کد خبر : 118345
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۸

ابوشریف: اقدام انگلیس در تروریست خواندن حماس برای جذب حمایت لابی صهیونیستی است

ابوشریف: اقدام انگلیس در تروریست خواندن حماس برای جذب حمایت لابی صهیونیستی است

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین با بیان این که تصمیم اخیر انگلیس در تروریست خواندن حماس برای جذب حمایت لابی‌های صهیونیستی انجام شد، گفت: این اقدام انگلیس در واقع به چالش کشیدن مقررات بین‌المللی است و در ادامه همان جنایات انگلیس در قرن گذشته است. به گزارش ایسنا، ناصر ابوشریف در نشستی با موضوع اهداف

ابوشریف: اقدام انگلیس در تروریست خواندن حماس برای جذب حمایت لابی صهیونیستی است

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین با بیان این که تصمیم اخیر انگلیس در تروریست خواندن حماس برای جذب حمایت لابی‌های صهیونیستی انجام شد، گفت: این اقدام انگلیس در واقع به چالش کشیدن مقررات بین‌المللی است و در ادامه همان جنایات انگلیس در قرن گذشته است.

به گزارش ایسنا، ناصر ابوشریف در نشستی با موضوع اهداف اقدام انگلیس در تروریست خواندن مقاومت فلسطین با بیان اینکه این تصمیم انگلیس بسیار عجیب است و با گرایش مردم این کشور  در حمایت از مردم فلسطین مغایرت دارد، اظهار کرد: علت واقعی این تصمیم، شخص وزیر خارجه انگلیس است که فردی راست گرا و آنارشیست بوده و می خواهد نخست وزیر این کشور شود بنابراین نیازمند حمایت صهیونیست هاست.
وی در ادامه افزود: این تصمیم انگلیس علیه یک جنبشی اتخاذ شده که بخشی از جامعه فلسطین است. این تصمیم اقدامی علیه مردم انگلیس هم بود که حامی فلسطین هستند. این تصمیم برای جذب حمایت لابی های صهیونیستی انجام شد.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین همچنین با بیان اینکه مقاومت را حقی مشروع برای خود می دانیم، تصریح کرد: قدس و کرانه باختری مناطق اشغالی است و باید از سوی تمام کشورها حمایت شود. تصمیم انگلیس در واقع به چالش کشیدن مقررات بین‌المللی است. این اقدام ادامه همان جنایات انگلیس در قرن گذشته است. رژیم صهیونیستی با حمایت انگلیس و با انجام جنایات مختلف علیه مردم فلسطین تشکیل شد.

ابوشریف افزود: ما تصمیم انگلیس در تروریست خواندن مقاومت فلسطین را حمایت واقعی و اشتباه سیاسی، اخلاقی و قانونی و اقدامی علیه مردم فلسطین و در ادامه حمایت از رژیم صهیونیستی می دانیم.

وی در ادامه با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین از جمله افزایش ۲۱ درصدی تخریب منازل فلسطینیان توسط این رژیم در سال جاری، گفت: انگلیس به جای مقابله با جنایات اسراییل، مردم فلسطین را هدف قرار داده است. ما اقدام انگلیس را تبعیض نژادی علیه مردم فلسطین می دانیم. از مردم فلسطین می خواهم در برابر این تصمیم بایستند و با آن مخالفت کنند. همچنین باید از مسیرهای سیاسی و دیپلماتیک با این تصمیم انگلیس مخالفت شود. حق مقاومت ما مشروع است و ما به مقاومت خود ادامه می دهیم. این تصمیم انگلیس به آبرو و اعتبار خود این کشور ضربه می زند.

ابوشریف با بیان اینکه از آزادی خواهان و مدافعان حقوق بشر، سیاستمداران و نمایندگان پارلمان ها می خواهم با این تصمیم مخالفت کنند، گفت: اسراییل قانون قومیت وضع کرده است که براساس آن فقط یهودیان، شهروندان این رژیم محسوب می شوند در حالیکه بیست درصد جمعیت اسراییل را فلسطینیان تشکیل می دهند و آنها مقیم محسوب می شوند نه شهروند که این اقدام تبعیض آمیز است.

ابوشریف در پایان گفت: در ایران اقدام انگلیس با مخالفت دولت، پارلمان و وزارت خارجه مواجه شده است اما ما نیازمند فعالیت بیشتر برای حمایت از مردم فلسطین هستیم. به مقاومت خود ادامه می دهیم و این اقدامات تاثیری در ادامه مقاومت ندارد.

انتهای پیام

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها