با ما همراه باشید

استانها

بابایی اقدم و رنجبر نیز برنامه های خود را برای تصدی سمت شهرداری تبریز ارائه کردند

منتشر شده

در

بابایی اقدم و رنجبر نیز برنامه های خود را برای تصدی سمت شهرداری تبریز ارائه کردند

 هشتمین جلسه علنی شورای شهر تبریز با موضوع بررسی برنامه‌ی کاندیداهای سمت شهرداری تبریز، با حضور رئیس و اعضای شورای شهر عصر امروز در عمارت ساعت تبریز برگزار شد.

عباس رنجبر کاندیدای تصدی‌گری شهرداری تبریز، برنامه خود را به اعضا شورای اسلامی شهر تبریز در صحن علنی شورا ارائه کرد.

عباس رنجبر در پاسخ به سوال سید کاظم زعفرانچیلر در خصوص بحث ورزش و گردشگری گفت: مکان های مختلفی را در سطح شهر به عنوان مراکز توریستی تفریحی در نظر داریم که مشخص خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه درخصوص پارک های گردشگری در دنیا مکان های خاصی تعبیه شده گفت: مثلا در ایتالیا محل هایی برای پخت پاستا در نظر گرفته‌اند که گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کند.

این کاندیدای شهرداری تبریز با بیان اینکه به ورزش محلات و همگانی اعتقاد دارم، افزود: ورزش قهرمانی  استعدادیابی باید بر اساس ماده ۵۵ قوانین شهرداری در نظر گرفته شود که در این راستا برنامه‌ هایی در نظر گرفته‌ایم.

وی در پاسخ به سوال یاسین بجانی سخنگوی شورای شهر تبریز در خصوص ریز پهنه‌بندی تبریز و مشکلات شهر در این زمینه گفت: ریز پهنه بندی در تبریز مطالعه نشده و مطالعات نوع خاک، ژئوفیزیک و ارزیابی آثار اجتماعی ناشی از زلزله و … نیز مشخص نشده و من فقط در خصوص موارد و برنامه‌ی پیشگیری صحبت کرده‌ام که مربوط به جان شهروندان است.

این کاندیدای شهرداری تبریز با اشاره به اینکه یکی از اقداماتی که در گذشته انجام داده بر اساس مصوبه‌ی دولت بوده گفت: من نشان دادم که مهم نیست قبلا چه اقداماتی را انجام داده‌ای بلکه مهم بودن و نبودن در آن سمت و همچنین مثمر ثمر بودن است‌.

وی با بیان اینکه سالن های ورزشی شهرداری  در زمان های بحران مورد استفاده قرار گرفته اما پیش از آن در مسیر ورزش مورد بهره برداری هستند، گفت: برای مدیریت بهره‌وری در این سالن ها باید برنامه‌ریزی کرد.

وی در پاسخ به سوال پرویز هادی، عضو شورای شهر تبریز در خصوص برنامه‌ های وی برای کاهش بار ترافیک محدوده‌ی مرکزی تبریز و ساماندهی دست فروشان گفت: پالایش شهر و کاهش سفر به مرکز شهر موجب کاهش دستفروشان می‌شود.

عباس رنجبر در خصوص ساماندهی دست فروشان گفت: برای ساماندهی دستفروشان باید محل هایی تعبیه شود تا ساماندهی کنیم چرا که این افراد باید درآمد داشته باشند.

برنامه ارائه شده توسط عباس رنجبر

فریدون بابایی اقدم، دیگر کاندیدای تصدی گری شهرداری تبریز، برنامه‌ی خود را به اعضا شورای اسلامی شهر تبریز در صحن علنی شورا ارائه کرد.

فریدون بابایی اقدم با بیان اینکه شهرداران قبلی از جمله قاسم خان والی، ارفع الملک، دکتر وارسته، سردا نوین ها و درویش‌زاده ها نباید فراموش شوند، افزود: امیدوارم بر اساس عملکرد خود، حرمت این جایگاه را حفظ کنیم‌.

وی در پاسخ به سوال سید کاظم  زعفرانچی‌لر در خصوص ایجاد پیست دوچرخه سواری در میدان چایی تبریز گفت: کارهایی که قبلا در میدان چایی صورت گرفته از جمله احداث محل ورزشی، اشتباه بوده و ما از حریم میدان چای برای بحث دوچرخه سواری استفاده می‌کنیم.

بابایی اقدم در پاسخ به سوال احد صادقی دبیر شورای اسلامی شهر درخصوص برنامه هایی برای آلودگی هوای تبریز گفت:️برای این موضوع باید سازمان محیط زیست را پای کار آورد و قبلا تعیین سهم آلایندگی بین شهرداری، دستگاه ها و واحدهای صنعتی محل چالش بود که باید این چالش ها نیز رفع شود.

وی در پاسخ به سوال روح الله رشیدی مبنی بر اینکه برآورد مالی برای پروژه های بزرگ از کدام محل ها تامین می‌شود، افزود:️ بازنگری در سیاست های تولید درآمد مدنظر بوده و نوسانات اقتصادی را در نظر خواهیم گرفت.

این کاندیدای شهرداری تبریز افزود: برخی پروژه ها را می‌توان به ارزش افزوده تبدیل کرد و بیزینسی کردن املاک از طریق اعمال شفافیت، یکی از منابع درآمد خواهد بود.

بابایی اقدم در پاسخ به سوالی در خصوص چگونگی انتصاب مدیران و دستورالعمل انتصاب گفت: در معاونت برنامه ریزی چهار چوبی تعیین شد و آیین‌نامه‌ی انتصابات بر اساس سوابق است و تک‌به‌تک پست های کلیدی در این آیین‌نامه متصور شده و به صورت لایحه در صحن شورا می‌توان اصلاحی نیز اضافه شود.

وی همچنین در پاسخ به سوال روح الله رشیدی عضو شورای اسلامی شهر در خصوص مسائل مالی و تامین بودجه گفت: برنامه چهارساله در دوره‌ی قبل تدوین شده است و اگر بودجه امروز نسبت به چهارسال آینده بماند، چهار برابر می شود.

وی با بیان اینکه بازنگری پروژه ها و سهم مشارکت در نظر گرفته شده است، گفت: ۲۵۰ هکتار پروژه‌ی طرح گردشگری سد امند برای شهرداری است و همچنین طرح جامع گردشگری وجود داشته که مطمئن هستیم اگر استارت پروژه های مشابه باشد، ارقام تامین می‌شود.

محمد حسن اسوتچی، عضو شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه از زمان قدیم کمربند سبز برای تبریز متصور بود و بسیاری پروژه های دیگر که هیچگاه اجرا نشد و چندین دوره نیز خود شما در شورا حضور داشتید و جزو اکثریت بودید اما اقدامی انجام نگرفت گفت: چگونه است که از  عدالت شهری سخن گفته می‌شود و برخی موضوعات همچون خدمات رسانی به روستای اوغلو و برخی استخدام ها در شهرداری وجود داشت، پس لطفاً نظرات خود را در این زمینه ها اعلام‌کنید.

فریدون بابایی اقدم در پاسخ به این سخنان با بیان اینکه من به عنوان کاندیدای شهرداری در اینجا هستم نه عضو شورا که اگر اینگونه باشد شخص آقای اسوتچی نیز باید به برخی مسائل توضیح دهند و در این دوره نیز بنده همواره تلاش کرده‌ام اتحاد اعضا حفظ شود.

وی در پاسخ به سوال محمد حسن اسوتچی در خصوص پروژه ۴۵ متری انقلاب گفت: این طرح یک طرح مصوب است و در سال ۹۱ تصویب شده  که اگر ایرادی وجود داشته به عهده‌ی معاونت شهرسازی شهرداری و راه و شهرسازی است که متولیان پروژه بودند.

وی افزود: بارها از طرف کمیسیون شهرسازی از شهرداری خواستیم که کد های ارتفاعی پروژه را اعلام کنند اما این کار انجام‌نشده و شهروندان به ناچار با اطلاعات موجود اقدام به ساخت و ساز می‌کنند.

بابایی اقدم در پاسخ به سوالی در خصوص نحوه‌ی احیای میدان حکومتی تبریز که از برنامه های اعلامی خود است، گفت: چگونه است که در اصفهان میدان امام علی با هزینه های هزار میلیاردی اجرا می‌شود اما در تبریز نمی‌توان، پس باید این مسائل حل شود.

وی در خصوص تملک و بازسازی بافت حاشیه نشین شهر تبریز گفت: در برخی محلات امکان درجاسازی وجود ندارد و باید به محل دیگری انتقال داده شوند که شهرک جوانان یکی از گزینه ها است اما اگر نشد جاهای دیگری باید مدنظر باشد.

این کاندیدای شهرداری تبریز در پاسخ به سوالی در خصوص ارائه‌ی خدمات به روستای اوغلو گفت: این روستا و هشت روستای دیگر در شورای چهارم طرح جامع شهر تبریز بررسی شد و در سال ۹۵ در شورای عالی شهرسازی ۹ روستا به تبریز الحاق شد و به استانداری ابلاغ شد و یکی از دلایل ابلاغ اوغلو نیز مهاجر پذیر بودن سر ریز جمعیتی تبریز است.

بابایی اقدم افزود: چون این روستا ها به تبریز الحاق شده‌اند، مقرر شد شورا های وقت این روستا ها دعوت شود و نیازهای خود را از سال ۹۵ تا۱۴۰۰ بیان کنند و سالانه نیز توسط شورا به این روستاها اعتبار اختصاص داده می‌شود و در دوره‌ی چهارم نیز در این روستا ها انتخابات شورای شهر تبریز برگزار شده است که اگر ریالی بیشتر از بودجه‌ی مصوب هزینه شده، باید جوابگو باشند.

فریدون بابایی اقدم در پاسخ به سوال محمد حسن اسوتچی در خصوص استخدام های بدون ضابطه در شهرداری تبریز با بیان اینکه ورود نیرو نه تنها در شهرداری تبریز بلکه در سایر شهرها نیز به دلیل نبود آزمون استخدامی و با استخدام با سفارش انجام شده است، گفت: فرزند آقای اسوتچی در شهرداری با سفارش استخدام شده است و یا آیا همکار خودمان آقای صادقی با آزمون وغرد شهرداری شده یا با سفارش شخصی در شهرداری استخدام شده و من منکر استخدام‌ افراد در شهرداری نیستم اما اینها به دلیل نبود آزمون استخدامی است و اگر فرزند آقای اسوتچی الان در شهرداری است باید استعفا دهد.

محمد حسن اسوتچی نیز در پاسخ به این سخنان گفت: پسر من توسط آقای باغبان در شهرداری استخدام شده و من دخالتی در این موضوع نداشته‌ام و اگر سایر افرادی که با سفارش وارد شهرداری شده‌اند، باید استعفا دهند و فرزند من هم استعفا می‌دهد.

رسول برگی رئیس شورای اسلامی شهر تبریز نیز با دعوت حاضرین به آرامش، خواستار رعایت عدالت زمانی شد و از فریدون بابایی اقدم نیز خواست در زمینه موضوعات فرهنگی برنامه های بیشتری را با هماهنگی صاحب نظران به برنامه های خود اضافه کند.

برنامه ارائه شده توسط فریدون بابایی اقدم

به گزارش ایسنا، سایر کاندیداهای سمت شهرداری تبریز نیز طی جلسات فوق العاده بعدی، برنامه های خود را ارائه داده و پاسخگوی سوالات اعضای شورای شهر خواهند بود تا درنهایت یک نفر بعنوان شهردار کلانشهر تبریز انتخاب شود.

براساس این گزارش آقایان بابایی اقدم، رنجبر، هوشیار، منجم، مدبر، جعفری‌آذر، فاتح و سلیمانی گزینه های نهایی برای سمت شهرداری تبریز هستند که در صورت احراز صلاحیت این افراد از سوی مراجع ذی ربط، یکی از این هشت نفر با انتخاب اعضای شورا شهردار کلانشهر تبریز خواهد شد.

منبع:ایسنا

 

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استانها

‍ توزیع ۳ هزار دستگاه تبلت در بین دانش‌آموزان نیازمند ایلامی

منتشر شده

در

توسط

‍ توزیع ۳ هزار دستگاه تبلت در بین دانش‌آموزان نیازمند ایلامی

 مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان ایلام گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و در پاسداشت سه هزار شهید گرانقدر این استان تعداد سه هزار دستگاه تبلت در بین دانش آموزان نیازمند این استان توزیع می‌شود.

 «قنبر موسی‌نژاد» در آیین توزیع هزار و ۵۰۰ دستگاه تبلت در بین دانش‌آموزان مددجوی ایلامی اظهار کرد: امروز هزار و ۵۰۰ دستگاه تبلت که با همکاری شرکت زرین معدن چاف تهیه شده‌اند بین نیازمندان توزیع می شود و تأمین مابقی آن نیز در روزهای آینده مدنظر ما خواهد بود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) با عنوان اینکه در آستانه سال تحصیلی و در شرایط کرونایی تبلت و لوازم کمک آموزشی هوشمند مهم ترین نیاز دانش آموزان و دانشجویان این استان خواهد بود گفت: انتظار ما از افراد خیر و نیکوکار و همچنین دستگاه‌های دیگر این است که در این امر مهم کمیته امداد را همراهی و در این زمینه مشارکت کنند.

وی با بیان اینکه دانش آموزان نیازمند به لوازم هوشمند کمک آموزشی از قبل شناسایی و نیاز آنها اثبات  شده است تصریح کرد: تلاش ما این است که با تهیه تبلت برای این دانش آموزان و دانشجویان خدمات ماندگاری به این قشر ارائه دهیم.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام با اشاره به اینکه شیوع کرونا موجب شد که  دانش آموزان برای ادامه تحصیل و بهره مندی از کلاس های مجازی نیاز به وسایل کمک آموزشی از جمله تبلت داشته باشند، افزود: در آستانه برگزاری کنگره ۳ هزار شهید استان ایلام به مناسبت  چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۴۳ خدمت به محروم و نیازمندان  ارایه می شو که ۱۰ نوع از این خدمات توسط کمیته امداد انجام می گیرد.

موسی نژاد با اشاره به اینکه یکی از این ۴۳ خدمت تهیه تبلت برای توزیع در بین دانش آموزان نیازمند سطح استان است تصریح کرد: خوشبختانه با مدد شهدا و تلاشی که صورت گرفت، به زودی رقم تبلت هایی که بین دانش اموزان استان توزیع می شود به رقم سه هزار دستگاه خواهد رسید.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

استانها

پوستر بیشترین اثرگذاری در فضای مجازی دارد/ خانه گرافیک ایلام تشکیل می‌شود

منتشر شده

در

توسط

پوستر بیشترین اثرگذاری در فضای مجازی دارد/ خانه گرافیک ایلام تشکیل می‌شود

 رئیس حوزه هنری استان ایلام در نخستین روز از کارگاه سه روز خلق پوستر از اهتمام حوزه هنری برای تشکیل خانه گرافیک ایلام خبر داد.

 محمدعلی قاسمی اظهار کرد: در مناطقی مانند استان ایلام فارغ‌التحصیلان زیادی در حوزه تجسمی و گرافیک داریم ولی در خلق اثر و حضور هنرمندان در بستر جامعه و مکان های فرهنگی و هنری تعدادشان اندک است که این موضوع نیاز به آسیب شناسی دارد.

وی گفت: امید است این سلسله جلسات و کارگاه های آموزشی با حضور هنرمندان رشته های مختلف در استان ادامه داشته باشد و در آینده بتوانیم خانه گرافیک حوزه هنری را با حضور هنرمندان استان افتتاح کنیم تا از هنر این عزیزان در عرصه میدانی  و اجتماعی بیش از پیش بهره مند شویم.

رئیس حوزه هنری استان ایلام یادآور شد:  امروز در بستر فضای مجازی هنر گرافیک است که مفاهیم و موضوعات را در کمترین زمان ممکن و ارزانترین قیمت به مخاطب منتقل می‌کند.

کارگاه سه روزه گرافیک (خلق پوستر) با حضور استاد مجتبی مجلسی، با موضوع ایلام مهد پایداری و پایتخت خادمین حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) از ۲۸ تا ۳۰شهریور در محل حوزه هنری استان ایلام به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و کنگره ملی سه هزار شهید استان ایلام برگزار می‌شود.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

استانها

کاهش ۸۱ درصدی آب در ایستگاه هیدرومتری ماربره دورود

منتشر شده

در

توسط

کاهش ۸۱ درصدی آب در ایستگاه هیدرومتری ماربره دورود

 سرپرست منابع آب دورود از کاهش ۸۱ درصدی آب در ایستگاه هیدرومتری ماربره شهرستان خبر داد.

شاددل در جلسه شورای حفاظت از منابع آب دورود که امروز ۲۷ شهریورماه برگزار شد، با ارائه گزارش کاملی از وضعیت نگران‌کننده منابع آبی، اظهار کرد: حجم رواناب در ایستگاه هیدرومتری ماربره دورود نسبت به مردادماه سال آبی گذشته ۶۳ درصد و نسبت به متوسط طول دوره آماری ۸۱ درصد کاهش داشته است.

وی تصریح کرد: با توجه به ‌پیش‌بینی سازمان هواشناسی مبنی بر ادامه وضعیت خشکسالی در سال آبی آتی و کاهش نزولات جوی در سال آبی ۱۴۰۰-۹۹ و افت شدید آب‌های زیرزمینی، سطحی و همچنین موجب کاهش حجم رواناب و به تبع آن کاهش حجم مخزن ذخیره در پشت سد مروک شد و به کمترین مقدار خود که در حال حاضر ۲۰ میلیون مترمکعب رسید درحالی‌که سال گذشته همین موقع ۳۴ میلیون مترمکعب و ۴۲ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

سرپرست منابع آب دورود خاطرنشان کرد: با توجه به این بحران رهاسازی آب از سد مروک در سال آبی پیش رو برای پایین‌دست غیرممکن و اگر کشاورزان محصولات بهاره به میزان زیاد و عدم رعایت الگوی کشت، به‌منظور حفاظت از منابع آب شهرستان دورود از هرگونه اضافه برداشت و حفر چاه غیرمجاز توسط متخلفین برابر قانون جلوگیری می‌شود.

شاددل اضافه کرد: از خردادماه ۱۴۰۰ در شهرستان دورود دو دستگاه حفاری غیرمجاز در حال حفر توقیف، ۴ حلقه چاه غیرمجاز پر و هفت حلقه به مراجع قضایی جهت اخذ حکم معرفی شده و تاکنون حکم مسدود کردن ۶۰ حلقه چاه اخذ که با این تعداد چاه غیرمجاز شرکت منابع آب شهرستان به حمایت و همدلی جمعی بیشتری نیاز داد.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

برترین ها