با ما همراه باشید

استانها

بعد از سه بار جریمه منع تردد کرونایی در قزوین، خودرو توقیف می‌شود

منتشر شده

در

بعد از سه بار جریمه منع تردد کرونایی در قزوین، خودرو توقیف می‌شود

 استاندار قزوین گفت: نیروی انتظامی محدودیت تردد ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد را باید به طور جدی اجرایی کند، با افرادی که به قانون تعرض می‌کنند باید به صورت جدی برخورد شود در واقع اگر کسی بیش از سه بار جریمه تردد شد باید یک هفته ماشینش توقیف شود و در صورت تکرار باید ماشین یک ماه به پارکینگ برود و نباید کوتاهی صورت بگیرد.

هدایت‌الله جمالی‌پور در ستاد مقابله با کرونای استان قزوین که ۲۶ تیر در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد، تصریح  کرد: در این ۱۷ ماه اعضای ستاد کرونا، مردم، کسبه، صنوف و صنعتگران به دلیل شیوع کرونا در سختی بودند، هر روز شاهد تغییر در نوع ویروس هستیم و این سختی بیشتر می‌شود، واکسیناسیون سرعت زیادی گرفته است و امیدوارم با آمدن واکسن داخلی بتوانیم تا پایان مهر ماه بخش اعظم افراد در خطر را واکسینه کنیم و شرایط بهتری را رقم بزنیم.

وی افزود: تا زمانی که نظام واکسیناسیون از ۶۰ درصد بگذرد ناچار هستیم که محدودیت ایجاد و شرایط را پیش ببریم، سخت ترین کار برای ما محدود کردن کسب و کارها در شرایط اقتصادی موجود کشور است، وضعیت تولیدکنندگان، کارگران و اقشار مختلف جامعه در شرایط سختی قرار دارند در این میان اعمال محدودیت‌ها شرایط را سخت‌تر می‌کند اما وقتی بین جان و مال باید تصمیم بگیریم صیانت از جان مهم‌تر از رزق و روزی است.

استاندار قزوین اظهار کرد: ویروسی که اخیرا شیوع پیدا کرده است نسبت به گذشته سرعت سرایت بالاتری دارد بنابراین باید در استان تصمیمات با جدیت بیشتری گرفته شود و برنامه‌ریزی و اجرا صورت بگیرد، یک بخش نظارت است و اگر ما مصوبه ابلاغ می‌کنیم انتظار داریم متعهد باشیم تا مردم متعهد شوند نمی‌توانیم پروتکل‌ها را رعایت نکنیم ولی از مردم انتظار داشته باشیم بنابراین هر دستگاهی موظف است مصوبات را اجرایی و مطالبه‌گری کند.

وی خاطرنشان کرد: رعایت پروتکل‌ها به شدت کاهش یافته و در تعطیلات اخیر شاهد مسافرت‌های زیادی به استان‌های شمالی بودیم، مردم با این که می‌دانند شرایط قرمز است اما همکاری خوبی ندارند بنابراین هر دستگاهی باید به صورت کامل وظایف خورد را انجام دهد، از رسانه‌ها می‌خواهیم هر دستگاهی که نسبت به انجام ماموریتش کوتاهی می‌کند را به ما معرفی کنند تا با آن‌ها برخورد شود.

جمالی‌پور اظهار کرد: نمی‌پذیریم که کوتاهی و کم کاری در دستگاه‌ها رخ دهد چرا که ما در برابر مردم مسئول هستیم، قابل پذیرش نیست که یک دستگاه نسبت به مصوبات بی‌توجه باشد چرا که غفلت باعث اتفاقات ناخوشایندی می‌شود، بنابراین هر مدیری تا آخرین ثانیه مسئولیتش باید خود را در برابر این مصوبات مسئول بداند و اگر کسی کوتاهی کند باید با وی برخورد شود چرا که همه ما در برابر حقوق مردم مسئول هستیم و هر مدیری که به خوبی عمل کرده است باید مورد تشویق قرار بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا الزامی است، نیروی انتظامی محدودیت تردد ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد را باید به طور جدی اجرایی کند، اگر افرادی تخلف می‌کنند باید با آن‌ها برخورد شود و این بند به صورت جدی مورد توجه قرار بگیرد، اگر فردی چندین بار تخلف کرد باید برخورد جدی تر صورت بگیرد و خودرو توقیف شود، اگر جرائم به صورت مالی باشد افرادی که وسع مالی دارند جریمه را پرداخت می‌کنند در حالی که با افرادی که به قانون تعرض می‌کنند باید به صورت جدی برخورد شود در واقع اگر کسی بیش از سه بار جریمه تردد شد باید یک هفته ماشینش توقیف شود و در صورت تکرار باید ماشین یک ماه به پارکینگ برود و نباید کوتاهی صورت بگیرد.

استاندار قزوین تاکید کرد: همچنین تالارهای عروسی باید تعطیل شود، مصوبه ستاد کرونا بر جای خود برقرار است و با افرادی که در باغ‌ها به خصوص در شهرستان‌ها اقدام به برگزاری عروسی می‌کنند باید برخورد شود، با توجه به اینکه برخی از تالارها برای مراسمات هماهنگ شده اقلامی خریداری کرده بودند قرار شد که فرصتی داده شود تا تالارها نیز ضرر نکنند اما بعد از آن اجازه فعالیت ندارند.

وی خاطرنشان کرد: روند رشد بیماری در استان قزوین صعودی است و تعداد پذیرش بیمارستان‌ها به شدت افزایش پیدا کرده است، بنابراین ستاد کرونا باید پیشنهادات دانشگاه علوم پزشکی را اجرایی کند، فروشگاه‌های مواد غذایی که تجمع ایجاد می‌کنند نیز باید تعطیل شوند، در نهایت هر مکانی که تجمع بیشتر از ظرفیتش باشد باید تعطیل شود، جاده سلامت باید مورد بررسی قرار بگیرد اگر تجمع افراد بعد از ساعت ۱۹ زیاد است باید مسدود شود.

جمالی‌پور اظهار کرد: برای عید قربان و عید غدیر زیباسازی شهر باید مورد توجه قرار بگیرد اما برگزاری هر تجمع ممنوع است و افرادی که نذر دارند و می‌خواهند نذری بدهند نذورات خود را به نیازمندان تحت حمایت بهزیستی و کمیته امداد بدهند.

وی با اشاره به مصوبه ستاد کرونا مبنی بر عدم تخلیه خانه توسط مستاجران در دوره کرونا تاکید کرد: باید با دادگستری و شورای حل اختلاف صحبت شود که در این ایام حکم تخلیه صورت نگیرد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استانها

نزدیک ۲ میلیارد ریال کالای قاچاق در مرزهای آذربایجان‌غربی کشف شد

منتشر شده

در

توسط

نزدیک ۲ میلیارد ریال کالای قاچاق در مرزهای آذربایجان‌غربی کشف شد

ارومیه- فرمانده مرزبانی آذربایجان‌غربی گفت: یک میلیارد و ۹۵۰ میلیون ریال کالای قاچاق در مرزهای شهرستان‌های خوی و سردشت در این استان شناسایی و کشف شد.

به نقل از مرزبانی آذربایجان غربی سردار یحیی حسین خانی در این زمینه اظهار کرد: مرزبانان هنگ‌های مرزی سردشت و خوی طی شب گذشته با انجام کار اطلاعاتی و طرح ریزی و اجرای عملیات مرزی در حوزه استحفاظی خود موفق شدند انواع کالای قاچاق را کشف و ضبط کنند.

وی ادامه داد: مرزبانان در این عملیات‌ها توانستند تعداد ۷۶ هزار نخ سیگار خارجی و ۲۷۵ متر انواع پارچه قاچاق و سه هزار لیتر سوخت قاچاق را کشف و ضبط کنند.

فرمانده مرزبانی آذربایجان‌غربی گفت: در این عملیات‌ها پنج نفر قاچاقچی دستگیر و سه دستگاه خودرو که در کار قاچاق کالا مورد بهره برداری قرار می‌گرفت توقیف شد.

سردار حسین خانی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص پدیده شوم قاچاق اظهار داشت: مرزبانان این استان با لبیک به فرامین مقام معظم رهبری با تمام وجود از مرزها دفاع کرده و اجازه کوچک‌ترین عمل مجرمانه را به هیچ اخلالگری نخواهند داد.

آذربایجان‌غربی بیش از ۹۶۰ کیلومتر مرز دارد و سالانه دهها میلیارد ریال کالای قاچاق توسط مرزبانان این استان کشف و ضبط می‌شود.

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

استانها

شناسایی و بستری ۲۵۰ بیمار جدید کرونایی در گیلان

منتشر شده

در

توسط

شناسایی و بستری ۲۵۰ بیمار جدید کرونایی در گیلان

رشت- معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با اشاره به بستری ۲۵۰ بیمار جدید کرونایی در استان، گفت: هم اکنون ۸۹۴ بیمار کرونایی در گیلان بستری هستند.

 آبتین حیدرزاده امروز (یکشنبه) در گفتگویی با اشاره به روند صعودی بیماری کرونا در استان گیلان، اظهار کرد: در مقایسه با دو هفته گذشته تعداد بیماران کرونایی بستری چند برابر شده است.

وی با بیان اینکه تعداد بیماران کرونایی استان گیلان کم کم به مرز ۱۰۰۰ بیمار نزدیک می‌شود، گفت: در حال حاضر ۸۹۴ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند.

معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه تنها در شبانه روز گذشته ۲۵۰ بیمار کرونایی نیازمند بستری در مراکز درمانی استان شناسایی و بستری شدند، افزود: این نشان دهنده گردش کرونا در استان است که حضور تعداد زیاد مسافر و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی از مهم‌ترین دلایل آن است.

حیدرزاده در ادامه با تأکید بر اینکه ادامه عادی انگاری‌ها، حضور مسافران و عدم استفاده از ماسک و رعایت نکردن پروتکل‌ها می‌تواند شرایط را برای گیلان سخت‌تر کند، ادامه داد: هم اکنون ۱۶۶ بیمار کرونایی بد حال در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که از این تعداد ۱۵ نفر در شبانه روز گذشته بستری شده‌اند.

وی با بیان اینکه این تعداد نیز نشان دهنده روند صعودی بستری بیماران بد حال در بیمارستان‌های گیلان است، گفت: متأسفانه در همین مدت ما هفت نفر از شهروندان خود را نیز به دلیل کرونا از دست داده‌ایم.

معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با تاکید بر لزوم رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و استفاده از ماسک از شهروندان خواست برای حفظ سلامت خود و اطرافیانشان از هرگونه دور همی پرهیز کنند.

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

استانها

بادام و برنج آستانه اشرفیه قابلیت توسعه و تجاری سازی دارد

منتشر شده

در

توسط

 بادام و برنج آستانه اشرفیه قابلیت توسعه و تجاری سازی دارد

رشت- نماینده آستانه اشرفیه در مجلس با تأکید بر لزوم بهره مندی از پتانسیل بخش خصوصی، گفت: بادام و برنج آستانه اشرفیه قابلیت توسعه و تجاری سازی دارد.

 ابراهیم نجفی عصر یکشنبه در دیدار با رئیس سازمان صمت استان گیلان بر توجه بیشتر به فعال سازی بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت‌های این بخش تاکید کرد و گفت: بادام و برنج آستانه قابلیت توسعه و تجاری سازی بسیاری دارد.

وی افزود: با ورود بخش خصوصی و همچنین برنامه ریزی و حمایت و نظارت دقیق، می‌توان در مسیر پیشرفت گام برداشت.

نماینده آستانه اشرفیه در مجلس با اشاره به اینکه بسیاری از مأموریت‌های بخش دولتی باید به بخش خصوصی دارای تعهد و تخصص تفویض شود، تأکید کرد: در این صورت می‌توانیم از پتانسیل‌های متخصصان بیشتر بهره مند شویم.

نجفی با اشاره به اینکه آستانه اشرفیه ظرفیت بسیار مطلوب در حوزه بادام زمینی، برنج و چای دارد، ادامه داد: توسعه تولیدات کشاورزی می‌تواند اقتصاد و اشتغال آستانه اشرفیه و شهرها و روستاهای این منطقه را متحول کند.

وی اضافه کرد: در این زمینه مسئولان جهاد کشاورزی باید بیشتر از وزارت صمت پیشگام باشند.

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

برترین ها