کد خبر : 2911
تاریخ انتشار : شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۷

تقویت صنعت گردشگری از اولویت‌های منتخبان شورای شیراز باشد

تقویت صنعت گردشگری از اولویت‌های منتخبان شورای شیراز باشد

 عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی فارس گفت: تقویت و توجه به صنعت گردشگری به عنوان یکی از مزیت‌های اصلی توسعه شهر شیراز، مورد توجه شورای ششم این کلان شهر قرار گیرد. سهراب شرفی شنبه دوم مرداد در جلسه کمیسیون گردشگری و کسب و کارهای وابسته به اتاق بازرگانی فارس که با موضوع برگزاری نشست هم اندیشی فعالان صنعت

تقویت صنعت گردشگری از اولویت‌های منتخبان شورای شیراز باشد

 عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی فارس گفت: تقویت و توجه به صنعت گردشگری به عنوان یکی از مزیت‌های اصلی توسعه شهر شیراز، مورد توجه شورای ششم این کلان شهر قرار گیرد.

سهراب شرفی شنبه دوم مرداد در جلسه کمیسیون گردشگری و کسب و کارهای وابسته به اتاق بازرگانی فارس که با موضوع برگزاری نشست هم اندیشی فعالان صنعت گردشگری کلان شهر شیراز با منتخبان ششمین دوره شورای اسلامی شهر شیراز برگزار شد، بیان کرد: شیراز یک شهر جهانی است که در ابعاد مختلف مزیت‌هایی مختلفی از جمله گردشگری مذهبی، اکوتوریسم، سلامت، جاذبه‌های مکمل و گردشگری رویداد برای جذب گردشگر دارد و رویکرد این دوره از شورای شهر و شهرداری باید تقویت این صنعت در شهر شیراز باشد.

او با تاکید بر اینکه باید به گردشگری به عنوان یک صنعت آینده ساز و ثروت آفرین توجه شود، افزود: محوریت قرار گرفتن صنعت گردشگری در استان فارس اقدام و ظرفیت ارزشمندی برای توسعه بخش‌های دیگر و ثروت آفرینی در این استان است و این درحالی است که اگر به این صنعت در استان و شیراز توجه نشود بسیار متضرر خواهیم شد.

شرفی با تاکید بر اینکه شیراز نیاز به تحول و نوآوری در صنعت گردشگری دارد و فعالان بخش خصوصی باید در این زمینه وارد میدان شوند، اظهار کرد: بافت تاریخی شهر شیراز به تنهایی ظرفیت بسیار خوبی برای توسعه صنعت گردشگری این شهر و استان فارس است.

او اضافه کرد: در شرایط فعلی که شرایط برای حضور گردشگران مناسب نیست نباید موجب شود که ما از این صنعت در استان غافل شویم بلکه باید زیر ساخت‌های این صنعت در استان را تقویت کنیم تا در زمان حضور گردشگران بتوانیم از آنها بهره برداری کنیم.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی فارس ادامه داد: انتظار این است که شهرداری و شورای شهر شیراز در دوره جدید بنای فعالیت‌های خود را بر تقویت صنعت گردشگری بگذارند و بنا داریم در آغاز راه فعالیت منتخبان این دوره، نشست هم اندیشی با حضور نخبگان حوزه گردشگری استان برای ارائه پیشنهادها و نظرات در خصوص تقویت این صنعت در شیراز برگزار کنیم.

شرفی عنوان کرد: در حوزه گردشگری استان باید چشم انداز این صنعت کاملا روشن باشد و تمام حرکت‌ها بر مبنای برنامه ریزی مدون و منسجم، استراتژی مشخص و بهره گیری از نظر نخبگان این صنعت در کلان شهر شیراز برنامه راهبردی تدوین و بر اساس آن حرکت شود در غیر این صورت فعالیت‌ها ابتر خواهد ماند.

او با بیان اینکه موانع موجود برای تقویت صنعت گردشگری در سیستم مدیریت شهر باید رفع شود، افزود: اگر مسئولان و تصمیم گیران به این باور برسند که صنعت گردشگری در آینده می‌تواند در توسعه و تولید ثروت در استان بسیار موثر باشد، بیش از امروز برای تقویت آن تلاش می‌کردند.

شرفی بیان کرد: وضعیت امروز اقتصاد و فقر جامعه حاصل بی تدبیری، بی توجهی و بی تفاوتی برخی مدیران در سطوح مختلف است و در شرایطی هستیم که این بی تفاوتی‌ها از سوی مردم پذیرفته نیست.

او با بیان اینکه متاسفانه برخی از مسئولان نسبت به مزیت‌های گردشگری وتورسیم‌ در شهر شیراز و استان فارس بی توجه و هستند و در مقابل رشد برخی از بخش‌ها موضع دارند اظهار کرد: جای تاسف است که برخی از مدیران استان و شهر شیراز نسبت به مسایل و مشکلات این کلان شهر کمتر توجه می کنند و از شهر جهانی شیراز وشهرت آن بهره کافی نمی‌برند همچنان در بسیاری از زمینه‌ها در حوزه گردشگری دچار عقب ماندگی و کم توجهی شده است.

شرفی ادامه داد: اگر بخش دولتی نمی‌تواند کاری از پیش ببرد نباید ایجاد کننده مانع بر سر راه فعالیت بخش خصوصی شود و این در حالی است که بخش خصوصی و تشکل‌ها نیز باید مصمم شوند و روحیه مطالبه گری نسبت به دستگاه‌های دولتی را افزایش دهند تا بیش از این فرصت‌های شهر و مردم از بین نرود.

او عنوان کرد: ما در اتاق بازرگانی فارس برای توسعه استان و صنعت گردشگری فارس و شیراز در کنار بخش دولتی و خصوصی هستیم تا بتوانیم با بهره گیری از پتانسیل‌ها و خرد جمعی به هدف نهایی که توسعه استان است، برسیم.

شرفی گفت: باید با همدلی و خرد جمعی غبار غفلت از فضای خاموش ایجاد شده در صنعت گردشگری استان زدوده شود و کمیسیون گردشگری اتاق نقش حمایتی و مطالبه گری خود را از بخش دولتی و خصوصی ایفا می‌کند و در این زمینه نگاه ما شفاف، منتقدانه و منصفانه خواهد بود.

منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها