با ما همراه باشید

اخبار 54

اختصاص ۵.۵ هکتار زمین به شرکت‌های دانش‌بنیان در شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی

منتشر شده

در

اختصاص ۵.۵ هکتار زمین به شرکت‌های دانش‌بنیان در شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی

ایسنا/خراسان رضوی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی گفت:در حال حاضر ۵.۵ هکتار زمین به شرکت‌های دانش‌ بنیان در شهرک‌های صنعتی استان اختصاص پیدا کرده است و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال این میزان زمین به ۷ هکتار برسد. همچنین پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری ۳۰ واحد صنعتی از واحدهای موجود در شهرک‌های صنعتی استان مربوط به شرکت‌های دانش بنیان باشد.

علی بهرامی‌زاده در برنامه زنده تلویزیونی “خراسان، آینده”، اظهار کرد: در حال حاضر ۵۰ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب در خراسان رضوی وجود دارد که از این تعداد ۴۲ شهرک و ناحیه صنعتی فعال و در حال واگذاری زمین به واحدهای تولیدی است. همچنین ۲۷۷۱ واحد تولیدی فعال دارای پروانه‌ بهره برداری در این مجموعه شهرک‌ها و ناحیه‌های صنعتی استان در مساحتی بالغ بر ۲۶۷۰ هکتار فعالیت می‌کنند.

وی ادامه داد: معادل ۵۴ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در مجموعه واحدهای تولیدی فعال شرکت شهرک‌های صنعتی استان انجام شده و همچنین برای ۷۸ هزار و ۶۰۰ نفر اشتغال ایجاد شده است. شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی از لحاظ تعداد واحدهای صنعتی در کشور رتبه چهارم، از لحاظ سرمایه‌گذاری رتبه ششم و از لحاظ ایجاد اشتغال رتبه سوم را در میان شرکت‌های شهرک صنعتی کشور به خود اختصاص داده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی بیان کرد: از میزان طرح‌های صنعتی که در شهرک‌های صنعتی استان در حال اجرا هستند، ۸۷۰ مورد در مرحله احداث ساختمان هستند که بیشتر این طرح‌ها در شهرک صنعتی بینالود و خیام و سبزوار قرار دارد. همچنین در رابطه با نصب ماشین‌آلات در واحدهای شهرک‌های صنعتی، ۳۵۰ طرح صنعتی فعال وجود دارد که امید است تا پایان سال از این تعداد  ۲۰۰ طرح به بهره‌برداری برسد.

بهرامی‌ زاده در رابطه با طرح‌های غیر فعال موجود عنوان کرد: ۹۳۲ طرح غیر فعال نیز در حوزه تخصیص زمین در شهرک‌های صنعتی استان وجود دارد که عملیاتی نشده‌اند، لذا باید این واحدها هرچه زودتر کار خود را آغاز نمایند در غیر این صورت قرارداد آن‌ها فسخ خواهد شد.

کمبود نقدینگی، بیشترین مشکلات واحدهای راکد و غیر فعال خراسان رضوی

وی در خصوص مشکلات موجود در رابطه با واحدهای صنعتی راکد در استان بیان کرد: بیشترین مشکلات واحدهای راکد و غیر فعال استان، کمبود نقدینگی است. مشکلات موجود در حوزه دستگاه‌های خدمات‌رسان و اجرایی، مشکلات بازاریابی برای فروش محصولات، مشکلات حقوقی و ورشکستگی میان شرکا، نوسانات قیمت در زمینه خرید تجهیزات و همچنین مشکلاتی مانند واردات بی رویه و قاچاق یک محصول خاص و … از  دیگر این مشکلات است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی اظهار کرد: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته ۶۲ درصد واحدهای راکد، قابلیت احیا دارند. استاندار محترم خراسان رضوی نیز به صورت ویژه در این خصوص دستوراتی را صادر کرده‌اند. بنابراین در حال پیگیری احیای واحدهای راکد و رفع مشکلات مربوط به آن‌ها هستیم.

سهم بخش صنعت از اقتصاد خراسان رضوی بیش از ۴۰ درصد است

بهرامی‌زاده با اشاره به شعار سال که حمایت از تولید، مانع‌زدایی و پشتیبانی است، خاطرنشان کرد: سهم بخش صنعت از اقتصاد خراسان رضوی بیش از ۴۰ درصد است. اگر بخواهیم در راستای شعار سال به مانع‌زدایی بپردازیم باید تمام جنبه‌های اقتصادی مربوط به حوزه تولید را در نظر بگیریم. برهمین اساس یکی از اقدامات اساسی که در شرکت شهرک‌های صنعتی انجام شده است، واگذاری و ایجاد کارگاه‌های تولیدی بود.

ایجاد اشتغال‌زایی برای ۴۰۵ نفر توسط کارگاه‌های تولیدی حوزه‌ دانش‌بنیان

وی افزود: بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد هر هکتار زمین صنعتی برای ۵۴ نفر در سطح استان اشتغال‌زایی ایجاد می‌کند. همچنین این بررسی‌ها نشان داد، برخی کارگاه‌های تولیدی در حوزه‌ دانش‌بنیان در برخی از شهرک‌های صنعتی در هر هکتار زمین کارگاهی برای ۴۰۵ نفر اشتغال ایجاد می‌کنند. این تفاوت ۹ برابری در شرایط اقتصادی موجود در کشور بسیار قابل تامل و چشمگیر است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی تصریح کرد: با کمک مسئولان در استان موضوع واگذاری زمین‌های کارگاهی در ۱۰ شهرک صنعتی استان و ۵۰۰ واحد کارگاهی شروع شده و زمین ۲۰۰ کارگاه تولیدی واگذار شده است و از این تعداد ۷۰ کارگاه به مرحله بهره‌برداری رسیده است.

بهرامی‌زاده با بیان اینکه موضوع مورد توجه، واگذاری زمین درشهرک‌های صنعتی به شرکت‌های دانش بنیاد بود، عنوان کرد: در دستورالعمل‌های واگذاری زمین به شرکت‌ها استثنایی برای شرکت‌های دانش بنیان قائل شده‌ایم. به هر شرکت دانش بنیان مورد تایید معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری که متقاضی زمین در شهرک‌های صنعتی استان باشد، خارج از چهارچوب رقابت و مزایده در اولین فرصت زمین اختصاص داده می‌شود.

وی اضافه کرد: در حال حاضر ۵.۵ هکتار زمین به شرکت‌های دانش‌ بنیان در شهرک‌های صنعتی استان اختصاص پیدا کرده است و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال این میزان به ۷ هکتار برسد. همچنین پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری ۳۰ واحد صنعتی از واحدهای موجود در شهرک‌های صنعتی استان مربوط به شرکت‌های دانش بنیان باشد.

انتهای پیام

اخبار 54

سیاست‌های شکست‌خورده خود را تکرار نکنید

منتشر شده

در

توسط

سیاست‌های شکست‌خورده خود را تکرار نکنید

فرمانده کل سپاه گفت: آمریکا دیگر چهره یک قدرت فائقه جهانی را ندارد و قوای پیشران قدرت او توسط انقلاب اسلامی چه در ایران عزیز و چه در سایر بلاد اسلامی، فرسوده شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از سپاه نیوز، سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در آیین الحاق شناورهای رزمی به نیروی دریایی سپاه در بندرعباس، اظهار داشت: ما از وادی ظلمت به سرزمین نور هدایت شدیم؛ ایرانی که جلال و شوکت و شکوهت در شوکت شیطانی امپراتوری غرب ادغام شده بود، بر اثر انقلاب اسلامی مجد و عظمت فراموش شده خود را بازیافت و اسلام به حاکمیت رسید و تشکیل قدرت داد.

وی گفت: ما از تحریم و پیامدهای آن عبور کرده ایم و معماران آن را شکست داده ایم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: پیشرفت‌های ما در زمان تحریم بسیار قوی تر، درخشان‌تر و مدرن‌تر از فضای غیر تحریم بوده است.

فرمانده کل سپاه  افزود: قدرت‌های بزرگ در برابر روح آسمانی این انقلاب شکوهند ایستاده اند.واکنش‌های سرسخت استکبار در دفاع مقدس، برای بازگشت دوباره و به دست گرفتن سرنوشت ملت ایران صورت گرفت.ملت ما تجربه‌های سختی در تاریخ گذشته از سلاطین و حاکمان دیده بود و تجربه‌های دردناک از صدر اسلام در حافظه خود داشت.

سردار سلامی گفت: این بار ایران عزیز سرافراز در مقابل همه توطئه‌های جهانی ایستاد.حجم تهاجمات در این ۴۲ سال کاملا جهانی بود و همه قدرت‌های جهان با هم متحد بودند.دشمن تمام زوایای ملت بزرگ ایران از جمله عرصه‌های روانی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی را به جغرافیای جنگ تبدیل کرد.

فرمانده کل سپاه  تصریح کرد: در تمام فرازهای سخت ملت عزیز ایران و سایر ملت‌های همراه ایران اسلامی درخشیدند و در هیچ صحنه‌ای عقب ننشستند و تسلیم نشدند.تا امروز که ۴۲ سال از این انقلاب ناب میگذرد، جلال و جبروت شیطانی دشمنان در هم شکسته شده است.آمریکا دیگر چهره یک قدرت فاتح جهانی را ندارد و قادر نیست در هر نقطه دلخواه، سیاست‌های خود را پیش ببرد.قوای پیشران او توسط انقلاب اسلامی چه در ایران و یا سایر بلاد اسلامی فرسوده شده است.

سردار سلامی با بیان اینکه ملت ایران استقلالش را با تحریم عوض نمی‌کند گفت: در عرصه جنگ اقتصادی دشمن، امروز ما بسیار قوی‌تر از آغاز این جنگ هستیم. مقاومت جواب داده است و قوی شدن مسیر قطعی ماست. در دنیای امروز باید قوی بود و یا تسلیم شد.ما با تجربه‌های زیاد از این ۴۲ سال، دریافته ایم در هر نقطه‌ای که دشمنان متمرکز شده اند، ما ایستاده ایم و آنجا قوی‌تر شده ایم. رهبر بزرگ انقلاب اسلامی و ملت عزیز با هم در یک جبهه واحد برای ایستادگی اراده کرده اند و این ایستادن واقعیت پیدا کرده است.

وی افزود: تصور دشمنان این بود که می‌توانند با فشار اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، ارعاب نظامی، تهاجم رسانه‌ای و جنگ نیابتی ملت شریف ایران را از نظام و رهبری عزیز جدا کنند.دشمن تصور می‌کرد می‌تواند ملت را به ستوه بیاورد و آن‌ها را در مسیر تسلیم قرار دهند.ما فهمیده ایم باید در اقتصاد به ظرفیت‌های خود تکیه کنیم. فشار حداکثری و معمار آن، با هم از ملت ایران شکست خورده اند و امروز با یک دشمن شکست خورده روبرو هستیم.

وی گفت: ما باید قوی باشیم، این راهی است که رهبر عزیزمان فرا روی ما گشوده اند و ملت عزیز ما پشتیبان آن بوده اند و باید در اینجا از ملت سرافراز، نجیب، آگاه و هوشمند تشکر کنیم. دشمنان را اگر رها کنیم، آن‌ها رها نمی‌کنند و این سفارش قرآن است.باید دشمن را تعقیب کنیم و اجازه ساماندهی نظامی و سیاسی به آن‌ها ندهیم. امروز برخی رژیم‌های مرتجع، سرزمین‌های اسلام را میزبان سیاست‌های صهیونیست‌ها کرده اند.صهیونیست‌ها شجره ملعونه هستند که در هر سرزمینی رشد می‌کنند ارمغانی جز آتش ندارند.

سردار حسین سلامی افزود: اجازه به صهیونیست‌ها در سرزمین اسلامی چیزی جز دشمنی با مسلمانان نیست.در دوستی با صهیونیست‌ها افراط نکنید و این ازدواج نامبارک هر دوی شما را در آتش قرار می‌دهد.مسلمانان چنین رفتارهایی را از حاکمانشان نمی‌پذیرند.

سردار سلامی خطاب به آمریکایی‌ها افزود: شما در میدان فشار علیه ملت ایران شکست خورده اید و سیاست‌های شکست خورده را تکرار نکنید.دریا یکی از جبهه‌های دفاعی ما است که به وسعت تمام آب‌های جهان گسترش یافته است.این برای دفاع از منافع این ملت عزیز، جمال و شوکت الهی ایران بزرگ است.نیروی مسلح، ارتش و سپاه قهرمان در حال متراکم سازی قدرت خود هستند.

وی گفت: این چهارمین مرحله گسترش کمی و کیفی قدرت در نیروی دریایی سپاه است.از ابتدای سال تاکنون حدود صد فروند شناور دریایی، ۲۰۰ فروند پهپاد تهاجمی، اعزام شناور اقیانوس پیما و امروز صدها فروند شناور رزمی، نشان دهنده بخشی از تلاش گسترده همه خادمان، طراحان و مجریان سیاست‌های دفاعی و قدرتمند ایران عزیز است.

سردار سلامی افزود: نیروی دریایی ما در ارتفاع قدرتمند است و سیستم‌های پرتابگر از هوا برای مقابله با شناورهای دشمن مجهیز می‌شود. ملت ایران استقلالش را با تحریم عوض نمی‌کند ؛روی سطح، افق‌های بلندی برای نیروها طراحی شده است و باز هم گسترش می‌یابد.در زیرسطح در موضوع کشف و مقابله با دشمن، پدیده جدیدی در سپاه شکل گرفته و توسعه می‌یابد.سرافرازی از آن ملت ماست و در همه ارکان دفاعی، رویش قدرت بر مبنای فن آوری‌های مدرن که از ذهن جوانان خلاق ما سرچشمه می‌گیرد وجود دارد.

وی از همه مهندسان، تکنسین‌ها و کارگران شریف، وزارت دفاع و بخصوص نیروی دریایی و فرماندهان که با این حرکت، ناکارآمدی دشمن را رقم زدند و آرامش را به قلب‌های مردم این سرزمین آوردند، قدردانی کرد.
منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 54

محورهای مواصلاتی فارس باز است

منتشر شده

در

توسط

محورهای مواصلاتی فارس باز است

ایسنا/فارس مدیر مرکز مدیریت راه‌های فارس گفت: براساس تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی، سامانه‌های ترددشمار و گشت‌های شعب راهداری سراسر استان، در حال حاضر تمام محورهای استان باز و تردد در آنها به روال عادی در جریان است.

حمید احمدی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به آخرین شرایط جوی در محورهای فارس بیان کرد: براساس اطلاعات دریافتی از سامانه‌های هوشمند جاده‌ای و گزارش اعلامی راهداران مستقر در محورها هم‌اینک‌ بارش پراکنده باران در محورهای منتهی به ارسنجان و خرامه در جریان است.

او با بیان اینکه سایر محورهای استان نیمه ابری تا تمام ابری گزارش شده است، ادامه داد: براساس تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی، سامانه‌های ترددشمار و گشت‌های شعب راهداری سراسر استان، در حال حاضر تمام محورهای استان باز و تردد در آنها به روال عادی در جریان است.

به گفته احمدی، طی شبانه روز گذشته، کل تردد ثبت شده بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۱۲۸ تردد شمار فعال در محورهای برون شهری، نسبت به روز قبل ۳۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین ۱۳ درصد است.

او خاطرنشان کرد: اوج تردد بین ساعات ۷ تا ۸ در محور مرودشت-شیراز و کمترین تردد در محور احشام-لامرد بین ساعات ۹ تا ۱۰ انجام شده است.

مدیر مرکز مدیریت راههای فارس به هموطنان توصیه کرد بدلیل شیوع ویروس کرونا از سفرهای جاده‌ای پرهیز کنند.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 54

فروش فراتر از انتظار کتاب یک شاعر

منتشر شده

در

توسط

فروش فراتر از انتظار کتاب یک شاعر

نسخه‌ای از مجموعه شعرهای «پل الوار» شاعر فرانسوی در یک حراجی به قیمتی فراتر از انتظار فروخته شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از فیگارو، یک نسخه از مجموعه شعر «پل الوار» شاعر فرانسوی در حراجی کریستیز به قیمت حدود ۱۷۰ هزار یورو فروخته شد.

مجموعه شعر «محفوظ از شکست» که «خوان میرو» نقاش اسپانیایی تصویرگری آن را برعهده داشته است به عنوان یکی از موفقیت‌آمیزترین کتاب‌های این هنرمند شناخته می‌شود.

کارشناسان ارزش تقریبی این کتاب را حدود ۵۰هزار تا ۷۰هزار یورو برآورد کرده بودند.

این کتاب در سومین بخش از حراجی «کتابخانه آوانگارد» کریستیز به فروش گذاشته شد. کتاب دیگری از شعرهای «تریستان تزارا» شاعر رومانیایی- فرانسوی با تصویرگری «میرو» نیز در همین حراجی درحالی به قیمت ۹۰هزار یورو فروخته شد که ارزش تقریبی آن ۲۰هزار یورو برآورد شده بود.

در جولای ۲۰۱۹ نیز کتاب دیگری از شعرهای «پل الوار» با تصویرگری «پیکاسو» به قیمت ۵۳۲هزار یورو فروخته شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها