با ما همراه باشید

اخبار 41

تربیت افرادی چون شهید سلیمانی و حججی از دستاوردهای انقلاب است

منتشر شده

در

تربیت افرادی چون شهید سلیمانی و حججی از دستاوردهای انقلاب است

ایسنا/همدان امام جمعه همدان گفت: افزایش مشارکت‌های مردمی و تربیت‌ افرادی مانند شهید سلیمانی و شهید حججی از دستاوردهای انقلاب است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب‌الله شعبانی موثقی امروز در نماز عبادی و سیاسی جمعه شهر همدان، اظهار کرد: یکی از اتفاقات مبارک ۴۰ سال گذشته انقلاب اسلامی، مشارکت‌های مردمی است.

وی با بیان اینکه امروز خود مردم صاحبان نظام هستند و حق انتخاب دارند، تصریح کرد: در نظام جمهوری اسلامی بیشتر مدیران کشور را خود مردم انتخاب می‌کنند و وقتی ما با ساختار نظام سیاسی آشنا شویم خواهیم دید مشارکت در انتخابات، تأثیر زیادی در وضعیت سیاسی، اجتماعی و معیشت مردم دارد.

شعبانی موثقی خاطرنشان کرد: ایران با مشارکت ۷۳درصدی در انتخابات، در رأس کشورهای دنیا قرار دارد البته کشورهایی هستند که میزان مشارکت در آن‌ها بیشتر است چراکه حضور در انتخابات آن کشورها اجبار می‌باشد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان بیان کرد: دومین دستاورد  انقلاب اسلامی، تربیت شهدایی مانند شهیدان سلیمانی و حججی است. شاه جشن ۲۵۰۰سالگی دوران سلطنت در ایران را برگزار کرد اما در طول ۲۵۰۰ سال چه افرادی تربیت شد؟

شعبانی موثقی مطرح کرد: امروز جوانان مؤمن و انقلابی ما بسیار زیاد هستند و این افراد را می‌توانیم در مراسم‌های مذهبی ماه محرم و شب‌های قدر ببینیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر شرایط برگزاری مراسم‌های مذهبی وحود ندارد، گفت: نباید فرصت ارتباط با پروردگار را از دست بدهیم و از فرصت اعتکاف هفته آینده برای عبادت استفاده کنیم. این اعتکاف و نماز جمعه که در ۹۰۰ منطقه برگزار می‌شود، به برکت انقلاب اسلامی است.

شعبانی موثقی با بیان اینکه یکی از توصیه‌های رهبر معظم انقلاب مبارزه با مفاسد اقتصادی، اجتماعی و تبعیض است، اظهار کرد: این توصیه‌ها نصیحت نیست و متولیان باید این صحبت‌ها را عملیاتی کنند چراکه با توصیه تبعیض از بین نمی‌رود.

وی افزود: یکی از مسائل شهر ما این است که مناطق برخوردار و بالای شهر، امکانات رفاهی بیشتری دارند اما نیاز داریم مدیران شهری تصمیم جسورانه بگیرند تا به عدالت نزدیک شویم.

نماینده ولی فقیه در استان همدان توصیح داد: در مواردی مشکل از قانون است و بیان می‌شود چون در مناطق بالای شهر، مردم هزینه‌های بیشتری پرداخت می‌کنند بنابراین در آن مناطق امکانات بیشتری وجود دارد، ما هم نمی‌خواهیم خلاف قانون عمل شود اما تا جایی که مدیران دارای اختیار هستند، باید به مناطق حاشیه شهر هم توجه کنند.

شعبانی موثقی ادامه داد: در دو سال گذشته اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته است اما باید بیشتر شود چراکه مردم آن مناطق، در تمام صحنه‌ها و حمایت از اتقلاب، حضور دارند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مدیران توجه بفرمایند که در استان کمبود کالای اساسی داریم بنابراین باید نظارت‌ها در این زمینه بیشتر شود و سهل انگاری قابل بخشش نیست.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 41

مهلت دفاع ازپایان‌نامه دانشجویان دانشگاه تهران تمدید شد

منتشر شده

در

توسط

مهلت دفاع ازپایان‌نامه دانشجویان دانشگاه تهران تمدید شد

معاونت آموزشی دانشگاه تهران طی اطلاعیه‌ای تاریخ دفاع از رساله یا پایان‌نامه مربوط به نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، معاونت آموزشی دانشگاه تهران اعلام کرد؛ بر اساس مصوبه شورای آموزشی این دانشگاه، با تمدید زمان برگزاری جلسه دفاع از رساله یا پایان‌نامه بدون ایجاد نیمسال و اخذ شهریه تا تاریخ ۲۵ اسفند ماه ۱۳۹۹ موافقت شد.

همچنین دانشجویان مذکور مشمول خدمت وظیفه عمومی که در سنوات ارفاقی هستند و مدت معافیت تحصیلی آنان به پایان رسیده، موظف هستند تا پایان نیم سال اول سال تحصیلی جاری (۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۹) از رساله یا پایان‌نامه خود دفاع کنند.

بر این اساس در صورت دفاع پس از این تاریخ (تا تاریخ ۲۵ اسفند ماه ۱۳۹۹) عواقب ناشی از عدم تأیید سازمان وظیفه عمومی ناجا به عهده آنان بوده و قصوری متوجه دانشگاه تهران نخواهد بود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 41

آیت الله علوی گرگانی درگذشت پدر وزیر اطلاعات را تسلیت گفت

منتشر شده

در

توسط

آیت الله علوی گرگانی درگذشت پدر وزیر اطلاعات را تسلیت گفت

ایسنا/قم آیت الله سید محمد علی علوی گرگانی از مراجع تقلید در پیامی درگذشت آیت الله سید رضی علوی پدر حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات را تسلیت گفت.

در این پیام آمده است: جناب مستطاب حضرت حجة الاسلام و المسلمین آقای حاج سید محمود علوی وزیر محترم اطلاعات سلام علیکم درگذشت والد معظم، عالم پارسا و جلیل القدر حضرت آیت الله آقای حاج سید رضی علوی رحمه الله موجب تاثر و تالم گردید. اینجانب این ضایعه را به جنابعالی و ارادتمندان و بیت آن عالم محترم تسلیت گفته و مغفرت و رحمت الهی را برای آن عالم بزرگوار از خداوند مسالت مینمایم.

آیت الله سید رضی علوی از پیشگامان انقلاب اسلامی ظهر ۳۰ بهمن‌ماه جاری در سن ۹۷ سالگی  درگذشت.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 41

افزایش دو برابری وام دستیاری در سال آینده/دانشجویان دارای مشکل مالی به ما مراجعه کنند

منتشر شده

در

توسط

افزایش دو برابری وام دستیاری در سال آینده/دانشجویان دارای مشکل مالی به ما مراجعه کنند

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت از رشد ۵۰ درصدی وام هایی دانشجویی خبر داد و گفت: آن دسته از دانشجویانی را که به دلیل مشکلات مالی، دچار پریشانی‌های روحی هستند به حوزه رفاهی دانشگاه خود مراجعه نمایند تا در حد بضاعت از این دانشجویان حمایت مالی شود.

به گزارش ایسنا، مهندس بهروز رحیمی در جمع فعالان نهادهای دانشجویی با بیان این‌که طی دو سال گذشته معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت تلاش داشته است تا در حوزه بهبود زیرساخت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی حرکت کند، خاطرنشان کرد: بیش از ۶۷ پروژه خوابگاهی نیمه کاره در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور وجود دارد که به همت این معاونت طی اقداماتی حمایتی در حال تکمیل است.

وی با تاکید براینکه۲۰ هزار تخت دانشجویی به ظرفیت خوابگاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی افزوده خواهد شد،اضافه کرد: با تکمیل ۶۷ خوابگاه نیمه‌کاره عنوان شده، ظرفیتی بالغ بر ۲۰ هزار تخت دانشجویی به ظرفیت تخت‌های خوابگاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اضافه خواهد شد.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به انجام سفرهای استانی معاون فرهنگی وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: حضور در همه دانشگاه‌ها و حضور در جمع دانشجویان از سوی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، نشان دهنده توجه ویژه این معاونت به حوزه‌های مختلف فرهنگی و دانشجویی از جمله وضعیت تغذیه، خوابگاه‌ها، وضعیت رفاهی و فرهنگی دانشجویان است. در این میان بودجه‌های حوزه‌های فرهنگی دانشجویی طی این دو سال تغییرات بسیار خوبی پیدا کرده است که امیدواریم اثر آن در سال‌های آتی در حوزه‌های مختلف فرهنگی و دانشجویی قابل مشاهده خواهد بود.

رحیمی با بیان این‌که عمده وظایف ما وظایف مالی و اداری است، بیان داشت: موفقیت‌هایی که در حوزه‌های فرهنگی و دانشجویی طی این دو سال احساس شده است، می‌تواند در سنوات آتی، انقلابی در حوزه‌های فرهنگی و دانشجویی ایجاد کند.

این مقام مسؤول از برگزاری جشنواره‌های دانشجویی به عنوان فضایی برای دیده شدن دانشجو یاد کرد و بیان کرد: برگزاری جشنواره‌های دانشجویی با این وجود که ممکن است از لحاظ اجرایی دارای مشکلاتی باشد اما نماد حضور دانشجویان است که اگر این فرصت را نیز از دانشجویان بگیریم دیگر عرصه‌ای برای دیده شدن ندارند.

رحیمی ‌گفت به رشد ۵۰ درصدی کلیه وام‌های دانشجویی اشاره کرد و بیان داشت: امروز می‌توانیم ادعا کنیم که در کلیه وام‌های دانشجویی و کلیه بودجه‌هایی که بر اساس سرانه در طول سال به دانشجویان از محل این منابع، وام پرداخت می‌شد، نسبت به ابتدای سال ۹۸ رشد ۳ برابری داشته‌ایم. در این بین دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تا به امروز ۱۰ میلیارد تومان بودجه برای ارایه وام به دانشجویان خود دریافت کرده است.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به موفقیت‌های حاصله در حوزه وام دستیاری و ارایه این وام به مبلغ ۱۵ میلیون تومان اشاره کرد و گفت: این خبر خوش را به دستیاران عزیز خواهیم داد که مبلغ این وام در سال آینده دو برابر خواهد شد.

به گزارش مفدا، وی در حوزه بیمه تکمیلی دانشجویان دستیاری از رسیدن خبرهای خوش در آینده نزدیک خبر داد و متذکر شد: نگاه مجموعه فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، همراهی و همیاری با دانشجویان است و به واقع تلاش می‌کند تا به هر اندازه که در توان خود می‌بیند در مسیر رفع مشکلات این عزیزان حرکت کند.

این مقام مسؤول در پایان در خصوص مشکلات روحی و روانی دانشجویان در حوزه سلامت روان گفت: آن دسته از دانشجویانی را که به دلیل مشکلات مالی، دچار پریشانی‌های روحی هستند به حوزه رفاهی دانشگاه خود مراجعه نمایند و دانشگاه‌ها نیز این افراد را به ما معرفی کنند تا صندوق رفاه دانشجویان در حد بضاعت از این دانشجویان حمایت مالی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها