با ما همراه باشید

اخبار 46

جزینی: برخی انتقادها از بنا دور از ادب بود

منتشر شده

در

جزینی: برخی انتقادها از بنا دور از ادب بود

مربی تیم ملی کشتی فرنگی، با بیان اینکه نوروزی و رضایی حق دارند انتقادات خود را مطرح کنند، گفت: یکسری انتقادها از محمد بنا بی ادبانه بود.

به گزارش ایسنا، رسول جزینی درباره انتقادات گسترده از چرخه انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی، گفت: در قضاوت آدم نباید بی تقوایی کند، البته اگر درکی از تقوا وجود داشته باشد. امام حسین (ع) می فرماید: «اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید». تمام کسانی که در چرخه بودند می دانند حق شان نبوده که ملی پوش نشدند. تا یک جایی پیروز بودند و در مراحل جلوتر در مصاف با حریف خارجی موفق نبودند و یا در مقایسه با نفر جلوتر خودشان کمتر موفق بودند. بعد به جایی رسیدیم که یک نفر مثل محمدهادی ساروی، نفری که همه فکر می کنند با توجه به سابقه اش، انتخاب شده است، در مرحله آخر با جوان لایقی مثل مهدی بالی به لهستان رفته و آنجا مسابقه رودررو می دهند و یا در سنگین وزن که امیر قاسمی منجزی، امین میرزازاده و علی اکبر یوسفی در تورنمنت بین المللی مسابقه می دهند. پس مسابقه رودررو یعنی چه؟ اگر همین امروز مسابقه انتخابی رودررو بگذاریم انگیزه بقیه چه می شود؟ نفر اول هم خودش بی انگیزه می شود.

وی با اشاره به افتخاراتی که محمد بنا در این سال ها به دست آورده، تاکید کرد: آیا کاری که انجام شده، نتیجه داده یا نه؟ مطمئنم نتیجه داده که انتقاد می کنند چون به قطاری که حرکت می کند، سنگ می زنند. من با این سنگ اندازی ها فهمیدم راه درست را طی می کنیم! کارنامه و رزومه تیم ملی نشان می دهد که اگر این چرخه خالی از عدالت بود نتیجه حاصل نمی شد.

جزینی در مورد انتقادی که از فاصله اندک فینال لیگ و قهرمان کشوری و سایر مسابقات چرخه انتخابی می شود، خاطرنشان کرد: طبق قوانین جدید کشتی الان کشتی گیر نباید زیاد وزن کم کند چون صبح وزن کشی است و دو ساعت بعد هم مسابقه شروع می شود. بعد هم لیگ معیار انتخاب ما نیست، چون وزن کشی اش یک روز قبل از مسابقه است. ضمن اینکه کسی که انتخابی تیم ملی برایش مهم بود، در لیگ کشتی نمی گرفت. دیدید که خیلی از قهرمانان ما هم درلیگ کشتی نگرفتند. تعداد معدودی از نفرات هم در لیگ کشتی گرفتند و هم در قهرمان کشوری، ضمن اینکه قهرمان کشوری هم مسابقه ای است که روال مشخص خودش را دارد و برای کسانی است که در استان خودشان اول شده اند.

مربی تیم ملی در واکنش به صحبت جمشید خیرآبادی که گفته بود هیچ کجای دنیا کشتی گیر در ۴-۵ مسابقه متوالی شرکت نکرده و وزن کم نمی کند، گفت: مگر ما باید از دیگر تیم ها الگوبرداری کنیم؟ ما نباید از دنیا یاد بگیریم، دنیا باید از ما یاد بگیرد چون جلوترین تیم کشتی فرنگی دنیا هستیم و نگاه همه آنها به ماست که نتیجه گرفتیم. ما ۴ طلا در جهانی کسب کردیم و روسیه یک طلا گرفته است. ضمن اینکه این پروسه ۸ ماهه به نفراتی که دنباله روی نفرات اول هستند انگیزه می دهد که به جایی برسند تا با هم مبارزه انتخابی بدهند.

وی ادامه داد: از تورنمنت جام تختی یک تعدادی می آیند و بعد مثلا به جام وهبی امره می روند و آنجا هم یک تعداد کشتی گیر معرفی می شوند. همه در یک شرایط به هم می رسند و یک تورنمنت نزدیک تر به جهانی مثل اوکراین که علی گرایی را سال گذشته بردیم و کاویانی نژاد هم گفت می خواهد خود را در ۷۷ کیلو محک بزند. در واقع به همه فرصت داده شده، اگر مشکلی هست بگویند تا بگویم کجای کار بوده اند. ضمن اینکه کدام کشتی گیر در هر ۴ مسابقه ای که عنوان شده فاصله کمی با هم دارند، کشتی گرفته است؟

مربی تیم ملی کشتی فرنگی در مورد وضعیت رضا خدری که هم در فینال لیگ و هم قهرمان کشوری کشتی گرفته و با نظر کادرفنی به دلیل غیبت در فینال کشوری باید در انتخابی جام تختی هم کشتی بگیرد تا در ادامه جواز حضور در جام تختی را به دست آورد، گفت: خدری خطایی کرده و در شهری که میزبانش این همه هزینه کرده، در فینال کشتی نگرفته، این تنبیهی بود که برای او در نظر گرفته شد چون دو فینال متوالی انجام نشد و به نظر می رسید اگر جریمه ای در نظر گرفته نشود، سایر کشتی گیران هم همین کار را بکنند. من فکر می کنم محمد بنا از این تنبیه بگذرد و این موضوع هم صرفا برای حضور در فینال مسابقات بود.

این مربی اصفهانی تیم ملی افزود: ما مسابقه درون اردویی روبه رو هم داشتیم، در ۵۵ و ۶۰ کیلوگرم این اتفاق پیش از جهانی رخ داد.

جزینی در برنامه دایره طلایی، در واکنش به انتقادات امید نوروزی تصریح کرد: چه کسی بهتر از امید نوروزی و قاسم رضایی که کشتی را نقد کنند، محمد بنا هم خواهد پذیرفت اما یک سری صحبت هایی مطرح شد که بی ادبی بود و موج سوارانی هم بودند که از آن سوءاستفاده کردند و این باعث می شود جایگاهی که دارند متزلزل شود. امید نوروزی و قاسم رضایی از افتخارات این مملکت هستند و حق مسلم آنهاست که وارد مباحث کشتی شوند، کاش مناظره برای روشن شدن موضوع برگزار شود، هرچند اعتقاد دارم این مباحث باید در خانه حل شود و نتیجه اش در رسانه عنوان شود. حق کشتی دوستان است که بدانند در کشتی چه می گذرد. چیدمانی که امید نوروزی در مورد انتخابی گفت منهای انتخابی مرحله نهایی، با چرخه ما یکسان بود.

وی همچنین در مورد انتقاد نوروزی از نحوه انتخاب مربیان نیز تاکید کرد: ما سه مربی داشتیم از خوزستان، فارس و مازندران. لقمان رضایی که رامین طاهری و مهرداد مردانی شاگردانش بودند و در رده امید هم شاگرد داشت. رحیم گیوی دو تا شاگرد مستقیم (علی و محمدرضا گرایی) را داشت و عادل بالی تبار هم از هیئت استان مازندران معرفی شده بود. در این مسئله هم کمی با انصاف تر نگاه شود و منِ بی شاگرد را هم جزو آن کسانی بدانند که بنا خودش انتخاب کرده است.

جزینی در خاتمه گفت: من در مقابل قهرمانان المپیک تمام قد می ایستم و کلاه از سر برمی دارم. فقط دوست ندارم موج سواران و شومن های فضای مجازی خودشان را پشت این جریان پنهان کنند. کشتی فرنگی از همه ما بزرگتر است و درنهایت تاریخ نشان خواهد داد که چه کسی چه کاری انجام داده است.

انتهای پیام

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 46

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

منتشر شده

در

توسط

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

ایسنا/ایلام دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام بر ضرورت اجرای هرچه زودتر همسان‌سازی و تناسب‌سازی حقوق مستمری بگیران بازنشسته تامین اجتماعی تاکید کرد.

«سعید انوری‌پور» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به شرایط معیشتی امروز نیاز است تا همسان سازی و یکسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی شود.
وی با بیان اینکه لازم است مسئولان و متولیان خود را به جای یک کارمند بازنشسته عائله مند و بعضا مستاجر بگذارند، تصریح کرد: هر روز بازنشستگان زیادی به ما مراجعه می‌کنند و خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی و دستمزدشان هستند اما این مهم نیازمند توجه و اهتمام جدی دولت و نظام است.
دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام ابراز امیداوری کرد تا پایان سال تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان و کارگران مشخص شده و به سال آینده موکول نشود.
انوری پور از  چند شغله بودن برخی مدیران انتقاد کرد و گفت: در حالی که خانواده‌های متعددی دارای یک یا چند فرزند فارغ‌الحصیل بیکار دارند این رویه اصلا قابل قبول نیست و باید برای این مهم چاره‌اندیشی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

منتشر شده

در

توسط

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا ، به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، “گراف‌دی” رویدادی در حوزه روابط‌عمومی است که در نظر دارد گروهی از کارشناسان و فعالان این حوزه را گرد هم جمع آورده و زمینه‌ای را برای ایجاد ارتباط پایدار و عمیق میان آنها فراهم کند.

سومین گردهمایی روابط‌عمومی‌های اکوسیستم فناوری و نوآوری (گراف‌دی) که با حضور جمعی از مدیران شرکت‌های بانکی، فناوری، ارتباطی و استارتاپی با هدف انتقال تجربه و تعامل برگزار می‌شود به موضوع “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان”  اختصاص داده شده است.

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ، به بررسی تجربیات “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان” می پردازد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

منتشر شده

در

توسط

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

چین به آمریکا از بابت اتهام زنی‌های کاخ سفید مبنی بر این که پکن جلوی رسیدن بخشی از اطلاعات درباره منشاء کروناویروس را به بازرسان سازمان بهداشت جهانی گرفته، حمله کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،  جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت، واشنگتن “نگرانی‌های عمیقی درباره نحوه اعلام یافته‌های اولیه تحقیقات مربوط به کووید-۱۹ و همچنین پرسشهایی درباره فرآیند مورد استفاده برای رسیدن به آنها دارد”.

او با اشاره به تحقیقات هیات سازمان بهداشت جهانی درباره منشا همه گیری بیماری در شهر ووهان چین که نخستین بار در آن کروناویروس در اواخر ۲۰۱۹ شناسایی شد، اظهار کرد: “ضروری است که این گزارش مستقل باشد و یافته‌های کارشناسی به دور از مداخله یا تغییر از سوی دولت چین باشد.”

چین در پاسخ به این اظهارات در بیانیه‌ای که از سوی سفارتخانه‌اش در واشنگتن طی امروز یکشنبه انتشار یافت، گفت، آمریکا تاکنون ” آسیب شدیدی به همکاری بین‌المللی برای مقابله با کووید ۱۹ وارده کرده” و حالا “انگشت اتهام را به سمت کشورهای دیگری که به طور متعهد از سازمان بهداشت جهانی حمایت کرده‌اند و حتی به سمت خود سازمان بهداشت جهانی، نشانه گرفته است”.

بر اساس این بیانیه، چین همچنین در ضمن استقبال از تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای لغو اقدام دولت دونالد ترامپ برای ترک سازمان بهداشت جهانی اظهار امیدواری کرد که آمریکا “به عالی‌ترین استانداردها پایبند باشد، یک نگرش جدی، مصمم، شفاف و مسئولانه اتخاذ کند، مسئولیت حقیقی خود را به عهده بگیرد، از فعالیت سازمان بهداشت جهانی با اقدامات واقعی حمایت کند و مشارکت مناسب را در همکاری بین‌المللی در مقابله با کووید-۱۹ به عمل بیاورد.”

در پی مطرح شدن اتهامات در نیویورک تایمز و دیگر رسانه‌ها درخصوص اینکه چین از دادن بخشی از داده‌ها خودداری کرده، پیتر داشاک، یک عضو تیم تحقیقات در واکنش به این گزارش در توئیتی نوشت: “من چنین تجربه‌ای در هیات سازمان بهداشت جهانی نداشتم.”

داشاک توئیت کرد: من به عنوان رهبر کارگروه جانوری/محیط زیستی اعتماد و باز بودن را نزد همتایان چینی خودم یافتم. ما قطعا به داده‌های جدید حساس در کل ماموریت دسترسی پیدا کردیم. ما قطعا درکمان را از راه‌های احتمالی سرایت افزایش دادیم.

تیا کولسن فیشر، یک عضو دیگر تیم از دانمارک هم گفت، چنین تجربه‌ای نداشته و به این اشاره کرد که برخی اظهار نظرها در رسانه به غلط منعکس شده‌اند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها