با ما همراه باشید

اخبار 19

توجه به بعد کیفی خدمات در کنار بعد کمی در اولویت است

منتشر شده

در

توجه به بعد کیفی خدمات در کنار بعد کمی در اولویت است

  سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: با توجه به پیشرفتی که این دانشگاه در سال‌های اخیر از نظر کمی داشته، توجه به بعد کیفی خدمات در کنار بعد کمی ضروری و در اولویت است.

سید محمد موسوی میرزایی، امروز یکشنبه ۳۰ آبان در آیین تکریم رییس سابق و معارفه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند که با حضور مدیرکل همکاری‌های بین‌الملل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، اظهار کرد: طی سالیان گذشته دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از لحاظ کمی و کیفی پیشرفت قابل توجهی داشته به‌خصوص در زمان دکتر قائمی و دکتر دهقانی که این پیشرفت محسوس است و بخش زیادی از مشکلات به لحاظ کمی مرتفع شد.

به گزارش ایسنا، وی افزود: به لحاظ کیفی نیز اساتید دانشگاه زحمات زیادی کشیدند و سطح آموزشی و نگرش مردم نسبت به حوزه بهداشت و درمان را ارتقا دادند در حالی که کار کردن در علوم پزشکی بسیار سخت است و امیدواریم اقدامات ما رضایت مردم را در پی داشته باشد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تصریح کرد: اگر جامعه به سمتی برود که با وجود پیشرفت بعد کمی بتوانیم بعد کیفی را هم در حوزه سلامت ارتقا دهیم و به لحاظ آموزشی و اخلاقی نیروی سرآمد را تربیت کنیم حاصل آن کاهش دغدغه و افزایش رضایت‌مندی و رفاه مردم خواهد بود.

وی افزود: ۲۱ ماه است که کادر درمان با کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند و بیشترین فشار را نیروهای بخش عفونی متحمل شدند زیرا دانشگاه علوم پزشکی یکی از مهمترین مجموعه‌های اجرایی کشور است که قسمت اعظمی از نیروی انسانی را در خود جای داده است.

موسوی گفت: دانشگاه علوم پزشکی به لحاظ اقتصادی بنگاه بزرگی است که کار خدماتی انجام می‌دهد و همواره با یکی از بزرگترین نعمات خداوندی یعنی سلامت سر و کار دارد.

وی ادامه داد: سلامت همواره در آموزه‌های دینی ما مورد تاکید قرار گرفته چراکه دستگیری از بیمار با استفاده از علم و دانش می‌تواند ضمن ثواب، سلامت جامعه را حفظ کند؛ برخی‌ افراد دغدغه دارند که فرد جدید با چه گروه یا افرادی کار می‌کند که باید بگویم هر کسی در ادامه ماموریت به دانشگاه کمک کند دست او را خواهم بوسید و از توانش استفاده خواهم کرد زیرا اگر اقدام ما سبب تضییع حقی حتی در نقطه صفر مرزی شود، پاسخ اخروی خواهد داشت.

محمد دهقانی فیروزآبادی، ییس سابق دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نیز در این آیین گفت: دانشگاه علوم پزشکی بیرجند یکی از دانشگاه‌های موفق در کشور است و ۳۵ سال قدمت دارد.

وی افزود: خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد که همه شهرستان‌های استان زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی بیرجند است.

وی بیان کرد: ۱۴ بیمارستان، هزار و ۴۵۶ تخت ثابت، هفت هزار و ۷۹۴ پرسنل و کارکنان دانشگاه، ۹ دانشکده، ۶۳ کد رشته، چهار هزار و ۱۲ دانشجو، ۳۱۶ عضو هیات علمی، ۲۸ رشته تحصیلات تکمیلی، ۴۲ مرکز جامع خدمات سلامت شهری، ۲ پایگاه اورژانس هوایی و بیش از ۸۰ پایگاه اورژانس شهری و جاده‌ای زیر پوشش این دانشگاه در استان خراسان جنوبی فعالیت دارند.

رییس سابق دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: علی‌رغم وجود مشکلات مالی در کشور و استان، سعی شد اعتبارات در تمامی حوزه‌های سلامت استان با تاکید بر عدالت‌محوری توزیع شود و کار بیمارستان‌ها و مراکز درمانی به دلیل شیوع کرونا تعطیل نشد.

وی افزود: از سال ۹۷ تاکنون شاهد افزایش ۱۵ رشته جدید و افزایش ۶۱ درصدی تخت‌های ویژه بیمارستانی هستیم که در سفر سال گذشته وزیر وقت بهداشت افتتاح سالن آمفی تئاتر دانشگاه، تکمیل بیمارستان ۳۲ تختخوابی بشرویه، آماده شدن کلینیک تخصصی سرایان، ورود یک دستگاه MRI جدید به استان، ورود پنج دستگاه سی تی اسکن به شهرستان‌های قاینات، بیرجند، طبس، فردوس و نهبندان مورد توجه قرار گرفت.

دهقانی تامین ۱۰ دستگاه اکسیژن‌ساز برای تمامی شهرستان‌ها، احداث ساختمان آموزشگاه بهورزی در بیرجند، راه‌اندازی ۲ آزمایشگاه ویروس‌شناسی در استان و ۱۲ باب مرکز جامع سلامت را از جمله اقدامات در سه سال گذشته عنوان کرد.

وی به اهمیت جلسات ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا تاکید کرد و گفت: تاکنون ۷۵ جلسه ستاد دانشگاهی کرونا در استان برگزار شده است.

رییس سابق دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: تاکنون ۹۸ هزار و ۴۸۱ آزمایش تشخیص کرونا در خراسان جنوبی انجام شده که از این تعداد ۳۴ هزار و ۹۲۸ مورد مثبت بوده است، ۲۷ هزار و ۹۱۳ بیمار ترخیص و هزار و ۲۱۵ بیمار براثر کرونا فوت شدند؛ اکنون ۸۴ درصد جمعیت استان دز اول واکسن کرونا و ۶۷.۶ درصد دز اول و دوم واکسن را دریافت کردند.

دهقانی گفت: در بخش عمرانی ۵۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل پروژه‌های عمرانی و در حوزه به‌روزرسانی تجهیزات آزمایشگاهی نیز ۱۱۰ میلیارد ریال تسهیلات جذب شده است.

وی از سنددار شدن قسمت عمده‌ای از املاک دانشگاه خبر داد و گفت: تمامی بدهی‌های دانشگاه به پرسنل تا پایان سال ۹۹ پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه در این مدت ۴۰ احیای موفق در اقدامات پیش بیمارستانی داشتیم افزود: آشیانه بالگرد اورژانس هوایی در طبس تکمیل و جایگاه سوخت‌گیری برای بالگرد در نهبندان و فردوس فراهم شده است.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 19

طرح جدید پلیس برای جمع آوری معتادان متجاهر

منتشر شده

در

توسط

طرح جدید پلیس برای جمع آوری معتادان متجاهر

رییس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا از جلسه مشترک با وزارت بهداشت و تصمیم به تنظیم پروتکلی برای جمع‌آوری معتادان متجاهر در ایام شیوع کرونا خبر داد.

سردار مسعود زاهدیان در گفت وگو با ایسنا، درباره وضعیت معتادان متجاهر و جمع‌آوری آنان اظهارکرد: در همین رابطه روز گذشته جلسه‌ای با مسئولان وزارت بهداشت داشتیم و بنا شد تا پروتکل مخصوصی در این رابطه تنظیم و بر اساس آن در شرایط فعلی مراکز ویژه‌ای برای نگه‌داری معتادان متجاهر راه اندازی شود.

وی در توضیح بیشتر در مورد چگونگی فعالیت این مراکز جدید گفت: در حال حاضر با توجه به شیوع کرونا و با توجه به اینکه معتادان متجاهر جمع آوری شده عمدتا در نقاط و  محیط‌های آلوده تردد داشته‌اند، بنابراین نمی‌توان این افراد را مستقیما به مراکز بازپروری انتقال داد چراکه در این صورت حتی اگر یک نفر هم ناقل این ویروس باشد، احتمال ابتلای افراد دیگر بالا می رود.

وی افزود: در همین راستا تصمیم بر آن شد تا یک مرکز میانی بین چرخه غربالگری و جمع‌آوری تا حضور در مراکز بازپروری ایجاد شود و افرادی که در زمان شیوع کرونا جمع آوری می شوند ابتدا به این مراکز منتقل شوند.

رییس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا ادامه داد: معتادان متجاهر جمع آوری شده پس از حضور در این مراکز حدود دو هفته نگهداری شده و در آنجا وضعیت سلامتی و علائم جسمی‌شان بررسی می شود و در صورتی که هیچ یک از نشانه‌های ابتلا به کرونا را نداشته باشند، به مراکز بازپروری منتقل خواهند شد و در غیر اینصورت درمانشان هم آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه مرحله اول این طرح در تهران اجرایی خواهد شد، تصریح کرد: تمام تاکید پلیس و وزارت بهداشت این است که جمع آوری معتادان ماده 16 یا همان معتادان متجاهر با کمترین هزینه برای خود فرد، شهروندان دیگر و نیز ماموران پلیس و کادر درمانی حاضر در مراکز انجام شود و پروتکل مذکور نیز در همین خصوص تدوین می شود.

زاهدیان با تاکید بر اینکه برای پلیس حضور معتادان متجاهر در سطح محلات و ایجاد ناامنی برای مردم قابل پذیرش نیست، خاطرنشان کرد: امیدوارم که تا پایان این هفته پروتکل مشخص شده و این طرح وارد فاز اجرایی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 19

چند درصد آمریکایی‌ها از اینترنت استفاده نمی‌کنند؟

منتشر شده

در

توسط

چند درصد آمریکایی‌ها از اینترنت استفاده نمی‌کنند؟

آنلاین شدن برای بسیاری از کاربران از جمله آمریکایی‌ها، راه مهمی برای ارتباط با دوستان و خانواده، خرید، دریافت اخبار و جست‌وجوی اطلاعات است. با وجود این، تحقیقات نشان داده که امروزه ۷ درصد از بزرگسالان ایالات متحده می‌گویند که از اینترنت استفاده نمی‌کنند.

به گزارش ایسنا، عدم پذیرش اینترنت با تعدادی از متغیرهای جمعیت‌شناسی مرتبط است، اما این متغیرها به‌شدت به سن ارتباط دارد، در عین حال بر اساس گزارش نظرسنجی مرکز تحقیقات پیو، آمریکایی‌های مسن‌تر همچنان یکی از گروه‌هایی هستند که کمترین میزان استفاده از اینترنت را دارند. امروزه، گزارش می‌شود که ۲۵ درصد از بزرگسالان ۶۵ سال و بالاتر، هرگز آنلاین نمی‌شوند، درحالی که بزرگسالان کمتر از ۶۵ سال، سهم بسیار کمتری از این آمار دارند.

میزان تحصیلات و درآمد خانوار نیز متغیرهایی از احتمال آفلاین بودن افراد است. حدود ۱۴ درصد از بزرگسالان با تحصیلات دبیرستانی یا کمتر از اینترنت استفاده نمی‌کنند، اما این سهم با افزایش سطح تحصیلات کاهش می‌یابد. بزرگسالانی که در خانوارهایی با درآمد کمتر از ۳۰ هزار دلار در سال زندگی می‌کنند، بسیار بیشتر از کسانی که درآمد سالانه خانواده آنها ۷۵ هزار دلار یا بیشتر است، احتمال دارد که از اینترنت استفاده نکنند و این میزان، ۱۴ درصد در مقابل یک درصد است. در مقابل، هیچ تفاوت آماری معنی‌داری در استفاده از اینترنت بر اساس جنسیت، نژاد و قومیت یا نوع جامعه وجود ندارد.

چند درصد آمریکایی‌ها از اینترنت استفاده نمی‌کنند؟

با وجود اینکه برخی گروه‌ها به طور مداوم نرخ پذیرش اینترنت پایین‌تری دارند، اکثریت قریب به اتفاق آمریکایی‌ها اکنون آنلاین هستند، زیرا برنامه‌های دولتی و خدمات اجتماعی در حال انجام، مناطق محروم را به پذیرش اینترنت تشویق می‌کند. با گذشت زمان، جمعیت آفلاین این کشور در حال کاهش است و برای برخی گروه‌ها این تغییرات به‌ویژه چشمگیر بوده است. به عنوان مثال، ۸۶ درصد از بزرگسالان ۶۵ سال و بالاتر در سال ۲۰۰۰ آنلاین نبودند. امروز این رقم تنها به یک‌چهارم کاهش یافته است.

سهم بزرگسالان آفلاین ۵۰ تا ۶۴ ساله از سال ۲۰۱۹، هشت درصد کاهش یافته و از ۱۲ درصد به ۴ درصد رسیده است. سهم بزرگسالان سیاهپوست و اسپانیایی‌تبار آفلاین نیز در طی این دوره به میزان قابل توجهی کاهش یافته و از ۱۵ درصد به ۹ درصد میان سیاهپوستان و از ۱۴ درصد به ۵ درصد در میان افرادی که اسپانیایی‌تبار هستند، رسیده است.

چند درصد آمریکایی‌ها از اینترنت استفاده نمی‌کنند؟

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 19

۱۳۰ پروژه محرومیت زدایی بسیج سازندگی استان مرکزی افتتاح شد

منتشر شده

در

توسط

۱۳۰ پروژه محرومیت زدایی بسیج سازندگی استان مرکزی افتتاح شد

ایسنا/مرکزی ۱۳۰ پروژه محرومیت زدایی بسیج سازندگی استان مرکزی با حضور ویدئوکنفرانسی دکتر محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور و سردار غلامرضا سلیمانی رییس سازمان بسیج مستصعفین کشور برگزار شد.

دکتر فرزاد مخلص الائمه استاندار مرکزی در این آئین گفت: در آیین افتتاح که اظهار کرد: مجموعه سپاه روح الله و بسیج سازندگی استان مرکزی پیشگام در امر محرومیت زدایی هستند و اقدامات چشمگیری در حوزه خدمت رسانی به مردم و اجرای پروژه های محرومیت زدایی انجام داده اند.

وی با بیان اینکه اگر بخواهیم به پیشرفت و تکاملی که مد نظر مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب است برسیم باید از ظرفیت های نهادهای انقلابی همچون بسیج استفاده کنیم، افزود: خوشبختانه در کشور ظرفیت نهادهای انقلابی و جهادی همچون بسیج و سایر ساختارهای دیگر که به برکت انقلاب اسلامی و تفکر حضرت امام خمینی(ره) شکل گرفته اند زمینه بسیار خوبی برای پیشرفت فراهم کرده اند که باید از آنها به خوبی در راستای پیشرفت همه جانبه کشور استفاده کرد.

استاندار مرکزی گفت: در همین راستا ما در استانداری مرکزی مرکز راهبری سازندگی و محرومیت زدایی را با کمک سپاه و بسیج و مشارکت سایر دستگاه های اجرایی راه اندازی خواهیم کرد و کلیه مسائل محرومیت زدایی و سازندگی در استان را از این طریق با مشارکت و هم افزایی همه جانبه پیگیری خواهیم کرد.

سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی نیز در این آیین اظهار کرد: بیش از ۱۳۰۰ پروژه عمرانی و محرومیت زدایی در ۴ سال اخیر در مناطق محروم استان مرکزی به ارزش بیش از ۱۴۵ میلیارد تومان شامل لایروبی قنوات، اجرای کانال های کشاورزی، خطوط انتقال آب، استخرهای ذخیره آب، راه های بین مزارع، مخازن آب شرب، مسکن، پل و راه های روستایی، تکمیل مساجد و مدارس، خانه های عالم و… اجرا شده است.

وی افزود: به عنوان مثال بسیج سازندگی استان مرکزی موفق شده در زمینه کول گذاری و لایروبی قنوات بیش از ۴۵ کیلومتر قنات را احیا کند و در این زمینه نقش اساسی را جهت حراست از منابع ارزشمند آب و آبادانی روستاها در مناطق محروم ایفا کند.

کریمی گفت: اجرای بیش از ۱۰۰ کیلومتر کانال انتقال آب کشاورزی توسط بسیج سازندگی باعث شده که این پروژه ها ضمن جلوگیری از اتلاف حدود ۳۰ درصدی منابع آب در این مناطق، زمینه را جهت افزایش سطح زیر کشت، افزایش راندمان انتقال آب در مزارع و تحقق اقتصادمقاومتی در روستاها هموار کند. همچنین در مناطق مستعد اجرای طرح های لوله گذاری و خطوط انتقال آب نقش پررنگی در امیدآفرینی و ایجاد رضایت مندی در بین اهالی مناطق محروم استان داشته است و برای بالا بردن راندمان ذخیره آب، ساخت بیش از ۳۵ هزار مترمکعب استخرهای ذخیره آب بتنی درمناطق محروم و روستایی زمینه را جهت توجه به روستا و صیانت از منابع ارزشمند آب صورت داده است.

وی با بیان اینکه اجرای پروژه های عمرانی توسط بسیج سازندگی استان مرکزی همواره بر پایه مشارکت مردم، اهالی روستاها و همت گروه های جهادی استوار است و ما در بسیج معتقدیم اجرای هر پروژه و طرح در مناطق محروم بدون نقش آفرینی مردم قطعا محکوم به شکست است، افزود: “کار مردم توسط مردم” یکی از رویکردهای محوری بسیج سازندگی در مناطق محروم است و خوشبختانه با این رویکرد علاوه بر انجام اقدامات چشمگیر موفقیت های زیادی نیز حاصل شده است.

کریمی گفت: بسیج سازندگی استان مرکزی در دو سال اخیر با تحویل ۷۰۰ مسکن محرومان به ارزش بیش از ۱۲۰ میلیارد تومان گام ارزشمندی را در زمینه صاحب خانه شدن محرومان، معلولان و اقشار آسیب پذیر سطح استان مرکزی برداشته است. اجرای این پروژه ها با بکارگیری گروه های جهادی تخصصی و جغرافیا محور بسیج سازندگی به استعداد ۱۲۵۰ گروه جهادی در سطح استان صورت گرفته به نحوی که این گروه ها به صورت میانگین در سال بیش از ۱۰۰ هزار نفر روز ارائه خدمت صادقانه گامی استوار و پولادین در مسیر خدمت صادقانه به ولی نعمتان انقلاب اسلامی برمی دارند.

وی با بیان اینکه امروز بسیج سازندگی دژ مستحکم جریان انقلاب در دفاع اصولی از خط مستضعفان است و باید قدر این ظرفیت الهی را دانست و از این ظرفیت ارزشمند در جهت پیشرفت کشور در گام دوم انقلاب به خوبی استفاده کرد، اظهار کرد: به تصویب رسیدن قانون جدید بسیج سازندگی در حمایت از گروه های جهادی و تقویت محور خدمت رسانی امری اجتناب ناپذیر است که تاخیر در تصویب و اجرایی شدن این مهم، ضربات جبران ناپذیری را درپی خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، به نقل از سپاه روح الله، کریمی گفت: امروز بسیج سازندگی به عنوان پناهگاه جهادگران و ماوای گروه های جهادی بدون برخورداری از پشتوانه های ثروت، جانانه در مسیر دفاع از محرومین ایستاده و می توان با کمترین حمایت و باور به این سازمان جهادی ، گام های بزرگ در زمینه خدمت به کشور برداشت. در هفته بسیج امسال نیز ۱۳۰ پروژه محرومیت زدایی شامل مسکن محرومان و معلولان، کانال ها و خطوط انتقال آب، پل، جاده، استخر و … در سراسر مناطق محروم استان مرکزی به بهره برداری خواهد رسید.

انتهای پیام

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها