با ما همراه باشید

ورزشی

اسکوچیچ چه چیزی را لو داد و نداد؟!

منتشر شده

در

تیم ملی ایران در جدال با هنگ‌کنگ مطابق با انتظار به یک پیروزی نسبتا آسان رسید اما دریافت گل از تیمی که در دور رفت هم با بحرین مساوی کرده و هم با کامبوج! باعث شد تا از شیرینی برد کاسته شود. جدا از آن نمایش تیم ملی در مقابل تیمی که با یک دفاع بسته به مصاف ایران آمده بود چندان هوادارانش را سر شوق نیاورد. اما باید دید که آیا اسکوچیچ نیز تیمش را مطابق با انتظاراتی که مردم و هواداران از بازی با هنگ‌کنگ داشته‌اند  مصاف هنگ‌کنگ فرستاده یا اینکه به دنبال رسیدن به اهداف خود بوده است.

 

اسکوچیچ در بازی با هنگ‌کنگ ترکیبی را به میدان فرستاد و با سیستمی بازی کرد که تقریبا کسی تکلیفش برای بازی بحرین به طور صد در صد مشخص نشد. گفته می‌شود که سرمربی تیم ملی دستش را برای بحرین رو نکرد اما ترکیبی که او به میدان فرستاد هم چندان پیچیده و غیرمنتظره نبود که بخواهد مربیان بحرین را دچار سرگیجه کند. آن‌چه از سه بازی قبلی مقابل ازبکستان، بوسنی و سوریه به عنوان بازی تدارکاتی و بازی با هنگ‌کنگ به عنوان بازی رسمی می‌توان از اندیشه‌های اسکوچیچ دریافت کرد این است که ۹ بازیکن تیم ملی هر گاه در اردوی حاضر بوده‌اند بازی را در ترکیب اصلی آغاز کرده‌اند: بیرانوند، کنعانی‌زادگان، محرمی، خلیل‌زاده، نوراللهی، قلی‌زاده، امیری، آزمون و طارمی ۹ بازیکنی هستند که با قطعیت زیادی می‌توان از حضور آنها در بازی با بحرین نیز گفت.» تنها یک احتمال می‌رود و آن اینکه گل خورده در بازی با هنگ‌کنگ به ضرر خلیل‌زاده تمام شود و او جایش را به پورعلی‌گنجی دهد.

 

 

نکته مهم ترکیب اسکوچیچ در بازی با هنگ‌کنگ غیبت حاج‌صفی بود. حاج‌صفی به عنوان کاپیتان اول تیم ملی که در سه بازی قبلی همواره از ابتدا بازی را آغاز کرده بود حتی به عنوان بازیکن جانشین نیز به زمین نیامد. اما به احتمال زیاد این بازیکن به دلیل ریسک دریافت کارت زرد و از دست دادن بازی بعد اصلا از سوی اسکوچیچ مورد استفاده قرار نگرفت. در این صورت می‌توان فرض کرد که حاج‌صفی به عنوان کاپیتان بازی با بحرین را آغاز می‌کند و باید جایی برای او در آن بازی در نظر گرفت.

 

تنها بازیگوشی اسکوچیچ در ترکیب اصلی بازی با هنگ‌کنگ استفاده از وحید امیری در دفاع چپ بود. همان پستی که او در بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا و سه بازی مهم پرسپولیس در لیگ در آن مورد استفاده قرار گرفت و جواب داد. با رفتن امیری به دفاع چپ، اسکو این فرصت را یافت تا از جهانبخش به عنوان کاپیتان و یکی از بازیکنان میانی  تیمش استفاده کند تا بلاخره این بازیکن برای اولین بار در ترکیب اصلی تیم اسکو به بازی گرفته شود. نقشی که جهانبخش در بازی با هنگ‌کنگ بازی کرد فراتر از نقش یک وینگر بود و اسکوچیچ علاوه بر بازوبند کاپیتانی نبض حرکات تیمش در میانه میدان و محور بازیسازی تیمش را هم به جهانبخش سپرده بود تا نشان دهد حساب ویژه‌ای روی این بازیکن کرده است. اما تعویض جهانبخش در نیمه دوم و آمدن میلاد محمدی به دفاع چپ و رفتن امیری به پست وینگر باعث شد تا نتوان به یک نتیجه قطعی در مورد میزان اعتماد اسکوچیچ به جهانبخش و احتمال حضورش در بازی با بحرین گرفت. اینکه اسکو این بازیکن را به این دلیل که از عملکرد او راضی نبوده تعویض کرده یا اینکه با توجه به شرایط هوایی بحرین قصد حفظ توان این بازیکن برای بازی بعد را داشته است. با این حال می‌توان با توجه به اینکه اسکو دو مهاجم اصلی تیمش را هم مشابه جهانبخش از زمین بیرون کشید گزینه دوم محتمل‌تر است و در این صورت باید به جهانبخش به عنوان یکی از گزینه‌های حضور در ترکیب اصلی بازی بحرین نگاه کرد. حالا با آن ۹ بازیکنی که در ابتدا به آنها اشاره شد و حاج‌صفی و جهانبخش یازده گزینه محتمل برای حضور در ترکیب بازی با بحرین داریم اما این همه گزینه‌ها نیست.

 

 

استفاده همزمان از عزت‌اللهی و نوراللهی در ترکیب اصلی بازی با هنگ‌کنگ، احتمال استفاده از دو هافبک دفاعی در بازی با بحرین را هم بالاتر می‌برد. وقتی در بازی با هنگ‌کنگ که نیاز به نفرات هجومی‌تر است از دو هافبک دفاعی استفاده می‌شود می‌توان با قطعیت زیادی هم گفت که در بازی با بحرین هم همین اتفاق خواهد افتاد. فقط سوال این است که حاج‌صفی جایگزین کدام از این دو هافبک دفاعی بازی با هنگ‌کنگ می‌شود؟ تعویض عزت‌اللهی در نیمه دوم نشان می‌دهد که شانس فیکس بازی کردن او در بازی با بحرین کمتر از نوراللهی است. اما اگر اسکو بخواهد حاج‌صفی را به دفاع چپ ببرد چه اتفاقی می‌افتد؟ آن وقت با حضور امیری در خط میانی و اعتماد زیاد اسکو به او و همینطور قلی‌زاده شانس بازی کردن جهانبخش یا سامان قدوس در خط میانی و یا پست وینگر کم می‌شود.

 

 

پس می‌توان حدس زد که در صورت بازی کردن حاج‌صفی در دفاع چپ، جهانبخش از روی نیمکت بازی را آغاز کند و از آنجا که شانس جهانبخش برای بازی کردن در ترکیب اصلی به دلیل نقشی که سرمربی به او در بازی با هنگ‌کنگ سپرده بود زیادتر از بازی نکردنش است باید شانس کمی را به بازی دادن حاج‌صفی در سمت چپ دفاعی داد»

 

«با این تفاسیر و قبول اینکه حاج‌صفی به ترکیب بازی با بحرین اضافه می‌شود، می‌توان تا حدود زیادی حدس زد که منتظر سوراپرایز ویژه‌ای از اسکوچیچ برای ترکیب بازی با بحرین نباید بود. او احتمالا با همان سیستم بازی با هنگ‌کنگ و با یک یا دو تغییر در ترکیب اصلی که شامل اضافه شدن حاج‌صفی به جای یکی از دو هافبک دفاعی و یا علیرضا جهانبخش و اضافه شدن محتمل پورعلی‌گنجی به جای یکی از مدافعین میانی است، به مصاف بحرین می‌رود. شاید هم او بخواهد با همین نفرات از آرایش لوزی در خط میانی خود استفاده کند. اما آنچه به نظر بیش از همه می‌تواند این ترکیب را به ترکیب دیگری تبدیل کند، گل غافلگیرانه‌ای است که هنگ‌کنگی‌ها وارد دروازه بیرانوند کردند. گلی که می‌تواند یا منجر به نیمکت‌نشینی یکی از مدافعان میانی و اضافه شدن پورعلی‌گنجی به دفاع شود یا اینکه منجر به تغییر سیستم دفاعی ایران از دفاع دو نفره مرکزی به آرایش سه دفاعه شود.»

 

در این صورت یکی از بازیکنان فاز هجومی اسکوچیچ از ترکیب خارج می‌شوند. استفاده از دفاع سه نفره که همراه با استفاده از دو مدافع-هافبک کناری باشد منجر به این می‌شود که اسکو به جز طارمی و آزمون، سه انتخاب دیگر از بین بازیکنان خود داشته باشد و این به معنای این است که با پذیرفتن بازی امیری در پست مدافع-هافبک چپ، از بین نوراللهی، عزت‌اللهی، حاج‌صفی،جهانبخش و قلی‌زاده سه بازیکن به زمین می‌روند. مگر اینکه اسکو بخواهد همانند بازی با بوسنی از یک مهاجم استفاده کند که این به معنای نیمکت‌نشین طارمی یا آزمون خواهد بود. با نگاهی به چالش‌های انتخاب ترکیب اصلی که خط دفاع سه نفره برای اسکو به همراه می‌آورد به او حق می‌دهیم که زیاد تمایلی به این سیستم نداشته باشد.

 

 

«تمام پیش‌بینی‌های انجام شده تا کنون بر مبنای قطعی بودن حضور چهار بازیکن در ترکیب اصلی انجام شده است. صادق محرمی، وحید امیری، احمد نوراللهی و علی قلی‌زاده. به جز صادق محرمی، سه بازیکن دیگر در هر چهار باری که اسکو روی نیمکت تیم ملی نشسته، از ابتدا در ترکیب حضور داشته‌اند. به جز این دو شجاع و کنعانی‌زادگان نیز در هر چهار بازی حاضر بوده‌اند. محرمی نیز تنها یک بازی را از دست داده که آن هم در اردو حضور نداشته. حال نیمکت‌نشینی یکی از این چهار بازیکن و در حالت کلی‌تر این چهار بازیکن به اضافه احسان‌حاج‌صفی و دو مدافع میانی، می‌تواند منجر به تغییر اساسی ترکیب تیم و چه بسا سیستم بازی تیم شود. با این همه احتمال آن کم است.»

 

 

طبق گفته سرپرست تیم ملی، اسکوچیچ خود درخواست بازی تدارکاتی نداشته و الان با این روند بازی تیمش مقابل هنگ‌کنگ و همینطور استفاده او از این بازی به عنوان بازی تدارکاتی می‌توان از او خرده گرفت که چرا این درخواست را نداشته است. به خصوص آنکه با نوع ترکیب تیمش در بازی با هنگ‌کنگ نشان داد که چندان هم در پی این نیست که دستش را برای بحرین رو نکند و بیشتر به فکر هماهنگی بازیکنانش با هم و پیدا کردن یک ترکیب ایده‌آل است».  با این حال آنچه از انتخاب ترکیب تیم ملی مهم‌تر است بهبود روند تاکتیکی تیم است که این مهم با بازی بیشتر در کنار هم حاصل می‌شود و اسکوچیچ این فرصت در بازی با هنگ‌کنگ را فدای این نکرد که اطلاعات مهمی در مورد ترکیب تیمش به مربیان بحرین ندهد. مشکل تیم در بازی با هنگ‌کنگ به وضوح عدم هماهنگی بازیکنان و پیدا نکردن ریتم حرکتی تیمی بود. بازیکنان خوب روی دست هم نمی‌روند و خوب فضاسازی نمی‌کنند. یک نکته مهم دیگر آمادگی جسمانی و بدنی آنهاست. انگار که بازکینان و به خصوص لژیونرها به بازی در بحرین هنوز عادت ندارند. ستاره‌هایی که در هوای ناب اروپا می‌درخشند در گرمای بحرین بدجور اذیت شده‌اند و در بازی با هنگ‌کنگ آنی نبودند که انتظارش را داشتیم. با این همه امیدواریم در این فاصله بین بازی با هنگ‌کنگ و بحرین هم شرایط بدنی بازیکنان مساعدتر شود و هم با عادت کردن بیشتر به هوای بحرین روزی طلایی را در مقابل میزبان رقم زنند.

منبع :ورزش سه

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

اجناس ورزشی

منتشر شده

در

توسط

تولید کننده لباس های رزمی  مانند تکواندو کاراته نینجوتسو جودو و ووشو تک فروشی و عمده

لباس تکواندو

اگر شما هم به ورزش تکواندو علاقه دارید و می خواهید مجموعه ای از لباس های تکواندو یکی را برای خود خریداری کنید  اما به دلیل تنوع زیاد مدل ها و قیمت ها در خرید این لباس ورزشی مشکل دارید نگران نباشید در تولیدی پارس رزم میتوانید  مدل خود را انتخاب کنید. انواع مختلفی از مدل و جنس وجود دارد که مناسب اقلیم ورزشکار و سن و سال تکواندو کار هست و قیمت و کیفیت های متفاوت در خرید لباس تکواندو.

 

برای خرید لباس تکواندو باید توجه داشته باشید مدت و فصلی که میخواهید کار کنید را در نظر بگیرد البته  قیمت و کیفیت مهم است ممکن است باشگاه ورزشی که میروید آرم و علامت خود را داشته باشد همچنین رشته ای که میخواهید واردش شوید انواع لباس تکواندو کبریتی لباس تکواندو زنبوری و لباس تکواندو فلامنت و کج راه را از تولیدی رزمی که با توجه به نکات بالا می توانید لباس تکواندو مورد علاقه خود را خریداری کنید. برای سهولت کار شما لیستی از ارزان ترین با کیفیت ترین و پرفروش ترین لباس های تکواندو موجود در بازار را گردآوری کرده ایم. 

فرم یا پومسه در واقع تعداد فرضی مشت و لگد به ترتیب منطقی و هدفمند است که در پاسخ به حمله مهاجمان ساختگی در حین تمرینات ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد. به این ترتیب تکواندو در این رشته آموزش می بیند و هم در سطح منطقه ای و هم در سطح بین المللی اجرا و برگزار می شود این فرم لباس رزمی مخصوص دارد.

سبک کیورگی: این سبک بیشتر رزمی است و در سه دور دو دقیقه ای انجام می شود. در این مسابقه یک داور در وسط زمین و چهار داور دیگر در سراسر زمین به مسابقه دید دارند و رای می دهند می کنند. به این ترتیب بازیکن باید از تجهیزاتی مانند ساق محافظ هوگو و کلاه استفاده کند. ضربه گیر هوگو از قفسه سینه و شکم ورزشکار در برابر ضربه محافظت می کند.

سبک هان ماندانگ در واقع ، این یک سبک رایج در تکواندو است که در آن آنها سخت تلاش می کنند تا چیزها را بشکنند و در جمع خانوادگی تکواندو جز سبک دفاع شخصی محسوب میشود استفاده کنند. در تمرینات فکری ، بازیکن طیف وسیعی از مهارت ها را نشان می دهد. در این مسابقات ، هنگام پخش آهنگ ، بازیکن باید تکنیک های ابتکاری زیادی را نشان دهد همراه با شکستن اشیا با ضربات متفاوت.

لباس نینجا

لباس نینجا از کفش گرفته تا کلاه و زره ، تا در سایه و تاریکی تا دشمن نتواند آنها را بیند و جلب توجه نکنند همه و سایل استتار و تیره و تاریک بودند. با حمله ناگهانی یا بدون جلب توجه نگهبانان سوزن مسموم را از راه دور به طرف طعمه پرتاب کرده و سپس فرار کنید.

حتی کفش ها از پارچه ساخته شده اند تا حرکت صاف انجام شود. توری و گره همه از الیاف طبیعی ساخته شده اند و هیچ چیز براق و آزاردهنده ای در مورد این لباس وجود ندارد.

این لباس را به دور بدن می پیچند و با چند کمربند می بندند تا در جایی آویزان نشود و گیر نکند و دست و پا بسته نشود. علاوه بر این فضای کافی برای مخفی کردن مهمات مانند شمشیر ، تیغ سمی ، غذا و دارو برای زنده ماندن یا بیدار ماندن در طول روز فراهم می کند تنوع سلاح یک نینجا از هر رشته رزمی دیگری بالاتر هست.

این لباس برای مردان و زنان یکسان است. زنان نینجا به دلیل اندام کوچک وزن سبک و انعطاف پذیری بالای بدن خود وارد ورودی های غیر معمول مانند پنجره ها می شوند و به قسمت های کوچک یا فضاها و دیوارهای باریک صعود می کنند ویژگی های خاصی داشتند.

نینجاهای مرد به دلیل بدن عضلانی بزرگ و استخوان های اسکلتی در نبرد تن به تن شکستن درها یا کمک به نینجاهای زن برای بالا رفتن از برج ها و قلعه ها موثرتر بودند.

یک نینجا می تواند روزها بدون خواب و غذا کمین بماند. او در یک لحظه خاص منتظر حمله شگفت انگیز خود است. در گذشته دانش نینجا مخفی و مخفی نگه داشته می شد و از معلم به دانش آموز منتقل می شد هر استادی رموز سری و فوق محرامنه خود را به شاگردش انتقال میداد.

امروزه این تکنیک ها به عنوان هنرهای رزمی نین جوتسو  شناخته می شوند که هنر ورزشی پنهانی می باشد. دانش آموزان برای استفاده از شمشیر تیغ و سلاح های مختلف آموزش می بینند. آنها همچنین تکنیک های نبرد تن به تن را یاد می گیرند.

در آن زمان گروه دیگری به نام سامورایی وجود داشت که آموزش یکپارچه تری داشتند اما چون به شجاعت جوانمردی و مردانگی اعتقاد داشتند از شمشیر سر به صورت رو در رو استفاده میکردند و خیانت میکردند.

 آنها توسط نخبگان انتخاب شده بودند و در نظر مردم وفادار و محترم بود و چون نینجا برای کشتن سامورایی استخدام شده بود مردم از نینجا متنفر بودند.

D:\Tasvir-aks\pars_razm\1.jpeg

لباس های نینجا باید تیره ، نامرئی و راحت باشند و بهتر است ترفندهای نینجا را انجام دهید. می توانید یک لباس نینجا بدون یقه سیاه یک شلوار مشکی و یک لباس مشکی کرکی تهیه کنید.

همچنین به روسری مشکی ، روبان مشکی ، کفش مشکی ، پیراهن آستین بلند مشکی و دستکش مشکی نیاز دارید. برای ساخت محافظ رنگ ، چهار پیراهن قرمز یا مشکی تهیه کنید ، بعلاوه لوازم جانبی نینجا مانند ستاره های جعلی و لباس نینجا شما بسیار خوب خواهد بود 09199375077.

یقه اسکی مشکی یا سفید را با شلوارهای شش جیبی مستقیم و کمی گشاد ست کنید. سایر جزئیات مهم لباس سیاه و سفید را انتخاب کنید. اگر شلوار شش جیب مشکی ندارید ، جوراب شلواری مشکی ، شلوار جین راست یا شلوار چسبان را امتحان کنید  پوشاک رزمی پارس رزم.

لباس کاراته

سبک وزن این معمولاً وزن لباس دانش آموزان است و وقتی وارد کلاس کاراته می شوند این لباس را برای شروع به آنها داده می شود. برای خرید آنها باید هزینه کمتری بپردازید و آنها با کمترین کیفیت ساخته می شوند. با این حال برخی از متخصصان نیز از این نوع لباس ها در تمرینات روزانه خود استفاده می کنند.

وزن متوسط: این لباس کاراته بین وزن خنکی و کیفیت تعادل خاصی برقرار می کنند. لباس های کاراته در این دسته می توانند بیشتر از لباس های سبک استفاده شوند و در تولید کنندگان مختلف محبوبیت بیشتری دارند. قابل تهیه از 100٪ پنبه و پنبه/پلی استر.

وزن سنگین: دسته وزن سنگین لباس کاراته برای مسابقات ، مسابقات و مربیان استفاده می شود. پارچه های سنگین مقاومت بالایی دارند و برای برش و پردازش بسیار مناسب هستند محکم و برای حرکات نمایشی کاتا با صدای پارچه بسیار مناسب هستند و در این دسته از هر دو نوع پارچه استفاده می شود اما وزنه های سنگین معمولاً با پارچه های 100٪ پنبه ای همراه است.

برنامه های اکثر تولید کنندگان بر اساس قد و وزن است برای انتخاب اندازه لباس مناسب ابتدا باید قد و سپس محدوده وزن خود را روی میز پیدا کنید. اگر قد و وزن شما کاملاً روی میز نیست ، باید محدوده نزدیک به آن را انتخاب کنید اگر دارای شکم هستید سایز بزرگتر را گرفته سپس قد شلوار را کوتاه می کنید در تولیدی پارس رزم 0234510497.

D:\Tasvir-aks\pars_razm\2.jpeg

نکته 1: اگر قد شما بلندتر و وزن شما کمتر از قد شماست ، لباسها را با توجه به قد خود انتخاب کنید ، در این حالت فقط لباسها برای شما کمی گشاد ، اما اندازه مناسب شما هستند.

نکته 2: اگر اضافه وزن دارید ، لباس ها را با توجه به وزن خود انتخاب کنید ، در این صورت اندازه مناسب را انتخاب کرده اید و شلوار شما فقط کمی بلندتر می شود و می توانید به راحتی آنها را کوتاه کنید.

نکته 3: اگر به دنبال لباس هایی برای بزرگسالان هستید ، حتما یک یا دو سایز را انتخاب کنید. تجربه نشان می دهد که همیشه بهتر است در اندازه بزرگتر خرید کنید و می توانید با کمی تغییر از آن استفاده کنید.

هنگام انتخاب لباس ، این نکات استاندارد لباس کاراته را در نظر بگیرید تا بتوانید اندازه آنها را بهتر درک کنید.

لباس کنگفو

لباس کنگفو از دو قسمت بالاتنه کت و پایین تنه شلوار با مچ بسته ساخته شده است. هردو طرف کت مساوی و روی هم نیستند و با بند و دکمه بسته میشن آرم اژدها شمشیر از نماد های آن هستند بهترین و سبکترین جنس برای انجام حرکات فلامنت هست که ماه نیز همان را عرضه میکنیم.

لباس کونگ فو مناسب با انجام حرکات رزمی طراحی شده که قدرت  و سرعت ضربات را تاب بیاورد و انعطاف نیز داشته باشد تا انواع حرکات دست و پا و کششی را ورزشکار انجام دهد. پیراهن کنگفو عرضه شده در پارس رزم شامل شال سرخ نیز هست

قیمت لباس های کونگ فو در تولیدی ما نسبت به سایر تولیدی ها مناسبتر است زیرا از نخ و گلدوزی شده و از پارچه مرغوب و بادوام تهیه شده است.

کلمه کنگ فو مربوط به هنرهای رزمی چین است  در مکانی به نام معبد شائولین سرچشمه گرفت، جایی که راهبان برای سلامت کونگ فو یا محافظت شخصی کار می کردند.

معبد شائولین یک مکان بودایی بود که در سال 377 قبل از میلاد در استان هاینان چین ساخته شد. در سال 527 قبل از میلاد، یک شاهزاده بودایی به نام بودیسم یا دا مو از معبدی در چین برای آموزش دین بازدید کرد و راهبان آن مکان را ضعیف و بیمار دید.

دامو برای بالا بردن قوای راهبان خود را به مدت 9 سال در اتاقی حبس کرد تا فکر کند. این در نهایت باعث پیدایش یی جینجینگ، یک سری تمرینات الهام بخش و پرانرژی یا هنرهای رزمی شائولین شد.

از لحاظ تاریخی، کونگ فو بخش عمده ای از آموزش دانشمندان و رهبران دولتی در چین بوده است. چینی ها برای ورزش ارزش قائل هستند زیرا احساس می کنند کونگ فو به آنها احترام، صبر، فروتنی و اخلاق می آموزد.

خیلی از آمریکایی ها معتقدند که کونگ فو یک هنر رزمی مانند تکواندو، جودو یا آکودو است. اما در واقع کونگ فو شامل صدها سبک از هنرهای رزمی چینی است که برخی از آنها شامل مشت بزرگ، پنجه عقاب و تاگیکان است.

سبک چینی کونگ فو یا چنگال عقاب آنگ جو پای یکی از قدیمی ترین، کامل ترین و توسعه یافته ترین سبک های شائولین در زبان چینی است و به دلیل قدرت، پرتاب و فشار بالا شهرت دارد.

الگوی پنجه عقاب در سال 1130 زمانی که مغول ها به چین یورش بردند و ژنرال یو فی این روش را از اسقف شائولین آموخت ظاهر شد. این سیستم جنگ از طریق راهبان شائولین در معبد شائولین به شاگردان آنها در طول سالها گسترش یافت.

ادامه مطلب

ورزشی

مسابقات ورزشی با حضور محدود تماشاگران و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار شود

منتشر شده

در

توسط

رئیس جمهور تاکید کرد: با توجه به کاهش چشمگیر شمار مبتلایان و فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا، لازمه حفظ و بهبود شرایط موجود، رعایت دقیق شیوه‌نامه‌های بهداشتی و تداوم نظارت‌ها است.

 آیت‌الله سید ابرهیم رئیسی روز شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به موضوع درخواست برگزاری مسابقات ورزشی و برپایی نمایشگاه‌ها تاکید کرد: مسابقات ورزشی و برپایی نمایشگاه‌ها باید با رعایت دقیق و جدی شیوه‌نامه‌های بهداشتی و با حضور محدود علاقه‌مندان همراه باشد و در این زمینه وزارتخانه‌های مسئول موظفند با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تدابیر لازم را در این زمینه به کار گیرند.

رئیس جمهور بر اهمیت رعایت اصول بهداشتی در حمل و نقل عمومی تاکید کرد و اظهار داشت: صیانت از سلامتی مردم در حمل و نقل عمومی بویژه در مترو و هواپیما اهمیت مضاعفی دارد و برنامه‌ریزی‌های دستگاه‌های متولی در این زمینه بگونه‌ای باشد که مردم آسیب نبینند.

آیت‌الله رئیسی ‌ضمن قدردانی از همراهی مردم و تلاش همه دست اندرکاران خصوصا بخش بهداشت و درمان گفت: حفظ و بهبود هرچه بیشتر شرایط موجود نیازمند رعایت همه شیوه‌نامه‌های بهداشتی در کنار نظارت دقیق توسط دستگاه‌های مربوطه است.

رئیسی همچنین بر ضرورت اطلاع رسانی به موقع به مردم در این زمینه تاکید کرد و گفت: اطلاع رسانی در زمینه مسایل مربوط به کرونا فقط از طریق سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا باید انجام شود و کسی نباید به عنوان عضو ستاد ملی و یا متخصص در رسانه ملی با طرح نظرات شخصی، موجب تشویش در جامعه شود.

 

ادامه مطلب

ورزشی

آمریکا با ستاره‌هایش مقابل ایران/ یزدانی-تیلور شاید وقتی دیگر

منتشر شده

در

توسط

آمریکا ترکیب نفرات تیم ملی کشتی خود را برای مبارزه با ایران اعلام کرد که دیوید تیلور غایب بزرگ آن است.

 به نقل از استار، فدراسیون کشتی آمریکا ترکیب تیم کشتی آزاد خود را برای مبارزه دوستانه با ایران که قرار است در ایالت تگزاس برگزار شود اعلام کرد و بر این اساس دیوید تیلور، قهرمان المپیک توکیو در ۸۶ کیلوگرم غایب بزرگ این تیم است تا  مصاف او با حسن یزدانی به زمان دیگری موکول شود.

کاپیتان این تیم جردن باروز قهرمان المپیک ۲۰۱۲ و قهرمان پنج دوره جهان در وزن ۷۹ کیلوگرم خواهد بود. باروز بیش‌ترین عناوین جهانی را برای آمریکا در سال‌های اخیر به دست آورده است و مدال‌های طلا را در سال های ۲۰۱۱، ۲۰۱۳، ۲۰۱۵، ۲۰۱۷ و ۲۰۲۱ کسب کرده است.  باروز هم‌چنین سه مدال برنز جهانی را در سال‌های ۲۰۱۴، ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ کسب کرده است.

همچنین کایل اسنایدر، قهرمان المپیک ۲۰۱۶ و قهرمان دو دوره جهان در وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی خواهد گرفت. اسنایدر جوان‌ترین آمریکایی بود که در سال ۲۰۱۵ یک عنوان جهانی در کشتی کسب کرد، سپس جوان‌ترین آمریکایی شد که عنوان قهرمانی المپیک کشتی را در بازی‌های ۲۰۱۶ ریو به دست آورد. او دومین مدال المپیک را در بازی‌های ۲۰۲۰ توکیو با مدال نقره به دست آورد جایی که برابر عبدالرشید سعدالله یف در فینال باخت.

جی دن کاکس دارنده دو طلا و دو برنز جهان و یک برنز المپیک نیز در 92 کیلوگرم به میدان می‌رود. کامران قاسمپور در مسابقات جهانی نروژ موفق شد کاکس را شکست دهد.

ترکیب آمریکا برای مبارزه با ایران به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم – توماس گیلمن
۶۱ کیلوگرم – دیتون فیکس
۶۵ کیلوگرم – یانی دیاکومیهالیس
۷۰ کیلوگرم – جیمز گرین
۷۴ کیلوگرم – جیسون نولف
۷۹ کیلوگرم – جردن باروز
۸۶ کیلوگرم – زاهد والنسیا
۹۲ کیلوگرم – جی‌دن کاکس
۹۷ کیلوگرم – کایل اسنایدر
۱۲۵ کیلوگرم – بعدا اعلام می‌شود

برای سنگین وزن گفته شده است گیبل استیونسون که به حرفه کشتی کچ روی آورده است قرار است یک مبارزه دیگر داشته باشد ولی به نظر می‌رسد هنوز تصمیم نهایی درباره حضور یا حضور نداشتن این کشتی‌گیر که طلای المپیک توکیو را کسب کرده است گرفته نشده است.

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها