با ما همراه باشید

سایر

جذب ۴۰۰۰ نفر در آموزش و پرورش فارس/قدردانی از جهاددانشگاهی

منتشر شده

در

جذب ۴۰۰۰ نفر در آموزش و پرورش فارس/قدردانی از جهاددانشگاهی

 مدیر کل آموزش و پرورش استان فارس با یادآوری اینکه مسیرهای جذب نیروی انسانی در این نهاد مشخص شده است، اعلام کرد که امسال در فارس حداکثر حدود ۴ هزار نیروی انسانی جذب خواهد شد.

فرهاد اسماعیلی، جمعه اول مرداد در حاشیه بازدید از محل برگزاری آزمون استخدام نیروهای آموزش و پرورش در شیراز، با قدردانی از جهاددانشگاهی فارس گفت: بی تردید امروز شاهد برگزاری یک آزمون کاملا استاندارد با رعایت ۱۰۰ درصدی پروتکل‌های بهداشتی در شیراز بودیم.

قدردانی از جهاددانشگاهی فارس

اسماعیلی خاطرنشان کرد: برگزاری منظم، دقیق و استاندارد آزمون استخدامی معلمان در شیراز، نشان دهنده تجربه، توان و تخصص جهاددانشگاهی بوده است که جای قدردانی و تشکر دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه برای شرکت در این آزمون ۶۶۵ نفر واجد شرایط دراستان وجود داشت، گفت: این آزمون مخصوص معلمان قرآنی، مدرسان طرح امین و آموزشیاران نهضت سواد آموزی که در آزمون‌های قبل امکان جذب آنها فراهم نشده بود، است.

اسماعیلی با یادآوری اینکه میزان نیاز آموزش و پرورش به نیروی انسانی در بخش‌های مختلف اعم از آموزشی، اداری و خدماتی، فراتر از این تعداد است، گفت: امروز و در این آزمون حدود ۴۱۲ نفر معلم قرآنی و مدرس طرح امین و حدود ۲۵۰ آموزشیار نهضت سوادآموزی شرکت داشتند.

او با اشاره به مصوبه مجلس در خصوص جذب این نیروها، گفت: برای جذب معلمان قرآن سازوکار بسیار دشواری تعیین شده که شامل نحوه رابطه مالی، شرایط تدریس و … بود اما با تلاش همکاران در سراسر استان، خوشبختانه فارس در شرکت بالاترین رقم معلم قرآن شرکت کننده در آزمون را داشته است.

مشخص بودن مسیرهای استخدام در آموزش و پرورش

اسماعیلی با بیان اینکه براساس فرمایشات مقام معظم رهبری در ۱۱ شهریور ۱۳۹۹، مسیر جذب نیرو در آموزش و پرورش، دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی است، گفت: ما اگر به تعالی آموزش و پرورش فکر می‌کنیم، باید به دنبال اجرای کامل سند تحول بنیادی باشیم و اجرای این سند بدون وجود نیروهای جوان، متخصص، متعهد، شاداب و کارآمد، امکانپذیر نخواهد بود.

او با بیان اینکه جذب نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش، خارج از آنچه مقام معظم رهبری و سند تحول بنیادی مشخص کرده‌اند، مسیر را برای تعالی این نهاد سخت و ناهموار خواهد کرد، گفت: معلم در هر سطحی از آموزش باید دارای چند مهارت هنری، زیبایی شناسی، تسلط حداقلی به نرم افزارها و … را داشته باشد.

کمبود ۳۰۰ هزار نیروی انسانی در کشور 

این مقام مسئول با اشاره به اینکه آموزش و پرورش در کشور بالغ بر ۳۰۰ هزار نیروی انسانی کمبود دارد، این عدد در استان فارس را بین ۱۱ تا ۱۵ هزار نفر اعلام و اضافه کرد: علت مشخص نبودن دقیق عدد کمبود آنست که تعداد دقیق نیروهای متقاضی بازنشستگی مشخص نیست.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه آموزش و پرورش فارس با کمبود ۴۰۰۰ نیروی خدماتی نیز مواجه است، گفت: اگر تمام کسانیکه امروز در آزمون استخدامی معلمان قرآن، مدرسان طرح امین و آموزشیاران نهضت سوادآموزی، شرکت کرده‌اند، جذب شوند، هنوز فاصله زیادی تا تامین کامل کمبود نیروی انسانی داریم.

جذب حدود ۴ هزار نفر در فارس

او با اشاره به اینکه نیروهای شرکت کننده در آزمون امروز، همگی از افراد متخصص، متعهد و توانمند و دارای تجربه مفید تدریس هستند، خاطرنشان کرد: افرادیکه موفق به کسب نمره قبولی در این آزمون شوند، برای تدریس در مقطع ابتدایی به کار گرفته خواهند شد.

اسماعیلی همچنین یادآور شد که امسال با توجه به برگزاری این آزمون و از محل نیروهای فارغ‌التحصیل دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم شهید رجایی، بالغ بر ۴۰۰۰ نفر در همه بخش‌ها جذب آموزش و پرورش استان فارس خواهند شد.

منبع:ایسنا

 

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر

درگذشت دبیر خبر خبرگزاری دانشجو به علت کرونا

منتشر شده

در

توسط

درگذشت دبیر خبر خبرگزاری دانشجو به علت کرونا

سیدمهدی حاجی آبادی، دبیر خبر خبرگزاری دانشجو، بر اثر ابتلاء به کرونا دار فانی را وداع گفت.

 کانال خبرگزاری دانشجو درگذشت این فعال رسانه را به دلیل ابتلاء به کرونا تایید کرده است.

سیدمهدی حاجی آبادی از فعالان سابق دانشجویی (عضو اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل) بوده است.

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ضمن تسلیت این ضایعه، از خداوند برای خانواده وی صبر و برای آن مرحوم علو درجات را مسالت دارد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

سایر

آلمان درباره خط لوله گازی روسیه ضمانت داد

منتشر شده

در

توسط

آلمان درباره خط لوله گازی روسیه ضمانت داد

صدراعظم آلمان ضمانت داد که اوکراین از ساخت خط لوله گازی نورد استریم ۲ روسیه آسیب نخواهد دید اما اوکراین می گوید مذاکرات درباره آینده اش به عنوان یک کشور ترانزیت مبهم بوده است.

 آنگلا مرکل در آخرین سفر خود به کی‌یف پیش از این که ماه آینده از مقامش به عنوان صدراعظم آلمان کنار برود، گفت: گاز نباید از سوی روسیه به عنوان یک سلاح ژئوپلیتیکی بکار رود و آلمان در صورت لزوم می تواند تحریمهای جدیدی علیه مسکو وضع کند.

وی در گفت و گو با ولودیمیر زلنسکی، رییس جمهور اوکراین گفت: مهم است که اوکراین یک کشور ترانزیت گاز بماند. مرکل خواستار تمدید قرارداد ترانزیت فعلی اوکراین با روسیه پیش از انقضای آن در سال ۲۰۲۴ شد و خاطرنشان کرد که آلمان از گذار تدریجی اوکراین به سوی انرژی تجدیدپذیر حمایت می کند.

آلمان از زمان الحاق کریمه به روسیه در سال ۲۰۱۴ و بروز جنگ در منطقه شرقی دونباس میان نیروهای اوکراین و نیروهای تحت حمایت روسیه در همان سال، کمک مالی و حمایت دیپلماتیک برای اوکراین فراهم کرده است. اما کی‌یف به شدت مخالف توافق میان برلین و واشنگتن در خصوص نورد استریم ۲ بوده که با دور زدن اوکراین، گاز روسیه را به اروپا می رساند. دولت جو بایدن، رییس جمهور آمریکا با وجود لابی اوکراین، تلاش نکرده است با تحریمها مانع این پروژه شود.

دولت زلنسکی این خط لوله را تهدیدی برای امنیت اروپا می داند. وی در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با مرکل گفت: تصور می کنم که نورد استریم ۲ یک سلاح است. بر این باورم که عدم توجه به این که این خط لوله یک سلاح خطرناک است نه تنها برای اوکراین بلکه برای کل اروپا اشتباه است.

دیدار مرکل از اوکراین دو روز پس از آخرین دیدار رسمی وی از روسیه و گفت و گو با ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه انجام گرفت. وی در این دیدار پوتین را در خصوص موقعیت اوکراین به عنوان یک کشور ترانزیت تحت فشار قرار داد.

پوتین به خبرنگاران گفت که مسکو آماده است توافق ترانزیت را پس از سال ۲۰۲۴ تمدید کند اما به جزییات بیشتری نیاز است.

مرکل همچنین خواهان پیشرفت بیشتر مذاکرات صلح در خصوص شرق اوکراین است و روز یکشنبه خواستار مذاکراتی در قالب نورماندی میان سران آلمان، فرانسه، روسیه و اوکراین شد.

بر اساس گزارش رویترز، توافق آلمان و آمریکا در خصوص نورد استریم ۲ شامل تعهد برای کمک به اوکراین به منظور ادامه دریافت درآمد ترانزیت پس از عملیاتی شدن نورد استریم ۲ است. اما یوری ویترنکو، مدیر شرکت انرژی دولتی نفتوگاز اوکراین ماه گذشته به رویترز گفت: تصور نمی کند روسیه پس از سال ۲۰۲۴ به ترانزیت گاز از طریق خاک اوکراین ادامه دهد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

سایر

ترافیک سنگین در مسیر بازگشت سفرهای مردم

منتشر شده

در

توسط

ترافیک سنگین در مسیر بازگشت سفرهای مردم
عکس تزئینی است

طبق گزارش‌های مرکز مدیریت راه‌های کشور طی روزهای گذشته ترافیک نیمه‌سنگین و سنگین در محورهای مواصلاتی مختلف به ویژه محورهای منتهی به تهران و البرز آغاز شده که در واقع به دلیل بازگشت مردم از سفر در ایام تعطیل گذشته است.

با وجود اینکه آمارها نشان دهنده کاهش تردد وسایل نقلیه مختلف در روزهای تعطیل گذشته به دلیل اعمال ممنوعیت‌های اعلام شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا بود، اما در روزهای ابتدایی هفته گذشته و دقیقا قبل از شروع ممنوعیت‌ها، افزایش سفرهای جاده‌ای از سوی مردم را شاهد بودیم تا جایی که در روزهای مذکور به صورت میانگین یک میلیون و ۶۵۰ هزار وسیله نقلیه در جاده‌های کشور تردد کرد.

اما در روزهای ممنوعیت این آمار به شدت کاهش یافت و طی دو روز گذشته دقیقا پس از پایان تعطیلات اعلام شده، دوباره محورهای مواصلاتی کشور شاهد ترافیک نیمه‌سنگین و سنگین بودند که به نظر می‌رسد موج ایجاد شده در مسیر بازگشت مردم از سفرهای این ایام تعطیل بوده است.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده مرکز مدیریت راه‌های کشور در روز گذشته، ترافیک سنگین در آزادراه قزوین – کرج – تهران در محدوده آبیک و ترافیک نیمه سنگین در محدوده های کردان، گلشهر، مهرشهر و حدفاصل پل فردیس تا پل کلاک، آزادراه کرج – قزوین در محدوده نظرآباد و آزادراه تهران – ساوه و بالعکس در محدوده پرند به ثبت رسید و تصاویر ثبت شده در دوربین‌های نظارت تصویری ترافیک نیمه سنگین در محور تهران – شهریار محدوده زرنان را نشان داد.

البته طی ساعات بعد از ظهر روز گذشته همچنان تردد روان در محورهای چالوس، هراز، فیروزکوه، آزادراه تهران – شمال و آزادراه قزوین – رشت در مسیرهای رفت و برگشت وجود داشت که به نظر می‌رسد به دلیل ممانعت مسئولان این استان از ورود پلاک‌های غیر بومی در روزهای گذشته بود که اخبار و گزارش‌های آن نیز منتشر شد و آمار ورود و خروج خودرو از دو استان شمالی مازندران و گیلان نیز کاهش محسوس و قابل توجه بیش از ۶۰ درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد.

وسایل نقلیه ورودی و خروجی استان‌ها از ۲۴ تا ۲۹  مرداد ماه

آخرین گزارش‌های منتشر شده هم نشان می‌دهد که ترددهای بین استانی که در روز ۲۸ مرداد ماه که به حدود ۶۲۵ هزار خودرو رسیده بود فردای همین روز یعنی در ۲۹ مرداد ماه به یک میلیون و ۳۰ هزار خودرو رسید و روند صعودی در نمودار تردد این روزها نمود پیدا کرد.

وضعیت تردد از ۲۴ مرداد ماه و مقایسه با مدت مشابه سال گذشته

 

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها