با ما همراه باشید

ورزشی

ایران 3- هنگ‌کنگ 1؛ تدارکات برای بازی بزرگ

منتشر شده

در

تیم ملی فوتبال ایران در چهار مسابقه اخیرش در مرحله گروهی مقدماتی جام جهانی در قاره آسیا فقط 6 امتیاز کسب کرد و با یک بازی کمتر نسبت به چهار رقیب دیگر خود در جایگاه سوم جدول گروه ایستاد، اما شاگردان اسکوچیچ برای زنده نگه داشتن امیدهایشان برای صعود به مرحله نهایی باید چهار برد به دست می‌آوردند که امروز در نخستین گام در دور برگشت، موفق شدند با گل‌های علی قلی‌زاده، وحید امیری و کریم انصاری‌فرد در مقابل تک گل غافلگیر کننده‌ای که وارد دروازه ایران شد، به برتری 3 بر یک برسند و با این برد به استقبال دیدار با بحرین بروند.

شاید انتظارها از تیم ملی ایران مقابل هنگ‌کنگ گل‌های بیشتر و نمایش هجومی‌تری بود، اما همین که در گرمای بحرین و زمین نامساعدی که محل انجام بازی داشت، گرفتن سه امتیاز و انجام یک بازی که همانند دیدار تدارکاتی بود، در آستانه جدال حساس با بحرین مناسب باشد.

 

 

هفته ششم مرحله مقدماتی جام جهانی 2022- قاره آسیا- گروه C
پنج‌شنبه: 1400/03/13 ؛ ساعت: 19 (به وقت ایران)
استادیوم: شیخ علی بن محمد آل خلیفه/ بدون تماشاگر
داور: ادهم المخادمه(اردن)/ کمک‌ها: احمد مونس نادی و محمد الکاف/ داور چهارم: یعقوب الباقی(عمان).

اخطار

مهدی ترابی(1+90) از ایران

 

تیم ملی ایران
علیرضا بیرانوند
محمدحسین کنعانی‌زادگان
شجاع خلیل‌زاده
صادق محرمی
وحید امیری
سعید عزت‌اللهی(58- میلاد محمدی)
احمد نوراللهی
علیرضا جهانبخش(58- سامان قدوس)
علی قلی‌زاده(80- کریم انصاری‌فرد)
مهدی طارمی(69- مهدی ترابی)
سردار آزمون(69- کاوه رضایی)
سرمربی: دراگان اسکوچیچ

 

 

تیم ملی هنگ‌کنگ
یاپ هونگ فای
فونگ هینگ وا
هلیو خوزه گونکالوس
تیسوی وانگ کیت
تانگ کین من
لئونگ وون چونگ(70- وونگ وای)
هوانگ یانگ
دیگو الی موریرا
چان شینیچی
سون مینگ هیم
اور متئو اِلیوت
سرمربی: میکا ماتی پاتِلاینن

 

 

شرح گل

 

 

ایران یک – هنگ‌کنگ صفر (دقیقه 23: علی قلی‌زاده): همکاری صادق محرمی و علی قلی‌زاده از جناح راست زمین را قلی‌زاده با عبور از مدافع مقابل خود تبدیل به موقعیت خطرناکی کرد که ضربه فنی پای چپ او از روی خط عرضی زمین پس از برخورد به یک بازیکن هنگ‌کنگ و تغییر جهت، در ادامه با ناکامی دروازه‌بان در دفع توپ به تیرک دوم برخورد کرد و تبدیل به گل شد.

 

 

 

 

 

ایران 2 – هنگ‌کنگ صفر (دقیقه 61: وحید امیری): توپ ارسالی از جناح راست زمین توسط صادق محرمی را مدافع هنگ‌کنگ به شکل ناقص دفع کرد تا توپ به وحید امیری برسد و او با شوت سر ضرب که در میانه راه به هوانگ یانگ برخورد داشت و تغییر جهت داد، با عبور از روی دستان یاپ هونگ تبدیل به گل شود.

 

 

 

 

ایران 3 – هنگ‌کنگ صفر (دقیقه 84: کریم انصاری‌فرد): پاس در عمق سامان قدوس و حرکت تکنیکی و نفوذ مهدی ترابی از سمت چپ زمین، فرصت خوبی برای تیم ملی ایران به وجود آورد که پاس در عرض او به محوطه ۶ قدم و مقابل دروازه خالی هنگ‌کنگ توسط کریم انصاری‌فرد تبدیل به گل سوم ایران شد.

 

 

 

ایران 3 – هنگ‌کنگ 1 (دقیقه 85: چنگ سیو وان): ارسال وونگ وای از جناح چپ زمین و سمت راست خط دفاعی ایران را متئو الیوت با ضربه سر زد که توپ پس از برخورد به تیرک افقی دروازه روی خط فرود آمد که در ادامه سیو وان تعویضی توپ را تبدیل به گل کرد.

 

 

لحظات حساس

 

دقیقه 2: ارسال علی قلی‌زاده از روی کرنر سمت راست زمین نزدیک بود با اشتباه یاپ هونگ تبدیل به گل شود که دیگو الی توپ را دفع کرد.
دقیقه 3: سانتر احمد نوراللهی از جناح چپ باز هم با دفع اشتباه گلر هنگ‌کنگ و برخوردی که توپ با سردار آزمون داشت، خطرساز شد و به بیرون رفت که البته داور در این صحنه آفساید مهاجم ایران را گرفت.
دقیقه 5: علیرضا جهانبخش نفوذ تند و تیزی از سمت راست محوطه جریمه هنگ‌کنگ داشت که پاس در عرض او پس از برخورد مشکوک به دست هلیو خوزه دفع شد که داور در این صحنه پنالتی اعلام نکرد.
دقیقه 6: پونگ هینگ از مقابل پای مهدی طارمی توپ را زد که در این صحنه هم ملی‌پوشان ایران اعتقاد به خطای پنالتی داشتند که داور اردنی باز هم دستور به ادامه مسابقه داد.

دقیقه 17: ملی‌پوشان ایران با هماهنگی طارمی و آزمون نزدیک بود به گل اول برسند که دفع مدافعان و دروازه‌بان هنگ‌کنگ این اجازه را به آنها نداد.
دقیقه 18: پاس علیرضا جهانبخش از سمت چپ زمین و شوت سرضرب و فنی عزت‌اللهی به تور کنار دروازه هنگ‌کنگ اصابت کرد.

دقیقه 36: بازیکنان تیم ملی ضربه ایستگاهی پشت محوطه هنگ‌کنگ را کوتاه کار کردند که پاس در عرض علی قلی‌زاده و شوت احمد نوراللهی ثمری نداشت و با اختلاف زیاد از بالای دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 44: حرکت تکنیکی قلی‌زاده و ارسال پای چپ او با ضربه سر آزمون راهی اوت شد.

 

 

 

 

 

دقیقه 46: شوت محکم سردار آزمون از پشت محوطه جریمه روی پاس علیرضا جهانبخش با اختلاف کمی از کنار تیرک عمودی دروازه هنگ‌کنگ به بیرون رفت.

دقیقه 50: پاس در عمق احمد نوراللهی و علیرضا جهانبخش در اختیار یاپ هونگ قرار گرفت.

دقیقه 68: شوت فنی پای چپ و زمینی علی قلی‌زاده از قوس محوطه جریمه توسط یاپ هونگ به شکل ناقص دفع شد که در ریباند شوت سردار آزمون با واکنش دروازه‌بان هنگ‌کنگ به کرنر رفت.

دقیقه 74: ارسال توپ از سمت راست زمین به محوطه جریمه ایران با ضربه سر چونگ وای کئونگ همراه شد که توپ از کنار دروازه به بیرون رفت و خطری نداشت.

دقیقه 86: شوت راه دور احمد نوراللهی با شیرجه بلند توسط یاپ هونگ دفع شد.

 

 

 

 

 

بهترین بازیکن

وحید امیری و علی قلی‌زاده، دو بازیکن چپ‌پای تیم ملی ایران ستاره‌های دیدار مقابل هنگ‌کنگ بودند. امیری که از ابتدا به‌عنوان مدافع چپ بازی می‌کرد و نمایش خوب، مطمئن و بدون اشتباهی در خط دفاعی داشت، در دقیقه 58 با اضافه شدن میلاد محمدی یک خط به جلوتر رفت که حضورش در میانه میدان و محوطه جریمه حریف نیروی هجومی ایران را بالا برد و او توانست یک گل هم به ثمر رساند و دو خلق موقعیت داشته باشد. علی قلی‌زاده نیز با زدن یک گل و خلق سه موقعیت جدی به همراه نفوذهای تند و تیز و خوبی که داشت، روز موفقی برابر هنگ‌کنگ داشت.

 

 

در حاشیه

* وحید امیری پس از انجام بازی به‌عنوان مدافع چپ در پرسپولیس، در تیم ملی نیز در همین پست مقابل هنگ‌کنگ به میدان رفته است.
* صادق محرمی پس از رفع مصدومیت طولانی مدت و انجام یک بازی برای دینامو زاگرب در لیگ یک کرواسی، به ترکیب تیم ملی هم بازگشته است.
* زوج کنعانی‌زادگان و خلیل‌زاده که سال گذشته در پرسپولیس می‌دیدیم، دوباره در تیم ملی شکل گرفته است.
* عزت‌اللهی و نوراللهی، دو هافبک تیم ملی را تشکیل می‌دهند؛ اتفاقی که تاکنون در ترکیب ایران نیفتاده بود.
* جهانبخش در بازگشت به فهرست تیم ملی، به ترکیب هم رسیده و به‌عنوان وینگر راست به میدان رفته است.
* نام محمدرضا اخباری، مرتضی پورعلی‌گنجی، کمال کامیابی‌نیا و جعفر سلمانی در فهرست 23 نفره تیم ملی ایران دیده نمی‌شود.
* وضعیت زمین چمن ورزشگاه محل این مسابقه شرایط نامساعدی دارد و پستی و بلندی‌های زیاد کاملا قابل مشاهده است.

* کریم باقری برای نخستین بار به‌عنوان عضو کادر فنی تیم ملی روی نیمکت نشسته است.
* در ابتدای مسابقه آفتاب در نیمی از زمین به چشم می خورد که از اواسط نیمه اول سایه در تمام زمین مشاهده شد تا کار برای بازیکنان دو تیم راحت‌تر شود.

منبع : ورزش سه

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

قهرمان جهان مغلوب ایران شد / شاهکار تیم ملی والیبال در گام نخست

منتشر شده

در

توسط

قهرمان جهان مغلوب ایران شد / شاهکار تیم ملی والیبال در گام نخست

تیم ملی والیبال ایران در بازی نخست خود در المپیک توکیو مقابل تیم لهستان شگفتی ساز شد و توانست قهرمان جهان را مغلوب خود کند.

 سی دومین دوره بازی‌های المپیک به میزبانی توکیو در حال برگزاری است. تیم ملی والیبال ایران امروز (شنبه) در نخستین بازی مرحله گروهی این مسابقات از ساعت ۱۵:۱۰ امروز شنبه مقابل تیم قدرتمند لهستان، قهرمان جهان در سال ۲۰۱۸ صف آرایی کرد. ملی پوشان ایران در دیداری تماشایی انتقام المپیک ریو را از لهستان گرفتند و با پیروزی ۳ بر ۲ مقابل قهرمان جهان گام محکمی در شروع بازی‌ها برداشتند.

دو تیم ایران و لهستان در المپیک ریو نیز مقابل هم قرار گرفته بودند که تیم ملی در آن بازی با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب شده بود.

سعید معروف، میلاد عبادی پور، علی اصغر مجرد، محمد موسوی، میثم صالحی و مهدی مرندی بازیکنان شروع کننده بودند که «ولادیمیر الکنو» سرمربی تیم ملی روانه زمین کرد.

ست نخست؛ ۲۵ بر ۱۸ به سود لهستان

شاگردان ولادیمیر الکنو در ابتدای بازی شروع خوب و برابری مقابل لهستان داشتند و بازی تا امتیاز ۶ برابر پیش رفت اما در ادامه اسپک های تماشایی و برق آسای کورک و لئون و اشتباه بازیکنان جوان تیم در کار سرعتی باعث شد تا حریف پیشی بگیرد. عملکرد خوب لهستان در سرویس در ادامه باعث شد تا ست نخست با برتری ۲۵ بر ۱۸ حریف همراه شود.

ست دوم؛ ۲۵ بر ۲۲ به سود ایران

در ست دوم ایران از ابتدا برتری را از آن خود کرد تا ۲ بر صفر پیش بیافتد. درخشش میثم صالحی در اسپک و دفاع، برتری ایران را تثبیت کرد تا ملی پوشان ۱۰ بر ۷ پیش باشند و همین باعث شد تا «ویتال هینن» سرمربی لهستان تقاضای تایم استراحت دهد. اما این وقفه تأثیری در درخشش و امتیاز آوری صالحی نداشت تا ایران ۱۳ بر ۸ پیش باشد و هینن مجدد تقاضای تایم استراحت دهد.

ملی پوشان برتری خود را تا امتیاز ۲۲ بر ۱۹ حفظ کردند و زمانی که لهستان امتیاز ۲۰ را کسب کرد، الکنو تقاضای تایم استراحت داد تا مانع امتیاز آوری لهستان شود و اختلاف امتیاز را حفظ کند. در نهایت ایران با درخشش صالحی و عملکرد بد لهستان در سرویس موفق شد با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ پیروز ست دوم شود تا دو تیم در ست شماری برابر یک شوند.

ست سوم؛ ۲۵ بر ۲۲ به سود ایران

دو تیم در شروع ست سوم تا امتیاز ۴ برابر پیش رفتند اما در ادامه دو سرویس طوفانی لئون، لهستان را ۶ بر ۴ پیش انداخت تا الکنو تقاضای تایم استراحت دهد. لهستان تا امتیاز ۱۴ بر ۱۲ پیش بود و دو دفاع بی نقص و تماشایی مجرد و صالحی کار را در امتیاز ۱۴ برابر کرد. در ادامه دفاع محمد موسوی نیز باعث برتری ۱۶ بر ۱۵ ایران شد. عملکرد فوق العاده ایران در دفاع باعث برتری ۱۸ بر ۱۶ شاگردان الکنو شد.

ملی پوشان ایران برتری را از دست ندادند و سد دفاعی ایران اختلاف امتیاز برتری را حفظ کرد تا ایران ۲۱ ۱۹ پیش باشد و هینن مجبور به گرفتن تایم استراحت شود. وقفه ایجاد شده جواب داد و سرویس‌های لئون به کمک لهستان آمد تا کار در امتیاز ۲۱ برابر شود. تک دفاع مجرد یک بار دیگر ایران را در امتیاز ۲۲ پیش انداخت. اشتباهات لهستانی‌ها در ادامه اختلاف امتیاز را به سود ایران بیش‌تر کرد تا ایران ست سوم را با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ پیروز شود.

ست چهارم؛ ۲۵ بر ۲۲ به سود لهستان

بازی در شروع ست چهارم نیز برابر آغاز شد و دو تیم تا امتیاز ۴ برابر بودند. سرویس‌های لئون بار دیگر به کمک لهستان آمد تا حریف ۷ بر ۵ پیش بیافتد. امتیاز سرویس‌های عبادی پور ایران را در امتیاز ۷ برابر و سپس ۸ بر ۷ پیش انداخت. بازی برابر دو تیم تا امتیاز ۱۵ پیش رفت و در ادامه سرویس‌های لهستان باعث شد تا حریف ۱۸ بر ۱۵ پیش بیافتد و الکنو تقاضای تایم استراحت دهد. لهستان برتری امتیاز خود را تا امتیاز ۲۲ بر ۱۸ حفظ کرد و در نهایت شاگردان هینن با اتکا به سرویس‌های لئون با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ پیروز شدند.

ست پنجم؛ ۲۳ بر ۲۱ به سود ایران
در این ست نیز دو تیم بازی برابری داشتند و بازی در امتیاز ۴ برابر شد. پس از آن لهستان امتیاز برتری ۵ را به دست آورد تا الکنو تقاضای تایم استراحت دهد. در ادامه بازی دو تیم در امتیاز ۱۰ مساوی شد. شاگردان الکنو امتیاز ۱۴ بر ۱۳ را از آن خود کردند و بازی جذاب‌تر از قبل دنبال شد تا در نهایت با امتیاز ۲۳ بر ۲۱ به سود ایران به پایان برسد.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی والیبال ایران در گروه A المپیک با تیم‌های لهستان، کانادا، ونزوئلا، ایتالیا و ژاپن همگروه است. پس از پایان مرحله گروهی چهار تیم به مرحله حذفی صعود خواهند کرد.

ملی پوشان در بازی دوم روز دوشنبه از ساعت ۴:۳۰ مقابل تیم ونزوئلا صف آرایی خواهد کرد. ونزوئلا در بازی نخست مقابل ژاپن، میزبان مسابقات شکست خورد.

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

ورزشی

پاسخ قاطع تیم ملی والیبال به کُری‌خوانی ستاره لهستان

منتشر شده

در

توسط

پاسخ قاطع تیم ملی والیبال به کُری‌خوانی ستاره لهستان

تیم ملی والیبال ایران در گام نخست مسابقات المپیک قهرمان جهان را شکست داد تا پاسخ محکمی به کُری‌خوانی ستاره لهستان بدهد.

تیم ملی والیبال ایران امروز (شنبه) در نخستین بازی مرحله گروهی المپیک توکیو امروز شنبه مقابل تیم قدرتمند لهستان، قهرمان جهان در سال ۲۰۱۸ صف آرایی کرد. ملی پوشان ایران در دیداری تماشایی انتقام المپیک ریو را از لهستان گرفتند و با پیروزی ۳ بر ۲ مقابل قهرمان جهان گام محکمی در شروع بازی‌ها برداشتند.

«کوبیاک» ستاره جنجالی لهستان پیش از آغاز بازی در مصاحبه‌ای گفته بود: « من روی تیم ملی ایران به‌عنوان یک تیم، حساب چندانی نمی‌کنم و آنها مرا تحت تأثیر قرار نمی‌دهند. ایران، تیمی است مثل تیم‌های دیگر که باید آنها را شکست دهیم تا رؤیاهای‌مان محقق شود.»

ملی پوشان ایران اما با برد ۳ بر ۲ در دیداری که بسیار جذاب دنبال شد، پاسخ کُری خوانی ستاره لهستان را دادند. نکته جالب اینجاست که کوبیاک در این بازی ذخیره بود و در زمین حضور نداشت.

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

ورزشی

الکنو پس از غلبه بر لهستان: چهار بازی دیگر در پیش است

منتشر شده

در

توسط

الکنو پس از غلبه بر لهستان: چهار بازی دیگر در پیش است

سرمربی تیم ملی والیبال ایران پس از پیروزی مقابل لهستان گفت: چهار بازی دیگر در پیش داریم.

 تیم ملی والیبال ایران امروز (شنبه) در نخستین بازی مرحله گروهی مسابقات والیبال المپیک موفق شد تیم لهستان را با نتیجه 3 بر 2 از پیش رو بردارد و شگفتی ساز شود.

 

ولادیمیر الکنو سرمربی روس تیم ملی والیبال ایران در پایان این مسابقه قصد داشت مصاحبه ای زنده با شبکه سه سیما داشته باشد. الکنو مقابل گزارشگر این برنامه حاضر شد و هنگام گفتگو، ارتباط تصویری و صوتی با توکیو به مشکل خورد.

الکنو در بخشی از صحبت هایش با بیان اینکه تیمش فقط یک بازی انجام داده است، به مسابقات پیش رو اشاره کرد و گفت: چهار بازی دیگر در این مسابقات خواهیم داشت.

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

برترین ها