کد خبر : 208981
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۲

ثبت نام آزمون تاپیک ۲۰۲۳

ثبت نام آزمون تاپیک ۲۰۲۳

نحوه ثبت نام آزمون تاپیک سوال خیلی از زبان آموزان و متقاضیان است و به همین دلیل تصمیم گرفتیم در‌ مورد این زبان اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. البته ابتدا باید با این آزمون بیشتر آشنا شوید. علاقمندان به زبان کره ای و افرادی که قصد دارند به این کشور مهاجرت کنند،

نحوه ثبت نام آزمون تاپیک سوال خیلی از زبان آموزان و متقاضیان است و به همین دلیل تصمیم گرفتیم در‌ مورد این زبان اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. البته ابتدا باید با این آزمون بیشتر آشنا شوید. علاقمندان به زبان کره ای و افرادی که قصد دارند به این کشور مهاجرت کنند، بهتر است این مطلب را تا انتها مطالعه نمایند. آموزشگاه زبان ملل در سایت آموزشی خود موضوعات مهمی را مورد بررسی قرار داده است که همگی حاوی اطلاعات بسیار مهم و کاربردی می باشند.

آزمون تاپیک چیست؟

آزمون تاپیک یک آزمون استاندارد است که برای زبان کره ای برگزار می شود و توانایی زبان آموزان مورد سنجش قرار می گیرد. این آزمون در سال دو بار برگزار خواهد شد و برگزار کننده آن نیز سازمان ملی آموزش بین المللی است. افرادی که قصد دارند به کشور کره مهاجرت کنند و در این کشور به تحصیل بپردازند بهتر است با این آزمون آشنا شوند.

قبل از این که اقدام به ثبت نام آزمون تاپیک کنید، بهتر است اطلاعات مهمی را در مورد آن کسب نمایید. این آزمون به صورت کتبی برگزار می شود و توانایی و دانش زبانی افراد غیر کره ای سنجیده می شود. مهارت های مختلفی در این آزمون مورد بررسی قرار می گیرد که از آن جمله می توان مهارت خوانداری، نوشتاری و درم مطلب را نام برد.

نکته مهم دیگر این است که آزمون تاپیک را در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته برگزار می کنند و هر سطح دو‌ سطح فرعی دارد. این آزمون به دو صورت انجام می شود که آزمون تاپیک استاندارد و آزمون تجاری نامیده می شوند. آزمون تاپیک در کشورهای مختلفی برگزار خواهد شد که کشور ما نیز از این زمره به شمار می رود.

پس افرادی که قصد مهاجرت به کشور کره دارند، می توانند در ایران این امتحان را بدهند. در آموزشگاه زبان تاپیک می توانید دوره های آمادگی این آزمون را ثبت نام نمایید و اطلاعات لازم را به دست بیاورید. با این آزمون مهارت های زبان کره ای در افراد سنجیده می شود و می توان از مدرک آن برای پذیرش در دانشگاه های کره و همچنین برای جستجوی کار در این کشور استفاده نمود. گفتنی است که آزمون تاپیک توسط موسسه ملی آموزش بین المللی NIIED برگزار می شود و این موسسه نیز مستقیما زیر نظر وزارت آموزش و پرورش و علم و فناوری کره فعالیت می کند.

ثبت نام آزمون TOPIK

برای ثبت نام آزمون تاپیک دو‌ حالت وجود دارد. افرادی که در کشور کره هستند می توانند وارد سایت www.topik.go.kr شده و به صورت آنلاین برای ثبت نام اقدام نمایند. اما کسانی که از کشورهای دیگر زندگی می نمایند باید به سفارت خانه های کشور کره و همچنین مراکز فرهنگی کره ای مراجعه نموده و در مورد برگزاری این آزمون و نحوه ثبت‌ نام تحقیق نمایند.

برخی از موسسه های وابسته نیز این آزمون را برگزار می کنند. لوازم مورد نیاز برای ثبت نام آزمون تاپیک شامل دو قطعه عکس که به اندازه عکس گذرنامه است مورد نیاز می باشد، همچنین هزینه ثبت نام نیز باید پرداخت شود که این هزینه در کشورهای مختلف متفاوت می باشد. برای اقدام به ثبت نام می توان به سفارت یا موسسه های وابسته مراجعه نمود.

تاریخ امتحان TOPIK

بسیاری از افرادی که تمایل دارند برای ثبت نام آزمون تاپیک اقدام نمایند، از تاریخ برگزاری آن اطلاعی ندارند. گفتنی است که تاریخ های برگزاری این آزمون ممکن است تغییر یابد.

این آزمون شش بار در هر سال برگزار می شود که یک بار در ماه ژانویه در کره انجام خواهد شد. این آزمون در خارج از کشور در ماه های آوریل، مه، جولای، اکتبر و نوامبر در اغلب کشورها در آموزشگاه زبان کره ای برگزار خواهد شد.

شایان به ذکر است که در اغلب کشورها برای برگزاری آزمون تاپیک یک زمان صبح را در نظر گرفته‌ اند و اما آزمون تاپیک دو‌ را بعد از ظهر برگزار می کنند. با این حساب شخص می تواند در هر دو آزمون در یک روز شرکت نماید. نکته مهم دیگر این است که این آزمون همیشه در روزهای یک شنبه برگزار می شود اما در برخی از کشورها زمان این آزمون روز شنبه می باشد.

نمره بندی آزمون TOPIK

قبلا نیز گفته شد که آزمون تاپیک دو‌ سطح دارد که تاپیک یک و تاپیک دو می باشد. سطح تاپیک یک دارای دو سطح دیگر است و تاپیک دو چهار سطح فرعی دارد. نکته ای که باید برای شما توضیح دهیم این است که داوطلبان بر اساس نمره ای که در آزمون دریافت می کنند، که همان نمره کلی است، در سطح یک تا شش قرار می گیرند.

داوطلبانی که واجد شرایط باشند می توانند مدرک رسمی یکی از این شش سطح را دریافت کنند. این شش سطح شامل مبتدی سطح پایین یا سطح یک، مبتدی سطح بالا یا سطح دو، متوسط سطح پایین یا سطح سه، متوسط سطح بالا یا سطح چهار، پیشرفته سطح پایین یا سطح پنج و پیشرفته سطح بالا یا سطح شش می باشد.

در واقع باید گفت که سطوح یک و دو در سطح مبتدی، سطوح سه و چهار در سطح متوسط و سطوح پنج و شش در سطح پیشرفته قرار می گیرند. با این اطلاعات می توانید برای ثبت نام آزمون تاپیک اقدام نمایید و خود را برای این آزمون آماده سازید.

سایت اعلام نتایج

افرادی که برای شرکت در این آزمون ثبت نام نموده اند و در آن شرکت کرده باشند، مناظر نتیجه خواهند بود. اگر اطلاعی از نحوه دریافت نتیجه ندارید، این قسمت از مقاله را به خوبی مطالعه نمایید. برای اطلاع از نتیجه باید وارد سایتی شوید که برای ثبت نام آزمون تاپیک وارد آن شده اید.

قبلا این سایت را به شما معرفی نموده ایم اما برای راحتی شما باز هم آن را در این قسمت می آوریم. شما باید وارد سایت www.topik.go.kr شوید و نتیجه خود را همراه با گزارش نمره ها دریافت کنید. گفتنی است که صرف نظر از قبول شدن یا مردود شدن، این گزارش نمره ها برای داوطلبان ارسال خواهد شد.

برای این که وارد سایت شوید و نتیجه را مشاهده نمایید باید شماره آزمون خود را وارد نمایید. شماره آزمون به این صورت مشخص می شود که شما در چندمین آزمون برگزار شده شرکت نموده اید.

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که باید شماره داوطلبی و تاریخ تولد خود را بدانید. در گزارشی که برای شما ارسال می شود، می توانید سطح خود، نمرات هر بخش از آزمون، نمره کل، میانگین نمره ها و قبولی یا عدم قبولی را مشاهده نمایید.

هزینه آزمون TOPIK

یکی از مسائلی که موقع ثبت نام آزمون تاپیک برای هر شخص مهم است، هزینه این آزمون می باشد. قبلا توضیح داده شد که آزمون تاپیک دو نوع دارد و شامل آزمون تاپیک یک و آزمون تاپیک دو می باشد.

هزینه برای آزمون تاپیک یک حدود چهل پوند و برای آزمون تاپیک دو حدود ۵۵ پوند می باشد. البته باید یادآور شویم که هزینه با توجه به کشوری که متقاضیان زندگی می کنند، متفاوت است. برای اطلاع بیشتر می توانید وارد سایت معرفی شده شوید‌.

کاربرد آزمون تاپیک

در این قسمت تصمیم داریم در مورد کاربردهای آزمون تاپیک قدری صحبت نماییم. با این آزمون مسیر یادگیری زبان کره ای برای کره ای زبان های غیر بومی و کره ای های خارج از کشور تعیین نمود. همچنین می توان مهارت های این زبان را در اشخاص ارزیابی کرد و از نتیجه آن برای پذیرش دانشگاه های کره استفاده می کنند.

دانشجویان از کشورهای مختلف که قصد دارند برای ادامه تحصیل به کشور کره بروند، باید این آزمون‌ را پشت سر بگذارند. همچنین افرادی هم که قصد تحصیل در کشور کره را ندارند اما دوست دارند برای کار در شرکت ها و موسسه های دولتی این کشور اقدام نمایند باید برای ثبت نام آزمون تاپیک اقدام نمایند‌.

افرادی که تمایل دارند در کارهای خود از این زبان استفاده نمایند، می توانند این مدرک رسمی را دریافت نمایند. نکته دیگر این است که دانش آموزانی که در این آزمون شرکت می نمایند، به این نتیجه می رسند که در آینده و در مراحل مختلف تحصیل خود کدام جنبه های مختلف زبان کره ای را مورد توجه قرار دهند.

سخن پایانی

علاقمندان به زبان کره ای و افرادی که در صدد هستند برای مهاجرت به کشور کره اقدام نمایند، باید با آزمون تاپیک آشنا شوند. این آزمون سطح و دانش زبانی زبان آموزان را مشخص می سازد. برای ثبت نام آزمون تاپیک باید وارد سایت معرفی شده در این مقاله شوید و مراحل را انجام دهید.

آموزشگاه زبان ملل نیز آمادگی این را دارد که در مورد این آزمون به سوالات شما پاسخ دهد. فقط کافی است وارد سایت شده و با مشاوران و کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید. برای شرکت در دوره های آموزشی زبان کره ای نیز می توانید در دوره های آموزشی ما شرکت نمایید.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها