با ما همراه باشید

اخبار 47

تزریق دوز سوم به ۶ درصد از جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد/آماده‌باش بیمارستان‌های خصوصی

منتشر شده

در

تزریق دوز سوم به ۶ درصد از جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد/آماده‌باش بیمارستان‌های خصوصی

ایسنا/خراسان رضوی معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تاکنون حدود ۶ درصد از افراد بالای ۱۸ سال در مناطق تحت پوشش این دانشگاه دوز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

دکتر مجید جعفری‌نژاد بیان کرد: تعداد جمعیت بالای ۱۸ سال زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد سه میلیون و ۵۹۶ هزار و ۳۰۳ نفر است که تاکنون ۹۳ درصد از این جمعیت دوز اول و ۷۷ درصد دوز دوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند.

وی تعداد پایگاه‌های واکسیناسیون دایر در سطح شهر مشهد را ۶۵ پایگاه برشمرد و اضافه کرد: دوز سوم واکسن کرونا در تمام مراکز واکسیناسیون تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای همه افراد تزریق می‌شود.

استفاده از ظرفیت بیمارستان‌های خصوصی در صورت مواجهه با پیک کرونا

دکتر ایوب توکلیان،جانشین معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در حاشیه نشست با روسای بیمارستان‌های خصوصی مشهد با بیان اینکه بیمارستان‌های خصوصی همانند پیک گذشته، باید ۳۰ درصد از ظرفیت خود را برای ارائه خدمات به بیماران مبتلا به کرونا اختصاص دهند تا در صورت نیاز مورد استفاده قرار گیرد، خاطرنشان کرد: بیمارستان‌های خصوصی باید کاملا در حالت آماده باش باشند و طبق پروتکل‌های ابلاغی وزارت عمل کنند و با دستورالعمل های ابلاغی کمیته علمی دانشگاه و وزارت بهداشت هماهنگ باشند.

وی در مورد چگونگی مدیریت بیماران کووید در این بیمارستان‌ها گفت: بیمارستان‌های خصوصی همانند پیک ششم باید همکاری لازم در پذیرش بیماران تنفسی داشته باشند و ۳۰ درصد تخت‌های بیمارستانی را همانند بیمارستان‌های دانشگاهی برای شرایط بحران خالی نگه دارند و به جهت پیشگیری از غافلگیری در بحران حتی‌الامکان جراحی‌های الکتیو را تعدیل نمایند.

جانشین معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص پایش عملکرد درست و دقیق فرآیندها تاکید کرد: جهت اجرا و آمادگی هر چه بهتر کمیته‌های ترخیص بیمارستان‌ها و تیم‌های تنفسی باید همانند گذشته با قوت و عزم  بیشتری فعالیت نمایند.

دکتر ایوب توکلیان عنوان کرد: بیمارستان‌ها باید طبق تفاهم‌نامه صورت گرفته تخت‌های پلاک‌دار شده مربوط به بیماران تنفسی را خالی نگه دارند و پیش بینی نیروی انسانی لازم جهت مقابله با بحران را داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: بیمارستان‌ها باید فضای جداگانه ای برای بیماران تنفسی در نظر بگیرند تا از شیوع بیماری تا حد زیادی جلوگیری شود.

به گزارش ‌وبدا بیمارستان‌های خصوصی همگی ضمن ارائه نظرات و تضارب آرا، متفق القول در باب همکاری با دانشگاه جهت شکست بیماری منحوس اعلام آمادگی صد درصد کردند.

ظرفیت اکسیژن‌سازهای بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی مشهد ۲.۵ برابر افزایش یافته است

مهندس عباس ایزدی، سرپرست اداره تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، اظهار کرد: تقریبا بیشتر مراکز درمانی در ابتدای بیماری کرونا با مشکل تامین اکسیژن روبه‌رو بوده‌اند و در حال حاضر با افزایش ۲.۵ برابری اکسیژن سازها مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه با توجه به پنج موج قبلی بیماری کرونا و مشکلاتی که در حوزه تامین اکسیژن دانشگاه در مراکز درمانی وجود داشت اقدامات خوبی در زمینه شناسایی ظرفیت‌های اکسیژنی که در مراکز درمانی موجود بود انجام شد و اکسیژن‌سازهای لازم برای مراکز درمانی فراهم شد، گفت: طی این مدت اقدامات خوبی در خصوص تجهیز بیمارستان‌ها به اکسیژن‌سازها انجام شد تا در ارائه خدمت به بیماران کرونایی مشکلی وجود نداشته باشد.

سرپرست اداره تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه افزایش زیادی در حوزه تعداد کپسول‌های اکسیژن بیمارستانی ۴۰ لیتری و ۵۰ لیتری انجام شده و تعداد زیادی کپسول تهیه و به مراکز درمانی تحویل داده شد، تصریح کرد: همچنین برای مراکز درمانی که با ظرفیت موجود اکسیژن‌سازها و کپسول جوابگو نبود نسبت به تهیه و تامین مخازن اکسیژن مایع اقدام شد که تعدادی هم در دست اقدام است که برای بحث درمان بیماران مبتلا به کرونا از نظر تامین اکسیژن مشکلی نباشد.

ایزدی با اشاره به اینکه همچنین در حوزه تامین دستگاه‌های کمک تنفسی نیز همچون ونیتلاتور و BIPAP و CPAP که در مراکز درمانی مورد نیاز بود تعداد زیادی تهیه شد و به مراکز درمانی دانشگاه تحویل داده شد تا در زمینه تامین دستگاه‌های تنفسی مشکلی وجود نداشته باشد، گفت: با توجه به افزایش ظرفیت تخت‌های ویژه در مراکز درمانی تلاش می‌شود تا امکانات جانبی برای خدمت‌رسانی به بیماران کرونا تجهیز شود.

وی ادامه داد: در زمینه دستگاه‌های تصویربرداری به دلیل اینکه در زمان پیک‌های کرونا استفاده  بالایی از این دستگاه‌ها شد، این دستگاه‌ها مستهلک شده و به تبع باید نسبت به تعویض آن اقدام شود که در همین راستا با هماهنگی معاونت توسعه دانشگاه این اقدامات انجام شده تا نسبت به تعویض تیوپ دستگاه‌های سی تی اسکن و رفع مشکلاتی که برای یکسری از دستگاه‌های تصویربرداری داریم، اقدام شود و آماده کار برای موج‌های احتمالی بعدی خواهد بود.

انتهای پیام

اخبار 47

حذف دفترچه بیمه تأمین اجتماعی از اول اسفندماه

منتشر شده

در

توسط

حذف دفترچه بیمه تأمین اجتماعی از اول اسفندماه

ایسنا/اردبیل مدیرکل تأمین اجتماعی استان اردبیل گفت: از اول اسفندماه صدور دفترچه‌های بیمه تأمین اجتماعی به صورت کاغذی حذف و ارائه نسخه‌های الکترونیکی جایگزین آن می‌شود.

سعید بشرخواه روز شنبه 25 بهمن ماه در نشست مسئولان و کارگزاران تأمین اجتماعی در اردبیل اظهار کرد: حذف دفترچه بیمه تأمین اجتماعی نه تنها به کاهش هزینه‌های سازمان منجر می‌شود بلکه بیش از آن سهولت و راحتی ارائه خدمات را برای بیمه‌شدگان فراهم می‌آورد.

 

وی تصریح کرد: بستر صدور نسخه الکترونیکی با همکاری مدیریت درمان در سطح استان فراهم شده و از اول اسفندماه بیمه‌شدگان، مستمری‌بگیران، بازماندگان آنها همچنین افراد تبعی بدون دفترچه تنها با ارائه کارت ملی و یا شناسنامه می‌توانند از خدمات نسخه الکترونیکی بهره‌مند شوند.

 

مدیرکل تأمین اجتماعی استان اردبیل گفت: تلاش ما بر این بوده تا در سامانه سازمان تأمین اجتماعی برای مشمولان سازمان استحقاق درمانی را تعریف کنیم تا پزشکان در نسخه‌نویسی دچار مشکل نشوند که در فرآیند این کار اطلاع‌رسانی و همچنین پردازش اطلاعات به شکل روزانه انجام خواهد شد.

 

بشرخواه افزود: پزشکان با دریافت اطلاعات فرد بیمه شده به راحتی می‌توانند نسخه‌های الکترونیکی را ارائه کنند که البته در این زمینه مقدمات و تسهیل کار نیز به وجود آمده است.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: پزشکان با احراز هویت فرد مراجعه‌کننده نسخه الکترونیکی خواهند نوشت و چنانچه سامانه قطع باشد، در سرنسخه‌ای که برای پزشکان تعریف شده ضمن نام بردن بیمه شده و تاریخ ویزیت و همچنین ثبت کد پیگیری باید نسخه را تحویل فرد بیمه شده دهند.

 

بشرخواه اضافه کرد: این فرآیند نه تنها هزینه صدور، تمدید و تعویض دفترچه را به حداقل می‌رساند بلکه از صرف بیش از دو میلیارد تومان منابع در این زمینه جلوگیری کرده و به نوعی این کار به نفع سازمان تأمین اجتماعی خواهد بود.

 

وی بیان کرد: ما در حال حاضر سالانه برای تمدید، تعویض و صدور دفترچه بیمه‌شدگان برای کارگزاری‌ها دو میلیارد تومان پرداخت می‌کنیم که با فرآیند حذف دفترچه‌های کاغذی تأمین اجتماعی این هزینه دیگر صرف چنین زیرساخت‌هایی نخواهد شد.

 

بشرخواه ادامه داد: با هماهنگی بیمه مرکزی و همچنین ثبت احوال و سایر نهادها در کنار پوشش بیمه تکمیلی برای بیمه‌شدگان و افراد دارای دفترچه تأمین اجتماعی، زمینه‌ای فراهم خواهد آمد تا ارائه خدمات الکترونیکی برای بیمه‌شدگان سرعت بیشتری گرفته و کمترین بار مراجعات را شاهد باشیم.

 

وی به اجرای طرح 3070 سازمان تأمین اجتماعی از 15 آبان ماه اشاره کرد و گفت: هر هفته یک یا دو خدمت سازمان تأمین اجتماعی به صورت غیرحضوری ارائه می‌شود که تأثیر آن قطعا به کاهش مراجعات و روند سریع خدمت‌رسانی همکاران ما در بخش حضوری منجر می‌شود.

 

بشرخواه اظهار کرد: در قالب این طرح 30 خدمت سازمان غیرحضوری شده تا بیش از 70 میلیون بار مراجعات کاهش پیدا کند که این امر در ارائه خدمات کیفی‌تر تأمین اجتماعی در سایر حوزه‌ها کمک خواهد کرد.

 

وی میزان مراجعات کشوری به سازمان تأمین اجتماعی را 96 میلیون بار سالانه اعلام کرد و افزود: با کاهش 70 میلیونی این مراجعات قطعا سرویس‌دهی همکاران ما برای بیمه‌شدگان در سایر بخش‌ها افزایش می‌یابد و به نوعی سعی بر کم شدن دغدغه کادر سازمان تأمین اجتماعی را به همراه خواهد داشت.

 

مدیرکل تأمین اجتماعی استان اردبیل در پایان تصریح کرد: ارائه خدمات غیرحضوری نه تنها به شفافیت بیشتر کمک خواهد کرد بلکه بیمه‌شدگان با مراجعه به سامانه تأمین اجتماعی و دریافت کد رهگیری در هر زمان می‌توانند از خدمات غیرحضوری این سازمان در حوزه‌های مختلف استفاده کنند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 47

چهار شهرستان استان اردبیل در وضعیت زرد قرار دارند

منتشر شده

در

توسط


چهار شهرستان استان اردبیل در وضعیت زرد قرار دارند

ایسنا/اردبیل رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند و یک نفر جان خود را از دست داد.

شهرام حبیب‌زاده ۲۵ بهمن در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب اظهار کرد: از ۱۷ بیمار بستری شده جدید، ۱۴ نفر از اردبیل، یک نفر از پارس‌آباد، یک نفر از مشگین‌شهر  و یک نفر از خلخال هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل ادامه داد: همچنین ۱۳ بیمار کرونایی نیز با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.

حبیب‌زاده خاطرنشان کرد: در حال حاضر شمار کل بیماران بستری در استان اردبیل ۱۵۷ نفر است که از این تعداد ۴۶ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه آی سی یو قرار دارند.

به گفته وی هم‌اکنون وضعیت شهرستان‌های نیر، نمین، سرعین، کوثر، گرمی، بیله‌سوار و اصلاندوز آبی بوده و شهرستان‌های اردبیل، مشگین‌شهر، پارس‌آباد و خلخال نیز در وضعیت زرد هستند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 47

آموزش 1052 سرباز در پادگان های سیستان و بلوچستان

منتشر شده

در

توسط

آموزش 1052 سرباز در پادگان های سیستان و بلوچستان

ایسنا/سیستان و بلوچستان رئیس جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان از آموزش 1052 سرباز در قالب طرح سرباز مهارت در آذر ماه سال جاری خبر داد.

عباس صفدری در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: در قالب طرح سرباز مهارت تعداد 1052 سرباز نیروهای مسلح استان شامل سپاه، ارتش، نیروی انتظامی و مرزبانی دوره های مهارت های عمومی کارآفرینی، اشتغال و مهارت های زندگی را به همت جهاد دانشگاهی واحد استان در آذر ماه فرا گرفتند.

وی افزود: این طرح از اردیبهشت ماه سال جاری از سوی جهاد دانشگاهی در حال انجام است و  به دلیل شیوع ویروس کرونا و ضرورت حفظ پروتکل‌های بهداشتی، دوره‌های آموزشی طرح به صورت مکاتبه‌ای-حضوری برگزار می‌شوند.

صفدری گفت: از ابتدای شروع این طرح در سال 1400 تاکنون بیش از 3703 سرباز از دوره های طرح سرباز مهارت استان سیستان و بلوچستان توسط جهاد دانشگاهی بهره مند گشته اند.

وی بیان کرد: این طرح تا پایان سال جاری با همکاری نیروهای مسلح استان، اداره کل ورزش و جوانان استان و جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان در حال اجرا می باشد.

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها