با ما همراه باشید

امنيت و دفاع

بیانیه سپاه به مناسبت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

منتشر شده

در

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای با پاسداشت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، تبیین اقدامات حیرت آور و حماسه‌ساز انقلاب را پادزهر دیکتاتوری رسانه‌ای و تهاجم ترکیبی جبهه دشمن علیه انقلاب و ملت ایران دانست.

 به نقل از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در این بیانیه آمده است:

با گذشت ۴۳ سال از پیروزی شکوهمند و معجزگون انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن ماه ۱۳۵۷ و برچیده شدن بساط رژیم فاسد و وابسته پهلوی که مظهر استبداد داخلی و استعمار خارجی به شمار می رفت، به‌رغم زنجیره ای از توطئه‌ها و نقشه‌های پلید و شیطانی نظام سلطه و صهیونیسم برای مهار، محدودسازی و نابودی این انقلاب، جمهوری اسلامی و ملت عظیم‌الشأن ایران پویاتر و مصمم تر از گذشته روند تکاملی و آرمانی خود به سمت تمدن‌سازی نوین اسلامی را تداوم می‌بخشد، به گونه‌ای که هم اینک تبلور روح، تفکر و گفتمان این معجزه بزرگ در فراسوی منطقه غرب آسیا و در جغرافیای حاکمیت سلطه و استکبار ، به کابوس سردمداران آمریکا، رژیم صهیونیستی و متحدان شیطان بزرگ تبدیل شده است.

این بیانیه می افزاید: اینک در شرایطی که ملت ایران با افتخار در حال برپایی جشن ملی انقلاب در سال ۱۴۰۰ هستند، با تاسی به آنچه رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی ترسیم و تصریح فرموده‌اند خط درگیری انقلاب عبارت از جنگ ترکیبی، پیچیده و هوشمند دشمن با تمام امکانات ، قابلیتها و عرصه ها با هدف کنترل و مهار انقلاب و تبدیل کردن مانایی انقلاب به میرایی از طریق قلب حقایق ، تحریف واقعیات و تولید روایت های وارونه از تاریخ انقلاب اسلامی است و بر این اساس از آحاد ملت و مسئولین به ویژه مراکز رسانه‌ای، آموزشی و تبلیغی کشور انتظار است با لبیک به ندای مقتدای انقلاب ؛ هوشمندانه ،شجاعانه، عالمانه و هنرمندانه پای به میدان فریضه قطعی ” جهاد تبیین ” گذارند و با تشریح و شفاف‌سازی حقایق چهل و سه ساله گذشته و واقعیت های امیدبخش؛ جنگ شناختی و ترکیبی دشمن را که با تردیدافکنی و القای شبهه در صدد هدف قرار دادن  اساس و اصول انقلاب و ساخت و تحمیل تصویر جعلی و دروغ به ذهن مردم بویژه نسل جوان هستند را خنثی و آن را به فرصتی بزرگ برای نمایش شگفتی ها و عظمت انقلاب و عملکرد افتخارآمیز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در حوزه های مختلف و در سطوح ملی، منطقه ای و جهانی تبدیل سازند.

این بیانیه عمق و غایت نهایی راهبرد دشمنان را تغییر و فروپاشی نظام قلمداد و با تاکید بر اینکه امروز مقابله با جنگ دشمن برای تحریف دستاوردها ،پیشرفت ها و اقدامات حماسه آمیز نظام اسلامی ، نیازمند یک حرکت دفاعی و تهاجم ترکیبی با محوریت فریضه فوری و قطعی “جهاد تبیین ” است، تصریح کرده است :راهبرد و سیاست قطعی معاندین نظام که در قالب دیکتاتوری رسانه‌ای و جنگ ترکیبی با تحریف واقعیت‌ها با کار بست ابزار دروغ‌های حرفه‌ای و بزک کردن چهره فاسد رژیم طاغوت و مخدوش کردن چهره امام راحل و انقلاب ، سیاه نمایی و برجسته سازی برخی مشکلات انکار ناپذیر اقتصادی و معیشتی و کور کردن رخدادها و نقاط حماسه ساز انقلاب و نظام اسلامی پدیدارتر شده است ؛ که در مقابل ، تبیین ، تشریح و اطلاع رسانی به موقع و مبتکرانه  دستاوردها و پیشرفت های شکوهمند و حماسه ساز در عرصه های مختلف می تواند مانند پادزهر جنگ و تهاجم ترکیبی امروز جبهه دشمن علیه انقلاب و ملت ایران عمل کند.

این بیانیه در پایان با گرامیداشت یاد، نام ،خاطره و آرمان‌های بلند و تاریخ ساز معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره)، شهیدان همیشه جاوید انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، مدافعین حرم و شهدای امنیت و خدمت در کشور به ویژه سردار دل‌ها سیدالشهدای مقاومت اسلامی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، و تبریک طلیعه چهل و چهارمین فجر پیروزی انقلاب اسلامی به ملت عظیم الشان ایران و اعلام تجدید بیعت پاسداران انقلاب و بسیجیان دریادل با مقام عظمای ولایت و رهبری و فرماندهی کل قوا حضرت امام خامنه‌ای عزیز (مدظله العالی) تصریح کرده است: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همراه با سایر نیروهای مسلح و مدافع انقلاب و میهن اسلامی، همدل و همصدا با آحاد ملت شریف، انقلابی و قهرمان ایران عزیز در جشن ملی ۱۴۰۰ متناسب با شرایط کرونایی و رعایت دستورالعل های اعلامی شرکت و با نمایش وحدت ، اقتدار و عزم راسخ برای ادامه مسیر آرمانی و تمدن ساز انقلاب در فرایند بزرگ ۴۰ ساله دوم انقلاب با نصب العین قرار دادن بیانیه گام دوم؛ در سایه درک مناسب تهدیدات فراروی کشور ،بر ارتقای ظرفیت های نوظهور دفاعی کشور با اتکا به توان داخلی و مهندسان وطنی بعنوان مزیت راهبردی و برتری بخش در این صحنه تاکید و هرگونه غفلت و سستی در این مسیر را بازی در زمین عملیات روانی و جنگ ترکیبی دشمن قلمداد خواهد کرد.

 

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امنيت و دفاع

دستگیری ۳ جاسوس موساد در سیستان و بلوچستان/ این افراد در انتشار اطلاعات و اسناد طبقه‌بندی دست داشته‌اند

منتشر شده

در

توسط

گروه استا‌ن‌ها ـ اداره‌کل اطلاعات سیستان و بلوچستان از بازداشت سه جاسوس موساد در سیستان و بلوچستان با حکم دستگاه قضایی خبر داد.

 اداره‌کل اطلاعات سیستان و بلوچستان از بازداشت 3 عضو جاسوسی موساد در سیستان و بلوچستان خبر داد و اعلام کرد: این افراد با حکم دستگاه قضایی دستگیر شدند.

در اطلاعیه اداره‌کل اطلاعات استان سیستان و بلوچستان آمده است: در پی سلسله اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی سربازان گمنام امام زمان(عج)، سه نفر از منتشرکنندگان اطلاعات و اسناد طبقه‌بندی‌شده و مرتبط با سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی با نام‌های اختصاری م ـ س، م ـ ز، الف ـ ق، با مجوز دستگاه قضایی دستگیر شدند.

گزارش اداره‌کل اطلاعات سیستان و بلوچستان می‌افزاید: این افراد در انتشار اطلاعات و اسناد طبقه‌بندی‌شده دست داشته‌اند.

از مردم هوشیار استان درخواست می‌شود هرگونه تحرکات مشکوک در فضای حقیقی و مجازی را با شماره 113 ستاد خبری اداره‌کل اطلاعات استان در میان بگذارند.

منبع: تسنیم

ادامه مطلب

امنيت و دفاع

شرح جزئیات دستگیری عبدالمالک ریگی از سوی امیر اسماعیلی

منتشر شده

در

توسط

فرمانده سابق قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا جزئیات تازه‌ای از چگونگی دستگیری عبدالمالک ریگی مطرح کرد.

 امیر فرزاد اسماعیلی در سخنانی با اشاره به چگونگی دستگیری عبدالمالک ریگی اظهار کرد: او پروازی را انتخاب کرده بود که همزمان سه پرواز دیگر هم با آن وارد کشور شود. شما در سیستم راداری کشور چهار پرواز همزمان یک اثر راداری را می‌بینید مگر اینکه آنها را تفکیک کنید.

وی افزود: ریگی با شناسایی متفاوت وارد هواپیما شده بود و ساعت ۱۲ شب وارد ایران شده بود که زمانی باشد که اکثر افراد خواب باشند. پدافند هوایی به همین دلیل ۲۴ساعته کار می‌کند و به همین دلیل گفتم که اگر یک سرباز در پدافند هوایی خواب باشد آبروی فراملی ما می‌رود.

فرمانده سابق قرارگاه پدافند هوایی خاتم ارتش یادآور شد: به خلبان هواپیما گفته شده بود که ارتفاع را کم کند تا در جنوب کشور فرود بیاید. هواپیما هم مسافربری بود و ریگی برای خودش از سپر انسانی استفاده کرده بود. اگر چنین جنایتکاری متوجه می‌شد که هواپیمایش می‌خواهد بنشیند چکار می‌کرد؟ مطمئن باشید که هواپیما را یا به مراکز هسته‌ای ما می‌زد یا هدایت می‌کرد به سمت تهران یا در جنوب کشور بلایی به سر مسافران می‌آورد.

اسماعیلی ادامه داد: از خلبان خواسته شده بود که در جنوب کشور فرود بیاید و او علت این امر را نمی‌دانست و از دستور تمرد می‌کرد چون می‌گفت که من قانونی وارد شدم و دلیلی ندارد که فرود بیایم. شاید نزدیک به ده‌بار دور زد که ارتفاعش را کم کند و در چنین شرایطی که برای مسافران مشخص می‌شود هواپیما در حال کاهش ارتفاع و دور زدن است حتی ریگی از خواب هم بیدار نشد که این کار خداست.

وی یادآور شد: خلبان هواپیما که از این دستور تمرد می‌کرد با اخطار دو فروند از جنگنده‌های ارتش که شلیک‌هایی در آسمان می‌کنند که خلبان هواپیما دید و حتی همه مسافران باید می‌توانستند که ببینند ولی بازهم خدا خواست که جز خلبان کس دیگری ندید و آنجا بود که خلبان بعد از یک ساعت و ده دقیقه کلنجار با ما مجبور شد فرود آید.

اسماعیلی در پایان گفت: باز خدا می‌خواست که طول مسیر مبدا تا مقصد آن معدوم (ریگی) همین یک ساعت و پانزده دقیقه بود که ظرف یک ساعت و ده دقیقه هم طول کشید فرود آید و این دیگر دست ما نبود. حتماً که معاونان او باید متوجه می‌شدند اما بازهم همه آنها خواب بودند و در خواب دستگیر شدند.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

امنيت و دفاع

ماموریت ماهواره “نور۲ ” سنجشی و شناسایی است

منتشر شده

در

توسط

سردار جعفرآبادی گفت: در ساخت ماهواره نور۲ و ماهواره‌بر قاصد از فناوری‌های روز دنیا استفاده شده است.

 به نقل از سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدارعلی جعفر آبادی فرمانده فضایی نیروی هوا فضای سپاه در گفت و گویی پیرامون پرتاب ماهواره نور2  گفت:  پرتابی که امروز شاهد آن بودیم یک ماهواه و ماهواره بر تماما ایرانی بود که ساخت آن در مجموعه سپاه رقم خورده بود اما در حقیقت تمامی ارکان فضایی کشور و  برخی شرکت‌های دانش بنیان و دانشگاه‌ها در ساخت آن دخیل بودند.

وی افزود: ماهواره نور 2 ارتقا یافته ماهواره نور 1 است و ماموریت آن سنجشی و شناسایی است و اطلاعات جمع آوری شده توسط  آن می‌تواند کاربرد دفاعی و عمومی داشته باشد. علاوه بر این این ماهواره می‌تواند در مقیاس بزرگ و با دید بسیار وسیع از فاصله 500 کیلومتری حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله را هم رصد کند.

فرمانده فضایی نیروی هوا فضای سپاه ادامه داد: ماهواره نور با وجود اینکه اولین ماهواره پرتابی سپاه بود بعد از 2 سال هنوز فعال است و بیش از 10 هزار بار به دور کره زمین چرخیده و به مدار 350 کیلومتری رسیده و کمتر از یکسال دیگر هم فعال خواهد بود. همچنین این ماهواره یک آزمایشگاه عالی فضایی برای ما بود و از فناوری و تجربیات آن در ساخت ماهواره نور2 استفاده شده است.

سردار جعفرآبادی تصریح کرد: فناوری ماهواره‌بر قاصد و موتورهای فضایی آن، فناروی جدید بوده و شامل استفاده از بدنه‌های کامپوزیتی سبک و موتور نازل متحرک است ودر لبه دانش روز جهانی قرار دارد.

فرمانده فضایی نیروی هوا فضای سپاه با بیان اینکه در آینده ما انشا الله سلسله ماهواره‌های نور را خواهیم داشت، تاکید کرد: در مجموعه فضایی کشور گام اول این است که در مدار لئو تثبیت شویم و بعد به سمت مدار 36000 کیلومتر برویم.

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها