر میشود.

اوایل امسال، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا گفت نظامیان آمریکایی از افغانستان خارج می‌شوند و به تازگی هم تاریخ نهایی خروج را زودتر کرده است. تلاش های بایدن برای پایان دادن به طولانی ترین جنگ آمریکا در تاریخ، موافقان و مخالفانی داشته است.

ژنرال پترائوس که سالها در افغانستان خدمت کرد، گفت: میترسم به عقب نگاه کنیم و از تصمیم به خروجمان متاسف شویم. متاسفانه ممکن است ما زودتر از آنچه فکرش را میکردم و بعد از آنکه تصمیم خروج اعلام شد بیان کردم، متاسف شویم.

پترائوس که سال ۲۰۱۱ از ارتش بازنشسته شد تا مدیر سیا شود، افزود: علاوه بر این، فکر میکنم ما همچنین به عقب نگاه خواهیم کرد و بابت این خروج عجولانه پشیمان شویم.

فرید زکریا در بخشی از سوالاتش اینطور گفت که نیروهای افغان از اینکه بیشتر کار مبارزه با طالبان را بر عهده آمریکا بگذارند، خشنودند اما پترائوس این ایده را رد کرد. این ژنرال آمریکایی گفت: اگر نیروهای امنیت ملی افغانستان می جنگیدند نیروهایش را در حجم وسیعی از دست میداد. وضعیت هنوز هم همانطور است. مشکل اکنون این است که آنها اطمینان ندارند که آیا کسی برای نجات می آید یا خیر و همین موضوع، تردید زیادی را وارد میدان نبرد میکند.

مجری سی.ان.ان همچنین به دلایل ناامیدی آمریکا از جنگ در افغانستان از جمله ناتوانایی در ورود به پایگاه های طالبان در پاکستان اشاره کرد. این ژنرال بازنشسته با این مساله موافق بود اما گفت خروج نظامیان آمریکایی قرار نیست پایانی بر جنگ در آنجا باشد.

ژنرال پترائوس تاکید کرد: هیچکس بیش از کسانی که واقعا در افغانستان حضور داشته‌اند، دلشان نمی‌خواهد این جنگ‌های بی‌پایان به پایان برسند. اما ما در حال پایان دادن به این جنگ نیستیم. ما در حال خاتمه دادن به مداخله آمریکا در آن هستیم. متاسفانه آنچه اکنون میبینم، طلوع یک جنگ داخلی وحشیانه است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها