با ما همراه باشید

اخبار 8

۹۰ درصد بانک‌های اصفهان ساعت ۱۳ تعطیل نکردند

منتشر شده

در

۹۰ درصد بانک‌های اصفهان ساعت ۱۳ تعطیل نکردند

ایسنا/اصفهان مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان گفت: اگرچه روز گذشته بیشتر ادارات استان سر ساعت ۱۳ تعطیل کردند، اما ۹۰ درصد بانک ها از این مصوبه تخطی کردند، درحالی که اگر این مصوبه به طور کامل اجرا شود، حدود ۴۰ مگاوات موجب کاهش مصرف برق خواهد شد.

مرسل صالحی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه توازن تولید و مصرف برق برهم خورده است، اظهار کرد: خاموشی‌های هفته گذشته به دلیل برهم خوردن توازن تولید و مصرف برق است و هرچه مدیریت مصرف برق داشته باشیم، شرایط تامین پایدار برق بیشتر مهیا می شود.

وی درباره مصوبه پنجشنبه هفته گذشته استاندار اصفهان مبنی بر تغییر ساعت کاری ادارات از ۷ تا ۱۳، گفت: اگر ادارات و بانک ها براساس این مصوبه پیش روند بین ۳۰ تا ۴۰ مگاوات شاهد کاهش مصرف برق خواهیم بود.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان با ارزیابی اجرای این مصوبه در روز نخست آن یعنی شنبه-۱۹ تیرماه، گفت: مطابق بررسی ها متاسفانه بانک های اصفهان سر ساعت ۱۳ تعطیل نکردند و همچنان تا ساعت ۱۵ و ۱۶ بعدازظهر با همان میزان مصرف به کار خود ادامه دادند.

وی گفت: اگرچه در ظاهر بانک ها سر ساعت ۱۳ تعطیل کردند، اما با بستن درب بانک، از داخل مشغول به کار بودند و حتی سیستم های سرمایشی خود را کم نکردند و به نوعی مصرف برق توسط این بخش کاهش نیافت.

وی با بیان اینکه متاسفانه بیشتر بانک های استان تعطیلی ساعت ۱۳ بعدازظهر را رعایت نکردند، تاکید کرد: مطابق این مصوبه شرکت های توزیع برق اختیار قطعی برق را دارند و به همین منظور امروز به مدیران انرژی بانک ها و بانک ها اخطار داده شده که اگر در ساعت تعیین شده تعطیل نکنند، برق بانک ها قطع خواهد شد.

صالحی تصریح کرد: تغییر ساعت ادارات برای تامین پایدار برق مردم در بخش خانگی است.

وی با بیان اینکه برای مدیریت بار در حال حاضر صنایع فولاد و سیمان با ۱۰ درصد ظرفیت خود برق مصرف می کنند، گفت: در حال حاضر این صنایع ۹۰ درصد کاهش مصرف برق دارند، اما برای کاهش خاموشی ها نیاز به همراهی مردم داریم.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان با بیان اینکه روز گذشته بیشتر ادارات استان سر ساعت ۱۳ و یا با نیم ساعت تاخیر تعطیل کردند، اما ۹۰ درصد بانک ها از این مصوبه تخطی کردند، اظهار کرد: اگر این مصوبه به طور کامل اجرا شود، حدود ۴۰ مگاوات موجب کاهش مصرف برق خواهد شد.

وی تاکید کرد: البته روز گذشته با وجودی که بانک های اصفهان در اجرای این مصوبه شرکت توزیع برق را همراهی نکردند، حدود ۳۰ مگاوات برق صرفه جویی در اصفهان داشتیم.

صالحی درباره اثرات این گونه طرح ها و تغییر ساعت ادارات در کاهش مصرف برق، اظهار کرد: ساعت پیک مصرف برق بین ۱۱ تا ۱۸ است که با مدیریت بار می توان سقف مورد نیاز را رعایت کنیم، بنابراین برای مدیریت بار، ادارات باید در طرح های مدیریت مصرف مشارکت کنند و نسبت به صبح ۱۰ درصد مصارف برق خود را کاهش دهند، همچنین با کاهش زمان کاری ادارات، وسایل سرمایشی آنها از مدار خارج می شود و موجب کاهش ۹۰ درصدی مصرف برق می شود.

وی درباره اینکه طی سه روز اخیر در اصفهان اصلا خاموشی نداشتیم، توضیح داد: طی این چند روز صنایع فولاد و سیمان اصفهان تنها مجاز به مصرف ۱۰ درصد برق خود مورد نیاز خود هستند.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان درباره اینکه طرح مدیریت بار از خردادماه در حال اجراست، گفت: با توجه به قطعی برق بدون برنامه ریزی، طرح های مدیریت بار اجرا نشد و کل کشور درگیر خاموشی سراسری شد، اما امروز با توجه به اینکه قطعی سراسری نداریم، اجرای طرح های مدیریت بار توسط صنایع اجباری است.

وی با تاکید بر اینکه تعطیلی روزهای پنجشنبه تاثیر زیادی در کاهش مصرف برق دارد، گفت: میزان بار مصرفی ادارات با تعطیلی روزهای پنجشنبه به صفر می رسد.

صالحی با بیان اینکه دمای هوا امروز ۴۱ درجه است، گفت: از مردم می خواهیم به عنوان سفیر انرژی اقدام به مدیریت مصرف برق کنند و از استفاده وسایل غیرضرور در ساعت پیک مصرف خودداری کنند.

وی تاکید کرد: شهروندان باید لامپ های اضافه خود را خاموش و از نور روز استفاده کنند، همچنین وسایل اضافه را داخل مدار نکنند، از سوی دیگر وسایلی همچون تلویزیون را که نیاز ندارند از پریز برق جدا کنند، از سوی دیگر کولرهای آبی را بر دور کم و کولر گازی را بر دمای ۲۶ درجه به بالا (دمای آسایش) قرار دهند که در مجموع با رعایت این موارد می توان از روزهای پیک مصرف برق عبور کنیم.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 8

پیش‌بینی کاهش ۴۵ درصدی تولید گیلاس و آلبالو در خراسان رضوی

منتشر شده

در

توسط

پیش‌بینی کاهش ۴۵ درصدی تولید گیلاس و آلبالو در خراسان رضوی

ایسنا/خراسان رضوی مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: در سال جاری پیش‌بینی می‌شود ۳۸ هزار تن گیلاس و آلبالو در استان از سطح باغ‌های بارور استان برداشت شود که به دلیل پدیده‌های سرمازدگی اسفند ماه ۱۳۹۹، همچنین خشکسالی و عدم تامین آب مورد نیاز به دلیل کاهش آبدهی قنوات و رودخانه‌ها در باغات مناطق کوهپایه‌ای و تنش‌های دمایی سال جاری، شاهد کاهش ۴۵ درصدی تولید این محصولات نسبت به سال گذشته هستیم.

محمد میری دراین خصوص اظهار کرد: عمده شهرستان‌های تولیدکننده این محصولات در استان شامل چناران، مشهد، طرقبه شاندیز، نیشابور، تربت‌جام  و فریمان هستند که بخش عمده سطح زیرکشت و تولید این محصولات را به خود اختصاص داده‌اند. رقم عمده گیلاس در استان تک دانه و سیاه مشهد و در آلبالو ارقام مجاری و محلی است و در کنار آن سایر ارقام نیز به صورت محدود تولید می‌شود.

پیش‌بینی برداشت ۳۸ هزار تن گیلاس و آلبالو در خراسان رضوی

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود ۳۸ هزار تن گیلاس و آلبالو در استان امسال از سطح باغ‌های بارور استان برداشت شود که بدلیل پدیده‌های سرمازدگی اسفند ماه ۱۳۹۹، همچنین خشکسالی و عدم تامین آب مورد نیاز به دلیل کاهش آبدهی قنوات و رودخانه‌ها در باغات مناطق کوهپایه‌ای و تنش‌های دمایی سال جاری، شاهد کاهش ۴۵ درصدی تولید این محصولات نسبت به سال گذشته هستیم.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی بیان کرد: سیاست سازمان جهاد کشاورزی استان استفاده از ارقام پایه رویشی به جای باغ‌های سنتی و غیر اقتصادی بوده تا بتوان افزایش کیفی و کمی محصول را رقم زد.

میری عنوان کرد: آلبالو و گیلاس تولیدی در استان خراسان رضوی از مرغوبیت بالایی برخوردار بوده و عمده آن در این استان مصرف تازه‌خوری داشته و مازاد آن به استان‌های همجوار فرستاده می‌شود، ضمن اینکه بخشی از محصول تولیدی نیز به کشورهای روسیه، عراق، ترکیه، افغانستان و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس صادر می‌شود.

وی اضافه کرد: از مشکلات عمده گیلاس کاران باروری کم درختان گیلاس به خصوص رقم تکدانه مشهدی است که پیشنهاد می‌شود باغداران با اجرای طرح سرشاخه‌کاری درختان گیلاس نسبت به جایگزینی ارقام معرفی شده توسط مرکز تحقیقات کشاورزی اقدام کنند.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی تصریح نمود:  باغداران برای کاهش خسارت نسبت به بیمه کردن باغ‌ها نزد صندوق بیمه محصولات کشاورزی، تقویت درختان، استفاده از سامانه‌های ضد تگرگ، مه پاش، سیستم‌های گرمایشی و استفاده از ارقام دیرگل ومتحمل به سرما اقدام کنند.

میری گفت: در طول دوره برداشت به طور متوسط در هر هکتار ۳۰ نفرروز مشغول به کار می‌شوند که در مجموع حدود ۳۴۰ هزار نفر روز در محدوده زمانی برداشت این محصولات در سطح استان مشغول به کار می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی، وی عنوان کرد:  از جمله اقدامات انجام شده طی سال‌های اخیر در راستای بهبود کمی وکیفی عملکرد محصول می‌توان به (اجرای برنامه‌های اصلاحی از قبیل توصیه‌های فنی در زمینه کاشت ارقام سازگار و پرمحصول و کاشت ترکیبی ارقام در خصوص افزایش گردافشانی، استفاده از کندوی زنبور عسل همزمان باگرده افشانی در باغات گیلاس، اجرای طرح سرشاخه‌کاری در باغات قدیمی و کم‌بازده و استفاده از ارقام جدید وارداتی پرمحصول و با بازارپسندی مناسب، احداث باغات مدرن متراکم  و اصلاح و نوسازی و هرس باغات قدیمی)  اشاره کرد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 8

چگونه پایان نامه خود را کتاب کنیم؟

منتشر شده

در

توسط

چگونه پایان نامه خود را کتاب کنیم؟

سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، کارگاه آموزشی اصول استخراج کتاب از پایان نامه را برگزار می کند.

به گزارش ایسنا، کارگاه آموزشی اصول استخراج کتاب از پایان‌نامه با محوریت رشته‌های علوم انسانی ۲۸ تیرماه ۱۴۰۰ از ساعت ۱۰ تا ۱۲ برگزار خواهد شد. دکتر غزاله حجتی و دکتر علیرضا صالحی، مدرسان این دوره آموزشی برخط خواهند بود.

براساس اعلام روابط عمومی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، علاقه‌مندان به شرکت در این دوره می‌توانند تا ۲۵ تیرماه نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند. ثبت نام در این دوره از طریق پست الکترونیکی به نشانی Research@isba.ir یا پیام‌رسان به شماره 09108445943 میسر است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 8

ادامه اکران آنلاین «تکخال» همزمان با سینماها

منتشر شده

در

توسط

ادامه اکران آنلاین «تکخال» همزمان با سینماها

تهیه‌کننده فیلم «تکخال» با اعلام فروش یک میلیاردی این فیلم در سینماها از استقبال مخاطب در اکران آنلاین می‌گوید که تا یک ماه ادامه خواهد داشت.

فیلم «تکخال» که یکی از فیلم‌های اکران نوروزی سینماها بود، چند روزی است در پلتفرم‌های اینرنتی در حال اکران است و محمدحسین فرحبخش در این باره به ایسنا گفت: در روزهای گذشته اکران آنلاین «تکخال» همزمان با اکران پرده‌ای در سینماها آغاز شده و تا یک ماه ادامه دارد.

او با اشاره به استقبال مخاطبان اکران آنلاین افزود: نمایش فیلم در سینماها تاکنون یک میلیارد و 100 میلیون تومان فروش داشته و تا وقتی سینمادارها بخواهند همچنان روی پرده خواهد بود.

به گفته فرحبخش پیش از شروع ماه محرم که تقریبا یک ماه دیگر خواهد بود، نسخه نمایش خانگی «تکخال» در ‌VOD‌ها می‌شود.

«تکخال» به کارگردانی مجید مافی یک کمدی موزیکال است که پوریا پورسرخ، سحرقریشی، شبنم قلی‌خانی، امیر کربلایی‌زاده و یوسف تیموری در آن بازی کرده‌اند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها