با ما همراه باشید

اجتماعی

تعطیلات ۶ روزه پایتخت و گیر افتادن مازندران در برزخ دلتا!

منتشر شده

در

تعطیلات ۶ روزه پایتخت و گیر افتادن مازندران در برزخ دلتا!

 در حالیکه این روزها مازندران در وضعیت قرمز کرونایی به سر می‌برد، تعطیلات چند روزه تهران و البرز موجب شده تا حجم بسیار زیادی از مسافران خود را به این استان و به ویژه سواحل برسانند و این استان بار دیگر، به سمت بحرانی شدن کشانده است.

یکی از علت های مهم تعطیلات چند روزه پایتخت در خانه مردم و قطع زنجیره انتقال بوده اما گویی همه منتظراین تعطیلات بودند تا خود را از تهران به هر روشی حتی با پرداخت جریمه های سنگین به مازندران برسانند. از طرفی شاید نبود برخورد قاطع در ورودی های این استان به این موضوع دامن زد و شاید با این هجم ازمسافر طی چند هفته آینده رنگ خطه سبز نقشه ایران روبه سیاهی برود.
سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از اشغال بودن تمام بخش‌های بیمارستانی مازندران با شیوع بسیار بالای ویروس هندی کرونا “دلتا” در این استان خبر داد و گفته که موج بزرگی از عادی‌انگاری‌ها و کاهش شدید سطح رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی را در استان شاهد هستیم.
به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران علیرغم تمامی هشدارها متاسفانه شاهد افزایش چشمگیرتعداد بیماران کرونایی هستیم که باعث شده تا کادر درمان بسیار خسته و آسیب‌پذیر شود.
چندی پیش دکتر سیمین بابایی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران به ایسنا گفته بود که سوش غالب در مازندران دلتا و هندی است و تقریبا می توان گفت ابتلای افراد در حال حاضر به همین سوش است.
علی کریمی فیروزجایی در جلسه مجمع نمایندگان مازندران با خبرنگاران گفته بود که مسئولیت بالا رفتن آمار مبتلایان کرونا در شمال طی هفته های آینده با وزارت کشور است.
نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی از کوتاهی وزارت کشور در ممانعت از ورود سیل‌آسای مسافران به استان‌های شمالی در تعطیلات کرونایی انتقاد کرد و گفت که وزارت کشور از اهرم های در اختیار برای کنترل مبادی ورودی استانهای شمالی در چند روز اخیر استفاده نکرده است.
وی در ادامه سخنان خود بیان کرد که وزیر کشور به خاطر کوتاهی در ایفای وظایف قانونی و ناتوانی در برخورد با ناقضان پروتکل های بهداشتی باید پاسخگو باشدواز طریق مجاری قانونی کوتاهی وزارت کشور و سایر مسئولان در جلوگیری از سفر پایتخت نشینان به شمال کشور در تعطیلات کرونایی پیگیری خواهد کرد.

هرچند براساس تصمیم ستاد کرونا و شرایط خاص  تمامی طرح‌های دریا و تفریحات دریایی، ایستگاه تفریحات دریایی، پلاژها تعطیل شده‌ است اما متاسفانه هجوم مسافران به سواحل،تفرجگاه ها و عدم استفاده از ماسک و کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی با تحلیل اینکه در ساحل و فضای بازکرونا نمی گیریم، وضعیت این استان را در شرایط بسیار نگران کننده ای قرار داده است و بدتر از آن پس از اتمام این تعطیلات ۱۰۰درصد شمار مبتلایان به ویروس کرونا روز به روز بیشتر می شود و نگرانی دو چندان مسئولان بهداشتی و درمانی این استان شده است.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

وجود ۳۹۰ هزار معتاد در تهران و جریمه ۱۶۰۰ میلیاردی پلیس راهنمایی و رانندگی طی سال گذشته

منتشر شده

در

توسط

وجود ۳۹۰ هزار معتاد در تهران و جریمه ۱۶۰۰ میلیاردی پلیس راهنمایی و رانندگی طی سال گذشته

یک عضو شورای شهر تهران با اشاره به جزییات جلسه فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ با اعضا گفت: سال گذشته ۱۶۰۰میلیارد تومان مبلغ جریمه راهنمایی و رانندگی در تهران بوده که به خزانه دولت واریز شده است. طبق قانون باید ۶۰ درصد آن به شهرداری تهران پرداخت شود که سردار رحیمی گفتند خبر دارند که پرداخت نشده است.

  ناصر امانی با اشاره به حضور سردار رحیمی، فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ در جلسه غیرعلنی صحن شورا گفت: بحث کلی که مطرح شد این بود که نتیجه تعامل و همکاری بین شهرداری و نیروی انتظامی در همه حوزه‌ها اعم از ترافیک،حمل و نقل،سدمعبر، فضای سبز، ساخت‌وسازهای غیرمجاز امنیت و انضباط بیشتری در شهر فراهم می‌کند.

وی ادامه می‌دهد: گزارش سردار رحیمی ناظر بر اقداماتی بود که در دوره ایشان در نیروی انتظامی انجام شده؛ اعم از کشف سرقت خودرو، لوازم خودرو و ماشین که در سطح شهر تهران گسترش پیدا کرده  و کلونی‌های توزیع و پخش مواد مخدر و همچنین اعلام آمادگی برای تعامل و همکاری با دوره ششم مدیریت شهری.

وی افزود: اعضا برخی پیشنهادهایی داشتند که سردار رحیمی به برخی‌شان پاسخ دادند و تعدادی دیگر نیاز به هماهنگی با نهادهای بالاتر دارد که به صورت مشترک با مدیریت شهری عملیاتی شود. پیشنهادی که من در جلسه دادم تشکیل یک کارگروه مشترک میان مدیریت شهری و پلیس بود.  گزارش‌هایی  که ارائه می‌شود اگر به شکل ساختارمند پیگیری نشود خروجی مطلوبی ندارد و دوستان از ایجاد چنین کارگروهی استقبال کردند.
امانی با اشاره به گلایه سردار رحیمی از دوره پنجم مدیریت شهری درباره ایجاد کلانتری، تاکید کرد: علی رغم اینکه در رده‌های بالاتر مصوب شده بود که تعداد کلانتری‌های تهران به تناسب توزیع و افزایش جمعیت باید توسعه پیدا کند، اما مدیریت شهری در این زمینه کمکی نکرده است. اعضا راجع به تعداد کم ایستگاه‌های پلیس از سردار رحیمی سوال پرسیدند که ایشان گفتند افزایش تعداد ایستگاه‌های پلیس با همکاری مدیریت شهری امکان‌پذیر است.

این عضو شورا با بیان اینکه تهران ۱۲۰ کلانتری کم دارد، گفت: طبق گفته سردار رحیمی باید بیش از ۲۰۰ کلانتری در تهران داشته باشیم اما در حال حاضر در حدود ۸۵ کلانتری داریم. در دوره چهارساله شورای ششم امکان اینکه همه کسری جبران شود وجود ندارد اما باید کمک شود تا اوضاع قدری بهبود پیدا کند.
امانی همچنین با اشاره به آمار و ارقامی که سردار رحیمی در جلسه امروز با اعضای شورای ششم ارائه داده اشاره کرده و گفت: ایشان گفتند سال گذشته ۱۶۰۰میلیارد تومان مبلغ جریمه راهنمایی و رانندگی در تهران بوده است که به خزانه دولت واریز شده است. طبق قانون باید ۶۰ درصد آن به شهرداری تهران پرداخت شود که گفتند خبر دارند که پرداخت نشده است.
وی ادامه داد: طبق گفته سردار رحیمی، پلیس ۱۰ هزار بار از مقر خود برای خدمت به مردم خارج می‌شود و هر دو تماس یکی از آن عملیاتی می‌شود. حدود ۳۹۰ هزار معتاد در سطح شهر تهران وجود دارد که ۲۰ هزار نفر از آن‌ها متجاهر هستند؛ یعنی افرادی هستند که در خیابان‌ها،پارک و معابر عمومی تردد می‌کنند. موضوعی که در حوزه آسیب اجتماعی باید مورد توجه مدیران شهری قرار گیرد.

این عضو شورا با بیان اینکه در سال ۹۹، ۱۸۲ نفر در تصادفات داخل شهر تهران فوت کرده‌اند، تاکید کرد: همچنین طی سال گذشته ۱۸ میلیون اعمال قانون توسط پلیس راهور صورت گرفته است.

بر اساس گزارش روابط عمومی شورای شهر تهران، امانی همچنین در پاسخ به این پرسش که چرا جلسه به صورت غیرعلنی برگزار شد، گفت: مرسوم است که وقتی اطلاعات،آمار و ارقام امنیتی ارائه می‌شود جلسات غیرعلنی باشد. در دوره پنجم اگر جلسات غیرعلنی نبود احتمالا آمار امنیتی نیز مطرح نمی‌شد.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

اجتماعی

چرا ست اداری مهم است؟

منتشر شده

در

توسط

ست اداری چیزهای زیادی از حرفه‌ای‌گری و مشروعیّت یک کسب‌وکار به ما نشان داده، و نقش مهمی در جذب و حفظ مشتری ایفا می‌کند. همچنین به تبلیغ برند و جذب مشتریان جدید کمک کرده و مزایای دیگری هم برای کسب‌وکارتان به ارمغان می‌آورد، که در ادامه خواهید خواند.

مزایای داخلی استفاده از ست اداری

بسیاری از شرکتها و کسب‌وکارها، به کارمندان جدیدشان، مجموعه‌ای هدیه می‌دهند که شامل همه ملزومات اداری آن کسب‌وکار است. این مجموعه‌ء خوشامدگویی، می‌تواند یک خودکار یا دفترچه یادداشت ساده، و یا شامل بسیاری مواردی باشد که خودتان می‌توانید تعیین کنید. هدف از اهدای این هدیه به کارمند جدید این است که بداند هدفتان ایجاد یک رابطهء مثبتِ طولانی‌مدت و پایدار است.

با چاپ ست اداری می‌توانید اطلاعات مازاد دیگری مثل مرامنامه و قوانین شرکت را در اختیارشان قرار دهید؛ و همهء این صفحات و اطلاعات را می‌توان کاملاً مرتب و سازماندهی‌شده در یک پوشه جای داد. پس چاپ پوشه اداری هم گزینه بسیار مناسبی برای کسب و کارهاست.

در این مورد، علاوه بر کارمندان جدید، کارکنان قدیمی‌تر را هم درنظر داشته باشید. زیرا استفاده از ست اداری، باعث می‌شود شرکت‌تان را جدّی تلقی‌کرده و از اینکه جزئی از آن هستند، افتخار کنند. ست اداری، به تقویت برندتان کمک می‌کند کارمندها می‌خواهند این حس را داشته باشند که بخشی از یک چیز مهم‌اند. یک راه عالی برای نشان‌دادن پویایی و روحیهء شرکت، توزیع لوزام دارای برند، بین افراد تیم و تشویق آنها به پخش‌کردن آن است. کارمندهایتان همیشه اولین حامیان برندتان خواهند بود. و اگر از شرکت خوششان بیاید میان حرف‌هایشان، از خوبی‌های آن صحبت کرده و برایش تبلیغ می‌کنند.

ملزومات اداری می‌تواند تصویرتان را بهبود بخشد

شروع ایجاد تصویر موردنظری که می‌خواهید برندتان داشته باشد، با به‌اشتراک‌گذاری ارزشها و ایده‌هایی انجام می‌شود، که تبلیغشان را می کنید و می خواهید مشتری‌هایتان شما را با آن ایده ها بشناسند. استفاده از ست اداری کسب‌وکارتان کمک می‌کند تا ارتباط مورد نظر را با مشتری‌هایتان برقرار کنید. اگر شرکت مدرن و نوآورانه‌ای داشته باشید، احتمالا ترجیح ‌دهید آن را با طرح‌های بامزه، جالب، شیک و رنگهای روشن، بشناسند. یا اگر مؤسسه حقوقی داشته باشید، ترجیح خواهید داد تصویری شفاف و قابل اتکا از موسسه‌یتان ایجاد شود. یک طراح خوب می‌تواند در هماهنگ‌کردن عناصر و موارد درست با برندتان و طراحی ست اداری مختص کسب‌وکارتان، به شما کمک کند.

ست اداری برای بازاریابی عالیست

با بازاریابی، سعی در تبادل اطلاعات با مشتریهای احتمالی، همکاران و شرکای تجاری، یا مخاطبان اجتماعی‌تان دارید که بتوانید روابط حرفه‌ای و شغلی‌تان را گسترش دهید. قطعاً در این زمینه، محصولاتی از قبیل کارت تبلیغاتی ( کارت ویزیت) کسب‌وکار، چاپ سربرگ (درج نشان شرکت، بالای صفحات کاغذ)، و پوشه‌های منقّش به نشان شرکت‌تان، تاثیر بسیاری دارد. استفاده از کارت ویزیت می‌تواند کمک شایانی به کسب‌وکارتان بکند، ممکن است شخصی را ملاقات کنید که بعداً به یکی از بزرگترین مشتری‌هایتان تبدیل شود یا باهم به همکاری تجاری بپردازید. به همین جهت، باید آمادهء ارائه ست اداری کسب‌وکارتان باشید.

ست اداری، به تقویت برندتان کمک می‌کند

ست اداری، می‌تواند در طول تعاملات کاری معمولی با مشتریها و کارمندانتان، برند و نشان کسب‌وکارتان را تقویت کند. مشتریها متوجه می‌شوند که مواردی که با شرکت شما در ارتباط است، بسیار نشان‌دار، ثابت، بادوام، و حرفه‌ایست، و همین باعث می‌شود شما را به‌یاد آورند. علاوه بر نام، و نشانِ شرکت‌، کیفیت ست اداری که استفاده می‌کنید، چیزهای زیادی به مشتریهایتان نشان می‌دهد.

هر شرکتی باید انواع مختلفی از ست اداری برای تبلیغ خلاقانه و خوشایند برند خود داشته باشد. طرحی که برای ست اداری‌ء شرکت‌تان درنظر می‌گیرید، باید مختص آن بوده و به تبلیغ‌اش کمک کند.

برای اطمینان از تبلیغ درست برندتان، حتماً با شرکتهای حرفه‌ای چاپ و تبلیغات همکاری کنید.

ست اداری که در تبلیغات استفاده می‌شود، باید برندتان را از رقبا متمایز کند.

ادامه مطلب

اجتماعی

عکس منتخب هفته

منتشر شده

در

توسط

این گزارش شامل عکس‌های منتخب خبرگزاری ایسنا از رویدادهای خبری یک هفته گذشته ( ۶ شهریور تا ۱۲ شهریور ماه ۱۴۰۰) است.

 • مراسم استقبال از هاشمیه متقیان‌معاوی تنها بانوی کاروان پارا دو و میدانی ایران در پارالمپیک توکیو، جمعه ۱۲ شهریور ماه در فرودگاه اهواز برگزار شد.متقیان‌معاوی در مسابقات پارالمپیک توکیو در رشته پرتاب نیزه کلاس ادغامی F۵۵ و F۵۶ با ثبت رکورد ۲۴ متر و ۵۰ سانتی متر به نشان طلا در بخش بانوان رسید و رکورد جهان در این رشته را نیز ارتقا بخشید. او تنها بانوی کاروان دو و میدانی ایران است که موفق شد اولین مدال طلای تاریخ ورزش بانوان ایران در این رشته در پارالمپیک را به دست آورد.
 • مراسم استقبال از قهرمان پارالمپیک ۲۰۲۰توکیو علیرضا افتخاری صبح امروز ۱۱شهریور با حضور مسئولین ورزش استان اصفهان در گلستان شهدا برگزار شد.
 • ابراهیم رئیسی، رییس جمهور در طی سفر خود به استان سیستان و بلوچستان صبح جمعه 12 شهریور ماه وارد زابل شد و مورد استقبال مسئولین محلی قرار گرفت.
 • در هفته نخست از مرحله نهایی انتخابی جام جهانی در گروه A آسیا، تیم‌های ملی ایران و سوریه از ساعت ۲۰:۳۰ پنجشنبه ۱۱ شهریور در ورزشگاه آزادی به مصاف یکدیگر رفتند که در پایان تیم ایران با تک گل علیرضا جهانبخش به برتری دست یافت.
 • آیین افتتاح سومین خط تولید کارخانه صنعتی دوده فام دزفول با حضور سید پرویز فتاح رییس بنیاد مستضعفان کشور برگزار شد.
 • آتش‌سوزی در مرداب انزلی بعد از دو روز همچنان ادامه دارد. نیزار ها در حاشیۀ مرداب انزلی در سال‌های اخیر با سوء مدیریت و گرم شدن آب و هوا در حال نابودی هستند. این آتش‌سوزی‌ها عموما از سوی سودجویانی صورت می‌گیرد که با آتش زدن نیزار های خشکِ مرداب، اراضی اطراف مرداب را تصاحب می‌کنند و آن‌ها را می‌فروشند.باتلاقی و نرم بودن خاک تالاب تلاش‌ها برای اطفای حریق را با مشکل مواجه می‌کند. گفته‌می‌شود اکنون بخشی از اطفای حریق به خصوص در منطقه روستای «چراغ پشتان» با استفاده از بالگردهای مخصوص اطفای حریق صورت می‌گرفت.
 • مرحله پنجم مسابقات بین‌المللی نظامی «اربابان سلاح» شهریور ۱۴۰۰ با رقابت ترکیبی تیم‌های ایران و ازبکستان، در شاهین‌شهر اصفهان برگزار شد‌. ششمین دوره مسابقات نظامی ارتش‌های جهان باحضور چهار تیم از کشورهای ایران، روسیه، ازبکستان و ویتنام به مدت ۲ هفته از ۳۱ مرداد تا ۱۲ شهریور ماه ۱۴۰۰ به میزبانی ارتش جمهوری اسلامی ایران در شاهین‌شهر اصفهان برگزار میشود.
 • نشست خبری و رونمایی از دستاوردهای نیروی پدافند هوایی ارتش چهارشنبه ۱۰ شهریور با حضور امیر سرتیپ علیرضا صباحی‌فرد، فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در محل سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی پدافند هوایی ارتش برگزار شد.
 • تمامی مراکز واکسیناسیون شهر اصفهان، از روز گذشته ۹ شهریور ۱۴۰۰، به مدت دو روز تعطیل شدند. طبق گفته سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، با توجه به کاهش تامین واکسن و نیز ارتقای نحوه نوبت دهی برای حضور در مراکز واکسیناسیون، تمامی مراکز واکسیناسیون استان اصفهان تا شنبه ۱۳ شهریور ماه تعطیل خواهند بود.
 • با توجه به مشارکت پایین‌تر شهروندان برخی مناطق از جمله مناطق حاشیه شهر اهواز در انجام واکسیناسیون کرونا، با اعزام اتوبوس آمبولانس و اکیپ‌های بهداشتی و مشاوره‌ای کار واکسیناسیون به صورت سیار در برخی مناطق حاشیه‌ای اهواز آغاز شده است. سه شنبه (۹ شهریورماه) اتوبوس آمبولانس واکسیناسیون کرونا در مرکز جامع خدمات سلامت شهری شماره ۱۷ کوی سیاحی با حضور در غرب اهواز اقدام به واکسیناسیون شهروندان کردند.
 • صبح امروز - یکشنبه، ۷ شهریور ماه جمعی از پناهجویان افغانستانی که پس از سلطه طالبان بر این کشور خود را به ایران رسانده‌اند، مقابل سفارت آلمان در تهران ازدحام کرده و خواستار رسیدگی به امور پناهندگی خود به این کشور شده‌اند. این ازدحام پس از آن رخ داده است که آن‌ها از طریق فضای مجازی مطلع شده‌اند که سفارت آلمان در ایران به پناهجویان افغانستانی ویزا می‌دهد اما پس از مراجعه به در سفارت آلمان در تهران کسی پاسخگوی آن‌ها نبوده است.
 • در ادامه اجرای طرح واکسیناسیون سراسری بیماری کرونا، مرکز تجمیعی واکسیناسیون بازار بزرگ مشهد (مشهد مال) با ۲۶ کانتر تزریق واکسن ، یک‌شنبه ۷ شهریور ماه در مشهد افتتاح شد.
 • جولان خودروها در ساحل سورو بندرعباس علاوه بر ایجاد مشکلات زیست‌ محیطی خطرات دیگری از جمله ایجاد تصادف، فرو رفتن ماشین‌ها در ماسه‌های ساحل را نیز به وجود آورده است. هرچند که علائم هشداری فراوانی در ورودی ساحل نصب شده اما مردم بی‌توجه به این موضوع ساحل‌گردی را با خودرو انجام می‌دهند.
 • احمد وحیدی، وزیر جدید و عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر سابق کشور، شنبه ۶ شهریور در محل وزارت کشور دیدار و گفت‌وگو کردند.
 • زنان روستایی که یک روز پا به پای مردان خود برای حفظ خانواده تلاش می‌کردند، حال پس از گذشت سال‌ها با اینکه جامعه به آن‌ها عنوان سالخورده داده است؛ هنوز هم دستان لرزان خود را روی زانوان خود می‌گذارند و برای چرخاندن زندگی خود تلاش می‌کنند.ربابه اکبری، ۷۸ ساله، او بعد از فوت همسرش تنها زندگی می کند و در روستا وقت خود را با کشاورزی می گذراند و اینکار کمک خرج اوست. تنها سفر مشترکش با همسرش یک ماه پس از ازدواج به مشهد بوده و عکسی که در دست دارد تنها عکس مشترکشان است.
 • مراسم معارفه سید محمد حسینی، معاون پارلمانی رییس جمهور، شنبه ۶ شهریور در محل سازمان برنامه و بودجه برگزار شد. در این مراسم حسینعلی امیری، معاون سابق پارلمانی هم حضور داشت و با حسینی دیدار و گفت‌وگو کرد. حسینی در پایان نیز جلسه کوتاهی هم با مدیران این معاونت برگزار کرد.
 • خرما یکی از مقوی‌ترین میوه‌هاست که در بسیاری از شهرهای ایران که آب‌وهوایی گرمسیری دارند، به عمل می‌آید.سابقه نخل کاری شهرستان بافق به بیش از دو هزار سال قبل می‌رسد. بافق قطب تولید خرما در استان یزد به شمار می‌رود و توانسته در کنار استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان، خوزستان و ... در زمینه تولید محصول قدم‌هایی بردارد.
 • مازندران به علت شرایط اقلیمی و اراضی حاصلخیزش قطب اصلی کشت برنج در کشور محسوب می‌شود اما به علت کاهش نزولات آسمانی و افزایش دمای هوا در این سال‌ها با معضل جدی کمبود آب مواجه است و برخی از اراضی تحت کشت برنج به علت کمبود آب خشک شده و خساراتی برای کشاورزان مازندرانی به وجود آورده است. از سوی دیگر این خشکسالی‌ها بروی زیستگاه پرندگان و موجودات آبزی نظیر آب بندان لپو زاغمرز بهشهر تاثیرات مخربی دارد . ایجاد سدها در مسیل رودخانه ها از دیگر مشکلاتی است که مازندران با آن دست پنجه نرم می‌کند.
 • مازندران به علت شرایط اقلیمی و اراضی حاصلخیزش قطب اصلی کشت برنج در کشور محسوب می‌شود اما به علت کاهش نزولات آسمانی و افزایش دمای هوا در این سال‌ها با معضل جدی کمبود آب مواجه است و برخی از اراضی تحت کشت برنج به علت کمبود آب خشک شده و خساراتی برای کشاورزان مازندرانی به وجود آورده است. از سوی دیگر این خشکسالی‌ها بروی زیستگاه پرندگان و موجودات آبزی نظیر آب بندان لپو زاغمرز بهشهر تاثیرات مخربی دارد . ایجاد سدها در مسیل رودخانه ها از دیگر مشکلاتی است که مازندران با آن دست پنجه نرم می‌کند.
 • مازندران به علت شرایط اقلیمی و اراضی حاصلخیزش قطب اصلی کشت برنج در کشور محسوب می‌شود اما به علت کاهش نزولات آسمانی و افزایش دمای هوا در این سال‌ها با معضل جدی کمبود آب مواجه است و برخی از اراضی تحت کشت برنج به علت کمبود آب خشک شده و خساراتی برای کشاورزان مازندرانی به وجود آورده است. از سوی دیگر این خشکسالی‌ها بروی زیستگاه پرندگان و موجودات آبزی نظیر آب بندان لپو زاغمرز بهشهر تاثیرات مخربی دارد . ایجاد سدها در مسیل رودخانه ها از دیگر مشکلاتی است که مازندران با آن دست پنجه نرم می‌کند.
منبع: ايسنا

ادامه مطلب

برترین ها