با ما همراه باشید

اخبار 53

تأکید دادستان تهران بر استفاده از تمام امکانات برای رسیدگی‌های قضایی

منتشر شده

در

تأکید دادستان تهران بر استفاده از تمام امکانات برای رسیدگی‌های قضایی

دادستان عمومی و انقلاب تهران در جلسات اجرای طرح پایش، نظارت و بررسی عملکرد نواحی سی و دو گانه دادسراهای تهران، با تأکید بر لزوم نظارت بر حسن انجام کار و جلوگیری از بروز تخلفات، گفتت: باید تمام ظرفیت‌ها و امکانات دادسراها برای رسیدگی به پرونده‌های قضایی بسیج شود.

به گزارش ایسنا به نقل از دادستانی تهران، عملکرد نواحی سی و دو گانه دادسرای عمومی و انقلاب تهران، طی هفت جلسه مجازی با حضور دادستان تهران و معاونان وی در دادسرای مرکز و نواحی (سرپرستان دادسراها)، قضات و مدیران دفاتر کل دادسرا های تهران، به منظور پایش نقاط قوت و ضعف و رفع مشکلات و کاستی های موجود مورد بررسی، نظارت و ارزیابی قرار گرفت.

در این جلسات القاصی دادستان عمومی و انقلاب تهران به اختصاص وقت ویژه برای رسیدگی به امور و آمار عملکرد مثبت تا پایان سال اشاره کرد و افزود: اطلاع رسانی به هنگام در مورد مسائل و اتفاقات مهم در حوزه قضایی تحت امر ضروری است.

وی با اشاره به “وظیفه سنگین همکاران در پی ابلاغ سند تحول قضایی” اظهار داشت: باید اقدامات لازم و ضروری در مورد پرونده‌ های ورودی به دادسرا به سرعت انجام شود و همه امکانات اعم از نیروی انسانی و سایر امکانات در جهت رسیدگی به پرونده های قضایی بسیج شود.

دادستان تهران با تاکید بر لزوم رسیدگی به پرونده ‌های مسن و بررسی علل به تعویق افتادن و مسکوت ماندن برخی پرونده‌ها در دادسراها تصریح کرد: عملکرد ضابطین و قائل شدن ضمانت اجرا برای دستورات و پیگیری آن، رعایت زمانبندی و معقول بودن دستورات باید مورد نظارت و توجه قرار گیرد.

دادستان تهران با یادآوری اهمیت وظایف دادیاران و بازپرسان دادسرا به عنوان پیشانی قوه قضاییه و اینکه سرپرستان نواحی بر اوقات کشیک و دسترسی شبانه روزی شهروندان به مسئولین نظم و امنیت شهر از جمله سرپرستان نواحی مختلف دادسرا نگاه ویژه دارند؛ افزود: سرپرستان نواحی به منظور ممانعت از بروز تخلفات مادی و اخلاقی بر عملکرد زیر مجموعه های خود نظارت مستمر و جدی داشته باشند.

در ابتدای این جلسات معاون اول دادستان تهران با ارائه گزارشی آماری، عملکرد هر یک از نواحی دادسرای تهران را از حیث موجودی پرونده، تعداد پرونده ‌های وارده در ۱۰ ماه گذشته، پرونده های مختومه، عملکرد مثبت و منفی هر یک از شعب تحقیق و اجرای احکام، میانگین پرونده های وارده در هر ماه، مدت زمان رسیدگی پرونده در هر شعبه، نتایج رسیدگی های قضایی در دادسرا ها از حیث تصمیمات قضایی و انواع قرارهای مختومه(منع تعقیب، برائت، موقوفی و…)، وضعیت ابلاغ‌های الکترونیک، وضعیت پرونده‌ های مسن، وضعیت محکومین و متهمین متواری، حضور در جلسات محاکم جهت دفاع از کیفرخواست، اعتراض به آرای محاکم (برائت و عدم تناسب) و وضعیت ارجاع پرونده ها تشریح کرد.

احمد رحمانیان تناسب و عدم تناسب ارجاعات را یکی از معیارهای تحلیل و ارزیابی گزارش عملکرد نواحی اعلام کرد و با تأکید بر لزوم اصلاح و بازنگری عملکرد و رویه برخی از نواحی در این حوزه، تصریح کرد: نتیجه عملکرد نواحی دادسرا با آسیب ‌شناسی نقاط قوت و ضعف، برای رفع نقص در مدت زمان مشخص به آنان اعلام می شود.

در این جلسات همچنین مسائل و مشکلات موجود در نواحی مختلف دادسرا که از سوی سرپرستان و قضات نواحی مطرح می‌شد از سوی دادستان تهران و معاونان وی در دادسرای مرکز مورد توجه و رسیدگی قرار گرفت.

بنا بر این گزارش نجفی معاون نظارت و پیگیری دادستان تهران نیز از پایش عملکرد دادسراهای تهران با توجه به معیارهایی از قبیل ارتقاء نظم و انضباط اداری، رعایت دستورالعمل سازماندهی اجرای احکام کیفری، نظارت دقیق قضات بر نحوه اجرای مجازات به ویژه مجازات شلاق، نواقص تحقیقات، مستدل و مستند بودن قرارهای تامین، نظارت بر عملکرد ضابطین در انجام تحقیقات و تعیین تکلیف اموال ناشی از جرم خبر داد و بر لزوم استفاده بیشتر از ظرفیت ‌های قانونی و بهره گیری از نهادهای ارفاقی در اتخاذ تصمیمات قضایی و قرارهای صادره تأکید کرد.

در جلسات اجرای طرح پایش، نظارت و بررسی عملکرد نواحی دادسرا های تهران با هدف کاهش رفع اطاله دادرسی و تسریع در رسیدگی‌ ها، افزایش رضایتمندی مراجعان، استفاده بهینه از سیستم های الکترونیکی و نرم افزارهای موجود، کاهش مراجعان، مطالبه گری پیشگیری از وقوع جرم، احیای حقوق عامه، نظارت بر عملکرد ضابطین با اعمال مدیریت معاونین دادستان، اقدامات هر دادسرا در شعب تحقیق و دادیاری به طور جداگانه مورد بررسی قرار گرفت.

این سلسله جلسات با حضور القاصی، دادستان عمومی و انقلاب تهران، رحمانیان معاون اول دادستان، نجفی، معاون نظارت و بازرسی دادستان و کاظمی، معاون اجرای احکام و ضابطین دادستانی در هفت روز متناوب در بهمن ماه ۱۳۹۹ و خارج از ساعت اداری برگزار شد که بازه زمانی هر جلسه حدود ۵ ساعت به ‌طول انجامید.

در این جلسات که با استفاده از امکانات ویدئو کنفرانس به صورت مجازی برگزار شد؛ علاوه بر سرپرستان دادسرا های تهران، همه قضات دادسراها حضور داشتند و جلسات با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی برگزار گردید.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 53

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

منتشر شده

در

توسط

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

نتایج یک بررسی نشان می دهد: سوختهای فسیلی عامل ۸.۷ میلیون مورد فوت در جهان طی سال ۲۰۱۸ بوده است.

به گزارش ایسنا، آلودگی هوای ناشی از سوختهای فسیلی از قبیل ذغال سنگ عامل فوت ۸.۷ میلیون نفر در جهان در سال ۲۰۱۸ بوده است که نشان می دهد از هر پنج مورد فوت گزارش شده در این سال سوختهای فسیلی عامل فوت یک نفر بوده است.

همچنین در این بررسی آمده است: کشورهایی که بیشترین میزان مصرف سوختهای فسیلی را داشته اند بالاترین آمار فوتیها را گزارش کرده اند و بیش از یک مورد از ۱۰ مورد فوتی در ایالات متحده و منطقه اروپا به دلیل آلودگی هوا ناشی از سوختهای فسیلی بوده است.

علاوه بر این، نزدیک به یک سوم از موارد فوتی در شرق آسیا از جمله چین بر اثر آلودگی هوا ناشی از این سوختها بوده است.موارد فوتی در آمریکای جنوبی و آفریقا به طور چشمگیری کمتر بوده است.

آمار فوتیهای ناشی از سوختهای فسیلی نسبت به آنچه پیش از این برآورد شده بود بالاتر بوده و حتی محققان این بررسی را نیز متعجب ساخته است.

یکی از محققان این مطالعه از کالج لندن گفت: ابتدا نسبت به نتایج بدست آمده تردید داشتیم اما با بررسیهای بیشتر تاثیر آلودگی ناشی از این سوختها بیشتر آشکار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه گاردین، به گفته محققان فوت ۸.۷ میلیون نفر در سال ۲۰۱۸ نشان می دهد که سوختهای فسیلی یکی از عوامل اصلی در بار جهانی بیماری و مرگ و میر است.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 53

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

منتشر شده

در

توسط

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

فرماندهی عملیات عراق از آغاز عملیات امنیتی در مناطق غرب بغداد خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه شفق‌نیوز، فرماندهی عملیات مشترک عراق امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد، فرماندهی عملیات بغداد، سامرا و الانبار با مشارکت حشد شعبی در الانبار و سامرا و با پشتیبانی جنگنده‌های ارتش و نیروی هوایی عملیات امنیتی مشترک و گسترده‌ای را در مناطق غرب بغداد و جزیره الکرمه و شرق دریاچه الثرثار آغاز کردند.

این عملیات برای پاکسازی این مناطق از تروریست‌های داعش و کنترل مرزها است.

اخیرا بعد از حملات انتحاری داعش در بغداد نیروهای عراقی عملیات امنیتی گسترده‌ای را برای بیرون راندن بقایای داعش آغاز کردند. این عملیات به کشته شدن مهم‌ترین تروریست‌های داعش از جمله ابویاسر العیساوی، “والی” داعش منجر شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 53

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

منتشر شده

در

توسط

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

شرکت اپل با شرکت TSMC برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED که قصد دارد در دستگاههای واقعیت افزوده از آنها استفاده کند، پیمان شراکت بست.

به گزارش ایسنا، نشریه نیک کی آسیا گزارش کرد اپل با شرکت TSMC که تنها تامین کننده پردازنده های آیفون است، برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED همکاری می کند زیرا بسیار باریک و کوچک بوده و نیروی کمتری استفاده می کنند و از این رو برای استفاده در دستگاههای واقعیت افزوده پوشیدنی مناسبتر هستند.

طبق گزارش نیک کی، این نمایشگرها در دست ساخت بوده و کمتر از یک اینچ اندازه دارند.

بلومبرگ نیوز در ژانویه گزارش کرده بود که اپل همچنان سرگرم کار روی فناوریها برای عینک واقعیت افزوده خود با اسم کد N۴۲۱ است. به گفته منابع آگاه، برای عرضه این محصول به بازار چند سال دیگر زمان نیاز است اما اپل سال ۲۰۲۳ را برای رونمایی چنین محصولی هدف گذاری کرده است.

پروژه میکرو نمایشگر OLED با همکاری شرکت TSMC در مرحله تولید آزمایشی قرار دارد و چند سال زمان می برد تا به تولید انبوه برسد.

بر اساس گزارش رویترز، شرکتهای اپل و TSMC در این باره اظهارنظر نکردند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها