با ما همراه باشید

ورزشی

ایتالیا سه – ترکیه صفر؛ شروع باشکوه یورو 2020 برای آتزوری

منتشر شده

در

در مسابقه افتتاحیه رقابت‌های یورو 2020، امشب در ورزشگاه المپیکو رم تیم‌های ملی ایتالیا و ترکیه از رقابت‌های گروه A رو در روی یکدیگر قرار گرفتند؛ کارنامه 28 بازی متوالی بدون شکست و هم‌چنین 8 پیروزی متوالی بدون حتی دریافت یک گل باعث شده بود تا شاگردان روبرتو مانچینی با انگیزه مضاعفی در خانه مقابل ترکیه به میدان بیایند.

 

مطابق انتظار در نیمه نخست توپ و میدان در اختیار ایتالیایی‌ها بود و شاگردان شنول گونش به دنبال دفاع تیمی برای حفظ نتیجه بودند که به خوبی توانستند مقابل حملات پرشمار ایتالیا در نیمه نخست بایستند و اجازه خلق موقعیت جدی روی دروازه چاکیر را ندادند؛ جدی‌ترین موقعیت نیمه اول روی ارسال کرنر برای کیه‌لینی مدافع پیش‌تاخته ایتالیا به دست آمد که ضربه سر او با واکنش استثنایی دروازه‌بان ترکیه دفع شد.

 

در نیمه نخست سه موقعیت مشکوک به پنالتی رخ داد، دو صحنه مشکوک درون محوطه جریمه ترکیه و یک صحنه مشکوک درون محوطه جریمه ایتالیا که ماکلی داور هلندی مسابقه هیچ اعتقادی به پنالتی نداشت؛ مشکوک‌ترین صحنه در دقیقه 45 و پس از برخورد ارسال اسپیناتزولا به دست مدافع ترکیه رخ داد که داور ویدئویی هم تصمیم ماکلی را تایید کرد و بازی ادامه پیدا کرد تا نیمه اول بدون گل مساوی به پایان برسد.

پس از 13 شوت نافرجام در نیمه اول، ایتالیایی‌ها در نیمه دوم با میل بیشتری به گلزنی وارد زمین شدند و به دنبال شکستن محاصره خط دفاعی ترکیه بودند و به حملات پرشمار خود به مانند نیمه اول ادامه دادند؛ سرانجام حملات شاگردان مانچینی باعث شد تا نفوذ عالی دومنیکو براردی و ارسال او، با اشتباه مریح دمیرال وارد دروازه ترکیه شود و اولین گل یورو 2020، این‌چنین توسط مدافع حریف به ثمر برسد.

 

پس از این گل، آشفتگی خط دفاعی ترکیه بیشتر شد و آن‌ها فرصت بیشتری برای حمله به تیم حریف دادند و این مسئله باعث شد تا بار دیگر با تاثیرگذاری براردی و روی ریباند شوت دیدنی اسپیناتزولا، در دقیقه 66 چیرو ایموبیله از دفع ناقص دروازه‌بان ترکیه استفاده کند و اختلاف گل‌های دو تیم را به عدد 2 برساند.

 

فوتبال دفاعی ترکیه پس از دریافت گل دوم هم ادامه داشت و شاگردان مانچینی اجازه خودنمایی به تیم حریف ندادند و به حملات خود برای افزایش اختلاف و پیروزی قاطع در گام نخست ادامه دادند؛ پرسینگ شدید ایتالیایی‌ها توأمان با اشتباه عجیب چاکیر در شروع مجدد بازی همراه شد تا توپ به براردی برسد و روی کار تیمی و پس از سه پاس تک‌ضرب، توپ به لورنتزو اینسینیه رسید و او تیر خلاص را به پیکره ترکیه زد و پیروزی سه بر صفر تیمش را رقم زد.

 

پس از گلزنی اینسینیه، با تصمیم روبرتو مانچینی زوج گلزن خط حمله ایتالیا از زمین مسابقه خارج شدند تا برای دیدارهای آینده، استراحت کنند و بلوتی و کیه‌زا به عنوان جانشین ایموبیله و اینسینیه وارد زمین شدند؛ در دقیقه 10  پایانی بازی و پس از گل سومی که ایتالیایی‌ها به ثمر رساندند، توپ و میدان بازهم در اختیار شاگردان روبرتو مانچینی بود و اجازه حمله به حریف ندادند تا سوت پایان بازی توسط داور هلندی دمیده شود و اولین مسابقه یورو 2020، با پیروزی ایتالیا همراه شود.

 

پیروزی در جدال امشب باعث شد تا رکورد بازی‌های بدون باخت متوالی تیم ملی ایتالیا با هدایت روبرتو مانچینی به عدد 29 برسد و هم‌چنین آن‌ها برای نهمین بازی متوالی بدون باز شدن دروازه‌شان پیروز از زمین مسابقه خارج شدند و حالا تا انجام دیگر بازی گروه A میان ولز و سوئیس، ایتالیایی‌ها صدرنشین گروه با تفاضل +3 و کسب سه امتیاز شیرین دیدار افتتاحیه هستند.

 

بازی از هفته اول گروه A رقابت‌های یورو 2020؛ جمعه: 1400/03/21 ؛ ساعت: 23:30
استادیوم: المپیکو رم
داور: دنی ماکلی

 

ترکیب تیم ملی ایتالیا:

 

جان‌لوییجی دوناروما
الساندرو فلورنزی (46: جیووانی دی لورنزو)
لئوناردو بونوچی
جورجیو کیه‌لینی
لئوناردو اسپیناتزولا
نیکولو بارلا
جورجینیو
مانوئل لوکاتلی (74: برایان کریستانته)
دومنیک براردی (85: فدریکو برناردسکی)

لورنتزو اینسینیه (81: فدریکو کیه‌زا)
چیرو ایموبیله (81: آندره‌آ بلوتی)

 

سرمربی: روبرتو مانچینی

 

 

ترکیب تیم ملی ترکیه:

 

اورجان چاکیر
زکی چلیک
مریح دمیرال
چایلار سویونجو
اومیت مراش
اوکای یوکوشلو (65: عرفان کاهوجی)
اوزان توفان (65: کان آی‌هان)
هاکان چالهان‌اوغلو
یوسف یازیچی (46: چنگیز اوندر)
کنان کارامان (76: هلیل درویش اوغلو)
بوراک ایلماز

سرمربی: شنول گونش

 

 

 

کارت زرد:

 

چایلار سویونجو (دقیقه 88) هلیل درویش اوغلو (دقیقه 90) از ترکیه

 

 

شرح گل :

ایتالیا یک – ترکیه صفر (دقیقه 53: گل به خودی دمیرال): روی حمله سرعتی ایتالیایی‌ها، دومنیکو براردی درون محوطه جریمه حریف توپ را به صورت کات‌بک برای چیرو ایموبیله فرستاد که در میانه راه توپ به سینه مریح دمیرال برخورد کرد و وارد دروازه ترکیه شد تا این‌چنین اول گل یورو 2020 رقم بخورد.

 

 

ایتالیا دو – ترکیه صفر (دقیقه 66: چیرو ایموبیله): کار تیمی فوق‌العاده زیبای ایتالیایی‌ها از سمت راست آغاز شد که توپ را براردی با ارسال تماشایی برای اسپیناتزولا فرستاد اما ضربه سرکش مدافع چپ ایتالیا را چاکیر دروازه‌بان ترکیه دفع کرد و روی دفع ناقص او، بدون مکث چیرو ایموبیله توپ را به تور دروازه ترکیه چسباند تا حساب کار دو بر صفر شود.

 

 

ایتالیا سه – ترکیه صفر (دقیقه 79: لورنتزو اینسینیه): روی اشتباه مرگبار چاکیر دروازه‌بان ترکیه، توپ به براردی رسید و روی کار تیمی و با چهار پاس، به سرعت توپ به زیر پای لورنتزو اینسینیه منتقل شد و او توانست در موقعیتی تک به تک توپ را به گل تبدیل کند و خیال شاگردان مانچینی را از پیروزی در دیدار افتتاحیه یورو 2020 آسوده کند.

 

 

 

 

لحظات حساس:

 

دقیقه 1: نفوذ عالی دومینکو براردی از سمت راست خط حمله ایتالیا و ارسال او درون محوطه جریمه ترکیه به چیرو ایموبیله رسید که ضربه او به بغل دروازه ترکیه برخورد کرد و راهی به دروازه حریف پیدا نکرد.

دقیقه 13: فرصت شوت‌زنی پشت محوطه جریمه برای تیم ملی ایتالیا که ضربه بی‌دقت براردی با برخورد به دفاع ترکیه در آغوش اورجان چاکیر قرار گرفت.
دقیقه 16: روی یک کار تیمی، لورنتزو اینسینیه درون محوطه جریمه ترکیه صاحب توپ شد اما ضربه بدی به توپ وارد کرد و فرصت طلایی به دست آمده برای شاگردان مانچینی را از دست داد.

دقیقه 20: فرصت شوت‌زنی از پشت محوطه جریمه برای چیرو ایموبیله روی حرکت انفرادی که خود او انجام داده بود، پس از برخورد به دست مدافع ترکیه برگشت داده شد؛ بازیکنان ایتالیا اعتقاد به خطای پنالتی داشتند اما داور مسابقه چنین اعتقادی نداشت و برخورد توپ با مدافع ترکیه را طبیعی دانست و دستور به ادامه بازی داد.
دقیقه 22: اولین موقعیت جدی مسابقه روی ارسال اینسینیه از روی نقطه کرنر برای تیم ملی ایتالیا ایجاد شد که ضربه سر جورجینو کیه‌لینی از حوالی نقطه پنالتی با واکنش تماشایی دروازه‌بان ترکیه به کرنر رفت.

دقیقه 33: سانتر دومینیک براردی از سمت چپ خط حمله ایتالیا با عبور از مدافعان ترکیه به چیرو ایموبیله رسید که ضربه سر مهاجم ایتالیایی‌ها از کنار دروازه ترکیه به بیرون رفت و در چارچوب نبود.

دقیقه 44: فرصت گلزنی برای چیرو ایموبیله درون محوطه جریمه ترکیه که ضربه مهاجم ایتالیایی‌ها توسط چاکیر مهار شد.
دقیقه 45: صحنه مشکوک به پنالتی با سرنگونی بوراک ایلماز درون محوطه جریمه ایتالیا که داور مسابقه اعتقادی به پنالتی نداشت و تصمیم به ادامه بازی گرفت.

دقیقه 45: پس از عدم اعلام پنالتی به سود ترکیه، روی نفوذ اسپیناتزولا و ارسال او، توپ به دست چلیک مدافع تیم ملی ترکیه برخورد کرد که بازهم داور هلندی اعتقادی به پنالتی نداشت و کمک داور ویدئویی هم تصمیم ماکلی را تایید کرد.

 

 

دقیقه 52: در اولین موقعیتی که نصیب چنگیز اوندر شد، مهاجم تیم ملی ترکیه به سرعت به درون محوطه جریمه ایتالیا نفوذ کرد اما ضربه او با واکنش دوناروما مهار شد.

دقیقه 54: روی کار تیمی زیبا بازیکنان ایتالیا توپ درون محوطه جریمه ترکیه به لئوناردو اسپیناتزولا دفاع چپ ایتالیایی‌ها رسید که شوت محکم او از زاویه بسته با واکنش زیبای اورجان چاکیر دروازه‌بان ترکیه برگشته داده شد.

دقیقه 57: روی اشتباه دفاع ترکیه توپ به لورنتزو اینسینیه رسید و او به سرعت خود را به محوطه جریمه رساند که ضربه هافبک ایتالیایی‌ها پس از برخورد به دمیرال مدافع ترکیه راهی کرنر شد.

دقیقه 59: بار دیگر روی کار تیمی شاگردان مانچینی توپ به لوکاتی رسید که ضربه بغل پای مانوئل لوکاتی با واکنش چاکیر بار دیگر به کرنر رفت.

دقیقه 90+1: فرصت خوب گلزنی برای تیم ملی ترکیه با نفوذ بوراک ایلماز به درون محوطه جریمه ایتالیا که تکل فوق‌العاده کیه‌لینی در محوطه شش قدم باعث شد تا فرصت ایده‌آل گلزنی ایلماز از دست برود.

 

 

در حاشیه:

 

* ایتالیا در 10 بازی قبلی خود در جام ملت‌ها پیروز شده است.
* ترکیه در 5 بازی از 6 بازی قبلی خود در جام ملت‌ها موفق به کلین شیت شده است.
* گربه‌ آشیل، ایتالیا را به عنوان قهرمان یورو 2020 پیش بینی کرد؛ این گربه 8 ساله پیش بینی اشتباه در زمینه فوتبال نداشته است.

 

* ترکیه در 6 بازی قبلی خود در جام ملت‌ها شکست نخورده است.
* حضور حدود 20 هزار تماشاگر در ورزشگاه المپیکو رم یکی از اتفاقات جالب‌توجه مسابقه افتتاحیه است.

 

 

* در مراسم آغازین مسابقه امشب، شاگردان مانچینی به سبک همیشگی خود سرود ملی ایتالیا را هم‌خوانی کردند.

 

 

* صحنه مشکوک به پنالتی برای ایتالیا در دقیقه 20 و روی برخورد شوت ایموبیله به دست مدافع ترکیه، که دنی ماکلی داوری هلندی مسابقه اعتقادی به پنالتی نداشت؛ این صحنه اعتراض بازیکنان و هم‌چنین هواداران ایتالیا را در پی داشت.

 

 

* صحنه مشکوک به پنالتی برای تیم ملی ترکیه در دقیقه پایانی نیمه اول که داور مسابقه اعتقادی به خطای پنالتی روی بوراک ایلماز نداشت.

 

 

* جیانلوئیجی دوناروما با 22 سال و 106 روز به جوانترین دروازبان تاریخ تیم ملی ایتالیا تبدیل شد که در یک تورنمنت مهم‌ برای لاجوردی پوشان بازی کرده است.

 

* برای اولین‌بار در تاریخ مسابقات یورو، گل افتتاحیه این رقابت‌ها گل به‌خودی بود. (مریح دمیرال مدافع ترکیه)

 

 

* ایتالیا برای اولین بار در دوران حضورش در مسابقات یورو موفق شد در یک مسابقه حداقل 3 گل به ثمر برساند.

 

منبع :ورزش سه

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

۵ بازیکن کرونایی استقلال مشخص شدند

منتشر شده

در

توسط

اسامی ۵ بازیکن استقلال که مبتلا به ویروس کرونا شدند، مشخص شد.

 باشگاه استقلال دیروز (دوشنبه) اعلام کرد که نتیجه تست کرونای تعداد زیادی از بازیکنان و اعضای کادر تیم فوتبال استقلال مثبت شده است.

به همین علت، نشست خبری فرهاد مجیدی پیش از بازی با پیکان به دلیل شرایط ویژه رخ داده، برگزار نشد و در ادامه نیز با تایید سازمان لیگ، دیدار دو تیم استقلال و پیکان در چارچوب مرحله یک‌هشتم نهایی جام حذفی لغو شد.

شب گذشته (دوشنبه) سعید فتاحی، نماینده باشگاه استقلال در گفت‌وگویی تلویزیونی درباره تعداد افراد مبتلا به کرونا توضیحاتی ارائه داد و تاکید کرد که ۱۷ تن از بازیکنان تیم استقلال و یک نفر از اعضای کادر فنی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

با این حال طبق پیگیری خبرنگار ایسنا، اسامی ۵ بازیکن تیم فوتبال استقلال که مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند، مشخص شد. بر این اساس کوین یامگا، مهدی مهدی‌پور، امیرحسین حسین‌زاده، سیاوش یزدانی و روزبه چشمی از جمله افرادی هستند که میان بازیکنان استقلال به کرونا مبتلا شده‌اند.

نام افراد دیگری که در استقلال مبتلا به کرونا شده‌اند، مشخص نشده و مسئولان سازمان لیگ نیز بر این باور هستند که اسامی متبلایان محرمانه است و نباید منتشر شود! این در حالی است که در فوتبال دنیا و در میان بازیکنان مطرح و حرفه‌ای فوتبال، اسامی بازیکنان مبتلا به کرونا در تیم‌ها به طور کامل مشخص شده و در این رابطه شفاف‌سازی می‌شود.

 

ادامه مطلب

ورزشی

شناخت کامل حریفان فولاد و سپاهان ایران در لیگ قهرمانان آسیا

منتشر شده

در

توسط

قرعه‌کشی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا برگزار شد و تیم فوتبال سپاهان با صدرنشین فعلی لیگ ستارگان قطر و قهرمان فصل گذشته لیگ ازبکستان هم‌گروه شد.

 قرعه‌کشی فصل ۲۰۲۲ لیگ قهرمانان آسیا با حضور دو نماینده ایران یعنی سپاهان و فولاد برگزار شد تا این دو تیم حریفان خود را در مرحله گروهی بشناسند. سپاهان به عنوان نایب قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران با تیم‌های الدحیل قطر، پاختاکور ازبکستان، برنده پلی‌آف التعاون عربستان و الجیش سوریه هم‌گروه شده است و فولاد باید به مصاف تیم‌های شباب الاهلی امارات، آحال ترکمنستان و الغرافه قطر برود. هم‌چنین دو تیم استقلال و پرسپولیس به دلیل نگرفتن مجوز حرفه‌ای‌گری از این رقابت‌ها حذف شدند.

فولاد در حالی باید به مصاف شباب الاهلی برود که این تیم از دو بازیکن ایرانی یعنی احمد نوراللهی و مهدی قایدی بهره می‌برد و شناخت این دو بازیکن از سبک بازی تیم نکونام می‌تواند کار نماینده ایران را برای سقوط سخت کند. در گروه سپاهان نیز الدحیلی قرار داد که با وجود ۳ بازی بیش‌تر نسبت به السد در لیگ این ستارگان قطر، صدرنشین است و پاختاکور هم به عنوان قهرمان ازبکستان پا به این مسابقات می‌گذارد.

گروه C: فولاد ایران، شباب الاهلی امارات، آحال ترکمنستان، الغرافه قطر

شباب الاهلی

سرمربی: مهدی علی
بازیکنان کلیدی: عزیزجان گانیوف، مهدی قایدی، احمد نوراللهی، توماس اولسن
رتبه فعلی در لیگ: رده سوم با ۲۳ امتیاز
رتبه فصل قبل در لیگ: رده سوم با ۵۰ امتیاز(کمترین باخت در طول فصل)
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: حذف در مرحله گروهی فصل ۲۰۲۱
افتخارات: ۷ قهرمانی لیگ امارات، ۱۰ قهرمانی جام پادشاهی امارات، ۵ قهرمانی جام حذفی، ۵ قهرمانی سوپرکاپ امارات

آحال ترکمنستان

سرمربی: بگنچ گارایف
بازیکنان کلیدی: رسول هوجایف، سردار گلدیوف (تمام بازیکنان این تیم ترکمنستانی هستند)
رتبه فعلی در لیگ: آغاز نشده است
رتبه فصل قبل در لیگ: نایب قهرمان با ۲۹ امتیاز (لیگ ۸ تیمی)
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: نخستین حضور
افتخارات: ۶ نایب قهرمانی لیگ ترکمنستان، ۳ قهرمانی جام حذفی، یک سپورکاپ ترکمنستان

الغرافه قطر

سرمربی: آندره‌آ استراماچونی
بازیکنان کلیدی: گابریل پیرس، شیخ دیاباته، سوفیان هانی
رتبه فعلی در لیگ: رده سوم با ۲۳ امتیاز
رتبه فصل قبل در لیگ: رده چهارم با ۳۳ امتیاز
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: حذف در مرحله گروهی فصل ۲۰۱۸
افتخارات: ۷ قهرمانی در لیگ ستارگان قطر، ۷ قهرمانی در جام امیر قطر، ۳ قهرمانی جام حذفی، ۲ قهرمانی سوپرکاپ قطر

گروه D: سپاهان ایران، الدحیل قطر، پاختاکور ازبکستان، برنده پلی‌آف التعاون عربستان و الجیش سوریه

الدحیل قطر

سرمربی: لوییز کاسترو
بازیکنان کلیدی: توبی آلدروایرلد، ادمیلسون، نام تائه هی، اولونگا(آقای گل فصل پیش لیگ قهرمانان آسیا)
رتبه فعلی در لیگ: صدرنشین با ۳۲ امتیاز(۳ بازی بیشتر از السد ۳۱ امتیازی)
رتبه فصل قبل در لیگ: نایب قهرمان با ۴۷ امتیاز
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: حذف در مرحله گروهی
افتخارات: ۷ قهرمانی در لیگ قطر، ۳ قهرمانی در جام حذفی، ۲ قهرمانی در سوپرکاپ قطر

پاختاکور ازبکستان

سرمربی: پیتر هیوسترا
بازیکنان کلیدی: ارن دردیوک، دراگان چران، سردار رشیدوف، ایگور کریمتس
رتبه فعلی در لیگ: هنوز آغاز نشده است
رتبه فصل قبل در لیگ: قهرمان با ۶۰ امتیاز
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: حذف در مرحله گروهی فصل ۲۰۲۱
افتخارات: ۱۴ قهرمانی لیگ ازبکستان، ۱۳ قهرمانی جام حذفی

 

ادامه مطلب

ورزشی

اجناس ورزشی

منتشر شده

در

توسط

تولید کننده لباس های رزمی  مانند تکواندو کاراته نینجوتسو جودو و ووشو تک فروشی و عمده

لباس تکواندو

اگر شما هم به ورزش تکواندو علاقه دارید و می خواهید مجموعه ای از لباس های تکواندو یکی را برای خود خریداری کنید  اما به دلیل تنوع زیاد مدل ها و قیمت ها در خرید این لباس ورزشی مشکل دارید نگران نباشید در تولیدی پارس رزم میتوانید  مدل خود را انتخاب کنید. انواع مختلفی از مدل و جنس وجود دارد که مناسب اقلیم ورزشکار و سن و سال تکواندو کار هست و قیمت و کیفیت های متفاوت در خرید لباس تکواندو.

 

برای خرید لباس تکواندو باید توجه داشته باشید مدت و فصلی که میخواهید کار کنید را در نظر بگیرد البته  قیمت و کیفیت مهم است ممکن است باشگاه ورزشی که میروید آرم و علامت خود را داشته باشد همچنین رشته ای که میخواهید واردش شوید انواع لباس تکواندو کبریتی لباس تکواندو زنبوری و لباس تکواندو فلامنت و کج راه را از تولیدی رزمی که با توجه به نکات بالا می توانید لباس تکواندو مورد علاقه خود را خریداری کنید. برای سهولت کار شما لیستی از ارزان ترین با کیفیت ترین و پرفروش ترین لباس های تکواندو موجود در بازار را گردآوری کرده ایم. 

فرم یا پومسه در واقع تعداد فرضی مشت و لگد به ترتیب منطقی و هدفمند است که در پاسخ به حمله مهاجمان ساختگی در حین تمرینات ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد. به این ترتیب تکواندو در این رشته آموزش می بیند و هم در سطح منطقه ای و هم در سطح بین المللی اجرا و برگزار می شود این فرم لباس رزمی مخصوص دارد.

سبک کیورگی: این سبک بیشتر رزمی است و در سه دور دو دقیقه ای انجام می شود. در این مسابقه یک داور در وسط زمین و چهار داور دیگر در سراسر زمین به مسابقه دید دارند و رای می دهند می کنند. به این ترتیب بازیکن باید از تجهیزاتی مانند ساق محافظ هوگو و کلاه استفاده کند. ضربه گیر هوگو از قفسه سینه و شکم ورزشکار در برابر ضربه محافظت می کند.

سبک هان ماندانگ در واقع ، این یک سبک رایج در تکواندو است که در آن آنها سخت تلاش می کنند تا چیزها را بشکنند و در جمع خانوادگی تکواندو جز سبک دفاع شخصی محسوب میشود استفاده کنند. در تمرینات فکری ، بازیکن طیف وسیعی از مهارت ها را نشان می دهد. در این مسابقات ، هنگام پخش آهنگ ، بازیکن باید تکنیک های ابتکاری زیادی را نشان دهد همراه با شکستن اشیا با ضربات متفاوت.

لباس نینجا

لباس نینجا از کفش گرفته تا کلاه و زره ، تا در سایه و تاریکی تا دشمن نتواند آنها را بیند و جلب توجه نکنند همه و سایل استتار و تیره و تاریک بودند. با حمله ناگهانی یا بدون جلب توجه نگهبانان سوزن مسموم را از راه دور به طرف طعمه پرتاب کرده و سپس فرار کنید.

حتی کفش ها از پارچه ساخته شده اند تا حرکت صاف انجام شود. توری و گره همه از الیاف طبیعی ساخته شده اند و هیچ چیز براق و آزاردهنده ای در مورد این لباس وجود ندارد.

این لباس را به دور بدن می پیچند و با چند کمربند می بندند تا در جایی آویزان نشود و گیر نکند و دست و پا بسته نشود. علاوه بر این فضای کافی برای مخفی کردن مهمات مانند شمشیر ، تیغ سمی ، غذا و دارو برای زنده ماندن یا بیدار ماندن در طول روز فراهم می کند تنوع سلاح یک نینجا از هر رشته رزمی دیگری بالاتر هست.

این لباس برای مردان و زنان یکسان است. زنان نینجا به دلیل اندام کوچک وزن سبک و انعطاف پذیری بالای بدن خود وارد ورودی های غیر معمول مانند پنجره ها می شوند و به قسمت های کوچک یا فضاها و دیوارهای باریک صعود می کنند ویژگی های خاصی داشتند.

نینجاهای مرد به دلیل بدن عضلانی بزرگ و استخوان های اسکلتی در نبرد تن به تن شکستن درها یا کمک به نینجاهای زن برای بالا رفتن از برج ها و قلعه ها موثرتر بودند.

یک نینجا می تواند روزها بدون خواب و غذا کمین بماند. او در یک لحظه خاص منتظر حمله شگفت انگیز خود است. در گذشته دانش نینجا مخفی و مخفی نگه داشته می شد و از معلم به دانش آموز منتقل می شد هر استادی رموز سری و فوق محرامنه خود را به شاگردش انتقال میداد.

امروزه این تکنیک ها به عنوان هنرهای رزمی نین جوتسو  شناخته می شوند که هنر ورزشی پنهانی می باشد. دانش آموزان برای استفاده از شمشیر تیغ و سلاح های مختلف آموزش می بینند. آنها همچنین تکنیک های نبرد تن به تن را یاد می گیرند.

در آن زمان گروه دیگری به نام سامورایی وجود داشت که آموزش یکپارچه تری داشتند اما چون به شجاعت جوانمردی و مردانگی اعتقاد داشتند از شمشیر سر به صورت رو در رو استفاده میکردند و خیانت میکردند.

 آنها توسط نخبگان انتخاب شده بودند و در نظر مردم وفادار و محترم بود و چون نینجا برای کشتن سامورایی استخدام شده بود مردم از نینجا متنفر بودند.

D:\Tasvir-aks\pars_razm\1.jpeg

لباس های نینجا باید تیره ، نامرئی و راحت باشند و بهتر است ترفندهای نینجا را انجام دهید. می توانید یک لباس نینجا بدون یقه سیاه یک شلوار مشکی و یک لباس مشکی کرکی تهیه کنید.

همچنین به روسری مشکی ، روبان مشکی ، کفش مشکی ، پیراهن آستین بلند مشکی و دستکش مشکی نیاز دارید. برای ساخت محافظ رنگ ، چهار پیراهن قرمز یا مشکی تهیه کنید ، بعلاوه لوازم جانبی نینجا مانند ستاره های جعلی و لباس نینجا شما بسیار خوب خواهد بود 09199375077.

یقه اسکی مشکی یا سفید را با شلوارهای شش جیبی مستقیم و کمی گشاد ست کنید. سایر جزئیات مهم لباس سیاه و سفید را انتخاب کنید. اگر شلوار شش جیب مشکی ندارید ، جوراب شلواری مشکی ، شلوار جین راست یا شلوار چسبان را امتحان کنید  پوشاک رزمی پارس رزم.

لباس کاراته

سبک وزن این معمولاً وزن لباس دانش آموزان است و وقتی وارد کلاس کاراته می شوند این لباس را برای شروع به آنها داده می شود. برای خرید آنها باید هزینه کمتری بپردازید و آنها با کمترین کیفیت ساخته می شوند. با این حال برخی از متخصصان نیز از این نوع لباس ها در تمرینات روزانه خود استفاده می کنند.

وزن متوسط: این لباس کاراته بین وزن خنکی و کیفیت تعادل خاصی برقرار می کنند. لباس های کاراته در این دسته می توانند بیشتر از لباس های سبک استفاده شوند و در تولید کنندگان مختلف محبوبیت بیشتری دارند. قابل تهیه از 100٪ پنبه و پنبه/پلی استر.

وزن سنگین: دسته وزن سنگین لباس کاراته برای مسابقات ، مسابقات و مربیان استفاده می شود. پارچه های سنگین مقاومت بالایی دارند و برای برش و پردازش بسیار مناسب هستند محکم و برای حرکات نمایشی کاتا با صدای پارچه بسیار مناسب هستند و در این دسته از هر دو نوع پارچه استفاده می شود اما وزنه های سنگین معمولاً با پارچه های 100٪ پنبه ای همراه است.

برنامه های اکثر تولید کنندگان بر اساس قد و وزن است برای انتخاب اندازه لباس مناسب ابتدا باید قد و سپس محدوده وزن خود را روی میز پیدا کنید. اگر قد و وزن شما کاملاً روی میز نیست ، باید محدوده نزدیک به آن را انتخاب کنید اگر دارای شکم هستید سایز بزرگتر را گرفته سپس قد شلوار را کوتاه می کنید در تولیدی پارس رزم 0234510497.

D:\Tasvir-aks\pars_razm\2.jpeg

نکته 1: اگر قد شما بلندتر و وزن شما کمتر از قد شماست ، لباسها را با توجه به قد خود انتخاب کنید ، در این حالت فقط لباسها برای شما کمی گشاد ، اما اندازه مناسب شما هستند.

نکته 2: اگر اضافه وزن دارید ، لباس ها را با توجه به وزن خود انتخاب کنید ، در این صورت اندازه مناسب را انتخاب کرده اید و شلوار شما فقط کمی بلندتر می شود و می توانید به راحتی آنها را کوتاه کنید.

نکته 3: اگر به دنبال لباس هایی برای بزرگسالان هستید ، حتما یک یا دو سایز را انتخاب کنید. تجربه نشان می دهد که همیشه بهتر است در اندازه بزرگتر خرید کنید و می توانید با کمی تغییر از آن استفاده کنید.

هنگام انتخاب لباس ، این نکات استاندارد لباس کاراته را در نظر بگیرید تا بتوانید اندازه آنها را بهتر درک کنید.

لباس کنگفو

لباس کنگفو از دو قسمت بالاتنه کت و پایین تنه شلوار با مچ بسته ساخته شده است. هردو طرف کت مساوی و روی هم نیستند و با بند و دکمه بسته میشن آرم اژدها شمشیر از نماد های آن هستند بهترین و سبکترین جنس برای انجام حرکات فلامنت هست که ماه نیز همان را عرضه میکنیم.

لباس کونگ فو مناسب با انجام حرکات رزمی طراحی شده که قدرت  و سرعت ضربات را تاب بیاورد و انعطاف نیز داشته باشد تا انواع حرکات دست و پا و کششی را ورزشکار انجام دهد. پیراهن کنگفو عرضه شده در پارس رزم شامل شال سرخ نیز هست

قیمت لباس های کونگ فو در تولیدی ما نسبت به سایر تولیدی ها مناسبتر است زیرا از نخ و گلدوزی شده و از پارچه مرغوب و بادوام تهیه شده است.

کلمه کنگ فو مربوط به هنرهای رزمی چین است  در مکانی به نام معبد شائولین سرچشمه گرفت، جایی که راهبان برای سلامت کونگ فو یا محافظت شخصی کار می کردند.

معبد شائولین یک مکان بودایی بود که در سال 377 قبل از میلاد در استان هاینان چین ساخته شد. در سال 527 قبل از میلاد، یک شاهزاده بودایی به نام بودیسم یا دا مو از معبدی در چین برای آموزش دین بازدید کرد و راهبان آن مکان را ضعیف و بیمار دید.

دامو برای بالا بردن قوای راهبان خود را به مدت 9 سال در اتاقی حبس کرد تا فکر کند. این در نهایت باعث پیدایش یی جینجینگ، یک سری تمرینات الهام بخش و پرانرژی یا هنرهای رزمی شائولین شد.

از لحاظ تاریخی، کونگ فو بخش عمده ای از آموزش دانشمندان و رهبران دولتی در چین بوده است. چینی ها برای ورزش ارزش قائل هستند زیرا احساس می کنند کونگ فو به آنها احترام، صبر، فروتنی و اخلاق می آموزد.

خیلی از آمریکایی ها معتقدند که کونگ فو یک هنر رزمی مانند تکواندو، جودو یا آکودو است. اما در واقع کونگ فو شامل صدها سبک از هنرهای رزمی چینی است که برخی از آنها شامل مشت بزرگ، پنجه عقاب و تاگیکان است.

سبک چینی کونگ فو یا چنگال عقاب آنگ جو پای یکی از قدیمی ترین، کامل ترین و توسعه یافته ترین سبک های شائولین در زبان چینی است و به دلیل قدرت، پرتاب و فشار بالا شهرت دارد.

الگوی پنجه عقاب در سال 1130 زمانی که مغول ها به چین یورش بردند و ژنرال یو فی این روش را از اسقف شائولین آموخت ظاهر شد. این سیستم جنگ از طریق راهبان شائولین در معبد شائولین به شاگردان آنها در طول سالها گسترش یافت.

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها