با ما همراه باشید

اخبار 46

افزایش ۳۵ درصدی کرایه تاکسی‌های مشهد در سال آینده

منتشر شده

در

افزایش ۳۵ درصدی کرایه تاکسی‌های مشهد در سال آینده

ایسنا/خراسان رضوی لایحه نرخ کرایه تاکسی‌های شهر مشهد در سال ۱۴۰۰ به تصویب شورای اسلامی شهر مشهد رسید که براساس آن کرایه تاکسی‌های شهری ۳۵ درصد نسبت به سال ۹۹ افزایش پیدا کرد.

لایحه نرخ کرایه تاکسی‌های شهر مشهد در سال آینده، صبح امروز ۲۷ بهمن در صدوبیست‌ویکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد، به تصویب رسید.

سید مسعود ریاضی، رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد در خصوص این لایحه اظهار کرد: همه ساله نرخ کرایه تاکسی‌های شهر کارشناسی می‌شود و در شورا متوسط نرخ در نظر گرفته شده و کرایه افزایش پیدا می‌کند. براساس نرخ کارشناسی شده کرایه تاکسی‌ها در سال آینده  ۳۵.۲ درصد افزایش پیدا خواهد کرد که پایه آن ۳۵ درصد و دو دهم درصد محاسبه شده براساس تعداد خودروهای سواری است.

براساس این مصوبه، به سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی به شهرداری مشهد اجازه داده می‌شود تا مستند به بند ۲۷ ماده ۸۰ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران با آخرین اصلاحات، نسبت به افزایش نرخ کرایه انواع تاکسی‌های درون شهری در سال ۱۴۰۰، به میزان ۳۵.۲ درصد به مأخذ کرایه مصوب سال ۱۳۹۹، براساس جدول زیر اقدام کند.

براساس این لایحه، از ساعت ۲۲ الی ۶ صبح به عنوان ضریب شب‌کاری، ۲۰ درصد به نرخ کرایه روز تاکسی در کاربری‌های مختلف اضافه می‌شود. همچنین به منظور تامین هزینه‌های پارکینگ فرودگاه، نسبت به افزایش مبلغ ورودی در خطوط فرودگاه تا سقف ۵.۰۰۰ ریال مازاد بر نرخ مصوب، شهرداری می‌تواند اقدام کند.

به منظور حمایت از حمل‌ونقل معلولان جسمی حرکتی شدید، به سفرهای ارائه شده توسط تاکسی‌های مناسب سازی شده، ۳۰ درصد مازاد بر کرایه مصوب به عنوان یارانه شهرداری در چارچوب‌ سازوکار مصوب پرداخت یارانه حمل‌ونقل معلولان، به تاکسیران پرداخت می‌شود.

همچنین در صورت راه‌اندازی سامانه الکترونیکی مدیریت اعزام در تاکسیرانی، در شرایط جوی خاص مانند شرایط برفی و یخ‌بندان و به منظور ترغیب تاکسیرانان به ارائه خدمات، ۲۰ درصد به کرایه مصوب اضافه شود.

به سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی اجازه داده می‌شود تا با توجه به الگوی سفر در منطقه ثامن یعنی خطوط اطراف حرم مطهر رضوی برای سفرهای کمتر از سه کیلومتر، معادل سه کیلومتر مسافت آزاد در تاکسیمتر منظور و کرایه مربوطه در ورودی لحاظ شود.

گفتنی است این لایحه با ۱۴ رای موافق به تصویب رسید.

امکان‌سنجی سیستم انبوه‌بر عمومی برای سرویس‌دهی به محدوده بلوار توس

لایحه امکان سنجی سیستم انبوه‌بر عمومی برای سرویس‌دهی به محدوده بلوار توس امروز به تصویب شورای اسلامی شهر مشهد رسید که براساس آن شهرداری مشهد مکلف است، در راستای خدمات‌رسانی مطلوب به بافت‌های کم‌برخوردار شهری، ایجاد سلسله مراتب مناسب راه‌های ارتباطی و ساماندهی جریان ترافیک در این بافت‌ها، نسبت به انجام مطالعات امکان‌سنجی سیستم انبوه بر عمومی از قبیل قطارشهری، تراموا، اتوبوسرانی برای سرویس‌دهی به محدوده بلوار توس براساس نتایج مطالعه تفصیلی حمل‌ونقل همگانی یکپارچه شهر مشهد و حومه را ظرف مدت سه ماه ارائه کند.

مشوق‌های پیشنهادی برای اجرای طرح شمال میدان شهدا

لایحه مشوق‌های پیشنهادی برای اجرای طرح شمال میدان شهدا دیگر دستور کار امروز شورای اسلامی شهر مشهد بود. محمدحسین ودیعی رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد در خصوص این لایحه، بیان کرد: با یک نگاه به ضلع شمالی میدان شهدا ضرورت بهسازی و نوسازی این ضلع کاملا محسوس و همگان متوجه آن می‌شوند. از طرف دیگر همسایگان شورا و شهرداری، مراجعاتی داشته و از ما درخواست داشتند. به همین دلیل طرح مشوقی برای پلاک‌های این ضلع از میدان شهدا در نظر گرفته شد تا به وضعیت مطلوبی برسد. با این طرح تشویقی، فضای اقامتی و فضای سبز ایجاد می‌شود.

براساس این مصوبه به شهرداری مشهد اجازه داده شد تا به منظور افزایش تحقق‌پذیری و سرعت‌بخشی به پیشبرد اهداف بهسازی و نوسازی مشارکتی در محدوده شمال طرح میدان شهدا و رونق‌بخشی به ساخت و ساز و توانمندسازی ساکنان محدوده مذکور،  نسبت به اجرای برنامه‌های تسهیل‌گری مطابق با شرایط و ضوابطی اقدام کند. با توجه به ضرورت بازگشایی معبر مدنظر در طرح، در صورت موافقت مالکین املاکی که امکان در جاسازی دارند؛ یعنی املاکی که بخشی از آن در معبر و یا قطعات مسکونی طبق طرح مصوب قرار گرفته، نسبت به واگذاری قسمتی از ملک متعلق به شهرداری در ازای میزان آزاد سازی شده در طرح بدون انجام ارزیابی توسط کارشناسان رسمی دادگستری اقدام شود.

همچنین، املاکی که امکان درجاسازی ندارند مانند املاک واقع در فضای سبز و ساختمان ضلع شمال، نسبت به ارزیابی کل ملک توسط هیات کارشناسان رسمی دادگستری به نرخ روز به علاوه ۲۰ درصد اقدام و مابه‌ازای آن نسبت به واگذاری اراضی یا املاک شهرداری با اولویت املاک مسکونی در محدوده طرح یا خارج از آن پس از ارزیابی توسط هیات کارشناسان رسمی دادگستری به نرخ روز اقدام می‌شود.

براساس این لایحه، مالکان املاک حداکثر ظرف مدت سه ماه پس از ابلاغ کمیسیون ماده پنج نسبت به توافق با شهرداری اقدام کرده و پس از انجام تشریفات قانونی و اصلاح سند، نسبت به دریافت پروانه و شروع عملیات ساختمانی حداکثر ظرف مدت یک‌سال، نسبت به شروع عملیات ساختمانی اقدام کنند. همچنین ۵۰ درصد تخفیف به پرداخت‌های نقدی مالکین پلاک‌های وضع موجود بابت عوارض صدور پروانه ساختمانی در پلاک‌های منطبق بر طرح مصوب اعطا می‌شود. علاوه بر آن به شهرداری مشهد اجازه داده شد تا نسبت به معرفی مالکان موضوع این مصوبه به بانک عامل به منظور اخذ تسهیلات کمک ودیعه مسکن معادل ۶۰ درصد ودیعه مسکن مصوب دولت با کارمزد ۴ درصد سالیانه و بازپرداخت حداکثر ۲۴ ماهه اقدام کند.

ساماندهی و مناسب‌سازی فضای آرامگاه فردوسی و احیای برج و باروی دروازه رودبار توس

بررسی لایحه ساماندهی و مناسب‌سازی فضای آرامگاه فردوسی و احیای برج و باروی دروازه رودبار توس دستور کار بعدی شورای اسلامی شهر مشهد بود که به با ۱۲ رای موافق و دو رای ممتنع به تصویب رسید.

براساس این مصوبه، به شهرداری مشهد اجازه داده شد تا نسبت به احیا و مرمت کهن‌دژ، احیای برج و باروی دروازه رودبار توس، تا سقف مبلغ ۵۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ پنجاه میلیارد ریال اقدام کند.

تصلایحه اعمال ماده ۹ قانون نحوه خرید و تملک اراضی و املاک در اراضی باقی مانده پلاک ۱۷۶ اصلی و فرعی

 

لایحه اعمال ماده ۹ قانون نحوه خرید و تملک اراضی و املاک در اراضی باقی مانده پلاک ۱۷۶ اصلی و فرعی  نیز امروز به تصویب رسید. براساس آن به شهردار مشهد اجازه داده شد تا با توجه به ضرورت و تسریع در اجرای طرح مصوب کمیسیون ماده پنج شورای عالی شهرسازی و معماری مورخ ۴/۱۱/۹۶ و طرح ملی آزاد راه مشهد- چناران و همچنین تکمیل تقاطع غیر همسطح آزادگان در باقی‌مانده پلاک ۱۷۶ اصلی و فرعی‌های آن، نسبت به تملک و تحصیل حریم املاک و اراضی واقع در محدوده طرح، از طریق اعمال ماده ۹ لایحه قانونی نحوه خرید و تملک اراضی و املاک برای اجرای برنامه‌های عمومی، عمرانی و نظامی دولت اقدام کند.

تصویب لایحه اعمال ماده ۹ قانون نحوه خرید و تملک اراضی و املاک در اراضی چاهش

لایحه اعمال ماده ۹ قانون نحوه خرید و تملک اراضی و املاک در اراضی چاهش دستور کار بعدی شورای اسلامی شهر مشهد بود. براساس این لایحه، به شهردار مشهد اجازه داده شد تا با توجه به ضرورت و تسریع در اجرای طرح مصوب کمیسیون ماده پنج شورای عالی شهرسازی و معماری مورخ ۲۸/۰۲/۱۳۸۲ و مطابق مصوبه شماره ۱۶۱۹۰/۹۹/۵/ش مورخ ۰۴/۱۰/۹۹ به منظور تعیین تکلیف مالکین اراضی پلاک‌های ۷۲ و ۷۳ موسوم به چاهش، نسبت به تملک باقی‌مانده املاک و اراضی مشاعی واقع در محدوده، از طریق اعمال ماده ۹ لایحه قانونی نحوه خرید و تملک اراضی و املاک برای اجرای برنامه‌های عمومی، عمرانی و نظامی دولت اقدام کند

گفتنی است؛ قرار است در این اراضی بوستانی به نام بهار برای مردم این منطقه ایجاد شود. این لایحه با ۱۲ رای موافق به تصویب شورای اسلامی شهر مشهد رسید.

اصلاح محاسبات عوارض برخی کاربری‌ها در مناطق درآمدی

همچنین لایحه اصلاح محاسبات عوارض برخی کاربری‌ها در مناطق درآمدی نیز امروز به تصویب شورای اسلامی شهر مشهد رسید. براساس این لایحه، تبصره ۶ الحاقی مصوبه شماره ۷۰۰۳/۹۹/۵/ش مورخ ۱۴/۰۵/۹۹ به شرح زیر اصلاح شد: درصورت درخواست پروانه احداث، تجدید و توسعه بنا منطبق بر کاربری‌های بهداشتی، درمانی یا ورزشی برای املاک واقع در حوزه‌های سه، چهار و پنج درآمدی و منطبق بر کاربری‌های فرهنگی یا آموزشی در حوزه‌های چهار و پنج درآمدی‌، حداکثر تا سه سال پس از لازم‌الاجرا شدن این مصوبه، عوارض پذیره تراکمی هر مترمربع بصورت p۰ محاسبه خواهد شد و برای درخواست پروانه‌های منطبق بر کاربری آموزشی در حوزه‌های یک تا سه درآمدی حداکثر تا دو سال پس از لازم‌الاجراشدن این مصوبه، به صورت   p/۵ محاسبه خواهد شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 46

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

منتشر شده

در

توسط

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

ایسنا/ایلام دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام بر ضرورت اجرای هرچه زودتر همسان‌سازی و تناسب‌سازی حقوق مستمری بگیران بازنشسته تامین اجتماعی تاکید کرد.

«سعید انوری‌پور» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به شرایط معیشتی امروز نیاز است تا همسان سازی و یکسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی شود.
وی با بیان اینکه لازم است مسئولان و متولیان خود را به جای یک کارمند بازنشسته عائله مند و بعضا مستاجر بگذارند، تصریح کرد: هر روز بازنشستگان زیادی به ما مراجعه می‌کنند و خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی و دستمزدشان هستند اما این مهم نیازمند توجه و اهتمام جدی دولت و نظام است.
دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام ابراز امیداوری کرد تا پایان سال تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان و کارگران مشخص شده و به سال آینده موکول نشود.
انوری پور از  چند شغله بودن برخی مدیران انتقاد کرد و گفت: در حالی که خانواده‌های متعددی دارای یک یا چند فرزند فارغ‌الحصیل بیکار دارند این رویه اصلا قابل قبول نیست و باید برای این مهم چاره‌اندیشی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

منتشر شده

در

توسط

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا ، به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، “گراف‌دی” رویدادی در حوزه روابط‌عمومی است که در نظر دارد گروهی از کارشناسان و فعالان این حوزه را گرد هم جمع آورده و زمینه‌ای را برای ایجاد ارتباط پایدار و عمیق میان آنها فراهم کند.

سومین گردهمایی روابط‌عمومی‌های اکوسیستم فناوری و نوآوری (گراف‌دی) که با حضور جمعی از مدیران شرکت‌های بانکی، فناوری، ارتباطی و استارتاپی با هدف انتقال تجربه و تعامل برگزار می‌شود به موضوع “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان”  اختصاص داده شده است.

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ، به بررسی تجربیات “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان” می پردازد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

منتشر شده

در

توسط

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

چین به آمریکا از بابت اتهام زنی‌های کاخ سفید مبنی بر این که پکن جلوی رسیدن بخشی از اطلاعات درباره منشاء کروناویروس را به بازرسان سازمان بهداشت جهانی گرفته، حمله کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،  جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت، واشنگتن “نگرانی‌های عمیقی درباره نحوه اعلام یافته‌های اولیه تحقیقات مربوط به کووید-۱۹ و همچنین پرسشهایی درباره فرآیند مورد استفاده برای رسیدن به آنها دارد”.

او با اشاره به تحقیقات هیات سازمان بهداشت جهانی درباره منشا همه گیری بیماری در شهر ووهان چین که نخستین بار در آن کروناویروس در اواخر ۲۰۱۹ شناسایی شد، اظهار کرد: “ضروری است که این گزارش مستقل باشد و یافته‌های کارشناسی به دور از مداخله یا تغییر از سوی دولت چین باشد.”

چین در پاسخ به این اظهارات در بیانیه‌ای که از سوی سفارتخانه‌اش در واشنگتن طی امروز یکشنبه انتشار یافت، گفت، آمریکا تاکنون ” آسیب شدیدی به همکاری بین‌المللی برای مقابله با کووید ۱۹ وارده کرده” و حالا “انگشت اتهام را به سمت کشورهای دیگری که به طور متعهد از سازمان بهداشت جهانی حمایت کرده‌اند و حتی به سمت خود سازمان بهداشت جهانی، نشانه گرفته است”.

بر اساس این بیانیه، چین همچنین در ضمن استقبال از تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای لغو اقدام دولت دونالد ترامپ برای ترک سازمان بهداشت جهانی اظهار امیدواری کرد که آمریکا “به عالی‌ترین استانداردها پایبند باشد، یک نگرش جدی، مصمم، شفاف و مسئولانه اتخاذ کند، مسئولیت حقیقی خود را به عهده بگیرد، از فعالیت سازمان بهداشت جهانی با اقدامات واقعی حمایت کند و مشارکت مناسب را در همکاری بین‌المللی در مقابله با کووید-۱۹ به عمل بیاورد.”

در پی مطرح شدن اتهامات در نیویورک تایمز و دیگر رسانه‌ها درخصوص اینکه چین از دادن بخشی از داده‌ها خودداری کرده، پیتر داشاک، یک عضو تیم تحقیقات در واکنش به این گزارش در توئیتی نوشت: “من چنین تجربه‌ای در هیات سازمان بهداشت جهانی نداشتم.”

داشاک توئیت کرد: من به عنوان رهبر کارگروه جانوری/محیط زیستی اعتماد و باز بودن را نزد همتایان چینی خودم یافتم. ما قطعا به داده‌های جدید حساس در کل ماموریت دسترسی پیدا کردیم. ما قطعا درکمان را از راه‌های احتمالی سرایت افزایش دادیم.

تیا کولسن فیشر، یک عضو دیگر تیم از دانمارک هم گفت، چنین تجربه‌ای نداشته و به این اشاره کرد که برخی اظهار نظرها در رسانه به غلط منعکس شده‌اند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها