کد خبر : 71813
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۴

3715 حکم جایگزین حبس در استان کرمان صادر شده است

3715 حکم جایگزین حبس در استان کرمان صادر شده است

 رییس کل دادگستری استان کرمان به صدور 3715 حکم جایگزین حبس نیز اشاره کرد و گفت: طی سال گذشته 2204 قرار تعلیق تعقیب، 215 تعلیق صدور حکم و هزاران تصمیم برای کاهش جمعیت کیفری زندان ها انجام شده است. “یدالله موحد” امروز اول تیرماه در دیدار اعضای شورای قضائی استان کرمان با نماینده ولی فقیه

3715 حکم جایگزین حبس در استان کرمان صادر شده است

 رییس کل دادگستری استان کرمان به صدور 3715 حکم جایگزین حبس نیز اشاره کرد و گفت: طی سال گذشته 2204 قرار تعلیق تعقیب، 215 تعلیق صدور حکم و هزاران تصمیم برای کاهش جمعیت کیفری زندان ها انجام شده است.

“یدالله موحد” امروز اول تیرماه در دیدار اعضای شورای قضائی استان کرمان با نماینده ولی فقیه در استان به مناسبت هفته قوه قضائیه اظهار کرد: در حال حاضر 32 واحد قضایی فعال در استان کرمان وجود دارد و 397 قاضی در استان مشغول خدمت به مردم هستند.

وی افزود: با ایجاد زمینه های آموزش و جذب قضات در استان کرمان، میانگین سن قضایی استان به میزان چشمگیری کاهش یافته است.

موحد در ادامه با اشاره به عملکرد دستگاه قضایی استان کرمان در یک سال گذشته، گفت: طی سال گذشته در مراجع مختلف قضایی استان 546 هزار و 452 پرونده رسیدگی شده و همچنین طی این مدت 188 هزار پرونده قضایی در شوراهای حل اختلاف استان مختومه شده است.

رییس کل دادگستری استان کرمان افزود: در کنار رسیدگی به پرونده ها در دستگاه قضایی، همکاران قضایی در نهادهای شبه قضایی نیز 47 هزار پرونده را رسیدگی و در صدور آرای آنها مشارکت داشته اند.

وی ادامه داد: در مجموع 734 هزار و 452 فقره پرونده در شعب قضایی و شوراهای حل اختلاف استان کرمان طی سال گذشته رسیدگی شده و بر این اساس سرانه هر قاضی به صورت میانگین 1830 پرونده بوده است.

موحد بیان کرد: روزانه تقریبا 600 جلسه محاکمه در واحدهای قضایی و 600 جلسه در شوراهای حل اختلاف استان کرمان برگزار می شود و روزانه حداقل 25 هزار نفر اعم از شاکی، متهم، کارشناس، وکیل و … به دستگاه قضایی استان کرمان مراجعه می کنند.

وی یادآور شد: براساس اصل 156 قانون اساسی هفت ماموریت اساسی برای دستگاه قضایی تعیین شده که از آن جمله می توان به رسیدگی به تظلمات، تعدیات، شکایات و حل و فصل اختلافات و دعاوی، احیای حقوق عامه و گسترش آزادی های مشروع، نظارت بر اجرای صحیح قوانین در جریان امور، رسیدگی به جرایم و اجرای حدود و قوانین جریانی مدون کشور و اصلاح مجرمان، پیشگیری از وقوع جرم و دعاوی حمایت از مالکیت افراد اشاره کرد.

رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به این مطلب وضعیت موجود در حوزه قضایی با وضعیت مطلوب در تراز عدالت اسلامی فاصله دارد، تاکید کرد: در سند تحول قضایی چالش ها و عواملی که مانع اجرای ماموریت های دستگاه قضایی می شود، مشخص و ماموریت های قانونی برای رفع آنها نیز مشخص شده است.

وی در ادامه گفت: حمایت از تولید،  پشتیبانی از واحدهای تولیدی و مانع زدایی از بنگاه های اقتصادی بر عهده دولت است و قوه قضاییه به عنوان همراه و پشتیبان دستگاه های اجرایی برای رونق تولید، افزایش زمینه اشتغال و رفع موانع تولید اقدام می کند.

موحد با بیان این مطلب که 20 کلانتری به عنوان اجرای پایلوت اجرای طرح ارتباط تمام الکترونیک بین مراجع انتظامی و قضایی تعیین شده اند، تاکید کرد: در راستای هوشمندسازی قوه قضاییه در حال حاضر 40 سامانه الکترونیکی در دادگستری کل استان کرمان و واحدهای تابعه فعال هستند.

وی به صدور 3715 حکم جایگزین حبس نیز اشاره کرد و گفت: طی سال گذشته 2204 قرار تعلیق تعقیب،  215 تعلیق صدور حکم و هزاران تصمیم برای کاهش جمعیت کیفری زندان ها انجام شده است.

منبع:ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها