با ما همراه باشید

سیاسی

جانشین نیروی قدس سپاه: غافلگیری ‌صهیونیست‌ها ‌آغاز کار است / جبهه مقاومت تا براندازی و حذف کامل اسرائیل به این مسیرش ادامه می‌دهد

منتشر شده

در

سردار سرتیپ پاسدار محمدرضا فلاح‌زاده عصر امروز در مراسم اربعین سردار شهید محمدعلی حق‌بین “فاتح نبل الزهرا” اظهار داشت: گیلان یکی از استان‌های اولیه در ترویج فرهنگ تشیع بوده و علماء و فقهای بزرگی را تقدیم جامعه اسلامی کرده است.

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره هشت هزار شهید گیلان و سرداران حماسه‌ساز این خطه در دوران دفاع مقدس گفت: اسلام برای علم اهمیت ویژه‌ای قائل شده است و ائمه اطهار(ع) و علماء ربانی نیز مروج علم بودند.

سردار فلاح‌زاده با بیان اینکه ترویج علم و علم‌آموزی یکی از مأموریت‌های پیامبراکرم(ص) بود تصریح کرد: به پیامبر(ص) ماموریت داده شد مبنی بر اینکه در ابتدا “اخلاق، خیر و‌ محبت‌ را ترویج کن و زشتی‌ها را کنار بزن سپس تعلیم کتاب کن” و علماء بزرگ اسلامی نیز همین مأموریت را ادامه دادند.

وی با اشاره به سخنان امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه شهدا پرورش‌یافته همین قلم‌ها هستند افزود: همه شهدایی که در رکاب پیامبراکرم(ص)، امامان، امام خمینی(ره) و امروز در رکاب رهبر معظم انقلاب در جبهه‌ها حاضر می‌شوند تربیت‌شده همین مکتب ولایت‌فقیه هستند که ادامه سلسله ولایت‌ الله است.

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: بسیاری از رزمندگان‌ دوران دفاع مقدس همواره با علماء ربانی، مساجد و قرآن سر و کار داشتند و در جبهه حاضر شدند و جان خود را تقدیم کردند بنابراین کسی که عالم باشد پیرو راه خدا می‌شود و کارش را با نیت خالص برای خدا انجام‌ می‌دهد.

سردار فلاح‌زاده با اشاره به عده‌ای که امروز جایگاه علم، عالم، فقه و فقاهت را نشناختند ابراز داشت: امام خمینی(ره) فرمود “فقه” تئوری واقعی اداره انسان و اجتماع از گهواره تا گور است.

وی با بیان اینکه اسلام برای‌ کار هم اهمیت قائل شده است اظهار داشت: سردار حق‌بین و بسیاری از مجاهدان راه خدا همواره با نان حلال تربیت شدند و کسی که در این مسیر تربیت شود و نان حلال بخورد در صف یاران سیدالشهدا(ع) سازماندهی می‌شود.

سردار فلاح‌زاده گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی، سردار حق‌بین، شهدای دوران دفاع مقدس و جبهه مقاومت از جمله کسانی هستند که در ابتدا امام‌شان و سپس وظیفه‌ خود را شناختند و به وظیفه‌شان عمل کردند اما کسانی در طول تاریخ بوده‌اند که امام‌شان را شناختند، وظیفه‌ خود را هم شناختند اما به وظایفشان عمل نکردند.

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: کسی که پای منبر علماء ربانی، آموزه‌های دینی را فراگرفته و مکتب را آموخته استی یکروز وظیفه خود می‌داند که در گیلان به عنوان یک بسیجی عمل کند روز دیگر ایستادگی مقابل دشمن بعثی را وظیفه خود می‌داند و در هر جبهه‌ای به وظایف خود عمل می‌کند.

سردار فلاح‌زاده ابراز داشت: کسی که حالات، قلم، بیان، حرکت، عمل و قولش خدایی شود حتی اگر توسط دشمن به شهادت نرسد اما به مقام شهادت خواهد رسید؛ سردار حق‌بین آنجا که نیاز بود به‌همراه لشکر 16 قدس گیلان به مصاف دشمنانِ خدا رفت و حماسه آفرید و خودش را ندید بلکه خدا را دید.

وی با بیان اینکه سردار حق‌بین این چهره قهرمان همراه با سردار کمیل کهنسال در آزادسازی شهر بوکمال آخرین قلعه داعش خوش درخشید تصریح کرد: در 30 آبان ماه آخرین قلعه و پایتخت داعش به تصرف رزمندگان اسلام درآمد و حاج قاسم آن نامه معروف را به رهبر معظم انقلاب ارسال کرد.

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی سردار حق‌بین بیان کرد: ایشان مخلص، متقی، رزمنده‌ای دلاور، فرمانده‌ای عالی مقام و چهره درخشان سپاه در جبهه‌های دفاع مقدس و جبهه مقاومت بود و مسیر خود را از دوران جوانی تا لحظه شهادت گم نکرد.

سردار فلاح‌زاده با بیان اینکه فلسطینی‌ها، صهیونیست‌های غاصب را غافلگیر کردند و با به‌کارگیری موشک‌ها، تنوع راکت‌ها و بُرد موشکی توانستند کل گستره جغرافیایی صهیونیست‌ را مورد هجوم قرار دهند افزود: اسراییل بداند که این آغاز کار است و جبهه مقاومت تا براندازی و حذف کامل اسراییل به راه خود ادامه می‌دهد.

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: امروز وظیفه داریم که دشمنانِ خدا را بشناسیم و تا جان در بدن داریم با بصیرت، صبر و استقامت بر علیه دشمنان خدا یورش ببریم.

سردار فلاح‌زاده با اشاره به اهمیت حضور پُرشور و حداکثری مردم در انتخابات گفت: جهاد ما‌ روزی با بخشش مال، روزی با تبلیغ و امروز جهادِ ما حضور حداکثری در صحنه انتخابات و انتخاب فرد اصلح است و این خواسته شهدا، حاج قاسم سلیمانی، سردار حق‌بین و همه آزادی خواهان و مظلومان جهان است.

منبع :تسنیم

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیاسی

«آجا» تجهیزات خود را متناسب با تهدیدات و دانش روز ارتقا داده است

منتشر شده

در

توسط

«آجا» تجهیزات خود را متناسب با تهدیدات و دانش روز ارتقا داده است

معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: نیروهای مسلح کشور و ارتش در حوزه تجهیزات، توان خود را متناسب با تهدیدات و فناوری و دانش روز ارتقا داده‌اند.

 امیر دریادار حبیب‌الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش صبح امروز (یکشنبه) در مراسم افتتاح پانزدهمین دوره رزم مقدماتی که در مجموعه شهدای ۰۱ نیروی زمینی ارتش برگزار شد، خطاب به دانشجویان جدیدالورود گفت: شما، نخبگان، آینده‌سازان و ذخیره‌های کشور هستید که باید توسعه و پیشرفت پایدار نظام مقدس جمهوری اسلامی را با اتکا به دانش روز و علم و فناوری رقم بزنید.

وی با بیان اینکه جوانان امروز بسترساز توسعه و پیشرفت پایدار کشور هستند، گفت: از نخبگان جامعه انتظار این است که برای توسعه پایدار کشور و آینده مطمئن و سرفراز کشور حرکت کنند تا به این هدف مقدس دست یابند.

معاون هماهنگ کننده ارتش تصریح کرد: امروز یکی از وظایف مهم ما این است که نسبت به تضمین آینده کشور احساس مسئولیت کنیم و تلاش و کوشش لازم را در این رابطه داشته باشیم؛ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شما را به عنوان ذخیره‌های ارزشمند خود حساب می‌کند و قطعاً با تلاش و کوشش و هنرنمایی شما جوانان بااستعداد، آینده کشور تضمین و جایگاه‌مان در عرصه‌های بین المللی ارتقا خواهد یافت.

دریادار سیاری با بیان اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران نیروهای موفق و سرافرازی هستند، گفت: نیروهای مسلح ایران، هشت سال دفاع مقدس را با سرافرازی پشت سر گذاشتند و امروز دارای آن چنان توانی هستند که هیچ دشمنی اجازه تحرک و تعرض به تمامیت ارضی کشور را به خود نمی‌دهد.

وی با اشاره به مأموریت‌های ارتش عنوان کرد: ارتش در راستای مأموریت‌های ذاتی خود یعنی حفظ تمامیت ارضی، دفاع از انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی باید همواره مؤلفه‌های توان رزم را در خود رشد و ارتقا دهد تا در برابر تهدیدات آینده با اطمینان کامل توان پاسخگویی به دشمنان را داشته باشد.

معاون هماهنگ کننده ارتش ادامه داد: امروز باید تلاش ما به گونه‌ای باشد که به سطحی از توان بازدارندگی و رشد و بالندگی برسیم که هیچ دشمنی حتی فکر تجاوز به این مرز و بوم را به ذهن خود راه ندهد؛ آنچنان که دنیا امروز بر توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران حساب باز می‌کند و ما به عنوان یک ملت سرافراز انقلابی در سطح دنیا مطرح هستیم.

دریادار سیاری گفت: ملت ایران امروز تجربه بسیار گرانقدری از دوران دفاع مقدس را در کارنامه خود دارند که باید از این تجربیات با بهره‌گیری از تجهیزات نوین و نیروی انسانی متخصص بهره گرفت.

وی اظهار داشت: امروز ارتش و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به مؤلفه‌های رزم توجه خاصی دارند و یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های توان رزم، تربیت نیروی انسانی کارآمد، متخصص، متعهد، باایمان و با عشق و علاقه است، نیروی انسانی که در برابر دشمن سینه سپر می‌کند و می‌ایستد، تربیت شده مکتب اسلام است.

معاون هماهنگ کننده ارتش با تاکید بر اینکه تجهیزات امروز ما نوین و کارآمد هستند، گفت: با تجهیزات قدیمی نمی‌توان ادعای توانمندی کرد؛ نیروهای مسلح کشور و ارتش در حوزه تجهیزات، توان خود را متناسب با تهدیدات و فناوری و دانش روز ارتقا داده‌اند و بازدارندگی لازم را نسبت به تهدیدات روز و آینده ایجاد کرده‌اند و البته این روند باید همچنان ادامه داشته باشد.

دریادار سیاری با بیان اینکه امروز عرصه‌های جنگ تغییر پیدا کرده و باید مطابق با عرصه‌های جدید رزمی، خود را آماده و تجهیزات را به روز کنیم، تصریح کرد: پیشرفت‌هایی که امروز در عرصه‌های مختلف زمینی، دریایی، هوایی و پدافندی در سطح نیروهای مسلح و ارتش جمهوری اسلامی به دست آمده به راحتی نبوده و برای آن تلاش کوشش و زحمت فراوان کشیده شده است.

وی با تاکید بر اینکه امروز اگر توان ما مطابق با علم روز نباشد مطمئناً به نتیجه نخواهیم رسید، خاطرنشان کرد: اگر امروز مدعی هستیم که در همه عرصه‌ها موفق هستیم و در حوزه سایبری، پهپاد، هوش مصنوعی، موشکی و دیگر عرصه‌ها حرف برای گفتن داریم همه به برکت تلاش فرزندان این مرز و بوم و اتکا به ظرفیت‌های داخلی بوده است.

معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: انتظار ارتش جمهوری اسلامی ایران از شما جوانان سرافراز میهن اسلامی این است که خود را برای پیشرفت، تولید تجهیزات و مقابله با تهدیدات آینده، متناسب با تحولات روز علمی آماده کنید و نتایج دانش و پژوهش‌های علمی خود را در اختیار نیروهای مسلح قرار دهید و ما را در مسیر پُرافتخار پیشرفت و تعالی یاری کنید و موجب سرافرازی ملت در همه عرصه‌ها شوید.

دریادار سیاری در پایان خاطرنشان کرد: امروز آحاد جامعه باید اصول اولیه دفاع را یاد بگیرند، درست همانطور که در دوران دفاع مقدس ملت ایران توانست با آمدن در صحنه و پشتیبانی از ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برابر دشمن تا دندان مسلح پیروز شود و نباید اجازه بدهیم حتی یک سانتی متر از خاک جمهوری اسلامی ایران زیر پای دشمن بماند.

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

سیاسی

ایران ثابت کرده شریکی مطمئن و قابل اتکاء است

منتشر شده

در

توسط

ایران ثابت کرده شریکی مطمئن و قابل اتکاء است

رئیس‌جمهور منتخب مردم ایران با بیان اینکه ایران ثابت کرده که دوست و شریکی مطمئن و قابل اتکاء است، گفت: اولویت سیاست خارجی دولت آینده، همسایگان خواهند بود.

 به نقل روابط عمومی دفتر رئیس‌جمهور منتخب، شیخ محمد بن عبدالرحمان آل‌ثانی معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر بعد از ظهر امروز یکشنبه در تهران با سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور منتخب دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیسی در این دیدار با بیان اینکه دو ملت ایران و قطر، برادر دینی و شریک منطقه‌ای یکدیگر هستند، گفت: تهران به روابط با دوحه اهتمام ویژه‌ای دارد و اولویت سیاست خارجی دولت آینده، همسایگان خواهند بود.

رئیس‌جمهور منتخب با اشاره به اینکه ایران ثابت کرده که دوست و شریکی مطمئن و قابل اتکاء است، تأکید کرد: اطمینان داشته باشید که ایران خیرخواه همسایگان خود است.

رئیسی با بیان اینکه ریشه بروز ناامنی در منطقه را باید در خارج از آن جست‌وجو کرد، اظهار داشت: راه‌حل استقرار امنیت پایدار و ثبات منطقه‌ای همکاری کشورهای منطقه، براساس اعتماد متقابل سیاسی و نفی عملی دخالت بیگانگان در منطقه است.

شیخ محمد بن عبدالرحمان آل‌ثانی وزیر خارجه قطر نیز در این دیدار با تبریک پیروزی رئیسی و رساندن سلام امیر قطر به وی، اظهار داشت: قطر به دنبال همکاری برای تحکیم روابط دو جانبه و نیز تلاش برای تامین امنیت منطقه با همکاری جمهوری اسلامی ایران است.

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

سیاسی

تسلیت رهبر انقلاب برای درگذشت والده آیت‌الله شب زنده‌دار

منتشر شده

در

توسط

تسلیت رهبر انقلاب برای درگذشت والده آیت‌الله شب زنده‌دار

رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور پیامی درگذشت والده یکی از فقهای شورای نگهبان را تسلیت گفتند.

 حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی درگذشت والده‌ی مکرّمه‌ی حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ محمدمهدی شب‌زنده‌دار را تسلیت گفتند.

متن پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب مستطاب حجت‌الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ محمدمهدی شب‌زنده‌دار دامت برکاته

درگذشت والده‌ی مکرّمه‌ی صالحه‌ی آن جناب را به شما و دیگر بازماندگان تسلیت عرض می‌کنم و رحمت و مغفرت الهی را برای ایشان مسئلت می‌کنم.

سیّد علی خامنه‌ای

۳ مرداد ۱۴۰۰

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

برترین ها