با ما همراه باشید

اخبار 41

اتحاد خبرنگاران شیرازی، الگویی برای اهالی رسانه

منتشر شده

در

اتحاد خبرنگاران شیرازی، الگویی برای اهالی رسانه

ایسنا/فارس سرمربی یکی از تیم‌های لیگ برتری، که اتفاقا یکی از مربیان خوشنام فوتبال ایران به شمار می‌رود، سه شنبه گذشته در رفتاری دور از انتظار، به خبرنگاران شیرازی احترام نگذاشت و در نشست خبری قبل از بازی شرکت نکرد و خبرنگاران ورزشی شیراز عصر چهارشنبه گذشته، ضمن ادای احترام به این مربی، ناراحتی خود را از رفتار او با ترک سالن نشست خبری پس از بازی، نشان دادند؛ اقدامی که می‌تواند گامی در راستای توجه به جایگاه و شان رسانه از سوی تیم‌های حاضر در لیگ برتر باشد.

سرمربی مس رفسنجان که از یک روز پیش از دیدار با فجرسپاسی، در شیراز حاضر بود، به کنفرانس خبری پیش از بازی که در تمام لیگ های حرفه ای دنیا مرسوم است، بی اعتنایی کرد. به همین دلیل، خبرنگاران شیرازی در اقدامی هماهنگ که مسبوق به سابقه هم نبود، تصمیم به تحریم کنفرانس خبری پس از بازی این مربی گرفتند.

رفتار خبرنگاران شیرازی یادآور این موضوع بود که سِمَت افراد، تعیین کننده برتری آنها به یکدیگر نیست. همانطور که شغل یک نفر مربیگریست و باید وظایف خود را طبق اصول تعریف شده انجام دهد، خبرنگاران هم باید بتوانند وظایف محوله خود را آنطور که مطلوب است، انجام دهند. محمد ربیعی با رفتار خود باعث خلل در کار خبرنگاران و اتلاف وقت آنها شد، بنابراین کمترین حق خبرنگاران شیرازی، این بود که صدای اعتراض خود را به گوش او و اهالی فوتبال برسانند و این کار نیز با نهایت احترام و پس از خوش آمد گویی و ارائه توضیح به وی، انجام شد.

متاسفانه احترام خبرنگاران در فوتبال ایران آنچنان که باید و شاید حفظ نشده و یک چیزهایی در این زمینه باید مورد بازنگری قرار گیرد. همانطور که اشاره شد، خبرنگاران بر اساس شغل و وظیفه خود می بایست بتوانند به بهترین نحو و با بهترین شرایط، کار خود را انجام دهند اما کدام شرایط مطلوب برای آنها فراهم است و چه میزان برخورد حرفه ای از سوی اهالی فوتبال با آنها انجام می شود؟

بارها شاهد بوده ایم که در برنامه های ورزشی، مربیان و بازیکنان با لحن ناخوشایندی علیه سوالات خبرنگاران موضع گیری می کنند، اما آیا کسی به این فکر کرده که این برخوردها با چه حقی صورت می گیرد؟ تمامی اهالی فوتبال در هر سمتی موظفند پاسخگوی رسانه ها باشند و بی احترامی از سوی آنها باید با برخورد جدی از سوی رسانه ها مواجه شود. اتفاقی که تا کنون کمتر شاهد آن بوده ایم، اما حرکت خبرنگاران شیرازی می تواند به الگویی برای سایر اهالی رسانه تبدیل شود.  تلاشی برای احقاق حق و جلوگیری از تداوم بی احترامی اهالی فوتبال به رسانه ها.

محمد ربیعی که از برخورد بی سابقه خبرنگاران شیرازی شوکه شده بود، جمله ای را به زبان آورد که حرکت این اهالی رسانه را تایید می کند. وی گفت : پیش از این هم شاهد بوده ایم که مربیان در سالن کنفرانس حاضر نشده اند اما کسی چنین حرکتی را در قبال آنها انجام نداده!

سرمربی مس ناخواسته این نکته را متذکر می شود که بی تفاوتی رسانه ها به چنین بی احترامی هایی، باعث تداوم و تکرار این رفتارها شده است. اما احتمالا این آخرین باریست که چنین رفتاری از وی سر می زند!

بازتاب رسانه ای حرکت خبرنگاران شیرازی در برنامه های پربیننده فوتبالی نیز تلنگری برای تمامی اهالی فوتبال بود. آنها باید این نکته را بپذیرند که اگر در فوتبال حرفه ای فعالیت دارند، مانند سایر نقاط دنیا موظف به پاسخگویی و احترام به مردم و در نتیجه به رسانه ها – به عنوان تنها پل ارتباطی بین این دو قشر – می باشند. از طرف دیگر، اتحاد خبرنگاران شیرازی در قبال این موضوع و خالی نکردن پشت یکدیگر، نکته امیدبخش دیگری بود که پیش از این کمتر شاهد آن بوده ایم و می تواند گامی بلند جهت ارتقای سطح کیفی کار این قشر فرهیخته و سالم، در فوتبال کشور باشد.

انتهای پیام

اخبار 41

مهلت دفاع ازپایان‌نامه دانشجویان دانشگاه تهران تمدید شد

منتشر شده

در

توسط

مهلت دفاع ازپایان‌نامه دانشجویان دانشگاه تهران تمدید شد

معاونت آموزشی دانشگاه تهران طی اطلاعیه‌ای تاریخ دفاع از رساله یا پایان‌نامه مربوط به نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، معاونت آموزشی دانشگاه تهران اعلام کرد؛ بر اساس مصوبه شورای آموزشی این دانشگاه، با تمدید زمان برگزاری جلسه دفاع از رساله یا پایان‌نامه بدون ایجاد نیمسال و اخذ شهریه تا تاریخ ۲۵ اسفند ماه ۱۳۹۹ موافقت شد.

همچنین دانشجویان مذکور مشمول خدمت وظیفه عمومی که در سنوات ارفاقی هستند و مدت معافیت تحصیلی آنان به پایان رسیده، موظف هستند تا پایان نیم سال اول سال تحصیلی جاری (۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۹) از رساله یا پایان‌نامه خود دفاع کنند.

بر این اساس در صورت دفاع پس از این تاریخ (تا تاریخ ۲۵ اسفند ماه ۱۳۹۹) عواقب ناشی از عدم تأیید سازمان وظیفه عمومی ناجا به عهده آنان بوده و قصوری متوجه دانشگاه تهران نخواهد بود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 41

آیت الله علوی گرگانی درگذشت پدر وزیر اطلاعات را تسلیت گفت

منتشر شده

در

توسط

آیت الله علوی گرگانی درگذشت پدر وزیر اطلاعات را تسلیت گفت

ایسنا/قم آیت الله سید محمد علی علوی گرگانی از مراجع تقلید در پیامی درگذشت آیت الله سید رضی علوی پدر حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات را تسلیت گفت.

در این پیام آمده است: جناب مستطاب حضرت حجة الاسلام و المسلمین آقای حاج سید محمود علوی وزیر محترم اطلاعات سلام علیکم درگذشت والد معظم، عالم پارسا و جلیل القدر حضرت آیت الله آقای حاج سید رضی علوی رحمه الله موجب تاثر و تالم گردید. اینجانب این ضایعه را به جنابعالی و ارادتمندان و بیت آن عالم محترم تسلیت گفته و مغفرت و رحمت الهی را برای آن عالم بزرگوار از خداوند مسالت مینمایم.

آیت الله سید رضی علوی از پیشگامان انقلاب اسلامی ظهر ۳۰ بهمن‌ماه جاری در سن ۹۷ سالگی  درگذشت.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 41

افزایش دو برابری وام دستیاری در سال آینده/دانشجویان دارای مشکل مالی به ما مراجعه کنند

منتشر شده

در

توسط

افزایش دو برابری وام دستیاری در سال آینده/دانشجویان دارای مشکل مالی به ما مراجعه کنند

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت از رشد ۵۰ درصدی وام هایی دانشجویی خبر داد و گفت: آن دسته از دانشجویانی را که به دلیل مشکلات مالی، دچار پریشانی‌های روحی هستند به حوزه رفاهی دانشگاه خود مراجعه نمایند تا در حد بضاعت از این دانشجویان حمایت مالی شود.

به گزارش ایسنا، مهندس بهروز رحیمی در جمع فعالان نهادهای دانشجویی با بیان این‌که طی دو سال گذشته معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت تلاش داشته است تا در حوزه بهبود زیرساخت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی حرکت کند، خاطرنشان کرد: بیش از ۶۷ پروژه خوابگاهی نیمه کاره در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور وجود دارد که به همت این معاونت طی اقداماتی حمایتی در حال تکمیل است.

وی با تاکید براینکه۲۰ هزار تخت دانشجویی به ظرفیت خوابگاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی افزوده خواهد شد،اضافه کرد: با تکمیل ۶۷ خوابگاه نیمه‌کاره عنوان شده، ظرفیتی بالغ بر ۲۰ هزار تخت دانشجویی به ظرفیت تخت‌های خوابگاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اضافه خواهد شد.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به انجام سفرهای استانی معاون فرهنگی وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: حضور در همه دانشگاه‌ها و حضور در جمع دانشجویان از سوی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، نشان دهنده توجه ویژه این معاونت به حوزه‌های مختلف فرهنگی و دانشجویی از جمله وضعیت تغذیه، خوابگاه‌ها، وضعیت رفاهی و فرهنگی دانشجویان است. در این میان بودجه‌های حوزه‌های فرهنگی دانشجویی طی این دو سال تغییرات بسیار خوبی پیدا کرده است که امیدواریم اثر آن در سال‌های آتی در حوزه‌های مختلف فرهنگی و دانشجویی قابل مشاهده خواهد بود.

رحیمی با بیان این‌که عمده وظایف ما وظایف مالی و اداری است، بیان داشت: موفقیت‌هایی که در حوزه‌های فرهنگی و دانشجویی طی این دو سال احساس شده است، می‌تواند در سنوات آتی، انقلابی در حوزه‌های فرهنگی و دانشجویی ایجاد کند.

این مقام مسؤول از برگزاری جشنواره‌های دانشجویی به عنوان فضایی برای دیده شدن دانشجو یاد کرد و بیان کرد: برگزاری جشنواره‌های دانشجویی با این وجود که ممکن است از لحاظ اجرایی دارای مشکلاتی باشد اما نماد حضور دانشجویان است که اگر این فرصت را نیز از دانشجویان بگیریم دیگر عرصه‌ای برای دیده شدن ندارند.

رحیمی ‌گفت به رشد ۵۰ درصدی کلیه وام‌های دانشجویی اشاره کرد و بیان داشت: امروز می‌توانیم ادعا کنیم که در کلیه وام‌های دانشجویی و کلیه بودجه‌هایی که بر اساس سرانه در طول سال به دانشجویان از محل این منابع، وام پرداخت می‌شد، نسبت به ابتدای سال ۹۸ رشد ۳ برابری داشته‌ایم. در این بین دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تا به امروز ۱۰ میلیارد تومان بودجه برای ارایه وام به دانشجویان خود دریافت کرده است.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به موفقیت‌های حاصله در حوزه وام دستیاری و ارایه این وام به مبلغ ۱۵ میلیون تومان اشاره کرد و گفت: این خبر خوش را به دستیاران عزیز خواهیم داد که مبلغ این وام در سال آینده دو برابر خواهد شد.

به گزارش مفدا، وی در حوزه بیمه تکمیلی دانشجویان دستیاری از رسیدن خبرهای خوش در آینده نزدیک خبر داد و متذکر شد: نگاه مجموعه فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، همراهی و همیاری با دانشجویان است و به واقع تلاش می‌کند تا به هر اندازه که در توان خود می‌بیند در مسیر رفع مشکلات این عزیزان حرکت کند.

این مقام مسؤول در پایان در خصوص مشکلات روحی و روانی دانشجویان در حوزه سلامت روان گفت: آن دسته از دانشجویانی را که به دلیل مشکلات مالی، دچار پریشانی‌های روحی هستند به حوزه رفاهی دانشگاه خود مراجعه نمایند و دانشگاه‌ها نیز این افراد را به ما معرفی کنند تا صندوق رفاه دانشجویان در حد بضاعت از این دانشجویان حمایت مالی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها