با ما همراه باشید

اخبار 46

تربیت فرزند خود را به مدرسه، جامعه یا گذشت زمان نسپارید

منتشر شده

در

 تربیت فرزند خود را به مدرسه، جامعه یا گذشت زمان نسپارید

ایسنا/اصفهان تربیت فرزندان، وظیفه دشواری است که تقریبا به درازای عمر آدمی است.

 متأسفانه بیشتر والدین، بدون آموزش و آمادگی لازم در مسیر تربیت فرزندان گام می نهند. آنها معمولا از طریق آزمون و خطا، دانش و مهارت‌هایی را کسب می‌کنند و به همین دلیل ممکن است در مسیر تربیت فرزندان دچار اشتباهاتی شوند و این اشتباهات، صدمات جسمی و روانی غیر قابل جبرانی را به فرزندان وارد کند. ما برای تربیت فرزندان نیازمند کسب مهارت فرزندپروری هستیم، چرا که با استفاده از این مهارت می توانیم نقش مؤثرتری در رشد و مراقبت از کودکانمان داشته باشیم. از یاد نبریم که کسب مهارت های فرزند پروری باعث درک درست از فرزند خود و ایجاد دوستی و صمیمیت بیشتر بین والدین و فرزندان می شود.

در ادامه به برخی از نکاتی که پدر و مادرها در تربیت فرزند خود باید توجه داشته باشند اشاره می‌کنیم:

۱- وجود والدین مقتدر، توانا و قاطع که شناخت کافی از تغییرات روزمره در جامعه دارند.

۲- در صورت بروز هرگونه تغییر رفتاری در فرزندان از جمله پنهان کاری، انزوا طلبی، فراموشی، بی حوصلگی، لاغری، افت ناگهانی تحصیلی، کم توجهی، تغییر در ساعات خواب و بیداری و نظایر آن بدون هرگونه درگیری و تحقیر فرزند اقدام به کشف حقیقت و مشکل کنید.

۳- والدین باید از هرگونه رفتار نامناسب همچون استعمال سیگار، قلیان و مصرف هرگونه مواد نزد فرزندان پرهیز کرده و الگوی مناسبی برای آنان باشند.

۴- والدین به صورت هماهنگ و هم فکر بدون هرگونه تعارض در نحوه تربیت فرزندان مشارکت داشته باشند.

۵- والدین باید به طور مستمر بر موضوعات اخلاقی و رفتاری فرزندان‌شان نظارت داشته باشند؛ به عبارت دیگر والدین نباید تربیت فرزند خود را به مدرسه، جامعه یا گذشت زمان بسپارند.

۶- حضور مؤثر فیزیکی_روانی و عاطفی والدین در منزل و نظارت غیر مستقیم بر رفتار فرزندان ضمن جلوگیری از انحرافات احتمالی در فرزندان سبب گرمی بخشی محیط منزل خواهد شد.

۷- از مشکلات زندگی و کمبودهای اقتصادی نزد فرزندان ننالید تا از بروز احساس حقارت و خود کم بینی در آنان جلوگیری شود.

۸- فضای داخل خانه را شاداب و با نشاط نگهدارید، زیرا فضای نامطلوب و متشنج درون منزل سبب استرس، اضطراب، رازداری های خطرناک، پنهان کاری های رفتاری و فرار از منزل فرزندان را فراهم کرده و بدین ترتیب ارتباط پنهانی آنان را با افراد نامناسب که آرامش کاذب را از طریق مصرف سیگار، قلیان، مواد مخدر، پارتی های شبانه و دیدن فیلم های خلاف اخلاق مهیا می کند.

۹- والدین باید از هرگونه گفتمان به صورت باید و نباید، نصیحت، پند و اندرزهای تکراری که همواره مورد اعتراض فرزندان بوده پرهیز کرده و با تقویت قوه عقل و از طریق عمل و رفتار مطلوب الگوی مناسبی برای فرزندان شان باشند.

۱۰- تقویت مسائل دینی و مذهبی توسط والدین و تشویق فرزندان به انجام اعمال دینی و شرکت در مجالس مذهبی گام مهمی در مصون سازی فرزندان در برابر آسیب های اجتماعی خواهد بود.

۱۱- والدین باید با محبت واقعی نسبت به سیراب کردن فرزندان خود اقدام کرده، تا نیازهای عاطفی فرزندان برطرف شود.

۱۲- در صورت برخورد با زمینه های انحراف فرزندان، والدین منطقی با حفظ خونسردی و آرامش و دوری از هرگونه خشم و غضب و برخورد تهاجمی و عدم ایجاد ترس و ملامت نسبت به بررسی مشکلات آنان و ارائه مشاوره صحیح به منظور ایجاد انتخاب راه سالم توسط فرزندان مبادرت می ورزند.

۱۳- والدین باید ضمن آگاهی از اسامی انواع مواد مخدر رایج در محل سکونت به تناسب سن تقویمی، شخصیتی و نیاز فرزندان با برنامه ریزی مستمر و در زمان مناسب آگاهی های لازم از عوارض و پیامدهای جسمانی، روانی و اجتماعی مواد اعتیاد آور و روابط سوء اخلاقی را به فرزندان آموزش داده تا راه کسب اطلاعات غلط را از سوی دوستان و یا سایت های اینترنتی را ببندد.

۱۴- ارتباط صمیمی و مستمر والدین با متولیان مراکز آموزشی سبب می شود هرگونه تغییر رفتار اعم از افت تحصیلی، غیبت های مکرر، انزوا طلبی، بروز رفتارهای پرخاشگرانه را متوجه شوند و ضمن علت یابی از انحراف فرزندان جلوگیری نمایند.

۱۵- آگاهی کامل والدین در مورد دوستان فرزندان باعث می شود که نظارت غیر مستقیم بر دوستان داشته باشند و با هدف شناخت کامل از شخصیت آنها در پیشگیری از انحراف احتمالی فرزند خود مبادرت نمایند، به طور مثال ترتیب دادن مهمانی، شرکت در ورزش های دسته جمعی و دعوت دوستان به منزل سبب افزایش شناخت بهتر و بیشتر خواهد شد.

۱۶- والدین باید به این نکته مهم واقف باشند که اعتماد به نفس پایین و خود تحقیری از جمله عوامل مؤثر در زمینه گرایش به رفتارهای انحرافی بوده به عبارت دیگر عزت نفس بالا، پوشش محافظتی برای نوجوانان است تا آنان را در مقابل مشکلات و مسائل زندگی توانمند تر سازد.

تهیه و تنظیم: مرکز مشاوره آرامش پلیس اصفهان

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 46

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

منتشر شده

در

توسط

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

ایسنا/ایلام دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام بر ضرورت اجرای هرچه زودتر همسان‌سازی و تناسب‌سازی حقوق مستمری بگیران بازنشسته تامین اجتماعی تاکید کرد.

«سعید انوری‌پور» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به شرایط معیشتی امروز نیاز است تا همسان سازی و یکسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی شود.
وی با بیان اینکه لازم است مسئولان و متولیان خود را به جای یک کارمند بازنشسته عائله مند و بعضا مستاجر بگذارند، تصریح کرد: هر روز بازنشستگان زیادی به ما مراجعه می‌کنند و خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی و دستمزدشان هستند اما این مهم نیازمند توجه و اهتمام جدی دولت و نظام است.
دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام ابراز امیداوری کرد تا پایان سال تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان و کارگران مشخص شده و به سال آینده موکول نشود.
انوری پور از  چند شغله بودن برخی مدیران انتقاد کرد و گفت: در حالی که خانواده‌های متعددی دارای یک یا چند فرزند فارغ‌الحصیل بیکار دارند این رویه اصلا قابل قبول نیست و باید برای این مهم چاره‌اندیشی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

منتشر شده

در

توسط

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا ، به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، “گراف‌دی” رویدادی در حوزه روابط‌عمومی است که در نظر دارد گروهی از کارشناسان و فعالان این حوزه را گرد هم جمع آورده و زمینه‌ای را برای ایجاد ارتباط پایدار و عمیق میان آنها فراهم کند.

سومین گردهمایی روابط‌عمومی‌های اکوسیستم فناوری و نوآوری (گراف‌دی) که با حضور جمعی از مدیران شرکت‌های بانکی، فناوری، ارتباطی و استارتاپی با هدف انتقال تجربه و تعامل برگزار می‌شود به موضوع “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان”  اختصاص داده شده است.

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ، به بررسی تجربیات “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان” می پردازد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

منتشر شده

در

توسط

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

چین به آمریکا از بابت اتهام زنی‌های کاخ سفید مبنی بر این که پکن جلوی رسیدن بخشی از اطلاعات درباره منشاء کروناویروس را به بازرسان سازمان بهداشت جهانی گرفته، حمله کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،  جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت، واشنگتن “نگرانی‌های عمیقی درباره نحوه اعلام یافته‌های اولیه تحقیقات مربوط به کووید-۱۹ و همچنین پرسشهایی درباره فرآیند مورد استفاده برای رسیدن به آنها دارد”.

او با اشاره به تحقیقات هیات سازمان بهداشت جهانی درباره منشا همه گیری بیماری در شهر ووهان چین که نخستین بار در آن کروناویروس در اواخر ۲۰۱۹ شناسایی شد، اظهار کرد: “ضروری است که این گزارش مستقل باشد و یافته‌های کارشناسی به دور از مداخله یا تغییر از سوی دولت چین باشد.”

چین در پاسخ به این اظهارات در بیانیه‌ای که از سوی سفارتخانه‌اش در واشنگتن طی امروز یکشنبه انتشار یافت، گفت، آمریکا تاکنون ” آسیب شدیدی به همکاری بین‌المللی برای مقابله با کووید ۱۹ وارده کرده” و حالا “انگشت اتهام را به سمت کشورهای دیگری که به طور متعهد از سازمان بهداشت جهانی حمایت کرده‌اند و حتی به سمت خود سازمان بهداشت جهانی، نشانه گرفته است”.

بر اساس این بیانیه، چین همچنین در ضمن استقبال از تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای لغو اقدام دولت دونالد ترامپ برای ترک سازمان بهداشت جهانی اظهار امیدواری کرد که آمریکا “به عالی‌ترین استانداردها پایبند باشد، یک نگرش جدی، مصمم، شفاف و مسئولانه اتخاذ کند، مسئولیت حقیقی خود را به عهده بگیرد، از فعالیت سازمان بهداشت جهانی با اقدامات واقعی حمایت کند و مشارکت مناسب را در همکاری بین‌المللی در مقابله با کووید-۱۹ به عمل بیاورد.”

در پی مطرح شدن اتهامات در نیویورک تایمز و دیگر رسانه‌ها درخصوص اینکه چین از دادن بخشی از داده‌ها خودداری کرده، پیتر داشاک، یک عضو تیم تحقیقات در واکنش به این گزارش در توئیتی نوشت: “من چنین تجربه‌ای در هیات سازمان بهداشت جهانی نداشتم.”

داشاک توئیت کرد: من به عنوان رهبر کارگروه جانوری/محیط زیستی اعتماد و باز بودن را نزد همتایان چینی خودم یافتم. ما قطعا به داده‌های جدید حساس در کل ماموریت دسترسی پیدا کردیم. ما قطعا درکمان را از راه‌های احتمالی سرایت افزایش دادیم.

تیا کولسن فیشر، یک عضو دیگر تیم از دانمارک هم گفت، چنین تجربه‌ای نداشته و به این اشاره کرد که برخی اظهار نظرها در رسانه به غلط منعکس شده‌اند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها