با ما همراه باشید

اخبار 46

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

منتشر شده

در

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

یک عضو هیات رییسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

به گزارش ایسنا، این تذکرات کتبی که در جلسه علنی امروز مجلس توسط علی کریمی فیروزجائی قرائت شد، به شرح زیر است:

جواد نیک بین به همراه ۲۶ نفر از نمایندگان به رییس جمهور و وزیر آموزش و پرورش: بازنگری در روش محاسبه اضافه کاری فرهنگیان.

کعب عمیر به وزیر بهداشت: تسریع در تحویل بیمارستان ۱۶۴ تختخوابی شهدای شوش، به وزیر نیرو: چرا شهرستان شوش علیرغم داشتن سه رودخانه، ولی در بسیاری از روستاها مشکل آب دارد؟

عباس گودرزی به وزیر کار: لزوم ارائه لایحه بیمه مشاغل سخت و زیان آور برای رانندگان باربری برون شهری.

جعفر قادری به همراه ۳ نفر از نمایندگان به وزیر نیرو: لزوم تسریع در احداث شبکه برق فشارقوی منطقه ویژه اقتصادی شیراز،

میرتاج الدینی نماینده تبریز به وزیر نفت و وزیر نیرو: لزوم استفاده از گاز در سوخت نیروگاه های تبریز با توجه به افزایش آلودگی هوا.

رسول فرخی به همراه ۱۵ نفر از نمایندگان به وزیر کشاورزی: لزوم حل مشکل روستاییان با اداره منابع طبیعی و احیای مجدد روستاها با اجرای نقشه برداری و کاداستر جدید بر مبنای سال ۶۵.

پژمانفر به همراه ۵۲ نفر از نمایندگان به وزیر کار: دریافت لیست بیمه کارکنان از کارفرماها بدون دریافت حق بیمه در موارد ناتوانی کارفرما از پرداخت حق بیمه جهت حفظ سوابق بیمه شدگان و بیمه درمان آن ها.

زندیان به وزیر علوم: لزوم تعیین حوزه امتحانی برای آزمون های سازمان سنجش در شهرستان بیجار.

پژمانفر به همراه ۴۹ نفر از نمایندگان به وزیر کار: چرا سازمان تامین اجتماعی با عدم دریافت لیست بیمه شدگان، دریافت خدمات درمانی برای کارگران را ناممکن می کند.

مقتدایی به وزیر نیرو: لزوم تسریع در تشکیل ستاد احیای زاینده رود و حضور نماینده صنف کشاورزان در این ستاد، به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: ضرورت توجه به حمایت بیشتر از تولیدکنندگان بازی های رایانه ای با محور تربیت ایرانی_اسلامی و همچنین حضور در بازارهای بین المللی.

یعقوب رضازاده به وزیر صنعت و وزیر کشور: تقلیل شرایط مدرک تحصیلی و صدور کارت پیله وری برای افراد مرزنشین، به وزیر اقتصاد: بخشودگی جرائم بانکی تولیدکنندگان به صورت پلکانی در سال جهش تولید،

یعقوب رضازاده به همراه ۴۳ نفر از نمایندگان به وزیر کشاورزی: جلوگیری از تخریب دامداری های سنتی و غیرمجاز در حاشیه روستاها.

علی آذری به رییس جمهور: اعلام اسامی بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی که ذیل پروتکل الحاقی تاکنون مجوز ورود به کشور ایران را داشتند به نمایندگان مجلس.

یعقوب رضازاده به وزیر کشور: لزوم افزایش فعالیت های قانونی کولبران با نظارت کامل ارگان های نظارتی، به وزیر آموزش و پرورش درخصوص لزوم جلوگیری از نفوذ احزاب و گروه های سیاسی در آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی.

جعفر قادری به همراه ۵۱ نفر از نمایندگان به وزیر نیرو: لزوم تعیین تکلیف استخدام نیروهای تخصصی شاغل در شرکت های وابسته به وزارت نیرو.

حسن نوروزی به رییس جمهور: علت عدم رفع بوی بد جنوب تهران از سوی سازمان محیط زیست و وزارت نیرو چیست؟ به وزیر آموزش و پرورش: لزوم رسیدگی به کمبود ۶ هزار تبلت و گوشی تلفن همراه در آموزش و پرورش بهارستان با ۱۲۰ هزار دانش آموز.

حسین میرزایی به همراه ۳۷ نفر از نمایندگان به وزیر نفت: لزوم رسیدگی به وضعیت گازرسانی در استان سیستان و بلوچستان.

سیدسلمان ذاکر به وزیر آموزش و پرورش: رسیدگی به وضعیت مراکز آموزش غیردولتی، آموزشگاه های علمی آزاد و زبان های خارجه در دوران کرونا. به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: لزوم حمایت مادی و معنوی از هنرمندان، خبرنگاران و طلاب در ایام کرونا. به رییس جمهور: تسریع در رفع مشکل صادرات سیب ارومیه و انباشت ۷۵۰ هزار تن سیب در سردخانه های آذربایجان غربی و رفع نگرانی شدید کشاورزان استان.

مقتدایی به وزیر آموزش و پرورش: ضرورت تدبیر جدی در زمینه افزایش کیفی پرورش و تربیت در ایام آموزش مجازی مدارس.

میرتاج الدینی به همراه ۴۵ نفر از نمایندگان به وزیر اقتصاد: ضرورت بازنگری در پایه های مالیاتی جهت کسب درآمدهای جدید به منظور کاهش فشار بر اقشار درآمدی متوسط از جمله واحدهای صنعتی کوچک و اصناف.

انتهای پیام

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 46

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

منتشر شده

در

توسط

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

ایسنا/ایلام دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام بر ضرورت اجرای هرچه زودتر همسان‌سازی و تناسب‌سازی حقوق مستمری بگیران بازنشسته تامین اجتماعی تاکید کرد.

«سعید انوری‌پور» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به شرایط معیشتی امروز نیاز است تا همسان سازی و یکسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی شود.
وی با بیان اینکه لازم است مسئولان و متولیان خود را به جای یک کارمند بازنشسته عائله مند و بعضا مستاجر بگذارند، تصریح کرد: هر روز بازنشستگان زیادی به ما مراجعه می‌کنند و خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی و دستمزدشان هستند اما این مهم نیازمند توجه و اهتمام جدی دولت و نظام است.
دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام ابراز امیداوری کرد تا پایان سال تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان و کارگران مشخص شده و به سال آینده موکول نشود.
انوری پور از  چند شغله بودن برخی مدیران انتقاد کرد و گفت: در حالی که خانواده‌های متعددی دارای یک یا چند فرزند فارغ‌الحصیل بیکار دارند این رویه اصلا قابل قبول نیست و باید برای این مهم چاره‌اندیشی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

منتشر شده

در

توسط

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا ، به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، “گراف‌دی” رویدادی در حوزه روابط‌عمومی است که در نظر دارد گروهی از کارشناسان و فعالان این حوزه را گرد هم جمع آورده و زمینه‌ای را برای ایجاد ارتباط پایدار و عمیق میان آنها فراهم کند.

سومین گردهمایی روابط‌عمومی‌های اکوسیستم فناوری و نوآوری (گراف‌دی) که با حضور جمعی از مدیران شرکت‌های بانکی، فناوری، ارتباطی و استارتاپی با هدف انتقال تجربه و تعامل برگزار می‌شود به موضوع “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان”  اختصاص داده شده است.

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ، به بررسی تجربیات “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان” می پردازد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

منتشر شده

در

توسط

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

چین به آمریکا از بابت اتهام زنی‌های کاخ سفید مبنی بر این که پکن جلوی رسیدن بخشی از اطلاعات درباره منشاء کروناویروس را به بازرسان سازمان بهداشت جهانی گرفته، حمله کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،  جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت، واشنگتن “نگرانی‌های عمیقی درباره نحوه اعلام یافته‌های اولیه تحقیقات مربوط به کووید-۱۹ و همچنین پرسشهایی درباره فرآیند مورد استفاده برای رسیدن به آنها دارد”.

او با اشاره به تحقیقات هیات سازمان بهداشت جهانی درباره منشا همه گیری بیماری در شهر ووهان چین که نخستین بار در آن کروناویروس در اواخر ۲۰۱۹ شناسایی شد، اظهار کرد: “ضروری است که این گزارش مستقل باشد و یافته‌های کارشناسی به دور از مداخله یا تغییر از سوی دولت چین باشد.”

چین در پاسخ به این اظهارات در بیانیه‌ای که از سوی سفارتخانه‌اش در واشنگتن طی امروز یکشنبه انتشار یافت، گفت، آمریکا تاکنون ” آسیب شدیدی به همکاری بین‌المللی برای مقابله با کووید ۱۹ وارده کرده” و حالا “انگشت اتهام را به سمت کشورهای دیگری که به طور متعهد از سازمان بهداشت جهانی حمایت کرده‌اند و حتی به سمت خود سازمان بهداشت جهانی، نشانه گرفته است”.

بر اساس این بیانیه، چین همچنین در ضمن استقبال از تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای لغو اقدام دولت دونالد ترامپ برای ترک سازمان بهداشت جهانی اظهار امیدواری کرد که آمریکا “به عالی‌ترین استانداردها پایبند باشد، یک نگرش جدی، مصمم، شفاف و مسئولانه اتخاذ کند، مسئولیت حقیقی خود را به عهده بگیرد، از فعالیت سازمان بهداشت جهانی با اقدامات واقعی حمایت کند و مشارکت مناسب را در همکاری بین‌المللی در مقابله با کووید-۱۹ به عمل بیاورد.”

در پی مطرح شدن اتهامات در نیویورک تایمز و دیگر رسانه‌ها درخصوص اینکه چین از دادن بخشی از داده‌ها خودداری کرده، پیتر داشاک، یک عضو تیم تحقیقات در واکنش به این گزارش در توئیتی نوشت: “من چنین تجربه‌ای در هیات سازمان بهداشت جهانی نداشتم.”

داشاک توئیت کرد: من به عنوان رهبر کارگروه جانوری/محیط زیستی اعتماد و باز بودن را نزد همتایان چینی خودم یافتم. ما قطعا به داده‌های جدید حساس در کل ماموریت دسترسی پیدا کردیم. ما قطعا درکمان را از راه‌های احتمالی سرایت افزایش دادیم.

تیا کولسن فیشر، یک عضو دیگر تیم از دانمارک هم گفت، چنین تجربه‌ای نداشته و به این اشاره کرد که برخی اظهار نظرها در رسانه به غلط منعکس شده‌اند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها