کد خبر : 2732
تاریخ انتشار : شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۳

افزایش ۳۰ درصدی وزن نان با افزایش قیمت در قزوین

افزایش ۳۰ درصدی وزن نان با افزایش قیمت در قزوین

 رئیس اتحادیه نانوایان استان قزوین گفت: طی ۲ سال گذشته به دلیل اینکه نرخ جدید اعلام‌نشده بود؛ وزن نان کاهش پیداکرده بود که با افزایش قیمت ۲۲ تا ۳۰ درصدی وزن نان را افزایش دادیم که این امر در کیفیت تأثیر خواهد داشت. مسیب بهرامی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: کیفیت نان بستگی به

افزایش ۳۰ درصدی وزن نان با افزایش قیمت در قزوین

 رئیس اتحادیه نانوایان استان قزوین گفت: طی ۲ سال گذشته به دلیل اینکه نرخ جدید اعلام‌نشده بود؛ وزن نان کاهش پیداکرده بود که با افزایش قیمت ۲۲ تا ۳۰ درصدی وزن نان را افزایش دادیم که این امر در کیفیت تأثیر خواهد داشت.

مسیب بهرامی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: کیفیت نان بستگی به نوع آرد دارد و افزایش یا کاهش نرخ نان در کیفیت تأثیر ندارد، طی ۲ سال گذشته به دلیل اینکه نرخ جدید اعلام‌نشده بود وزن نان کاهش پیداکرده بود که با افزایش قیمت ۲۲ تا ۳۰ درصدی وزن نان را افزایش دادیم که این امر در کیفیت تأثیر خواهد داشت.

وی با اعلام اینکه ۲ نوع آرد داریم، نوع یک آرد یارانه‌ای و نوع ۲ آرد نیمه یارانه‌ای است، افزود: بر این اساس نرخ نان‌های پخت شد با آرد نوع یک بدین شرح است؛ بربری ۵۱۰ گرمی با وزن ۵۲۰ گرم ۱۲۰۰ تومان، سنگک ۴۰۰ گرمی با وزن ۴۴۰ گرم ۱۵۰۰ تومان، سنگک ریگی ۴۰۰ گرمی با ۴۲۰ گرم ۱۵۰۰ تومان، تافتان بدون تغییر با ۲۰۰ گرم ۱۵۰۰ تومان، لواش گردان گرد ۱۷۰ گرمی با ۱۸۰ گرم ۴۵۰ تومان، لواش مستطیلی ۱۴۰ گرمی با ۱۶۰ گرم ۴۰۰ تومان، لواش سنتی تنوری ۱۸۰ گرمی به ۱۹۰ گرم افزایش‌یافته و ۶۰۰ تومان و بربری و سنگک ریزشی هر کیلو ۲۵۰۰ تومان عرضه می‌شود.

رئیس اتحادیه نانوایان استان قزوین تصریح کرد: نان‌های پخت شده با آرد نوع ۲ نیز این‌گونه است: بربری ۵۱۰ گرمی با وزن ۵۲۰ گرم ۱۵۰۰ تومان، سنگک ۴۰۰ گرمی با وزن ۵۰۰ گرم ۲۰۰۰ تومان، سنگک ریگی ۴۰۰ گرمی با ۴۸۰ گرم با ۲۰۰۰ تومان، لواش و تافتان گردان ۱۶۰ گرمی با ۱۷۰ گرم ۵۰۰ تومان، لواش سنتی ۱۸۵ گرمی با وزن ۱۹۰ گرم ۳۵۰ تومان، لواش ماشینی ۱۶۰ گرمی با وزن ۱۷۰ گرم ۵۰۰ تومان و سنگک ریزشی هر کیلو ۳۵۰۰ تومان است.

وی با تأکید بر اینکه رعایت وزن و قیمت نان الزامی است، خاطرنشان کرد: در غیراین‌صورت تخلف محسوب می‌شود، اضافه کردن هر نوع سبزیجات و کنجد صرفاً با درخواست مشتری است، همچنین نصب اصل آگهی و نرخ‌نامه ممهور به مهر اتحادیه در معرض دید عموم الزامی است.

بهرامی اشاره کرد: شهروندان در صورت داشتن هرگونه سؤال یا شکایت با تلفن ۱۲۴ و یا اتحادیه نانوایان به شاره ۳۳۳۴۹۰۰۰ تماس بگیرند و در صورت مشاهده تخلف بهداشتی با شماره ۱۹۰ دانشگاه علوم پزشکی تماس حاصل کنند.

منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها